Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

"csattog a hidrotőke, valamelyik mert nem minden fordulatnál csak néha. Azt mondja hogy az is csinálhatja"

Szerintem ennek a szerelőnek ne nagyon menj a közelébe. Én sem vagyok autószerelő de hogy a hidrotőke csattogásától nem fog rángatni az tuti.

Szedett már szét valamit a motornál, azt esetleg leírhatnád, ha volt ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Dirty!

Tegnap este egyik idős bácsi ismerősöm garázsában "találtam" egy 190E 2.3 benyás MB-t http://www.youtube.com/watch?v=m7De1eev3ks. Három pokróccal volt letakarva,évente kétszer kiáll vele lemossa és megjáratja.Van benne vagy 150ekm. :) Románok meg akarták venni tőle 5kilóért de nem adta oda.

Nekem is nagyon kéne (naná aki ismeri a típust tudja milyen jó vas) persze pénzt nem akarok adni érte.Meg nem is nagyon adja pénzért ezek szerint...

Terv: addig pálinkázok az öreggel míg rá nem bólint,hogy vigyem. B) Durva lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Dirty!

Tegnap este egyik idős bácsi ismerősöm garázsában "találtam" egy 190E 2.3 benyás MB-t http://www.youtube.com/watch?v=m7De1eev3ks. Három pokróccal volt letakarva,évente kétszer kiáll vele lemossa és megjáratja.Van benne vagy 150ekm. :( Románok meg akarták venni tőle 5kilóért de nem adta oda.

Nekem is nagyon kéne (naná aki ismeri a típust tudja milyen jó vas) persze pénzt nem akarok adni érte.Meg nem is nagyon adja pénzért ezek szerint...

Terv: addig pálinkázok az öreggel míg rá nem bólint,hogy vigyem. B) Durva lesz. :D

Az igen :)

Link to comment
Megosztás:

hali

Segítség kellene, na szóval elég hosszú de már tanácstalan vagyok.

Van nekem egy gyönyörű 1,2 benzines 96-os opel corsa b-m sima motoros tehát nem az eco-s. Nem vagyok autó szerelő se nem nem értek hozzá. Olyan problémánk van hogy akármilyen üzemanyagot is próbálok minddel szaggat tehát ezt úgy kell elképzelni hogy alapjáraton is furcsa a hangja bár az autószerelő barátom azt mondja ez típus hiba hogy olyan szaggatva jár, másrészt amikor elindulunk meghunyászkodik szóval értitek elkezdem neki nyomni és lassú de hirtelen mintha kiköpné a dugót beindul néha még szaggatva is megy mintha kecske benzin lenne, Amit már cseréltünk és a ######om kivan hogy az égadta világon semmi baja a kocsinak de nem igaz hogy nem lehet egyből megállapítani mi baja. Gyertya ami darabonként 2000 ft- volt tehát nem szar, benzinnyomás megvan mérve és ok, állítólag a katalizátor is üres, kábelek stimmelnek, a computer nem villan be sőt tesztelve is volt semmit nem lökött ki, Sikerült most már úgy meghajtania az autó szerelőnek hogy csattog a hidrotőke, valamelyik mert nem minden fordulatnál csak néha. Azt mondja hogy az is csinálhatja ezt meg van valami benzin befecskendező elektronika vagy mi a tököm az is csinálhatja ezt.

Na valami ilyen gondom lenne, ja és amit nem írtam azt hittem a hideg miatt van mert azt is mondták de nem most is szar, sőt nem a kibaszott MOL benzin mert..... értitek, benzin szűrő is volt cserélve amit elfelejtettem,

Tapasztalat? Mit tegyek! Én vagyok a második tulajdonos az első egy bácsika volt aki úgy megkíméltem mint állat na én is így vigyázok rá mert az első kocsim és imádom, ja és ami a lényeg hogy minden gyári volt rajta én cserélgettem ki a dolgokat amit szoktak nagyon pöpec a kis kocsi csak idegesít hogy most már tönkre vágják a motorját nekem mit tegyek köszi!!

