Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hát naja. Nekem céges, de mivel én hegesztek vele a legtöbbet ha kell ideadják... és a kistesója ami nem tud ac-t az 1,5M+fa

Volt nálunk egy Rehm nem tudom mennyire ismered a márkát...abban volt impulzus program 280A, AC/DC . Na azzal aluminiumott úgy lehetett hegeszteni, mintha rárajzolnád:D

Nekem kemppi a barátom,ismerem a rhem gépeit.

De hagyjuk ezt a témát mert kapunk a pofánkra. :)

Link to comment
Megosztás:

Én azt kicseréltem,amiatt volt egyenetlen az alapjáratom.

Gyárilag 6EFt,de én megoldottam 500Ft-ból. :D

én nekem a csövem meg van amiből majd alkotják a pótlást ,csak még nem vittem el szerelőhöz...nem merek bele nyulni saját magam...nagyon körbe van rakva alkatrészekkel...kb el vesznék a sok cucc között :)

Link to comment
Megosztás:

Ám miért tesznek a 40 millás ferrárikra...és a forma 1-ben is a kocsikba?

1)

ők gyárilag úgy állítják be a dolgokat, hogy ilyen szűrőkre legyenek ki éhezve az autók :) amúgy mondjuk nem is gondoltam,hogy F1-es járgányokba is direkt szűrő van :D

2)

nem 30.000Ft-os szűrőket kapnak szerintem...picit drágábbat...de nem tudom ezt

Link to comment
Megosztás:

srácok téma váltás :) mit tudtok mondani ablak sötétítésről?

Sötét lesz tőla az ablakod ;) Mire gondolsz pontosan? Ha sötétítetni akarsz akkor sztem mindegy hol csak ne a Tomy-nál. Személy szerint nekem nagyon nem tetszik, hogy tiszta reklámtáblát csinálnak belőled. (ja és nem sokkal olcsóbb mint máshol)

Hamár csináltatom akkor legyen az egész sötét, semmi vonalkód, meg embléma meg mittomén :D

Link to comment
Megosztás:

srácok téma váltás :) mit tudtok mondani ablak sötétítésről?

Hát ez egy érdekes téma. Azthiszem lenni kell a fóliába gravírozva valami H betünek és a hátsóüveg meg a csomagtérajtó lehet fóliázva fullon első szélvédőn csak a napellenzővel egy vonalban. A két első ajtót hivatalosan nem lehet. Leglaábbis igy emlékszem de utánnajárok. Ja a rendőr ha jókedve van leszedetheti veled...ha nem szeded le elküldhet kpm vizsgára kapásból ami jóval több mintha leszedted volna.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez egy érdekes téma. Azthiszem lenni kell a fóliába gravírozva valami H betünek és a hátsóüveg meg a csomagtérajtó lehet fóliázva fullon első szélvédőn csak a napellenzővel egy vonalban. A két első ajtót hivatalosan nem lehet. Leglaábbis igy emlékszem de utánnajárok. Ja a rendőr ha jókedve van leszedetheti veled...ha nem szeded le elküldhet kpm vizsgára kapásból ami jóval több mintha leszedted volna.

Hali!!!

Én is úgy tudom hogy ez elsőre nem lehet rakni, De van rá egy megoldás: Ha meglátod a zsarukat, tökig lehúzod az ablakokat. :)

Úgyis jön a nyár.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Én is úgy tudom hogy ez elsőre nem lehet rakni, De van rá egy megoldás: Ha meglátod a zsarukat, tökig lehúzod az ablakokat. :)

Úgyis jön a nyár.

opel16v-t idézném:

B oszloptól hátrafele bármilyen sötétítésű, DE SZABÁLYOS (azaz nem tükröző) fóliát fel lehet rakni, ha műbizi van

róla, és a fólián ott a H betű minden ablakon. Első-oldalsó ablakokon 70% fényáteresztést kell biztosítani, amit a

gyári sötétített üvegű autók már ki is használnak, azaz azokat nem lehet fóliázni már ott.

Első szélvédőn pedig akkora felső csíkot lehet fóliázni, amit a napellenző takar.

A rendőrök előszeretettel kötnek bele, olyan okkal, hogy a forgalmiba is bele kell lennie jegyezve. De ilyenkor

emlékeztetni kell őket a 2005-ös év törvénymódosításaira, ennek hatása pedig az lesz, hogy "egye fene, rendes

vagyok, most az egyszer elengedem" smile.gif Csak a pénzt akarják. Ugyanez a helyzet a vizsgabiztosokkal is.

