Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Köszi az infókat! Lenne még egy kérdésem, ez pedig a fogyasztás... Olvasgattam több "tesztet" is és nagyon eltérőek a tapasztalatok. Van aki állítja 6l körül fogyaszt, mások szerint 9-10l-t :rolleyes: ... Tudom ez vezetési stílustól is nagyban függ, de normál használat mellett kb. mennyi? Esetleg ez ügyben v.ki valami biztosabb infóval tudna szolgálni?

Egy csajt kérdeztem akinek tigrája van ugyanilyen motorral,ő vegyes használat mellett 7litert emlegetett.Hosszú távon 6 körül megáll,tisztán városban 4-5 km távolságokon 9liter körül.Ő ezt mondta,ültem is mellette,nem vezetett lamer módon!

Még jut eszembe,hogy próbánál szedd alá aztán adj neki nagy gázt,ha ropogást hallasz akkor féltengely...ha az előző gazdája szeretett sportosan kanyarodni akkor az megbosszulhatja magát ilyen formában!

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősömtől hallatom, ha csak simán erőteljesebben megmozgatod a kereket befele akkor annak már kotyogni kell ha úgy van, de nem tudom majd mondják itt az okostónik a frankot :D

Ha egyebe mozog az egész kaszni akkor jó, de ha nem akkor biztos fogsz valamit hallani meg hát az gondolom adja magát. De ezt csak én mondom eddig hátha valaki alátámassza :rolleyes:

Anyámmal hozattam ilyen átlátszó olaj szerű szilikont <_< Mindjárt megnézem mit tud -_-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltátok volna, hogy egy gyári c14se motorral rendelkező 3 ajtós corsa 10 méteres gumicsíkot hagy maga után 15"-os kerekekkel ??? -_-:D:D :rolleyes::O:O

(csak egy direktszűrő van rajta :D)

Üdv.

Attól függ milyen gumival próbálod. Nekem gyárilag c14se volt, most z18xe, 15 colos felnim van 195/50-es gumikkal. Amíg kingstar márkájú csúcs gumim volt nekem sem volt gond, most pedig toyo proxes t1r, és ez már a nagyobb motorral sem sokat kapar, inkább tapad. <_<

Link to comment
Megosztás:

Attól függ milyen gumival próbálod. Nekem gyárilag c14se volt, most z18xe, 15 colos felnim van 195/50-es gumikkal. Amíg kingstar márkájú csúcs gumim volt nekem sem volt gond, most pedig toyo proxes t1r, és ez már a nagyobb motorral sem sokat kapar, inkább tapad. :rolleyes:

Csak kiváncsiságból : miért pont ez a motor ?

Link to comment
Megosztás:

Mi ökrök, de van erő a kis corzába <_< 1.0 es motorral. B) corsa

Ez se kompot gyerek

Youtubiról töltöm lefele a Corsa B -s videókat már van vagy 30-35db -_- mindenki kapartassa :D :rolleyes:

SzerK: Most nézem, egészen pontosan 40db videó van eddig. Majdnem eltaláltam xD (146MB)

Szerk2 Nekem is X14Xe motorkódú motor van, átlaghasználatnál 8l mondanék (ezt inkább városi használat)

remélem a fórumos kollégákat sem hagytad ki a letöltésekből :

Demó

Saját

Nekem a C20XE-vel 7*15 felnin barum bravuris 195/50R15 -el kb második végéig kapar :) másodikba fordulaton (kb4000-4500) padlóra megint csak kapar. esőbe harmadikba is kapar gázra, előzni is óvatosan kell. B) De erről Demó is tudna mesélni milyen a Let. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak kiváncsiságból : miért pont ez a motor ?

Gazdasági szempontból. Vettem egy szép állapotú jobbkormányost, és 3 hónap alatt kiárultam a kocsit, és a motor mellett kb +30-ban zártam. Ha vettem volna egy C20XE-t az egy 100-as, vagy másik lendkerék, vagy másik váltó és féltengelyek, az drágább lett volna. Nekem elég a 125 paci is.