Azt a szerelőt nagy ívbe kerüld el szerintem B) Sima GM gyertya a legjobb bele eddig mindenki azt mondta 2 pólusú ha az kell bele. Amúgy meg nem a légtömegmérő rossz véletlenül? El kell vinni olyan helyre ahol lehúzzák feldugnak 1 jót és mennek 1 kört azonnal kiderül :D

Link to comment
Megosztás:

Azt a szerelőt nagy ívbe kerüld el szerintem B) Sima GM gyertya a legjobb bele eddig mindenki azt mondta 2 pólusú ha az kell bele. Amúgy meg nem a légtömegmérő rossz véletlenül? El kell vinni olyan helyre ahol lehúzzák feldugnak 1 jót és mennek 1 kört azonnal kiderül :D

"1,2 benzines 96-os opel corsa b-m sima motoros tehát nem az eco-s."

Tippem szerint c12nz a motorkódja, akkor pedig nincs benne légtömegmérő.

Link to comment
Megosztás:

hali

Segítség kellene, na szóval elég hosszú de már tanácstalan vagyok.

Van nekem egy gyönyörű 1,2 benzines 96-os opel corsa b-m sima motoros tehát nem az eco-s. Nem vagyok autó szerelő se nem nem értek hozzá. Olyan problémánk van hogy akármilyen üzemanyagot is próbálok minddel szaggat tehát ezt úgy kell elképzelni hogy alapjáraton is furcsa a hangja bár az autószerelő barátom azt mondja ez típus hiba hogy olyan szaggatva jár, másrészt amikor elindulunk meghunyászkodik szóval értitek elkezdem neki nyomni és lassú de hirtelen mintha kiköpné a dugót beindul néha még szaggatva is megy mintha kecske benzin lenne, Amit már cseréltünk és a ######om kivan hogy az égadta világon semmi baja a kocsinak de nem igaz hogy nem lehet egyből megállapítani mi baja. Gyertya ami darabonként 2000 ft- volt tehát nem szar, benzinnyomás megvan mérve és ok, állítólag a katalizátor is üres, kábelek stimmelnek, a computer nem villan be sőt tesztelve is volt semmit nem lökött ki, Sikerült most már úgy meghajtania az autó szerelőnek hogy csattog a hidrotőke, valamelyik mert nem minden fordulatnál csak néha. Azt mondja hogy az is csinálhatja ezt meg van valami benzin befecskendező elektronika vagy mi a tököm az is csinálhatja ezt.

Na valami ilyen gondom lenne, ja és amit nem írtam azt hittem a hideg miatt van mert azt is mondták de nem most is szar, sőt nem a kibaszott MOL benzin mert..... értitek, benzin szűrő is volt cserélve amit elfelejtettem,

Tapasztalat? Mit tegyek! Én vagyok a második tulajdonos az első egy bácsika volt aki úgy megkíméltem mint állat na én is így vigyázok rá mert az első kocsim és imádom, ja és ami a lényeg hogy minden gyári volt rajta én cserélgettem ki a dolgokat amit szoktak nagyon pöpec a kis kocsi csak idegesít hogy most már tönkre vágják a motorját nekem mit tegyek köszi!!

Hasonló gondom volt nekem is! Gyertyacsere sem segített rajta (de legalább kicseréltem). Nézd meg a rotort illetve a gyújtáselosztófedelet? Szedd szét, nézd meg milyen állapotban van, nincsenek e megkopva az érzékelők, mert lehet az a baja! Nekem legalábbis ez volt, de aztán megoldotta a csere. Ja és nem egy hatalmas összeg B)

Link to comment
Megosztás:

Hasonló gondom volt nekem is! Gyertyacsere sem segített rajta (de legalább kicseréltem). Nézd meg a rotort illetve a gyújtáselosztófedelet? Szedd szét, nézd meg milyen állapotban van, nincsenek e megkopva az érzékelők, mert lehet az a baja! Nekem legalábbis ez volt, de aztán megoldotta a csere. Ja és nem egy hatalmas összeg B)

96-tól csak x-es volt.Az meg corsában csak SZ-s dis gyújtásos változatban létezett szvsz.

