Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

:D

Köszi az infókat. :)

A kérdésekből már csak a szegénységjelző maradt ki....tehát van-e szegénységjelző a ford. mérős órában?

Attól köhögött, hogy nem volt benne elég nyál.....de hát épp a kereskedőtől hoztuk el, nem lepett meg. :D

ui.: motorkód már tegnap is ott volt, csak a sor végén van, kicsit széthúzom, hogy látszódjon :D

:D Hihi, de bamba vagyok, bocs', ezek szerint csak én nem láttam a motorkódos aláírást. A szegénységjelzőt (ez de jó szó :D) nem tudtam, mert nekem szegényes (csak km-óra) műszerfalam van. :P Látom, azóta már Mc-kolléga megválaszolta. :D

Azt nem láttam (de lehet, hogy csak megint bamba vagyok), hogy valaki írta-e, hogy hogyan tudod leellenőrizni, hogy neked bowdenes/elektronikus egység van-e. (Ha nem tudod fejből.) Ez igen egyszerű, gurulás közben elveszed a gyújtást: ha km-óra mutatója nullára esik, akkor elektronikus. Ha fent marad, akkor bowdenes. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez igen egyszerű, gurulás közben elveszed a gyújtást: ha km-óra mutatója nullára esik, akkor elektronikus. Ha fent marad, akkor bowdenes. :D

:) Csak nehogy úgy járjon,mint az egyszeri gyerek a környékünkről,aki péntek esti ittas pajtatánc után,masszív részegen meglátta a kanyar után a sünöket,majd gondolta,hogy lekapcsolja a villanyt és akkor észre sem veszik.

A lekapcsolást úgy oldotta meg,hogy levette a gyújtást.Jött a kanyar,kormányzár lezárt,villanyoszlop telibe.

Jó,tudom,hogy tiszta hülye aki ilyet csinál,de azért gondoltam jobb felhívni a figyelmet egy lehetséges baleset forrására.

Szerk: Szvsz a téli gumi cserét sem szabad sürgetni,mert az igaz,hogy elvileg 7fok alatt jobban tapad,mint a nyári,csak akkor lesz hűb+ situation,ha a téli gumival ráfutsz jó taknyos időben egy sárfelhordásra a kanyarban.

Sokkal rosszabbul tapad ilyenkor a téli....szerintem.

Link to comment
Megosztás:

:) Csak nehogy úgy járjon,mint az egyszeri gyerek a környékünkről,aki péntek esti ittas pajtatánc után,masszív részegen meglátta a kanyar után a sünöket,majd gondolta,hogy lekapcsolja a villanyt és akkor észre sem veszik.

A lekapcsolást úgy oldotta meg,hogy levette a gyújtást.Jött a kanyar,kormányzár lezárt,villanyoszlop telibe.

Jó,tudom,hogy tiszta hülye aki ilyet csinál,de azért gondoltam jobb felhívni a figyelmet egy lehetséges baleset forrására.

Szerk: Szvsz a téli gumi cserét sem szabad sürgetni,mert az igaz,hogy elvileg 7fok alatt jobban tapad,mint a nyári,csak akkor lesz hűb+ situation,ha a téli gumival ráfutsz jó taknyos időben egy sárfelhordásra a kanyarban.

Sokkal rosszabbul tapad ilyenkor a téli....szerintem.

Én is még várok a télivel, majd mikor kezd fagyni a talaj, akkor fogom fel tenni.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem láttam (de lehet, hogy csak megint bamba vagyok), hogy valaki írta-e, hogy hogyan tudod leellenőrizni, hogy neked bowdenes/elektronikus egység van-e. (Ha nem tudod fejből.) Ez igen egyszerű, gurulás közben elveszed a gyújtást: ha km-óra mutatója nullára esik, akkor elektronikus. Ha fent marad, akkor bowdenes. :)

vagy ránéz a váltóra.....

Link to comment
Megosztás:

Nekem tavaly égett ki az utolsó a 3ból,azóta mindig akadt jobb dolgom :D

Ha nincs fűtött garázsod,akkor szerintem várjál vele tavaszig.

Én nem is hiányolom már.

Már késő, ma megcsináltam délelőtt.

Jó meleg volt, szépen bemelegedett a napsütésben a beltér.

Azért ez a műszerfal nem teljesen egyezik az F Astráéval. (alul rádiós, felül 3 funkciós kijelzővel)

Csináltam képeket, majd megszerkesztem és felteszem, hátha jól jön valakinek. :)

Azért megjegyezném, nem kicsi szopás ez 2db izzó miatt. :D

Link to comment
Megosztás:

Az az izzó baromi jól világít, csak épp emiatt fele annyi időt bír ki mint a többi. Mondjuk addig amig világít addig látsz vele:D Nekem kb 1 évet bírt. Most osram cool blue van benne. Én ezzel is meg vagyok elégedve.

Nincs valakinek eladó első sárfogója?

