Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy corsa b combo-m 97-es 1.4i benzin! Szeretném megkérdezni, hogy mit és hány km után kell/érdemes rajta kicserélni (vezérműszíj, gyertya, stb...)? Köszi előre is! G.

Hi Aszt szem 50e vagy 60e km ként köll cserélni, de biztos van kötve évhez is mit tom nem mész évente csak 5e km akko szerintem 10 év allat biztos elöregszik :rolleyes: Pl.: a szíj stb. meg egy 11éves kocsinál Én már megnézném a hengerfej tömítést is, amikor cseréled a vez. szetett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy corsa b combo-m 97-es 1.4i benzin! Szeretném megkérdezni, hogy mit és hány km után kell/érdemes rajta kicserélni (vezérműszíj, gyertya, stb...)? Köszi előre is! G.

Üdv. Ha felhívsz pár márkaszervízt, és ugyan ezt a kérdést elmondod neki is, biztos elmondják mit mikor kell cserélni. Tapasztalatból mondom, nekem elmondtak mindent.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Nem tudjatok veletlenul hol lehet ot ajtos Corsa B-hez gepkonyvet beszerezni? Lehet-e meg venni valahol, vagy letolteni valahonnan, akar angolul, vagy nemetul.

Elore is kosz a segitseget!!

udv,

ktibi

Szia!

Németül van egy gépkönyvem '93-tól 2000-ig. Mailben elküldöm ha kell, olyan 10 mega (Neten borzasztó nehéz megtalálni, nekem is sokáig tartott [ vagy csak én voltam béna]).

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Németül van egy gépkönyvem '93-tól 2000-ig. Mailben elküldöm ha kell, olyan 10 mega (Neten borzasztó nehéz megtalálni, nekem is sokáig tartott [ vagy csak én voltam béna]).

Krisz

Hali!

Azt megkoszonnem. Uzenetben elkuldom a cimem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Szeretnék segítséget kérni tőletek.

Nekem van egy Nubirám,ami messze áll az opeltől,de azért van hasonlóság.

Anyunak vettünk egy Corsa B a 3ajtóst.

Tudtok segíteni,hogy milyen gyertya kell bele?

Milyen olaj kel bele?

Csereperiódusok stb.

A hőfokmérőnek hol kell állni?Nekem jelenleg ebben a 20 fokban a bal oldali sávot éppen elhagyja,de nem megy a 90 szám felé.Csak ha megállok vele,akkor melegszik tovább.TERMOSZTÁT???

Nem jó az ablakfűtés izzója.Hogyan lehet azt cserélni?

Más gondom nincs vele.

ja.

1995 Corsa B city 1.2 8V C12NZ moci.

köcce.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Sos-ben keresnék c12nz motorszámú 1.2-es benzines corsához dr6-os öninditot mert az enyém kikönyökölt és nem tudom használni a kocsit!!!!!

Ha valakinek van az jelezze a telefonszámával eggyüt és keresem!

Ja és Tatabányai vagyok /Debrecenből ne irjatok/

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Hatalmas kérdésem lenne. Valaki esetleg C12NZ corzába fodulatszámmérős órát szerelt be utólag? Ha valaki tudna segíteni az mesés lenne, már más is érdeklődött erről de kimerítő választ még senki nem írt le. Egy hozzászólásból kiderült hogy az ECU C2-es pinjére kell kötni, de ennyi. Ezen már túl vagyok de még nem mutat :lol:

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem! 1993-as B Corsa C12NZ motorral.

Hibajelenség:

A legváratlanabb helyzetekben egyszer csak leáll a motor. Ez előfordul alapjáraton hideg motornál, de legutóbb 30 km megtétele után menet közben 90 km/h-nál váratlanul leállt a motor hiába nyomtam a gázpedált. (meglehetősen kellemetlen élmény volt).

Ilyenkor hiába próbálom újraindítani, pörgeti, de nem kapja fel, mintha nem lennem benne üzemanyag (majdnem tele volt a tank). Majd egy kis "pihentetés" után, (ami van hogy fél - egy óra) beindul és újabb napokig semmi tünet, majd egyszer csak megint kezdi.

Esetleg okozhatja az üzemanyag-szivattyú meghibásodása?

A fórumot bogarászva olvastam itt mindenfélét:

-fordulatszám jeladó

-hall jeladó

-üzemanyag relé

-gyújtásmodul hibáról, de nem igazán találtam megfelelő megoldást.

Nem szeretném magam "felesleges" költségekbe verni, hiszen ezek meglehetősen kemény forintok...

Kérlek segítsetek! (pacadr@freemail.hu)

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem! 1993-as B Corsa C12NZ motorral.

Hibajelenség:

A legváratlanabb helyzetekben egyszer csak leáll a motor. Ez előfordul alapjáraton hideg motornál, de legutóbb 30 km megtétele után menet közben 90 km/h-nál váratlanul leállt a motor hiába nyomtam a gázpedált. (meglehetősen kellemetlen élmény volt).

Ilyenkor hiába próbálom újraindítani, pörgeti, de nem kapja fel, mintha nem lennem benne üzemanyag (majdnem tele volt a tank). Majd egy kis "pihentetés" után, (ami van hogy fél - egy óra) beindul és újabb napokig semmi tünet, majd egyszer csak megint kezdi.

Esetleg okozhatja az üzemanyag-szivattyú meghibásodása?

A fórumot bogarászva olvastam itt mindenfélét:

-fordulatszám jeladó

-hall jeladó

-üzemanyag relé

-gyújtásmodul hibáról, de nem igazán találtam megfelelő megoldást.

Nem szeretném magam "felesleges" költségekbe verni, hiszen ezek meglehetősen kemény forintok...

Kérlek segítsetek! (pacadr@freemail.hu)

Köszi.

Hi

Szerintem elösször kezd a csatiknál, hátha kontakt hiba.(olcsó)

Egyépként Én is evvel szivtam:

Fogta magát és semmi jell nélkül leállt, aztán vár egy kicsit s ha van kedve beindult s ment valamikor 150km-is.

Volt olyan hogy a gyujtásom is elkezdett mászkálni, "végső stádium volt nála" de másnapra megint minden jó volt.

És persze hibakód a világban nem volt benne.

Amikor nem indul vagy leáll s hijába tekerteded, akko gyorsan ki pipa le s figyeld a szikrát (két emberes).

Ha nincs akko bizony a gy. modul vagy a hall jeladó!!!!

A ketöt egyszere szokták cserélni biztos ami biztos alapon.

Amikor nem indul s mondjuk már az injektor müanyag tetejét is lekaptad, ne ilyedj meg ha nics befecskendezés/porlasztás. Ugyanis ameddig nincs szikra/gyujtás jel addig az ECU nem is ad jellet az injektornak.

Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.