Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A hátsó tárcsává alakított dobot lehet kapni,vagy full "kisipar" munka?

Az egyetlen dolog,amit én is felraknék,bár a féktáv nagyrésze amúgy is az első tárcsákon múlik,meg onnantól csak levelezős műszaki jöhetne szóba...

Kadett GSi hátsó híd befaragható,de a műszaki nem téma,nem azt nézik mi fog,hanem hogy hogyan. :D

Link to comment
Megosztás:

Hy all !

Sztem már egy párszor volt téma de újból megkérdezem ,hogy nem tudja vki hogy milyen típusú izzók/égők kellenek a műszerfal illetve a kilométerórába?

Semmi extra, csak lehetőleg hosszú élettartamú legyen. Nem kell színes.

Esetleg ha tudná vki hogy mennyi kell össz, és egy-két jó tanácsot a szét illetve összeszerelésben akkor azt megköszönném.

A másik dolog: klíma nincs az autómban, azt tudom hogy rossz a termosztátom. Kihat arra hogy mondjuk ilyen dögmelegben nem nagyon akar hidegebb levegőt fúlyni akárhogy szeretném?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Csabinak hívnak.

Van egy ismerősöm 1997 corsa ja van , 1.2 8 szelep ECO.

A segítségeteket szeretném kérni.

Jelenség: Gondol egyet az autó és úgy viselkedik mintha 1-2 henger leállna ,dadog és leáll a motor .utána hosszas idítózás után elindul dadogva nagy gázadásra felpörög és utána minden rendben.

Az a baj hogy ez a jelenség nem mindig jön elő ,van amikor 2-3 hónapig semmi,Sajnos a diagnosztika lámpa nem jelez vissza semmiféle hibát!

Találkozott már valaki ilyen hibával ,tudnátok segíteni?

Köszönöm.Alkonyvadász.

Helló!

Az ismerősöd Corsájának szerintem mindenképpen gyújtás baja van. Én először kitekerném a gyertyákat,ha láthatóan feketék,kormosak stb. akkor tuti megússzátok egy gyertyacserével.Mondjuk akkor már cseréljetek benne gyertyakábelt is. Ha a gyertyákon nem látszik semmi akkor gyanúba keveredik a gyújtótrafó vagy a főtengelyjeladó,bár a főtengelyjeladó hibáját mindenképpen tárolnia kellene.Én a kábel vagy gyertya hibára voksolok.

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenki!

Holnap megyek hátsó fékdobot+pofát+fékolajat cserélni.A boltban kívülről full másmilyen hátsó dobot adtak "keskeny" kivitelt,aztán hiába mondtam,hogy az enyém kúposabb formájú azt mondták,hogy minden gyártóé máshogy néz ki.

A dob Topran,a pofa LPR.17-be került az egész.Holnap úgyis kiderül,hogy jó lesz-e....

Szinte teljen "restauráltam" már az autót.Talán nincs is kopó alkatrész amit még nem cseréltem...Első fékeket például 3 hete..

Link to comment
Megosztás:

a müszakit hog ylehetne megoldani erre? cska feketén nem lehet vlami féle kerülőt esetleg külföldi rendszámot rárakni hogy legálisan járhasson vele az ember?

Enyémre elcserélném, mondjuk a zene nem kéne, de az az első lökös az atom nagyon bejön.

Link to comment
Megosztás:

a müszakit hog ylehetne megoldani erre? cska feketén nem lehet vlami féle kerülőt esetleg külföldi rendszámot rárakni hogy legálisan járhasson vele az ember?

Enyémre elcserélném, mondjuk a zene nem kéne, de az az első lökös az atom nagyon bejön.

az elsö lökös sztem nagyon gáz,bár izlések és pofonok...olyan mintha a neten egy tuning oldalon rákattintott volna mindenre aztán ez lett belöle... :D

és bármit le lehet ma Magyarországon vizsgáztatni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

1.7D corsa B. reggel nem akart indulni, tobszor inditiztam, majd dobott egy adag feher fustot, majd ujra hosszu inditozas, ujabb feher fust majd rendbe jott minden...elotte valo nap tankoltam tele...