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb kérdésem lenne:

A kormány elfordításakor mély recsegő hangot lehet hallani. Állóhelyzetben a leghangosabb. A sebesség növelésével egyre halkul. Mi lehet ez?

A kormány holtjátéka nőtt?

Nekünk az összes autónk olyankor csinálta,amikor a külső kormánygömbfej kiment.A belső kormányösszekötő is lehet még ludas,de a gömbfej gyakoribb.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mit lehet csinálni akkor ha felnyomták a kocsim,de a rendőrség nem tud csinálni semmit. De én tudom,hogy ki volt. 2 ujjlenyomat volt a kocsin de az általam meggyanusított ember lenyomatával nem tudják összehasonlítani.Meg, biztos mással csináltatta a feltörést is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mit lehet csinálni akkor ha felnyomták a kocsim,de a rendőrség nem tud csinálni semmit. De én tudom,hogy ki volt. 2 ujjlenyomat volt a kocsin de az általam meggyanusított ember lenyomatával nem tudják összehasonlítani.Meg, biztos mással csináltatta a feltörést is.

Az illetőnek kamuzd be,hogy újjlenyomatot vettek+kutya is szagot fogott és azt mondták a rendőrök,hogyha vallomást tesz sokkal enyhébben fognak eljárni.

Szerintem max ennyit tudsz tenni amitől neked nem lehet bajod!

Nekem a pénztárcámnál bejött! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A kormány holtjátéka nőtt?

Nekünk az összes autónk olyankor csinálta,amikor a külső kormánygömbfej kiment.A belső kormányösszekötő is lehet még ludas,de a gömbfej gyakoribb.

Nem nőtt a holtjáték. nem kopogós a hang, hanem inkább recsegős.

Lehet a toronynál valaminek hangja?

Link to comment
Megosztás:

Hy all!

Megcsinálták a kocsim, újra pörög :rolleyes:

Végülis a jó a rosszban az lett ,hogy nem a szíj és nem is a görgők mentek puccsra, hanem vmi teljesen más.

Már egy ideje halottam a kocsi alól hogy vmi zörög. Egyik nap aknára áltam és meglestem, kiderült h a katalizátorom az. Nem foglalkoztam vele mert a belvíz miatt 20centis víz olt az aknában és ezért eltoltam a javítást.

A lényeg az egészben h a katalizátorom szanaszét volt esve/rohadva (nemtudom pontosan). Na és amikor nyomtam egy satut akkor ezek az apró kis darabok eltömítették a füst útját és ezért állt le a moci és dőlt a füst az elejéből.

Katalizátor, dobok,csövek le, kitisztít , vissza és kész. 3000ft-ba került ez a történet <_< Megúsztam -_-

Link to comment
Megosztás:

Hy all!

Megcsinálták a kocsim, újra pörög <_<

Végülis a jó a rosszban az lett ,hogy nem a szíj és nem is a görgők mentek puccsra, hanem vmi teljesen más.

Már egy ideje halottam a kocsi alól hogy vmi zörög. Egyik nap aknára áltam és meglestem, kiderült h a katalizátorom az. Nem foglalkoztam vele mert a belvíz miatt 20centis víz olt az aknában és ezért eltoltam a javítást.

A lényeg az egészben h a katalizátorom szanaszét volt esve/rohadva (nemtudom pontosan). Na és amikor nyomtam egy satut akkor ezek az apró kis darabok eltömítették a füst útját és ezért állt le a moci és dőlt a füst az elejéből.

Katalizátor, dobok,csövek le, kitisztít , vissza és kész. 3000ft-ba került ez a történet -_- Megúsztam :D

pfff

Mi meg megparáztatunk :)

Ilyet hallottam valakitől ,hogy a katalizátor szívatta a jónépet :rolleyes:

Megint tanultunk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.