Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha jól tudom, fehér füst akkor szokott lenni, ha viz is kerül az égéstérbe.

De gondolom az rendben van, mert nem említetted.

hat gondolom rendben van......meg annyi adalek hogy nehezen indul reggel, es ekkor produkalja a feher fustot....du melo utan viszont egesz jol....najo most hogy irom, nem pocc roff hanem pocc pocc pocc es roff...reggel meg pocc pocc pocc pocc pocc pocc...ujra izzitas... pocc pocc pocc pocc pocc pocc...ujra izzitas...aztan pocc pocc pocc pocc pocc pocc roff es feher fust...izzitogyertya ?

Link to comment
Megosztás:

hat gondolom rendben van......meg annyi adalek hogy nehezen indul reggel, es ekkor produkalja a feher fustot....du melo utan viszont egesz jol....najo most hogy irom, nem pocc roff hanem pocc pocc pocc es roff...reggel meg pocc pocc pocc pocc pocc pocc...ujra izzitas... pocc pocc pocc pocc pocc pocc...ujra izzitas...aztan pocc pocc pocc pocc pocc pocc roff es feher fust...izzitogyertya ?

igen mert ha sokat inditózol és nem indul, az üzemanyag felhalmozodik igy mikor beindul akkor van a gond a sok üzemanyaggal valszeg izzitógyertya ,de ahogy látom elég sok az a pocc pocc pocc izzitás pocc pocc pocc :D).......vedd ki a gyertyát és nézd meg egy vezetékkel hogy fel izzik e de ha nem csináltál még ilyet jobb ha olyan nézi meg aki már csinált hasonlót, sok szerencsét várjuk a fejleményeket

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy X14SZ-es kis B Corsa-m. Az autó úgy van használva, hogy megyek vele 90 km-t hosszú távon, majd áll általában 3-4 napig, majd megint megyek vele 90 km-t hosszú távon... Na most ha állás után elindulok vele, akkor kettes fokozatban már érzem, hogy ahogy nyomom neki, valami megfojtja az autót. Olyan mintha fullna meg, és visszafogná valami. Néha iszonyatosan elkezd rángatni is. Általában csak kettesben csinálja.

Valaki tapasztalt már ilyet?

Köszi előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy X14SZ-es kis B Corsa-m. Az autó úgy van használva, hogy megyek vele 90 km-t hosszú távon, majd áll általában 3-4 napig, majd megint megyek vele 90 km-t hosszú távon... Na most ha állás után elindulok vele, akkor kettes fokozatban már érzem, hogy ahogy nyomom neki, valami megfojtja az autót. Olyan mintha fullna meg, és visszafogná valami. Néha iszonyatosan elkezd rángatni is. Általában csak kettesben csinálja.

Valaki tapasztalt már ilyet?

Köszi előre is!

G.

Szia!

Én nem állok az autóval napokig, de nekem is ezt csinálja, hogy visszafog és beremeg... most lettek cserélve a gyertyák, olaj- és benzinszűrő.

Nekem azt mondták, hogy huzassam ki az autót, mert az olaj ráég a szelepekre és leragad, nem záródnak rendesen.

Aztán lehet hülyeséget mondok, igazából én nem értek hozzá, csak amit a szerelő mondott....

Viszont vettem ilyen szeleptisztító adalékot, amit tankolásnál belekeverek. Amióta azt használom, egyre ritkábban csinálja. Most hétvégén elviszem kicsit kirándulni, nagyobb tempóval, hátha segít rajta.

Link to comment
Megosztás:

nekünk a c14NZ-be mi is gyári bosch-t raktunk mert az ugyángyártottra azt mondták, hogy be se rakják...

Csákó!

Volt már komoly érdeklődő a Corsádra?

Szerelőmmel beszéltem múltkor,hogy mennyire nincs pénze az embereknek..aztán mondta,hogy a csúcs az volt,hogy 290-ért árulta az astra kombit,felhívja a gyerek,hogy beszámolsz-e valamit az árába? attól függ mit,mondja a szerelőm.

Hát egy nagyon jó bicikliről lenne szó mondja a gyerek,amit régebben 700 euróért vett :D ^_^

Meg ilyen ötletekkel jönnek,hogy most számoljál bele valami bontószökevényt meg a smart kártyát a többit meg havi részletekben adná...

Nagy mák kell hozzá,hogy valaki kp-ben fizessen manapság....

