Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Mondjátok, ha akarjátok, hogy túlságosan szkeptikus vagyok, de simán el tudom képzelni, hogy a szerelőbácsi kicserélte a sajátjá kacatjára a légtömegmérőd. Lehet, hogy jobb lenne az értékesebb alkatrészeket festékpöttyel megjelölni, s ellenőrizni szerelés után? <_<

ez is benne van de kétlem...

de azt is tudni kell hogy a légtömegmérő nagyon érzékeny jószág

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Aki esetleg nem olvasott vissza es tudna a problémamra biztosan a valaszt azt megkoszonnem.

Tehat:

Eloszor is a termosztatom 110 foknal nyit es most ahogy melegedik fel az ido nagyon finom kell legyek h 95 fok tajekan tudjam tartani.

A hutovizbe beletoltottek "huto tomito port" nem is keveset. Esetleg valami komolyabbat az tudott okozni? A futessel emiat gond volt de azt atjarattam vizzel.

Szerintetek megoldana egy termosztat csere a problemat? Mar reg kicsereltem volna ha nem kellene az egesz vezermuvet leszerelni.

Akinek egy jo tippje vagy otlete van azt megkerem szepen irja le.

Elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Aki esetleg nem olvasott vissza es tudna a problémamra biztosan a valaszt azt megkoszonnem.

Tehat:

Eloszor is a termosztatom 110 foknal nyit es most ahogy melegedik fel az ido nagyon finom kell legyek h 95 fok tajekan tudjam tartani.

A hutovizbe beletoltottek "huto tomito port" nem is keveset. Esetleg valami komolyabbat az tudott okozni? A futessel emiat gond volt de azt atjarattam vizzel.

Szerintetek megoldana egy termosztat csere a problemat? Mar reg kicsereltem volna ha nem kellene az egesz vezermuvet leszerelni.

Akinek egy jo tippje vagy otlete van azt megkerem szepen irja le.

Elore is koszonom!

hát nem kellet volna az a tömítő szotty...

valszeg ki kell takarítani a ez egész rendszert..

Link to comment
Megosztás:

Mondjátok, ha akarjátok, hogy túlságosan szkeptikus vagyok, de simán el tudom képzelni, hogy a szerelőbácsi kicserélte a sajátjá kacatjára a légtömegmérőd. Lehet, hogy jobb lenne az értékesebb alkatrészeket festékpöttyel megjelölni, s ellenőrizni szerelés után? <_<

Nem valószinü, mert nincs neki alkatrészei, meg ott voltam mindig, inkább karosszéria lakatos, vele csináltam az autót

Link to comment
Megosztás:

ez is benne van de kétlem...

de azt is tudni kell hogy a légtömegmérő nagyon érzékeny jószág

Mire érzékeny, hogy egy kis hideginditót befújtunk??

Akkor vasárnap tökéletes lesz Mc-elek?

Remélem akkor ahogy a szervizesek mondták, ráraktak másik légtömegmérőt és ugy járt az autó ahogy járnia kell

Link to comment
Megosztás:

Mire érzékeny, hogy egy kis hideginditót befújtunk??

Akkor vasárnap tökéletes lesz Mc-elek?

Remélem akkor ahogy a szervizesek mondták, ráraktak másik légtömegmérőt és ugy járt az autó ahogy járnia kell

Küldtem pü.-t <_<

nemtom mennyire szereti...vagy nem-e volt valami mechanikus sérülése

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A corsámban szeretném kicserélni az üzemanyag szint mérőt mert nem jól mér!Ugyebár a tank az a hátsó ülés alatt van azt fel is szedtem. A benzintartály tetején lévő fedelet szeretném kinyitni amire belülről van rászerelve a szintmérő.

Milyen célszerszámmal lehet ezt kinyitni(bajonetzáras? menetes?) lehet elfordítani a fedelet??

van valakinek ilyen szerszáma?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/110212/S36...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A corsámban szeretném kicserélni az üzemanyag szint mérőt mert nem jól mér!Ugyebár a tank az a hátsó ülés alatt van azt fel is szedtem. A benzintartály tetején lévő fedelet szeretném kinyitni amire belülről van rászerelve a szintmérő.

Milyen célszerszámmal lehet ezt kinyitni(bajonetzáras? menetes?) lehet elfordítani a fedelet??

van valakinek ilyen szerszáma?

http://www.kepfeltoltes.hu/view/110212/S36...ltoltes.hu_.jpg

Célszerszámnak megfelel egy csavarhúzó és egy kiskalapács.

Körben vannak lyukak azokba megtámasztod a csavarhúzót és óvatosan ütöd a csavarhúzó nyelét.Azok a kis kampók kapaszkodnak a perembe,nincs menet.Bajonettzár.

És vegyél tömítőgyűrűt a fedél alá (kb.900Ft) mert az előző már tuti megnyúlt és nem fogod tudni összerakni a régivel. Illetve igen,csak akkor ne tankold tele soha. <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor valoszinu a termosztáttal lesz a gond, mert 95 fok ala nem megy soha. mikor egy kicsit hulne mar a termosztat szol bele s engedi fel 97 100 fokig.

Koszonom segitsegeteket. Nagyon hasznos ez a forum.

akkor neked vagy beállt a termosztát és nem nyit ki,

vagy nem jó a ventilátorod.

vagy a ventilátort vezérlő gomba nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.