Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

vki tudja esetleg, hogy az F Astrakban lévő váltószoknya az passzol e a B Corsakba?

thx

Ránézésre csont ua. Nemrég cseréltem az astrámban, és a régi még megvan. Igaz atomokra bontva, de használható mintának. Odapróbáltam az egyik atomját a corsáéhoz és stimmelt..... úgyhogy após megint nem fog unatkozni :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet hibakódom ha menet közben megy a kocsi a "csek endzsi" világít de ha leállítom a motort várok pár percet, újraidnítom aztán lám eltünik a dolog. Elképzelhető hogy valami jeladóvan van valami galiba? Tudom távgyógyítás.... Ám remélem valaki futott már hasonlóba.

szia! nálam egr szelepnél és csinálta ugyanezt menet közben kontroll lámpa, majd kis idő után meg is szűnik és érdekes módon csak menet közben...

azóta nem villantott a lámpa a probléma viszont azóta az lett hogy csordogálok lassan 50-60 km/h val apró gázadás és kicsit ismételem csak egy kicsit rángat az autó ötlet szerintetek ?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!!

Kipróbáltam a másik kulcsot, de úgy sem működött.

Viszont ma az volt a fura, hogy amikor indítóztam (tapostam egy kicsit a gázpedált is), akkor olyan benzinszag lett az utastérben... Lehet hogy mégis jó az AC pumpa, és más a baj? Holnap megpróbálom kivillogtatni a hibakódot, meg megpróbálom leszedni a pumpa fedelet (azt még nem tudom hogy hogyan, mert mintha nem sima bilincs lenne a benzincsöveken, hanem vmi fogóval rányomott gyűrű), és megnézni direktbe a pumpát.

Ha nem megy, akkor szerviz lesz belőle:(

Üdv!

A tankszellőztető is szórakozhat!

Lazítsd ki a tanksapkát és úgy próbáld indítani.Ha simán indul,akkor ott a baj.

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet hibakódom ha menet közben megy a kocsi a "csek endzsi" világít de ha leállítom a motort várok pár percet, újraidnítom aztán lám eltünik a dolog. Elképzelhető hogy valami jeladóvan van valami galiba? Tudom távgyógyítás.... Ám remélem valaki futott már hasonlóba.

Amíg nem villogtatsz, addig csak sötétben tapogatózás...

Link to comment
Megosztás:

Hello! 1994-es Opel Corsa B 1.5 TD Hidrotőkés vagy szelepes, nem tudjátok véletlenül?

A hidrótőkés is szelepes! :(

Amit kérdezni akartál: igen, kell szelepelni, ha lehet nem írnám le a folyamatot, neten megtalálható.

Volt régi szoci autód? Csináltál már ilyet? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!!

Kipróbáltam a másik kulcsot, de úgy sem működött.

Viszont ma az volt a fura, hogy amikor indítóztam (tapostam egy kicsit a gázpedált is), akkor olyan benzinszag lett az utastérben... Lehet hogy mégis jó az AC pumpa, és más a baj? Holnap megpróbálom kivillogtatni a hibakódot, meg megpróbálom leszedni a pumpa fedelet (azt még nem tudom hogy hogyan, mert mintha nem sima bilincs lenne a benzincsöveken, hanem vmi fogóval rányomott gyűrű), és megnézni direktbe a pumpát.

Ha nem megy, akkor szerviz lesz belőle:(

Üdv!

Neked is azt mondom, amíg nem villogatatsz, nem tudsz semmi biztosat.

Lehet főtengely jeladó is, de sok más is...

2 perc levillogtatni, tessék megtenni. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Mi az elmélet,hogy miért lesz ez jobb így?

