Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Friss regesként, bízom benne, hogy jó topicba pötyögök:)

Szóval a probléma...rendeltem egy 'univerzális' könyöklőt (B Corsám van, 98'as 1,2, 5 ajtó röviden), már első ránézésre látom, hogy nem nagyon fog menni a beszerelése...ott gebasz van, hogy a biz.öv kapcsolója nem fér el a könyöklő talpai mellett, na meg hiányzik egy műanyag sáv, mint pl a C-s corsákban, ami ugyebár a seb.váltótól egészen az ülésekig elérnek. Arra könnyű lenne a felfúrása, ahogy videókon néztem, de B-s corokhoz nem lelek:(

DE ha netán már valaki rakott be ehhez hasonló, vagy pont ilyen könyöklőt, az kérem segítsen, hogy megoldható e! (Mindenféle alternatív megoldás érdekel, lényeg, hogy összejöjjön a dolog, mert kényelmes és praktikus).

íme az áru: http://kepfeltoltes.hu/view/141224/741247574N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv és kellemes ünnepeket!

Link to comment
Megosztás:

Ezért érdemes először kérdezni, hogy rakott-e már be valaki magának B Corsába könyöklőt, ha igen milyent, és hogyan :)

Elméletben nem bonyolult annyira a beszerelés, oda próbálod a két ülés közé úgy, hogy a kényelmes legyen, ne zavarja a kéziféket, és a biztonsági öv rögzítőket. Majd készítesz hozzá megfelelő tartókat vasból, lemezből, és rögzíted a padlóhoz. Nagyjából ennyi. Mivel utángyártott cuccról van szó, sohasem lesz olyan esztétikus, mint egy gyári megoldás, de kényelmes lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Üzemmelegen, városban, dugóban a kupplung kis idővel nem nyit ki nehezen kerregve veszi a sebességet. Mindig a kupplung bowdenen állitanom kell ilyenkor. Mi kopik ? MIt kellene kicserélni? Kaptam tippet, hogy a bowdent cseréljem.

1.2l 16v 100.ezres futásteljesitménnyel.

A másik problémám jobbára csak akkor jelentkezik a ha az auto terhelve van, gödrögbe kátyukba hajtva a hátsó felfüggesztés környékéről "huppogás" ütödés halladszik. Mire tippeltek?

Válaszotok előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ezért érdemes először kérdezni, hogy rakott-e már be valaki magának B Corsába könyöklőt, ha igen milyent, és hogyan :)

Elméletben nem bonyolult annyira a beszerelés, oda próbálod a két ülés közé úgy, hogy a kényelmes legyen, ne zavarja a kéziféket, és a biztonsági öv rögzítőket. Majd készítesz hozzá megfelelő tartókat vasból, lemezből, és rögzíted a padlóhoz. Nagyjából ennyi. Mivel utángyártott cuccról van szó, sohasem lesz olyan esztétikus, mint egy gyári megoldás, de kényelmes lehet.

Nos, igen...bemonyákoltuk, persze saját anyagokból. Még van mit korrigálni rajt, holnap az is meglesz, haminden jól megy.

Elkínlódtam vele, de hogyha már megrendeltem, be is szerelem! Lényeg, hogy fantázia legyen, ahogy egy szerelő mondaná :)

Módosítva : MilTone
Link to comment
Megosztás:

Viszont meg is ragadnám az alkalmat, hogy tovább okosodjak!

Röviden és tömören, 3 hete volt egy kormányösszekötő gömbfej csere, egy futóműállítás, és kb azóta hallom h kopog a kormány, mikor egyenetlen úton haladok vele, gödörbe megyek, szar úton...Felesleges lenne nekiállnom okoskodni, hogy tuti a kormánnyal lesz valami gebasz, viszont mikor alapjáraton pötyög, és mondjuk egy kereszteződésben várakozom, iszonyatosan rezeg a kormány, és kopog, vagy talán rezeg...nehéz leírni a kiadottt hangot.