De egy motorkódtól tényleg előrébb lennénk...

Link to comment
Megosztás:

A csattogás csak hideg motornál jelentkezik vagy akkor is ha már bemelegedett??

szia melegnél is csattog de nem mindig ja és elfelejtettem mondani hogy azt az izét a léghőfok jeladót is cseréltük már. Közben azt mondta attól nem szaggathat felkerestem egy másik szerelőt ami azt mondta van valami befecskendezés állító vacak valami membrános izé gőzöm sincs mi a neve de mutatta hol van középen fent a motortéreben odacsavarozva a lemezhez:D. Azt is mondták hogy a vezérmű izé is el lehet kopva azért is csattoghat B) na ennyire értek hozzá informatikus vagyok sajnos:D de ti biztos értitek:D

Link to comment
Megosztás:

szia melegnél is csattog de nem mindig ja és elfelejtettem mondani hogy azt az izét a léghőfok jeladót is cseréltük már. Közben azt mondta attól nem szaggathat felkerestem egy másik szerelőt ami azt mondta van valami befecskendezés állító vacak valami membrános izé gőzöm sincs mi a neve de mutatta hol van középen fent a motortéreben odacsavarozva a lemezhez:D. Azt is mondták hogy a vezérmű izé is el lehet kopva azért is csattoghat :) na ennyire értek hozzá informatikus vagyok sajnos:D de ti biztos értitek:D

Szerintem a legjobb lenne, ha elvinnéd egy olyan szerelőhöz, aki megnézi-meghallgatja, majd kicseréli azt, ami nem működik. B) A mi lehet kérdés elég csúnya és hosszú válaszokra ad lehetőséget. Ez az a pont, amikor valakinek síkra kell szállni a járgány érdekében :D

Link to comment
Megosztás:

szia melegnél is csattog de nem mindig ja és elfelejtettem mondani hogy azt az izét a léghőfok jeladót is cseréltük már. Közben azt mondta attól nem szaggathat felkerestem egy másik szerelőt ami azt mondta van valami befecskendezés állító vacak valami membrános izé gőzöm sincs mi a neve de mutatta hol van középen fent a motortéreben odacsavarozva a lemezhezB). Azt is mondták hogy a vezérmű izé is el lehet kopva azért is csattoghat :D na ennyire értek hozzá informatikus vagyok sajnos:D de ti biztos értitek:D

MAP szenzorra gondolt.

Keress fel egy bosch szervizt. Műszerezettségük megvan,nem kókányok,elégedettek szoktak lenni velük.Nem drágábbak,mint bármilyen másik műhely.

Ha sárga lámpát nem gyújt az autó akkor csak sötétben tapogatózol. Élő adatok kellenek miközben csinálja a motor a balhét,bosch-nál megoldják.

Link to comment
Megosztás:

na kicseréltem a TID ben a két rühes izzót...persze a munka 95%-át megint az tette ki hogy szétbarmoltam a két szellőző rácsot amit ugye ki kellett szedni hogy a felső rész ki tudja csavarozni az ember... B) :D :) :( :) :) :) :D

Azokat én is utálom mindenhogy próbáltam már, lehajtani letudom őket de kiszedni egyszerűen nem bárhonnan feszítem már rajz alapján is próbáltam majd ha 1x ki kell szedni újra próbálkozok vagy kitöröm. :D

Link to comment
Megosztás:

na kicseréltem a TID ben a két rühes izzót...persze a munka 95%-át megint az tette ki hogy szétbarmoltam a két szellőző rácsot amit ugye ki kellett szedni hogy a felső rész ki tudja csavarozni az ember... B) :D :) :( :) :) :) :D

milyen volt az izzó? sima 1.2 rizses?