Ha valamelyik mindenáron bele akar kötni, akkor helyszíni jegyzőkönyvet kell felvetetni, mert az alapján el lehet

marasztalni az adott rendőrt, erre nem árt figyelmeztetni is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki szeretném cseréjni a Corsám jobb hátsó ajtójának a központi zár motorját, mivel már nehézkesen nyit. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Ehhez elég levenni az ajtókárpitot hogy hozzáférjek, vagy szét kell szedni pl. a kilincset?

2. Vannak ezek az univerzális központi zár motorok 1000 Ft-ért, jó lesz az bele?

Link to comment
Megosztás:

sziaszto.

Corsámba szeretnék ford.számmérős órát tenni. Azt vágom h van spirálos és elektromos is? Azt viszont nem vágom hogy nekem melyik lenne jó? Valószinű a spirálos de ez csak tipp, honnan tudom megállapítani h nekem melyik jó?

Ha megvan az óra akkor még mi kell h frankón működjön (gondolok itt vezetékek,spirál stb...)

Link to comment
Megosztás:

sziaszto.

Corsámba szeretnék ford.számmérős órát tenni. Azt vágom h van spirálos és elektromos is? Azt viszont nem vágom hogy nekem melyik lenne jó? Valószinű a spirálos de ez csak tipp, honnan tudom megállapítani h nekem melyik jó?

Ha megvan az óra akkor még mi kell h frankón működjön (gondolok itt vezetékek,spirál stb...)

Elektromos lesz. Az ECU-tól kéne jönni egy szálnak a fordulatjellel. Ha ez nincs benne az óracsoport csatijában, akkor sajnos neked kell behúzni.

Link to comment
Megosztás:

sziaszto.

Corsámba szeretnék ford.számmérős órát tenni. Azt vágom h van spirálos és elektromos is? Azt viszont nem vágom hogy nekem melyik lenne jó? Valószinű a spirálos de ez csak tipp, honnan tudom megállapítani h nekem melyik jó?

Ha megvan az óra akkor még mi kell h frankón működjön (gondolok itt vezetékek,spirál stb...)

Ha aktuális lesz az óra csere keres meg privibe,ha nincs gyárilag bekábelezve

Akkor majd leírom neked lépésenként

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a válaszokat a sötétítéssel kapcsolatban :) még 1 kérdés, bocsi nem igen tudok kifogyni a kérdésekből :D

Szóval a műszerfal-- sebességmérőóra és fordulatszámmérőnek a háttérvilágítását és fent az óránál hogyan lehet kicserélni, mert most jelenleg mindenhol kék van, így vettük az autót... de igazság szerint nekem ez a disco kék nem jön be egyszerűen nem látom este.. pirosos narancssárgára akarom kicsrélni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki szeretném cseréjni a Corsám jobb hátsó ajtójának a központi zár motorját, mivel már nehézkesen nyit. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Ehhez elég levenni az ajtókárpitot hogy hozzáférjek, vagy szét kell szedni pl. a kilincset?

2. Vannak ezek az univerzális központi zár motorok 1000 Ft-ért, jó lesz az bele?

Hali!!!

Ha gyári a körponti akkor az univerzális nem jó beje. Ha leveszed a kárpitot és belesel az ajtóba akkor minden kiderül. Lehet hogy univerzális van benne.

Link to comment
Megosztás:

sziaszto.

Corsámba szeretnék ford.számmérős órát tenni. Azt vágom h van spirálos és elektromos is? Azt viszont nem vágom hogy nekem melyik lenne jó? Valószinű a spirálos de ez csak tipp, honnan tudom megállapítani h nekem melyik jó?

Ha megvan az óra akkor még mi kell h frankón működjön (gondolok itt vezetékek,spirál stb...)

Hali!!!

A váltó tetején van egy kis hengerke. Ha abból spirál jön ki akkor spirálos, ha vezeték akkor elektromos. Így a legegyszerűbb megállapítani. De ha gondolod kiberhelheted a műszerfalat is.

Link to comment
Megosztás:

sziaszto.

Corsámba szeretnék ford.számmérős órát tenni. Azt vágom h van spirálos és elektromos is? Azt viszont nem vágom hogy nekem melyik lenne jó? Valószinű a spirálos de ez csak tipp, honnan tudom megállapítani h nekem melyik jó?

Ha megvan az óra akkor még mi kell h frankón működjön (gondolok itt vezetékek,spirál stb...)

Ciao!

Itt megtalálod a választ: http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=488340

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.