az elmélet az, hogy müanyag a c16xe gyári szívósora és egy idő után megadja magát (nekem szétrobban speciel) és után gyártott nincs, gyári sincs, illetve felvesznek előrendelést de gyakorlatilag esélytelen, mert jelenleg nincs gyártásban és csak akkor kezdik el legyártani újból ha egy bizonyos előrendelés befut hozzájuk...bontott is esélytelen mert ezt a motort csak a 93-ban gyártott B corsa GSI be szerelték, 94től már ez a szívósor nem müanyag de persze nem kompatibilisek...bocs h kifakadtam de ez nálam egy nagyon érzékeny pont mivel ez a motor volt az enyémben és pont emiatt lett "kidobva" mert ez a szívósor kérdés nem oldódott meg...illetve műgyantával összetekertük és úgy működött de ááá...hosszú :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

az elmélet az, hogy müanyag a c16xe gyári szívósora és egy idő után megadja magát (nekem szétrobban speciel) és után gyártott nincs, gyári sincs, illetve felvesznek előrendelést de gyakorlatilag esélytelen, mert jelenleg nincs gyártásban és csak akkor kezdik el legyártani újból ha egy bizonyos előrendelés befut hozzájuk...bontott is esélytelen mert ezt a motort csak a 93-ban gyártott B corsa GSI be szerelték, 94től már ez a szívósor nem müanyag de persze nem kompatibilisek...bocs h kifakadtam de ez nálam egy nagyon érzékeny pont mivel ez a motor volt az enyémben és pont emiatt lett "kidobva" mert ez a szívósor kérdés nem oldódott meg...illetve műgyantával összetekertük és úgy működött de ááá...hosszú :excl: :(

A moci megvan még? :lol:

Kicsipézé átveszem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

.....Van egy 95-ös, 1.4i B Corsám. Eddig semmi komolyabb baja nem volt, de a múlt héten az történt, hogy hét közepén még használtam, szombaton pedig már nem akart elindulni. Csak forgatta az önindítót, és egyszer-egyszer mintha be is indult volna a motor, de végül semmit nem csinált. Először az akksira gyanakodtam, ezért egy éjszaka alatt feltöltöttem, de nem ez volt a baj. Aztán megnéztük a gyújtókábeleket + gyertyákat. A gyertyák közül kettő elég fekete volt, és valami retek is volt rajta, a másik kettő sokkal jobban nézett ki. A gyújtókábelek eléggé repedezettek voltak, ezért kicseréltem mindet, + még vettem 4 gyári gyertyát. De a hiba akkor sem szűnt meg.

Ma megnéztem az AC pumpa reléjét, egy teszt erejéig beraktam a helyére a kürt relét, megnéztem a biztosítékokat, de nem találtam hibát.

Viszont találtam egy érdekes dolgot: ha ráadom a gyújtást, akkor kattan az ac pumpa relé, de a pumpáról lehúzott kábelen csak 10.4V-ot lehet mérni. Az akksin 12.2V-ot mértem. Megnéztem egy corsa bekötési rajzot, ahol az látszik, hogy a relé a biztositékon, és a gyújtáskapcsolón keresztül közvetlenül az akksival van összekötve. Tehát az akksi feszültségét kellene mérnem az ac pumpa kábelén. Lehetséges h majdnem 2V essen a tápkábelen? A 10.4V is elég lehet a pumpának?

Na, kivillogtattam. Csak a 12-es kódot villogja, akkor gondolom a vezérlő nem érzékel hibát.

A 10.4V-ot jól benéztem, kiderült, hogy az az üzemanyagszint jelző vezetékén van. Gyújtásnál kb 1-2 mp-re bekapcsol az AC pumpa, és a relé kattanásakor kapcsol ki. Ha direkt rákötök 12V-ot, akkor is jól működik.

Elfogytam az ötletekből... Holnap felhivom a szerelőt. Remélem nem egy vagyon lesz a bevontatás...

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

kíváncsi lennék egy témában a TEAM véleményére!:excl:

szeretnék utólag tetőablakot beépíteni és vki azt ajánlotta, hogy akkor járok a legjobban ha úgy csinálom, hogy szerzek ugyebár egy gyári tetőablakot az egész tetőszerkezettel együtt és azt építem be ezáltal tutira menve, hogy nem lesznek illesztési gondjaim meg beázás meg egyebek. Elsőre elég meredeken hallatszott de belegondolva egyre logikusabbnak tűnik.

Ti mit gondoltok nagy meló ez, nagyobb mint csak az ablakot utólag bevágatni?

Vagy esetleg tényleg egyszerűbb ezt így kicserélni mint csak egy tetőablakot utólag berakatni.

Lehetnek a tetőcserének akármilyen hátrányai amivel én nem számolok per pillanat?

Köszönöm a javaslatokat!