lueftungsduesen_loesen.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azt a szerelőt nagy ívbe kerüld el szerintem B) Sima GM gyertya a legjobb bele eddig mindenki azt mondta 2 pólusú ha az kell bele. Amúgy meg nem a légtömegmérő rossz véletlenül? El kell vinni olyan helyre ahol lehúzzák feldugnak 1 jót és mennek 1 kört azonnal kiderül :D

Vagy ki kell villogtatni a hibakódot. Attól lehet benne hibakód, ha nem világit a MIL

Link to comment
Megosztás:

Ma én is nekiálltam szétszedni a középkonzolt. Megvettem a megfelelő izzókat hozzá (köszi Johnny a segítséget)

Nem is lett volna semmi baj. Szellőzőket ki, ttid le, tekerők le,elakadás, stb...

Minden ment simán de akkor megakadtam.

A képen bejelöltem pirossal a DSC00982_www.kepfeltoltes.hu_.jpg, (nem saját fotó ) nekem ott vmi fogja a burkolatot ami miatt marhára nem akart lejönni . Csavart nem láttam. Előfordulhat hogy ott esetleg meg van ragasztave vagy mi a sz@r lehet. Bajlóttam vagy 10percet vele és feladtam :D

Annyira nem akartam erőltetni mert még eltörtem volna B)

Vmi tipp? Találkoztatok hasonló jelenséggel?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

1. Eloszor is, mar egy hete nem turazodik az alapjaratom (bar nincs fordulatszammerom, de ful szerint ok). Nem tudom, hogy a szerelo babralasa (megmozgatta a fojtoszelephazat es vmit tekert a potmeternel, mintha bowdent huzott volna, olyan hamar csinalta, h nem lattam teljesen) vagy az alapjarati tisztitasom (bar a szerelo utan mar jo volt az alapjarat) oldotta meg a problemat. Szerintetek mit allithatott? Mintha a gaz is elenkebb lenne.

2. Novemberben vettem a corsat es akkor nem vettem eszre, de utoljara mosasnal figyeltem fel, hogy a motorhazteton apro pottyokben le van menve a festek es latszik alatta a feher reteg. Kofelverodestol lenne? Tudtok olyan szerrol amivel be lehet kenni es megovja az autot a madarszarttol, rozsdatol stb?? Sajnos csak fa alatt van hely parkolni es orokke ossze van sz.arva. Mar azon gondolkozom, hogy veszek vmi auto takarot, csak hat na...orokke tenni venni.

Link to comment
Megosztás:

Ma én is nekiálltam szétszedni a középkonzolt. Megvettem a megfelelő izzókat hozzá (köszi Johnny a segítséget)

Nem is lett volna semmi baj. Szellőzőket ki, ttid le, tekerők le,elakadás, stb...

Minden ment simán de akkor megakadtam.

A képen bejelöltem pirossal a http://kepfeltoltes.hu/110411/DSC00982_www...ltoltes.hu_.jpg, (nem saját fotó ) nekem ott vmi fogja a burkolatot ami miatt marhára nem akart lejönni . Csavart nem láttam. Előfordulhat hogy ott esetleg meg van ragasztave vagy mi a sz@r lehet. Bajlóttam vagy 10percet vele és feladtam :D

Annyira nem akartam erőltetni mert még eltörtem volna B)

Vmi tipp? Találkoztatok hasonló jelenséggel?

Igen, errol volt szo, kb 6 oldallal visszabb. Ott belulrol ket csavar fogja (hulye mernok aki igy tervezte) es azokat egyszer le kell csavarni ahhoz, h le tudd szedni. Valamelyik autokban nincs ilyen. En ugy csinaltam, hogy kiakasztottam a futes bowdeneket (4-bol 3-at) es azutan kijott annyira a konzol, hogy ki tudtam csavarni oket. Hat nem akarom elvenni a kedved, de neger munka, foleg a bowdenek visszaakasztasa. Arra figyelj, hogy megfelelo sorrendben tedd vissza oket es ne csavarodjanak ossze. Viszont elotte probald meg, hatha annyira ki tudod szedni a konzolt, h hatulrol hozzafersz a ket izzohoz. Sok siket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.