Mivel sokfele érdeklődtem mi a fene lehet ez a hang,(van aki szerint valamelyik tartóbak lehet az ok, de ezt el is vetném, mivel a motor nem rezeg, mint atom, csak a kormány) és hogy egyáltalán összefügg e a 2 probléma, mert ezek a kopogó hangok, úgy veszem észre, hogy a kormányműből, kormány környékéről származnak.

Friss tulaj révén, nem sokat konyítok hozzá, épp amennyit szerelőktől, hozzáértő barátoktól megfigyeltem.

Sok kedvem már nincs szerelőtől szerelőhöz futkozni, sajnos elég sűrűn megfordultam náluk...viszont ha tudnám, hogy nagyjából mégis mi lehet a probléma, azzal tudnék is fordulni már valakihez.

Itt fix, hogy jó helyen járok, úgy meg is köszönném előre a tippetek! :icon1:

Üdv!

Módosítva : MilTone
Link to comment
Megosztás:

Nalad nem lehet ez a gond?

http://www.opelforum.hu/topic/768-corsa-b-altalanos/page-1152#entry991812

Viszont meg is ragadnám az alkalmat, hogy tovább okosodjak!

Röviden és tömören, 3 hete volt egy kormányösszekötő gömbfej csere, egy futóműállítás, és kb azóta hallom h kopog a kormány, mikor egyenetlen úton haladok vele, gödörbe megyek, szar úton...Felesleges lenne nekiállnom okoskodni, hogy tuti a kormánnyal lesz valami gebasz, viszont mikor alapjáraton pötyög, és mondjuk egy kereszteződésben várakozom, iszonyatosan rezeg a kormány, és kopog, vagy talán rezeg...nehéz leírni a kiadottt hangot.

[...]

Itt fix, hogy jó helyen járok, úgy meg is köszönném előre a tippetek! :icon1:

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nemsokára ránézek!

Kérdés, hogy igényel e bontást a vizit?:) vagy ha aláfekszem belül, látahtó lesz a pedálok felett?

Visszapörgettem a hozzászólásokban, és valóban nálam is ez a jelenség áll fenn, úgyhogy kíváncsi vagyok megtudom e oldani, ha már megtaláltam azt, ami a fotón látható:) ...és ha egy bilinccsel megoldható, az tök jó lenne!

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 93 as B corsám. Segítségeteket szeretném kérni hidegen és melegen is elég sokszor nem indul. Van hogy megyünk vele elkezd vágítani a motorjel és menet közbe leáll. Utána legalább negyed óra amig újra beindul. Cseréltünk már gyertyákat gyertya kábeleket benzinszűrőt és hőgombát is. Ha valaki tud segítse hogy mi lehet a probléma!!! Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 93 as B corsám. Segítségeteket szeretném kérni hidegen és melegen is elég sokszor nem indul. Van hogy megyünk vele elkezd vágítani a motorjel és menet közbe leáll. Utána legalább negyed óra amig újra beindul. Cseréltünk már gyertyákat gyertya kábeleket benzinszűrőt és hőgombát is. Ha valaki tud segítse hogy mi lehet a probléma!!! Köszönöm

Villogtasd ki és írd meg a hibakódokat:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/38/hibakod_kiolvasas__kivillogtatas_

Link to comment
Megosztás:

Buék !

2000 -ért szoktam tankolni (itt rohangálok az autóval csak kisvárosban), azzal olyan ~60-70km-t mentem mire újra tankoltam, mutató szerint piros felébe volt ekkor az üzemanyag. Amikor 20+ litert tankolok a kocsiba, akkor szerintem pontosan mutatja az óra, hogy mennyi van a tankban. De nem bízok ebben az órában, mert mikor meg vettem az autót, a volt tulaj azt mondta, hogy kevés benne a benzin, de a legközelebbi kútig eljutok. Kb. piros felénél volt a mutató, de lefulladtam vele félúton a kútig...

Ja, és ez nekem a fura, előző corsámba lassan reagált a mutató, ez meg kanyarodásnál,gyórsításnál és lassulásnál is nagyon, nagyon gyorsan reagál, ahogy lötykölődik a benya. Nehéz is így belőni hogy kb. mennyi benya van a tankba.

