Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Drága sporttársak! Megismételném az első bejelentkezésemkor ismertetett diagnózist, ha tudtok rá valami gyógyírt, kérlek, ne kíméljetek!

"Üdv mindenkinek! Új fórumosként szeretnék tanácsot kérni. Vettem egy 96'-os B corsát, remélem nagy örömömre. Amikor elindítom, a fordulatszám mérő mutatója beáll 2100 -re, és ott figyel egész idő alatt. Amennyiben határozottan megkocogtatom a műszerfalat vagy agyament módon kipörgetem a motort elindul, működik, majd ismét letargiába esik. Mi lehet a gondja? Köszi!"

Link to comment
Megosztás:

Drága sporttársak! Megismételném az első bejelentkezésemkor ismertetett diagnózist, ha tudtok rá valami gyógyírt, kérlek, ne kíméljetek!

"Üdv mindenkinek! Új fórumosként szeretnék tanácsot kérni. Vettem egy 96'-os B corsát, remélem nagy örömömre. Amikor elindítom, a fordulatszám mérő mutatója beáll 2100 -re, és ott figyel egész idő alatt. Amennyiben határozottan megkocogtatom a műszerfalat vagy agyament módon kipörgetem a motort elindul, működik, majd ismét letargiába esik. Mi lehet a gondja? Köszi!"

Előfordul ,hogy érintekési hiba lehet. Elektromos vagy spirálos az órád? Nekem a világításával volt gond. Kocc és jó lett, aztán egyszer szétszedtem és azóta jó <_<

Link to comment
Megosztás:

Skacok, nagyon rossz hírem van :S

Első hosszú úton megszívatott a GSI

Mentem Jászberénybe és ment fel ész nélkül a hűtővíz, 110fok, elég későn vettem észre gyorsan megálltam, és megálláskor már gözölgött rendesen. Ventilátor nem kapcsolt be, gyorsan direktbe kötöttem és így forog (szerencse hogy volt nálam drót), így ebből kiderült hogy szar a hőgomba :S vagy kontakthibás.

Bementem vele lassan berénybe, visszament a hőfok 95fokra hagytam még a ventilátort hagyj hütse le, és leállitottam.

Azóta direkt ventilátorral indulok el, elég gyorsan felmegy 90fokra a viz és ott megáll. Mi miatt forrósodik a víz ennyire?? ventilátor ha megy annak nem szabad 90foknak lennie nem??? Vmi kárt okozhattam ezzel a motornak?

Én termosztát (hogy mindig zárva van), rossz hőgomba, avagy hengerfejes az autó???

Csütörtökön mérünk benne az iskolába kompressziót, csak az a baj, hogy pontosan nem tudom hol van a gyertya.

Link to comment
Megosztás:

Skacok, nagyon rossz hírem van :S

Első hosszú úton megszívatott a GSI

Mentem Jászberénybe és ment fel ész nélkül a hűtővíz, 110fok, elég későn vettem észre gyorsan megálltam, és megálláskor már gözölgött rendesen. Ventilátor nem kapcsolt be, gyorsan direktbe kötöttem és így forog (szerencse hogy volt nálam drót), így ebből kiderült hogy szar a hőgomba :S vagy kontakthibás.

Bementem vele lassan berénybe, visszament a hőfok 95fokra hagytam még a ventilátort hagyj hütse le, és leállitottam.

Azóta direkt ventilátorral indulok el, elég gyorsan felmegy 90fokra a viz és ott megáll. Mi miatt forrósodik a víz ennyire?? ventilátor ha megy annak nem szabad 90foknak lennie nem??? Vmi kárt okozhattam ezzel a motornak?

Én termosztát (hogy mindig zárva van), rossz hőgomba, avagy hengerfejes az autó???

Csütörtökön mérünk benne az iskolába kompressziót, csak az a baj, hogy pontosan nem tudom hol van a gyertya.

90fok az üzemi hőfoka, ha ott van az jó

Link to comment
Megosztás:

Itt is van, na majd lehet lájkolni :D és tölteni lefele, bár lassú lesz :S szerk: hm-hm lehet nem lesz jó, na majd meg preparálom XD

Moti, a műanyag dísz alatt. lásd találod a gyertyákat.

Gondoltam hogy ott van <_< 16-os fogja igaz? ki jön könnyen, vagy vmi csipesszel ki kell szedni?

Link to comment
Megosztás:

Igen ott van ventilátorral, ha kiveszem direktből akkor nem megy feljebb??? Ventilátorral kevesebbnek kellene lennie nem?? 2-3 perc alatt 90fokos a viz

Hengerfejtömités nem sérülhetett meg??

termosztát nem nyit ki... teljesen

és mivel a hőgomba nem érzi hogy meleg a víz ezért nem indul...

szerintem <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.