Illetve valakinek van tapasztalat az osram nightbreaker izzóval kapcsolatban? Szeretnék valami nomrálisat télire, de mivel projektoros lámpám van a ledes marhaságok valószinüleg nem fognak beférni, és eddig egész pozitiv dolgokat irtak róla.

Link to comment
Megosztás:

Már késő, ma megcsináltam délelőtt.

Jó meleg volt, szépen bemelegedett a napsütésben a beltér.

Azért ez a műszerfal nem teljesen egyezik az F Astráéval. (alul rádiós, felül 3 funkciós kijelzővel)

Csináltam képeket, majd megszerkesztem és felteszem, hátha jól jön valakinek. :)

Azért megjegyezném, nem kicsi szopás ez 2db izzó miatt. :D

tök jó a cserépkályha azzal a kucorgóval :D

Link to comment
Megosztás:

van benne csórósági jelző :D

Köszi! :) Akkor ez a funkció is egyezik az astrával :P Most már csak szerezni kell egyet :D

:D Hihi, de bamba vagyok, bocs', ezek szerint csak én nem láttam a motorkódos aláírást. A szegénységjelzőt (ez de jó szó :P) nem tudtam, mert nekem szegényes (csak km-óra) műszerfalam van. :D Látom, azóta már Mc-kolléga megválaszolta. :D

Azt nem láttam (de lehet, hogy csak megint bamba vagyok), hogy valaki írta-e, hogy hogyan tudod leellenőrizni, hogy neked bowdenes/elektronikus egység van-e. (Ha nem tudod fejből.) Ez igen egyszerű, gurulás közben elveszed a gyújtást: ha km-óra mutatója nullára esik, akkor elektronikus. Ha fent marad, akkor bowdenes. ;)

vagy ránéz a váltóra.....

Bowdenes......ránéztem :D

Link to comment
Megosztás:

Nem sokan jártok az F topicban, ezért áthozom Nektek! Egy kis összehasonlítás:

refi.jpg

Balról jobbra: mezei halogen-----osram nightbraker +50%---------tungsram megalight +90%

Nálam a megalight a nyerő. :D

A képek egymás után készültek néhány perc eltéréssel, izzó ki, izzó be, klatty. Az ádozat az én F-em volt, de nem hiszem, hogy nagy jelentősége van. A kis méregzsáknak egész jók a fényszórói. :)

Asszony kispókja kapta az osram-okat, enyhén sárgás fényük miatt nagyon jók ködös, párás időben.

Ja, még annyit, hogy új izzók voltak, illetve a sima halogenek 2 hónaposak :D

Link to comment
Megosztás:

Bowdenes......ránéztem :D

Ha csak úgy nem :D

Krapi, megnéztem a csomagtér-világítást, tényleg az F1-ről megy (balra az első), és arról megy az utastér világítása és a vészvillogó is. Elvileg nincs az áramkörben kopó alkatrész, úgyhogy ha nem berhelte meg senki előtte, akkor nem mehet tönkre.... Elvileg.

Breki, a fényképeket ugye ugyanolyan fényképező-beállításokkal csináltad? Különben hamis lesz az eredmény :) Amúgy jó teszt, tetszett :D

Link to comment
Megosztás:

Nem sokan jártok az F topicban, ezért áthozom Nektek! Egy kis összehasonlítás:

http://liftesek.hu/auto/refi.jpg

Balról jobbra: mezei halogen-----osram nightbraker +50%---------tungsram megalight +90%

Nálam a megalight a nyerő. :D

A képek egymás után készültek néhány perc eltéréssel, izzó ki, izzó be, klatty. Az ádozat az én F-em volt, de nem hiszem, hogy nagy jelentősége van. A kis méregzsáknak egész jók a fényszórói. :)

Asszony kispókja kapta az osram-okat, enyhén sárgás fényük miatt nagyon jók ködös, párás időben.

Ja, még annyit, hogy új izzók voltak, illetve a sima halogenek 2 hónaposak :D

Meggyőző,csak a süniket győzd meg,hogy ez nem azért vakít mert xenon :D

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

2 kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:

- utólagos napfénytető beépítésről vélemények, tapasztalatok, érdemes-e?

- láttam némely corsaban kék színű tekerőgombokat a középkonzolon. Ezeket lehet venni valahol (ha igen hol?) vagy otthon festitek le őket?

Köszönettel: Gábor

Link to comment
Megosztás:

sziasztok egy új tag vagyok az az én nagy problémám h van egy 93 b Corzan 1,4 8szelepes gépjárművem és az a probléma hogy állandóan ha nem pörgetem 1500 allat van le akar fulladni és fekete kormot pufog ki motor kódba elvileg

17 Kopogásérzékelő áramkör 2 nincs fesz. Változás (V6)

169 Külső hőmérséklet érzékelő rövid-zár

ezt jelzi elvileg valaki tud segíteni kihez lenne érdemes vinnem és lehetőleg nem szeretném a kocsi árát rá költeni

ötleteket várom

köszönettel Árpi

ui Budapesten Kispesten lakok

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.