Mióta olcsó a benzin, azóta azt vettem észre, hogy 2000ből nem hogy több mint 60 km után kell tankolnom, hanem már 40-50közt.

Benzin kutat váltottam a napokban, ott is 2000 ért tankoltam, múltkor 4000ért, amivel 100km után raktam be megint, azt hittem meg oldódott a gondom, hogy "eltűnik" a benzin.

Tegnap 2000ért tankoltam másik benzinkúton, ahol szerintem nem kéne hogy ilyen gyorsan eltűnjön a benzin. Mert hogy mentem azóta 35km-t az autóval, és pirosnál van megint mutató. Nem hiszem el hogy a kis 1.2-es ekkorát fogyaszthat.

AC pumpánál, a kör alakú nyílásnál 1-2 hónapja cseréltem tömítést, ott nem párologhat a benya. Ha leveszem az ülés alatt a kupakot, nem is érzek benzin szagot.

Lyukas a tank és párolog? Mi lehet, mit nézzek? Rossz az üzemanyag mérőm, mármint maga a mutató? Láttam itt fórumon leírást, ( http://www.opelforum.hu/topic/1790-motor-hofokmero-es-uzemanyag-szintjelzo-kalibralasa/ ) hogy belehet kalibrálni. Szerintem meg is próbálom majd, de nagyon dühítő hogy mozdulni se merek a kocsival, mert eltűnik a benzin.

EGR levan dugózva, már jó ideje, más módosítás nincs a kocsin (direkt szűrö, stb.)

Módosítva : Mester91
Link to comment
Megosztás:

Buék !

2000 -ért szoktam tankolni (itt rohangálok az autóval csak kisvárosban), azzal olyan ~60-70km-t mentem mire újra tankoltam, mutató szerint piros felébe volt ekkor az üzemanyag. Amikor 20+ litert tankolok a kocsiba, akkor szerintem pontosan mutatja az óra, hogy mennyi van a tankban. De nem bízok ebben az órában, mert mikor meg vettem az autót, a volt tulaj azt mondta, hogy kevés benne a benzin, de a legközelebbi kútig eljutok. Kb. piros felénél volt a mutató, de lefulladtam vele félúton a kútig...

Ja, és ez nekem a fura, előző corsámba lassan reagált a mutató, ez meg kanyarodásnál,gyórsításnál és lassulásnál is nagyon, nagyon gyorsan reagál, ahogy lötykölődik a benya. Nehéz is így belőni hogy kb. mennyi benya van a tankba.

Mióta olcsó a benzin, azóta azt vettem észre, hogy 2000ből nem hogy több mint 60 km után kell tankolnom, hanem már 40-50közt.

Benzin kutat váltottam a napokban, ott is 2000 ért tankoltam, múltkor 4000ért, amivel 100km után raktam be megint, azt hittem meg oldódott a gondom, hogy "eltűnik" a benzin.

Tegnap 2000ért tankoltam másik benzinkúton, ahol szerintem nem kéne hogy ilyen gyorsan eltűnjön a benzin. Mert hogy mentem azóta 35km-t az autóval, és pirosnál van megint mutató. Nem hiszem el hogy a kis 1.2-es ekkorát fogyaszthat.

AC pumpánál, a kör alakú nyílásnál 1-2 hónapja cseréltem tömítést, ott nem párologhat a benya. Ha leveszem az ülés alatt a kupakot, nem is érzek benzin szagot.

Lyukas a tank és párolog? Mi lehet, mit nézzek? Rossz az üzemanyag mérőm, mármint maga a mutató? Láttam itt fórumon leírást, ( http://www.opelforum.hu/topic/1790-motor-hofokmero-es-uzemanyag-szintjelzo-kalibralasa/ ) hogy belehet kalibrálni. Szerintem meg is próbálom majd, de nagyon dühítő hogy mozdulni se merek a kocsival, mert eltűnik a benzin.

