Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sziasztok . van 1 96os corsàm 1.4 SZ a motorkòd.kissé nehézkes a kormànyzàs. nincsbenne szervò. vezettem ma egy 1.2est amiben szint3n nem volt szervò mégis az enyémhez képest mintha 1 ujjal tekertem vlna a kormànyt. van esetleg a kormànymüben oan alkatrész, àttétel amit cserélni kéne?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok . van 1 96os corsàm 1.4 SZ a motorkòd.kissé nehézkes a kormànyzàs. nincsbenne szervò. vezettem ma egy 1.2est amiben szint3n nem volt szervò mégis az enyémhez képest mintha 1 ujjal tekertem vlna a kormànyt. van esetleg a kormànymüben oan alkatrész, àttétel amit cserélni kéne?

Esetleg a gumiabroncs szálszakadt? Nálam a nyári gumival jóval nehezebb a kormányzás, pedig az már-már simának mondható a télihez profiljához képest.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Morde, az enyém is ezt csinálja, hol jobban, hol kevésbé, most inkább egyáltalán nem. De 4 szerelő + opleszervíz sem tudta megállapítani mi a helyzet. Jövő héten elviszem egy állítólag fekete-öves helyi opel tudorhoz, de ő is azt mondta nem nagyon lát arra esélyt hogy ez legyen. Egyébként nálam maikor nagyon durva volt a helyzet, a légtömegmérő ment tönkre. Egy puntós topicban aki leírta ezeket a tüneteket, annak az ECU adta meg magát, sajnos sok lehetőség felmerül.

Nekem is lenne egy problémám, megint. Az x12xe corsa tényleg szervós? Eddig abban a hitben éltem, hogy nem, és most azt kezdte játszani, ha elengedem a kormányt akkor egyenes menetben is rángatja a gép jobbra-balra legalább 2 centit. Ez kormányszervervós problémának hangzik.

Szerintetek?

Köszi a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Morde, az enyém is ezt csinálja, hol jobban, hol kevésbé, most inkább egyáltalán nem. De 4 szerelő + opleszervíz sem tudta megállapítani mi a helyzet. Jövő héten elviszem egy állítólag fekete-öves helyi opel tudorhoz, de ő is azt mondta nem nagyon lát arra esélyt hogy ez legyen. Egyébként nálam maikor nagyon durva volt a helyzet, a légtömegmérő ment tönkre. Egy puntós topicban aki leírta ezeket a tüneteket, annak az ECU adta meg magát, sajnos sok lehetőség felmerül.

Nekem is lenne egy problémám, megint. Az x12xe corsa tényleg szervós? Eddig abban a hitben éltem, hogy nem, és most azt kezdte játszani, ha elengedem a kormányt akkor egyenes menetben is rángatja a gép jobbra-balra legalább 2 centit. Ez kormányszervervós problémának hangzik.

Szerintetek?

Köszi a válaszokat előre is.

Légtömegmérő ugyanakkor lett cserélve mint a lánc. :)

Link to comment
Megosztás:

Kérdés:

Miből lehet biztosan tudni, hogy egyik motorvezérlő elektornika (ECU) helyettesíthető a másikkal? Szám, betű, kód...?

Előre is köszönöm a felvilágosítást. :)

rajta van a gm szám az stimmeljen és a betű kód...

én jártam úgy az első corsa-val hogy c12nz-hez való ecu volt benne .. csak A corsa-é...

de nem is volt jó, majd kapott egy bele valót és láss csodát jó lett :)

Link to comment
Megosztás:

rajta van a gm szám az stimmeljen és a betű kód...

én jártam úgy az első corsa-val hogy c12nz-hez való ecu volt benne .. csak A corsa-é...

de nem is volt jó, majd kapott egy bele valót és láss csodát jó lett :)

Köszi a választ :)

Egy példa-kép alapján:

calculator-motor-ecu-opel-corsa-b-1-2-16

A GM-szám a 16204689, betű pedig a GD - ha mindkettő stimmel, akkor jó lesz a cseredarab(?).