Link to comment
Megosztás:

az elmélet az, hogy müanyag a c16xe gyári szívósora és egy idő után megadja magát (nekem szétrobban speciel) és után gyártott nincs, gyári sincs, illetve felvesznek előrendelést de gyakorlatilag esélytelen, mert jelenleg nincs gyártásban és csak akkor kezdik el legyártani újból ha egy bizonyos előrendelés befut hozzájuk...bontott is esélytelen mert ezt a motort csak a 93-ban gyártott B corsa GSI be szerelték, 94től már ez a szívósor nem müanyag de persze nem kompatibilisek...bocs h kifakadtam de ez nálam egy nagyon érzékeny pont mivel ez a motor volt az enyémben és pont emiatt lett "kidobva" mert ez a szívósor kérdés nem oldódott meg...illetve műgyantával összetekertük és úgy működött de ááá...hosszú :excl: :(

Motorcsere helyett raktál volna rá powerboxot erősebb lenne mint a mostani, igaz csak felül, a c20ne sokkal nyomatékosabb.

Az angolok leömlővel és powerboxal 130Le-ről beszélnek.

Link to comment
Megosztás:

Motorcsere helyett raktál volna rá powerboxot erősebb lenne mint a mostani, igaz csak felül, a c20ne sokkal nyomatékosabb.

Az angolok leömlővel és powerboxal 130Le-ről beszélnek.

én buta, hogy erre nem gondoltam...mennyibe fájna egy ilyen mantzel powerbox + leömlő? 100ezer v több? Nekem a c20ne tokkal vonóval váltóval együtt 40ben megállt és sajnos még mindig nem vagyok milliomos...arról nem is beszélve h ha lett is volna egy ilyen powerbox amivel müködött volna a kocsi akkor még mindig ott van hogy egy szarszeméttrágya ecotekes motor van a kocsimban aminek millió más baja is van azon kívül...

Link to comment
Megosztás:

én buta, hogy erre nem gondoltam...mennyibe fájna egy ilyen mantzel powerbox + leömlő? 100ezer v több? Nekem a c20ne tokkal vonóval váltóval együtt 40ben megállt és sajnos még mindig nem vagyok milliomos...arról nem is beszélve h ha lett is volna egy ilyen powerbox amivel müködött volna a kocsi akkor még mindig ott van hogy egy szarszeméttrágya ecotekes motor van a kocsimban aminek millió más baja is van azon kívül...

A c16xe nem ecotec, jóval erősebb hajtókarjai vannak és sokkal jobb hengerfeje mint az x16xe-nek. Nem kell mindent venni, lehet csinálni is. 6 db alulemezt még fűrésszel, reszelővel és fúróval is ki lehet alakítani, aztán valaki összehegeszti.

Amúgy kispénzért én is vevő lennék a motorodra. :excl:

Link to comment
Megosztás:

A c16xe nem ecotec, jóval erősebb hajtókarjai vannak és sokkal jobb hengerfeje mint az x16xe-nek. Nem kell mindent venni, lehet csinálni is. 6 db alulemezt még fűrésszel, reszelővel és fúróval is ki lehet alakítani, aztán valaki összehegeszti.

Amúgy kispénzért én is vevő lennék a motorodra. :excl:

ha a c16xe nem ecotec akkor leopok neked egy talicska kanmajmot...

amúgy felhivtam jópár kipufogóst, hogy vmi csö megoldás félét csináljon rá, a 99%-a nem vállalta el, egy mondta hogy ha megcsinálná sem lenne rá garancia h jó lenne és látatlanban olyan 150 ezret mondott...sztem mielőtt leírsz vmit gondold át...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Mostanság gondoltam felrakom a sportlégszűrőt kíváncsiságból, megnézzem immáron 4hengerel hogy megy a kocsi.

Volt egy hosszabb utam 220km- Shell V-Power Racing benzinnel nyomattam az autóúton űztem a corzát :excl:

Most hogy visszaraktam a gyári szűrőházast mintha ugyan azon fordulaton szerintem jobban kilőne a kocsi, fürgébb mint eddig is volt és a sportlégszűrő nélkül.

Persze volt nekem már erre példa korábban is hogy ilyen történt. Én ajánlanám hogy akinek van sportlégszűrője az rakja fel néhány kör erejéig.

Nem tudok rá magyarázatot adni de erezhetően megint csak jobb a corza :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.