EGR levan dugózva, már jó ideje, más módosítás nincs a kocsin (direkt szűrö, stb.)

Ha nem érzel sehol benzinszagot akkor lehet, hogy a fogyasztásod nőtt meg, én a helyedben teletankolnám egyszer és a következő tankolásnál kiszámolnám a fogyasztást, bár ezt teletank nélkül is lehet, de nem lesz "pontos".

Link to comment
Megosztás:

Buék !

2000 -ért szoktam tankolni (itt rohangálok az autóval csak kisvárosban), azzal olyan ~60-70km-t mentem mire újra tankoltam, mutató szerint piros felébe volt ekkor az üzemanyag. Amikor 20+ litert tankolok a kocsiba, akkor szerintem pontosan mutatja az óra, hogy mennyi van a tankban. De nem bízok ebben az órában, mert mikor meg vettem az autót, a volt tulaj azt mondta, hogy kevés benne a benzin, de a legközelebbi kútig eljutok. Kb. piros felénél volt a mutató, de lefulladtam vele félúton a kútig...

Ja, és ez nekem a fura, előző corsámba lassan reagált a mutató, ez meg kanyarodásnál,gyórsításnál és lassulásnál is nagyon, nagyon gyorsan reagál, ahogy lötykölődik a benya. Nehéz is így belőni hogy kb. mennyi benya van a tankba.

Mióta olcsó a benzin, azóta azt vettem észre, hogy 2000ből nem hogy több mint 60 km után kell tankolnom, hanem már 40-50közt.

Benzin kutat váltottam a napokban, ott is 2000 ért tankoltam, múltkor 4000ért, amivel 100km után raktam be megint, azt hittem meg oldódott a gondom, hogy "eltűnik" a benzin.

Tegnap 2000ért tankoltam másik benzinkúton, ahol szerintem nem kéne hogy ilyen gyorsan eltűnjön a benzin. Mert hogy mentem azóta 35km-t az autóval, és pirosnál van megint mutató. Nem hiszem el hogy a kis 1.2-es ekkorát fogyaszthat.

AC pumpánál, a kör alakú nyílásnál 1-2 hónapja cseréltem tömítést, ott nem párologhat a benya. Ha leveszem az ülés alatt a kupakot, nem is érzek benzin szagot.

Lyukas a tank és párolog? Mi lehet, mit nézzek? Rossz az üzemanyag mérőm, mármint maga a mutató? Láttam itt fórumon leírást, ( http://www.opelforum.hu/topic/1790-motor-hofokmero-es-uzemanyag-szintjelzo-kalibralasa/ ) hogy belehet kalibrálni. Szerintem meg is próbálom majd, de nagyon dühítő hogy mozdulni se merek a kocsival, mert eltűnik a benzin.

EGR levan dugózva, már jó ideje, más módosítás nincs a kocsin (direkt szűrö, stb.)

4-5 literes tankolásokkal akarsz fogyasztást mérni? Így nincs értelme. Teletankolod, kijárod, megint teletankolod, feljegyzed és kiszámolod. Minél több a tankolt mennyiség, annál kevésbé lesz hibás a fogyasztás adat. Fogyasztás még függ a lábadtól, a hidegtől is, és a használat módjától is (mennyiszer indítasz, elindulsz, megállsz, közlekedési lámpák, álló helyzetben való járatás stb).

Link to comment
Megosztás:

Üdv! egy hete corsa b tulaj lettem (1.0 12v 99,) Pár kérdésem lenne , és a tipusra jellemző infokat.

Mekkora alufelnit rakhatok az autóra mert elvileg egyel max egyel nagyobbat lehet ha joltterudom.

Kilométer óra hidegen megy utána leesik és vége nem megy , mit lehet vele csinálni spirál csere esetleg vagy a meghajtó müanyag fogaskerék?

Középkonzol feletti digit kijelzö csak lámpa felkapcsolásával üzemel, de gyujtásrol kéne nem? és nem mrad meg benne a beállitott idö stb, El lehet kötve valami?