Elvileg hasonló X12SZ-ből érkezik hozzám cseredarab a napokban, de szkeptikus vagyok, ez az aut soha nem fog megjavulni :icon9: :)

Régebben kipróbáltam a volt piros X12SZ motorja vezérlőjét, arra a check-lámpa hevess villogással reagált, tehát nem volt jó. Feltehetően azért, mert a piros autóban eco-motor volt, de amúgy nem tudom. Mint ahogyan azt sem, hogy mitől tudta, hogy nem bele való, mivel kommunikált. :ninja:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ :)

Egy példa-kép alapján:

A GM-szám a 16204689, betű pedig a GD - ha mindkettő stimmel, akkor jó lesz a cseredarab(?).

Elvileg hasonló X12SZ-ből érkezik hozzám cseredarab a napokban, de szkeptikus vagyok, ez az aut soha nem fog megjavulni :icon9: :)

Régebben kipróbáltam a volt piros X12SZ motorja vezérlőjét, arra a check-lámpa hevess villogással reagált, tehát nem volt jó. Feltehetően azért, mert a piros autóban eco-motor volt, de amúgy nem tudom. Mint ahogyan azt sem, hogy mitől tudta, hogy nem bele való, mivel kommunikált. :ninja:

igen igen....

DE az imot ne felejtsd el hogy át kell tanítani ,vagy kell az ecu hoz tartozó imo chip is !!

Link to comment
Megosztás:

igen igen....

DE az imot ne felejtsd el hogy át kell tanítani ,vagy kell az ecu hoz tartozó imo chip is !!

Imo... imo... Ahhoz olyan kulcs is van, nem? Merthogy nekem csak amolyan teljesen szimpla, műanyagborításos, laposvas, egybeöntött kulcsom van. Tehát a gépsasban nincs imo(?). (A pirosnak bélelt kulcsa volt, abban zörgött is valami, ebben nem zörög, nem is zöröghet.)

Link to comment
Megosztás:

Imo... imo... Ahhoz olyan kulcs is van, nem? Merthogy nekem csak amolyan teljesen szimpla, műanyagborításos, laposvas, egybeöntött kulcsom van. Tehát a gépsasban nincs imo(?). (A pirosnak bélelt kulcsa volt, abban zörgött is valami, ebben nem zörög, nem is zöröghet.)

értem :)

akkor lehet hogy nem imo-s :)

nekem fehér is az volt ,meg a kék is az ... de tény hogy van nem imos is

csak a sárga tengeralattjáró villogása miatt tértem ki az imora ... mert az imo hibára utal

Link to comment
Megosztás:

értem :)

akkor lehet hogy nem imo-s :)

nekem fehér is az volt ,meg a kék is az ... de tény hogy van nem imos is

csak a sárga tengeralattjáró villogása miatt tértem ki az imora ... mert az imo hibára utal

Á, értem. Te jó ég, erre is figyelni kell, dejó dejó'. :) Így már értem mi volt a baja az új kompinak, de ezzel még jobban lecsökkent a helyes ECU-variációinak a száma. Éljen.

Vettem a múltkor fagyasztósprét, lefújtam az áramköri lapot (motor járt közben), de nem változott semmi. De máááááááár nem tudom, mi van.

Link to comment
Megosztás:

Ne szivass, ráadásul dízel? Mégis sokat evett városban a "látens OPC?" :D

:D :D

nem eszik sokat szerintem ... :) a 300póni nincs a semmiből 11ből eljártam vele dolgozni :)

az olajkályha 5ből :D :D

ez az egyetlen dízel amit beváltam , talán még a fastrába 1.7tádét is :)

de nekem corsa kellet :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt urak/hölgyek!

Mint láthatjátok eléggé új tag vagyok itt és a következő lenne a dilemmám. Szaladgálós autót keresnék olyan 250ezerig és egyik alternatívám a B Corsa lenne. Kérdésem az lenne, hogy esetleg érdemes ezen árkategóriában nézelődni vagy teljesen értelmetlen mert ennyiért használható autót nem fogok találni? Természetesen nem tökéletes autót keresek hanem inkább egy olyat amivel 1-2 évig nagyobb problémák nélkül meglehetek. Opellal egyenlőre semmiféle tapasztalatom nincs így hálás lennék, ha megosztanátok velem mire érdemes figyelnem illetve miylen típushibák lehetnek? Benzin, dízel bármelyik szóba jöhet. Továbbá privátban is írhattok, ha nem szeretnétek ezzel "szemetelni" a fórumot.

köszönöm, Ádám

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.