Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egyébként Akitől vettem azt mondta hogy a vezérműszij kb 1 éves az olaj at februárba cserélte akkor marad a szimering ugye?

Ja. ebben az esetben nem kell félni,hogy szakad a szíj!

Akkor csak a hidrotőkéket,szimmeringet kell megoldani,hát az meg olyan 35körül hidrotőkék,10körül van egy szimmering csere+olaj.

Link to comment
Megosztás:

Énsem akarom azt visszatenni hamár hozzányulnak hidrotőkékhez akkor illik kicserélni na meg amugyis hiába ismerőtől vettem.

Egy ami biztos hogy meglátogatom a danibácsit vagyvalaki mást és megbeszélem ezeket a dolgokat amit irtatok csak a sorrendet nemtudom nem vastag sajnos a pénztárcám ::rolleyes::D:D De ez legalább kivan fizetve apródonként meg megcsináltatom

Link to comment
Megosztás:

Boost és vákum az egy ugyebár, EGT meg látszik ha elszegényedik a keverék, így inkább a b.nyomásmérő a motortérbe kellene :rolleyes:

boost és vákuum nem feltétlenül ugyanaz sztem az egyik turbó nyomást mér a másik meg vákumot a vákum csövön <_<

bnyomásmérő van a motortérbe a szabályzóval együtt

de egyenlőre fogalmam sincs milyen műszert rakok belülre meg hogy mit akarok lehet berakok mindent azt olyan lesz mint egy repülőgép meg beszerelek 30 világítós kapcsolót is -_-

Link to comment
Megosztás:

Énsem akarom azt visszatenni hamár hozzányulnak hidrotőkékhez akkor illik kicserélni na meg amugyis hiába ismerőtől vettem.

Egy ami biztos hogy meglátogatom a danibácsit vagyvalaki mást és megbeszélem ezeket a dolgokat amit irtatok csak a sorrendet nemtudom nem vastag sajnos a pénztárcám ::rolleyes::D:D De ez legalább kivan fizetve apródonként meg megcsináltatom

A vezérműszíjat nem kell bontani a hidrotőkékhez! csak a szimmeringhez kell megbontani.

Tulajdonképpen elvan ez az autó még így ahogy van pár hónapig,csak az olajszintet figyeld!

Link to comment
Megosztás:

A vezérműszíjat nem kell bontani a hidrotőkékhez! csak a szimmeringhez kell megbontani.

Tulajdonképpen elvan ez az autó még így ahogy van pár hónapig,csak az olajszintet figyeld!

A hidro kiszedése:

szed le a vezérlést

szed ki a vezműtengelyt

Nagyvonalakban :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

boost és vákuum nem feltétlenül ugyanaz sztem az egyik turbó nyomást mér a másik meg vákumot a vákum csövön -_-

bnyomásmérő van a motortérbe a szabályzóval együtt

de egyenlőre fogalmam sincs milyen műszert rakok belülre meg hogy mit akarok lehet berakok mindent azt olyan lesz mint egy repülőgép meg beszerelek 30 világítós kapcsolót is :D

20081015122326.jpg

Vac az a vakáció mértékét mutatja ? :rolleyes:

Lehetetlen egyszerre sok műszert figyelni <_<

ui: Voszi írt neked a turbosban :)

Link to comment
Megosztás:

http://www.morepowertuning.hu/img/20081015122326.jpg

Vac az a vakáció mértékét mutatja ? :rolleyes:

Lehetetlen egyszerre sok műszert figyelni <_<

ui: Voszi írt neked a turbosban B)

de szép múúszer nekem nem kell ilyen csicsás -_-

am ja igaz mutat ez mindent azt se tom igazándiból hogy milyen műszer kell fontossági sorrendben, mert amúgy mindenről lesz led visszajelzés ha gáz van akkor piros ledek sora fog villogni :D de remélem csak teszt közben :)

thx má válaszoltam is B)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nagyon beindult a fórum. Csak lesek itten hogy már hanyadik oldalnál járunk..

Arra lennék kíváncsi, hogy 96os Corza Swingbe hogyan rakják be a hátsó hídtestet? Kell ez a több miliős futómű beállító gép (amit így rácsíptetnek a felnire)

Vagy én nem tudom, most gondolkozok hogy annak végül is köze nincs a kerék futásához . :rolleyes: passz.. hogy is van ez..?

kicsit csúnya a végén a leépülés :S
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nagyon beindult a fórum. Csak lesek itten hogy már hanyadik oldalnál járunk..

Arra lennék kíváncsi, hogy 96os Corza Swingbe hogyan rakják be a hátsó hídtestet? Kell ez a több miliős futómű beállító gép (amit így rácsíptetnek a felnire)

Vagy én nem tudom, most gondolkozok hogy annak végül is köze nincs a kerék futásához . :rolleyes: passz.. hogy is van ez..?

kicsit csúnya a végén a leépülés :S

Nagytételben mernék rá fogadni,hogy a tréler meg sem állt Magyarországig <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Ma nekiálltam és kicseréltem úgy csináltam ahogy mondtad, Kösz! :rolleyes:

Mutatok pár képet <_<

Itt látszik hogy ami kék pöcök ott tartotta a benzinszűrön azt felfeszítettem majd csípőfogóval levágtam és így a csőben maradt az a kis kék befogató.