Van valami otletetek mi lehetett a gondja ?

Koszi elore is !

gagyi üzemanyag:D tankolj tescos shelt:D

Link to comment
Megosztás:

Esetleg ha érdekel valakit:

Sziasztok kedves corsaclub tagok!

A levél kissé hosszú, de kérlek titeket olvassátok végig!

Mint már tudjátok idén is megrendezésre kerül az országos corsa találkozó (az 5.Nemzetközi autósklubok találkozójának keretén belül) Sziksósfürdőn.

De az idén egy kicsit nagyobb dobásra készül a club, mégpedig egy világrekord kísérletre: „Legnagyobb Vauxhall/Opel felvonulás”

Szeretettel várunk tehát minden Vauxhall és Opel gyártmányú autót (típustól függetlenül)!!!

Gyülekező 2010. 07. 31-én 7:00-9:00 között a Nemzeti Kajak-Kenu és Evezős Olimpiai Központ(Maty-ér) területén,majd "sodródj az árral" a programok forgatagában.

Idén tényleg igaz a szlogen: AKI LEMARAD,AZ KIMARAD!

A részvétel feltételei:

* betöltött 18.életév

* forgalomképes,műszaki vizsgával rendelkező autó

* érvényes jogosítvány

* helyszíni regisztráció

* névleges 500Ft/autó hozzájárulás a rekord bejegyzéshez

A felvonulási útvonal végcélja a Sziksósfürdői Strand és Kemping bejárata,majd az 5.NAT.

a mi részünkről az információkat megtaláljátok a corsaclub.hu oldalon

a világrekord kísérletünk már a médiában is helyet kapott a cikk itt olvasható: http://www.autopro.hu/hazai_palya/opel/Gui...ub-Hungary/804/

Az 5ik Nat ideje 2010.07.30-2010.08.01 (3 nap) a fő nap a legtöbb programmal szombat

aki úgy érzi szívesen lejönne már pénteken azt várjuk szeretettel, vasárnap eredményhirdetés (reméljük "MI" leszünk ismét az országban a legerdeményesebb autósklub)

a fő rendezvény weboldala: www.klubtali.hu

a részletes programterv:

2010.07.30. PÉNTEK

10:00 Rendezvény nyitása a POWERTUNING telephelyén

10:00 Kiemelt kedvezményes ajánlatok a POWERTUNING jóvoltából 18:00-ig.

10:00 POWERTUNING teljesítménymérés 18:00-ig.

13:00 Ebéd

15:00 III.Szeged Túra rajt 16:00-ig

18:00 Eredményhírdetés, majd utána átvonulás a Sziksósfürdőre

20:00 Vacsora a Sziksósfürdőn

21:00 Buli

2010.07.31. SZOMBAT

10:00 Rendezvény nyitása a Sziksósfürdőn

10:00 Folyamatos programok, játékok, vetélkedők, fellépők, sztárvendégek

11:00 Foci bajnokság selejtező 12:00-ig

13:00 Ebéd

16:00 PANOMÉDIA LIGHT autós szépségverseny pontozása

16:00 PANOMÉDIA EXTREME autós szépségverseny pontozása

18:00 Eredményhírdetés

19:00 Vacsora

21:00 Vízparti KARAOKE Party Funkeyval --- info és zenekérés: karaoke@klubtali.hu

2010.08.01. VASÁRNAP

10:00 Rendezvény nyitása a Sziksósfürdőn

10:00 A csapatok közti versenyek döntői

11:00 Foci bajnokság döntője 12:00-ig

14:00 PANOMÉDIA autós szépségversenyek döntője

15:00 Eredményhírdetés: Kiderül ki 2010 legjobb autós klubja!

üdvözlettel: CorsaClubHungary csapata

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.