Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hamarosan meglesz a fordulatszámmérős óra, a helyeket is megtaláltam mit hova kellene kötni.

1. kérdés: Hol tudok szerezni, olyan rézsarut, ami rámegy a műszeregység csatlakozóra

2. kérdés: Hogy tudom rákötni a zöld vezetékre ami nem megy tovább az ecutól az én zöld kábelemet, kell e hozzá valami csatlakozó?

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan meglesz a fordulatszámmérős óra, a helyeket is megtaláltam mit hova kellene kötni.

1. kérdés: Hol tudok szerezni, olyan rézsarut, ami rámegy a műszeregység csatlakozóra

2. kérdés: Hogy tudom rákötni a zöld vezetékre ami nem megy tovább az ecutól az én zöld kábelemet, kell e hozzá valami csatlakozó?

1. Bontó.

2. Blankol,forraszt.

Link to comment
Megosztás:

Tisztítottam alapjáratit és egr-t,mert fulladozott alapjáraton.

Kosz alig volt bennük,viszont mintha sokkal jobban húzna alacsonyabb fordulaton. Nagyon horzsol a corsa, eszi az utat! :D

De alapjárati probléma előjött megint így kapott egy bontott bosch léptetőmotort. Annyi volt a különbség,hogy ami benne volt (mexikói) annak nem annyira kúpos a vége,mint ami belekerült.

A mostanival szépen tartja a kb 800fordulatot csak hidegindításnál 2000-ig megpörgeti,onnan ejti vissza azonnal 1100-as hideg alapjáratra.

Megfigyeltem,hogy 80felett menet közben kirakom üresbe akkor csak 1500-ig engedi vissza az alapjáratot viszont ha rálépek a fékre,akkor a sebesség mutatóval együtt megy le 800-ig a fordulat üresben,kinyomott kuplunggal is.

Városi tempónál normál alapjáratig megy vissza egyből. Ez direkt ilyen? B)

A gázadásra viszont élénkebben reagál.

Link to comment
Megosztás:

Tisztítottam alapjáratit és egr-t,mert fulladozott alapjáraton.

Kosz alig volt bennük,viszont mintha sokkal jobban húzna alacsonyabb fordulaton. Nagyon horzsol a corsa, eszi az utat! :D

De alapjárati probléma előjött megint így kapott egy bontott bosch léptetőmotort. Annyi volt a különbség,hogy ami benne volt (mexikói) annak nem annyira kúpos a vége,mint ami belekerült.

A mostanival szépen tartja a kb 800fordulatot csak hidegindításnál 2000-ig megpörgeti,onnan ejti vissza azonnal 1100-as hideg alapjáratra.

Megfigyeltem,hogy 80felett menet közben kirakom üresbe akkor csak 1500-ig engedi vissza az alapjáratot viszont ha rálépek a fékre,akkor a sebesség mutatóval együtt megy le 800-ig a fordulat üresben,kinyomott kuplunggal is.

Városi tempónál normál alapjáratig megy vissza egyből. Ez direkt ilyen? B)

A gázadásra viszont élénkebben reagál.

Mostanába nekem is ugyanezt csinálja, pedig nem cseréltem rajta semmit.

1X lehúztam a hőmérséklet érzékelőt és úgy indítottam be, utána vissza dúgtam, azóta csinálja. Akkumlátor sarut már levettem 1 éjszakára, és még mindig.

Link to comment
Megosztás:

Mostanába nekem is ugyanezt csinálja, pedig nem cseréltem rajta semmit.

1X lehúztam a hőmérséklet érzékelőt és úgy indítottam be, utána vissza dúgtam, azóta csinálja. Akkumlátor sarut már levettem 1 éjszakára, és még mindig.

Nekem meg amióta megvettem a kocsit azóta is alapjáraton néha felugrik 100 fordulatot kb de lese sz@rom a szerelő már kitakarította meg se néztem milyen alapjárati motor van benne amúgy. Cseréltem az oktánszám váltót amit már írtam is azóta 2x fogyott ki az üzemanyag a corsából 60-70Km helyett elment 40et sose fogyott még ki alattam se a corsa se más kocsi tiszta szégyen volt. Szóval visszacseréltem a régi oktánszám váltóra, nem tudom, hogy emiatt lett e a jelenség de 5L üzemanyagból ne 40 kmert menjen már el vicc. Vagy az oktánszám váltó miatt lehet vagy cseréltem az üzemanyag szűrőt a nyíl az jó irányba mutat néztem ott nem folyik el a benya gondolom ezt járó motornál aszfalton járatva lazán észrevettem volna ha folyna. Meg már cseréltettem 1x ugyan ilyen márkájúra. Ja és mind a 2 esetbe 2 rongyért tankoltam 5L és mind2 esetbe kereken mutató szerint 40KMnél fogyott ki érdekes. Szóval wÁÁÁÁ!!! A szemöldököt meg használd egészséggel Zoli! Remélem felrakva is szépen fog mutatni nem csak oda próbálva B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.