Link to comment
Megosztás:

most lehet megköveztek, de az ecotec motor egy nagy kaksi...nekem az összes hibát produkálta már amit csak leirtatok, fehér füst, rángatózás fulladozás de igazából soha nem sikerült megcsinálni pedig sok szerelönél meg diagnosztikus mágusnál járt...amióta benne van a 8szelepes moci azóta semmi baj pedig ez a moci egy jóval régebbi konstrukció...éljenek Güntherék akik még a 80as évek végén tudtak motort összerakni

Link to comment
Megosztás:

most lehet megköveztek, de az ecotec motor egy nagy kaksi...nekem az összes hibát produkálta már amit csak leirtatok, fehér füst, rángatózás fulladozás de igazából soha nem sikerült megcsinálni pedig sok szerelönél meg diagnosztikus mágusnál járt...amióta benne van a 8szelepes moci azóta semmi baj pedig ez a moci egy jóval régebbi konstrukció...éljenek Güntherék akik még a 80as évek végén tudtak motort összerakni

Nekem is jön elő 1-2 hiba. De úgy gondolom hogy tök 8 milyen motor,egy idő múlva még a zsír új Ferrari motor is meg adja magát. (persze attól függ hogy mennyire van használva, és hogy hogyan )

80as évek vége...hasonlísd össze a 89be gyárott motort egy 94essel. szerintem kevesebb lesz a CO ki bocsátás, és kevesebbet eszik (persze ha azonos hengerürtalmat nézel) sőt, még LE is nagyobb. Sajnos ez ezzel jár, hogy bonyolultabbak lesznek a dolgok ahogy halad a fejlődés,bonyolultabb a szerelése,karbantartása, nagyobb a hiba lehetőségek, de többet tudunk ki hozni belőlük. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

most lehet megköveztek, de az ecotec motor egy nagy kaksi...nekem az összes hibát produkálta már amit csak leirtatok, fehér füst, rángatózás fulladozás de igazából soha nem sikerült megcsinálni pedig sok szerelönél meg diagnosztikus mágusnál járt...amióta benne van a 8szelepes moci azóta semmi baj pedig ez a moci egy jóval régebbi konstrukció...éljenek Güntherék akik még a 80as évek végén tudtak motort összerakni

Lehet ám C20NE vel is szívni rendessen! :D

Link to comment
Megosztás:

Csákó!

Volt már komoly érdeklődő a Corsádra?

Szerelőmmel beszéltem múltkor,hogy mennyire nincs pénze az embereknek..aztán mondta,hogy a csúcs az volt,hogy 290-ért árulta az astra kombit,felhívja a gyerek,hogy beszámolsz-e valamit az árába? attól függ mit,mondja a szerelőm.

Hát egy nagyon jó bicikliről lenne szó mondja a gyerek,amit régebben 700 euróért vett :D :P

Meg ilyen ötletekkel jönnek,hogy most számoljál bele valami bontószökevényt meg a smart kártyát a többit meg havi részletekben adná...

Nagy mák kell hozzá,hogy valaki kp-ben fizessen manapság....

Őszintén szólva én ráugrottam volna Lanti corsájára rögtön kp-vel. Pont ilyet keresnék az asszonynak.

A gond ott van, hogy van a számlámon annyi, de jelenleg nem férek hozzá. Úgy szeptember környékén lenne inkább aktuális, de addigra nem valószínű, hogy meg lesz még az autó ^_^

Részletre nálam kereskedésbe szokás vásárolni, magánembertől pofátlanságnak érzem......

Link to comment
Megosztás:

Ha nem megy el és közeleg szeptember, akkor lehet foglalót is hagyni pl. ^_^

Igen, azt is lehet, de vállalkozóként sokszor még 2 hét is gondot okoz.

Igazából nem sürgős, a pocok műszakija még majd 1 évig frankó, csak nem akarom a végére hagyni, meg ha valami beüt és elviszi a stexet felültetem őt is. Inkább akkor szólok, ha kezemben a lé.

Ha nem lesz már meg....hát így jártunk :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet,hogy első látásra csúnyának néz ki,de ha elolvasod az értékelést kiderül,hogy 3 csillagot kapott 2 légzsákkal.

http://www.euroncap.com/tests/opel_vauxhal...sa_1997/12.aspx

Pl egy 97-es e36 BMW 1 csillagot kapott,mert a kormány összetöri az ember mellkasát.

http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_1997/15.aspx

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.