Gyári GM szürű ami valószínű még nem volt cserélve 120E km után.

Kis benya azért jött, de nagyon meglepődtem hogy ilyen piszkos.. nem sok mert a biztosítékot kivettem vagy 1-1,5dl mondom jó lesz valamit felgyújtani xD -_-

Kihúztam az ottmaradt műanyag befogató cuccot a csőből.

Mikor felraktam akkor láttam a régin hogy ott az a gumi karika.. azt már nem akartam nagyon birkózni vele.. szétvágtam és 2oldalú ragasztóval felfogattam a hengere..1öre nem sikerült kicsit elnéztem azért maradt ott a ragasztómaradék. Majd szépen visszaraktam mindent helyére. Minden okés néztem nem folyik a benya. Szóval 1el több dolog amit meg tudok csinálni a corzán :D

Annyi a kérdésem,hogy pontosan hol van ez a szűrő? Ma délután én is nekiesek kicserélem!

Link to comment
Megosztás:

Hello! hm.. látom visszább olvastál még ha egy kicsit visszább olvasol akkor megtalálod hogyan kell kicserélni.. meg hogy hol is találod.

AC biztije ki...indít,kijárat a csőben lévő bengát...szűrő csere...bizti vissza...indít.

És.. még annyi hogy a szűrő nálam (96os -Swing típusú corzámban) a jobb hátsó keréknél van kialakítva egy pöcök az autóemelőnek.. és kb.. azzal egy vonalba a kocsi alatt jobb oldalt. egyből..

De ha nem találnád akkor aláfekszel a kocsi alá és egy kék csövet keresel ami belemegy egy hengerbe.. majd tovább.. :rolleyes: Képen látod is itt-itt-itt

Valamit nem tudsz kérdez nyugodtan én is nemrég cseréltem mint láttad, vágom a témát mint bálnaf*sz az iszapot <_<

Jah és kijáratás.. az nálam úgy működöt, hogy kapart egy kicsit az önindító és annyi xD Majd ha kicserélted indításnál dadoghat.. hát le is fulladt.. de 2djára már minden okés -_-

Link to comment
Megosztás:

Hello! hm.. látom visszább olvastál még ha egy kicsit visszább olvasol akkor megtalálod hogyan kell kicserélni.. meg hogy hol is találod.

És.. még annyi hogy a szűrő nálam (96os -Swing típusú corzámban) a jobb hátsó keréknél van kialakítva egy pöcök az autóemelőnek.. és kb.. azzal egy vonalba a kocsi alatt jobb oldalt. egyből..

De ha nem találnád akkor aláfekszel a kocsi alá és egy kék csövet keresel ami belemegy egy hengerbe.. majd tovább.. :rolleyes: Képen látod is itt-itt-itt

Valamit nem tudsz kérdez nyugodtan én is nemrég cseréltem mint láttad, vágom a témát mint bálnaf*sz az iszapot <_<

Jah és kijáratás.. az nálam úgy működöt, hogy kapart egy kicsit az önindító és annyi xD Majd ha kicserélted indításnál dadoghat.. hát le is fulladt.. de 2djára már minden okés -_-

Kicsit néha rángat az auto menet közben.Remélem ez megoldaná a problémámat.Kössz a választ igy ,hogy képet is küldél már tiszta sór.

Link to comment
Megosztás:

Hello! hm.. látom visszább olvastál még ha egy kicsit visszább olvasol akkor megtalálod hogyan kell kicserélni.. meg hogy hol is találod.

És.. még annyi hogy a szűrő nálam (96os -Swing típusú corzámban) a jobb hátsó keréknél van kialakítva egy pöcök az autóemelőnek.. és kb.. azzal egy vonalba a kocsi alatt jobb oldalt. egyből..

De ha nem találnád akkor aláfekszel a kocsi alá és egy kék csövet keresel ami belemegy egy hengerbe.. majd tovább.. :rolleyes: Képen látod is itt-itt-itt

Valamit nem tudsz kérdez nyugodtan én is nemrég cseréltem mint láttad, vágom a témát mint bálnaf*sz az iszapot <_<

Jah és kijáratás.. az nálam úgy működöt, hogy kapart egy kicsit az önindító és annyi xD Majd ha kicserélted indításnál dadoghat.. hát le is fulladt.. de 2djára már minden okés -_-

Kicsit néha rángat az auto menet közben.Remélem ez megoldaná a problémámat.Kössz a választ igy ,hogy képet is küldél már tiszta sór.

hm.. nekem is rángatott.. de én nemrég gyertyát is cseréltem :)Nálam olyan volt hogy csak tartottam a pedált és rángatott 1et 2 öt.. és az oldotta meg igazán, bár ki tudja..

Igazán idegesítő tud lenni a dolog ha előzni akarnál azt kihuzakodsz és csak rángat a kocsi :S

Meg ha rosszul van a gyertya becsavarva akkor is rángathat szerintem, de 19 éves pulya vagyok szóval.. ez csak az én véleményem xD

Szerk:Ö és mikor válaszolsz akkor nem kell kitörölni a szöveg elöl a quote name=sanyi1104' post='668283' date='2010-07-12 - 14:14]és a végéről a[/quote :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.