Kicsit nehezen esik vissza a fordulat anak mi azoka? (alapjárat álito motor van ebben esetleg az)

Ha valaki festetett telibe kivülröl ilyen autot mondhatna egy kb árat menyibe van egy ilyen müvelet.

enyi jutott eszembe egyenlöre :)

Válaszaitokat elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hu, azért jól beleugrottál a dolgokba. :) Ezek a problémák már ismertek voltak a próbakörön, vásárlás előtt?

A km óra elektromos, vagy a jeladó hibás, vagy az óra. Inkább előbbi.

Kijelzőnek mennie kell már gyújtásról is. Valószínű rosszul van bekötve, ha elveszti az órát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! egy hete corsa b tulaj lettem (1.0 12v 99,) Pár kérdésem lenne , és a tipusra jellemző infokat.

Mekkora alufelnit rakhatok az autóra mert elvileg egyel max egyel nagyobbat lehet ha joltterudom.

Kilométer óra hidegen megy utána leesik és vége nem megy , mit lehet vele csinálni spirál csere esetleg vagy a meghajtó müanyag fogaskerék?

Középkonzol feletti digit kijelzö csak lámpa felkapcsolásával üzemel, de gyujtásrol kéne nem? és nem mrad meg benne a beállitott idö stb, El lehet kötve valami?

Kicsit nehezen esik vissza a fordulat anak mi azoka? (alapjárat álito motor van ebben esetleg az)

Ha valaki festetett telibe kivülröl ilyen autot mondhatna egy kb árat menyibe van egy ilyen müvelet.

enyi jutott eszembe egyenlöre :)

Válaszaitokat elöre is köszi.

Corsa-ra a 15-ös is felmegy ha erre gondolsz, de akkor már nagyobb gödrökben beleér a járatba akár 2 embernél is gyári futóval.

13 max 14 szerintem.

Km órád elektromos lehet, hogy kontakt hibás vagy az óraegység mögött, vagy a váltóban a jeladónál, vagy rossz a jeladó és a váltónál kezdeném.

Középkonzol kijelzőnél a tipikus TID hiba van, ki kell venni és újra beforrasztani a csatlakozóját, utána megoldódik a hiba.

Alapjáratnál pedig alapjárati motort kell tisztítani vagy cserélni, a pillangószelepház elején van egy lapos műanyag házban az alapjárati.

Festés nehéz ügy, attól is függ milyen szín, illetve gyöngyház-e vagy sem, illetve hol csináltatod, de 200 felett biztos egy normális telibe fújás.

Link to comment
Megosztás:

Ha valaki festetett telibe kivülröl ilyen autot mondhatna egy kb árat menyibe van egy ilyen müvelet.

enyi jutott eszembe egyenlöre :)

Válaszaitokat elöre is köszi.

Saját magad csinálod, akkor 50-60 között :) (tapasztalat), rendes műhelyben 2-300 ezer, én azt mondanám, hogy nem műhelyi körülmény esetén kb. 100-120 között.

Link to comment
Megosztás:

Saját magad csinálod, akkor 50-60 között :) (tapasztalat), rendes műhelyben 2-300 ezer, én azt mondanám, hogy nem műhelyi körülmény esetén kb. 100-120 között.

Ha beleszámolod azt is, hogy amíg szopkodsz a felület előkészítéssel plusz a fényezéssel - ami nrk szakmád, nem értesz hozzá, lassabban megy, nem olyan minőségben megy, mint kellene - azalatt dolgoznál a munkahelyeden pénzt keresnél, akkor nagyjából ugyanott vagy, mintha műhellyel csináltatnád. A végeredmény ráadássul nem biztos, hogy vállalható lesz. A fényezés sikere a részletekben rejlik, nüanszokon múlik :)

Kezdődik ott, hogy egy normális pisztoly, ami már nem ólajtó festésére való, az 50-60 ezer Ft :)

Régebben még volt létjogosultsága az újrafényezésnek, szerintem ma már kevésbé. Ha 2-300 -ért veszek autót, azt hadd ne akarjam már telibe fényezni. Ha meg drágábbért, akkor meg vegyek már olyat, amit nem kell telibe fújni, mert olyan :)

Link to comment
Megosztás:

Ha beleszámolod azt is, hogy amíg szopkodsz a felület előkészítéssel plusz a fényezéssel - ami nrk szakmád, nem értesz hozzá, lassabban megy, nem olyan minőségben megy, mint kellene - azalatt dolgoznál a munkahelyeden pénzt keresnél, akkor nagyjából ugyanott vagy, mintha műhellyel csináltatnád. A végeredmény ráadássul nem biztos, hogy vállalható lesz. A fényezés sikere a részletekben rejlik, nüanszokon múlik :)

Kezdődik ott, hogy egy normális pisztoly, ami már nem ólajtó festésére való, az 50-60 ezer Ft :)

Régebben még volt létjogosultsága az újrafényezésnek, szerintem ma már kevésbé. Ha 2-300 -ért veszek autót, azt hadd ne akarjam már telibe fényezni. Ha meg drágábbért, akkor meg vegyek már olyat, amit nem kell telibe fújni, mert olyan :)

Én a harmadik teli fényemen vagyok túl plusz sok- sok elem, apró alkatrész. Nem kabinban fújok, ahhoz képest szerintem szépek lettek. Délutánonként csinálva, felülettől függően, egyedül kb. 1-3 hét számomra egy telibe fényezés. Nekem 38ezer Ft-os pisztolyom van, teljesen megfelelő, persze ez a színre és lakkra van, szóróra, műanyag alapozóra van külön pisztolyom, továbbá egyéb kellékek, mint excenter csiszoló, spaklik hegyek, egyengetős cuccok stb. stb.

További gond azzal van, hogy saját magadnak okés, mert az nem vészes, viszont másnak fújni és azt mondani rá, hogy 120 egy telifény elsőre soknak érzi, sőt másodjára is. Persze a részleges fényezést lehet alkalmazni, viszont pl. az én saját corsa-m olyan volt, hogy (osztrák, 93ezer km-es) a tető kivételével minden elemen volt egy-egy kisebb nagyobb rozsda akkor döntöttem úgy, hogy nincs értelme bele fújkálni. Továbbá az is lényeges kérdés, hogy hány évig szeretnéd megtartani.

Egy szó mint száz, saját magadnak fújva megéri.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az óra melletti külső hőmérséklet jelző minden B Corsa-ban benne van? Nekem csak 3 vonal van a helyén.. 95-ös 1.4-es Swing. Valami nem működik, vagy gyárilag nincs benne? Előre is köszönöm!

Nincsen benne a hőfok jeladó, vagy rossz. Elöl a rendszám alatt kell keresni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

találtam egy egész szép felnit, amit szeretnék megvenni a corsa b-mre.

7Jx15H2 R15-ös méretű, sajnos az ET számát nem tudom, mert a hirdető nem írja, de szerintem 36-38 körül lehet.
a gumik 195/60-asak rajta.

a kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez felmenne a 96-os c12nz-s (3 ajtós) corsara futómű módosítás nélkül?
ha igen, akkor mennyire változna az autó viselkedése, mennyire maradna vezethető?

előre is köszi a válaszokat!

Ádám

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

találtam egy egész szép felnit, amit szeretnék megvenni a corsa b-mre.

7Jx15H2 R15-ös méretű, sajnos az ET számát nem tudom, mert a hirdető nem írja, de szerintem 36-38 körül lehet.

a gumik 195/60-asak rajta.

a kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez felmenne a 96-os c12nz-s (3 ajtós) corsara futómű módosítás nélkül?

ha igen, akkor mennyire változna az autó viselkedése, mennyire maradna vezethető?

előre is köszi a válaszokat!

Ádám

Az ET száma is fontos lenne, mert nagyban függ tőle, mennyire terheli a futóművet.

Az biztos, hogy 195-ös tappancsokkal a C12NZ már küzdeni fog és itt már láthatóan változni fog a fogyasztásod.

Én maximum 165-öst tennék 1.2-esre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.