Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Közbe amúgy rájöttem, miért fogy az olaj a corsamból. :/ Sajnos megálltam múltkor tesztelni a termosztát és a hőkapcsolót és csöpögött kicsit ki alul az olaj :/ szóval gondolom már szar a tömítés mindegy kövi olajcserénél cserélni kell majd a tömítést és az olajteknőt is mert megütötte aki előttem volt be van horpadva, szóval majd az lesz a projekt van még 2L olajam szóval töltögetek után.

Link to comment
Megosztás:

Hogy en is hengerenkenti befecskendezest rakjak bele az lehetseges vagy ha igen akkor a tovabbiakban lesz problema vele? Egyaltalan megeri?

Lehetséges szerezned kell egy C14SE hengerfejet, computert + pár alkatrészt és aki ért hozzá átépíti neked vizsgán nem veszik észre a motorszám megmarad a biztosítást kevesebb lesz mintha C14SE lenne mert maradnak a gyári adataid. Legálisan kapnál + 22LE az elég jó dolog szerintem szóval megéri! És még a motort se kell kivenni csak 1-2 alkatrészt átenni B)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szétszedtem a középkonzolt. Kicseréltem az izzókat benne. Kiakasztgattam a 3 bovdenszerűséget és már könnyebb is lett a csavarokhoz hozzáférni.

Viszont B) most csak meleget fúj!! Hiába állítgatom bármerre a hőfokszabályzót csak nyomatja a meleget :D Ilyen időben ez felüdülés rendesen :)

Most szedhetem megint szét :) Lehet a hőforsz. bovdenje elengedte magát :(

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szétszedtem a középkonzolt. Kicseréltem az izzókat benne. Kiakasztgattam a 3 bovdenszerűséget és már könnyebb is lett a csavarokhoz hozzáférni.

Viszont B) most csak meleget fúj!! Hiába állítgatom bármerre a hőfokszabályzót csak nyomatja a meleget :D Ilyen időben ez felüdülés rendesen :)

Most szedhetem megint szét :) Lehet a hőforsz. bovdenje elengedte magát :(

Ehhh én pont ezért határoztam már el magamba ha kiégnek az izzok majd benne nem fogom cserélni marhára nem izgat, hogy világítanak azok a gombok vagy nem :) Eleve csak idegesít minden idióta világító dolog pl az a sok állat aki a lábát megvilágítja kocsiba pont semmi értelme sose nézem a lábam. :) Laptopon is világít 4 led ilyen gyors gombok jobb oldalon play stop rev meg ezek... Utálom, hogy ott világít már gondoltam, hogy kikötöm vagy leragasztom.

Link to comment
Megosztás:

Ehhh én pont ezért határoztam már el magamba ha kiégnek az izzok majd benne nem fogom cserélni marhára nem izgat, hogy világítanak azok a gombok vagy nem :D Eleve csak idegesít minden idióta világító dolog pl az a sok állat aki a lábát megvilágítja kocsiba pont semmi értelme sose nézem a lábam. :) Laptopon is világít 4 led ilyen gyors gombok jobb oldalon play stop rev meg ezek... Utálom, hogy ott világít már gondoltam, hogy kikötöm vagy leragasztom.

Nemsemmi, hogy milyen dolgok idegesítenek téged B)

Link to comment
Megosztás:

Nemsemmi, hogy milyen dolgok idegesítenek téged B)

De miért jó, hogy minden ledes össze vissza világít? Kib@ssza az ember szemét olyan idegesítő és szerintem még jól se néz ki. Mi szép abba, hogy a kocsi úgy világít mint 1 karácsonyfa? A kocsi menjen mint az állat ne világítson! Nem normális aki tele szereli mindenhol ilyen idióta led-el huh de jó világítja a lábam, mert olyan bal###### vagyok, hogy váltás előtt megnézem, melyik pedált kell kinyomni :D 1000es suzukira rászereli a kocsi aljára a nagy világítást minek? :) mi ez halálos iramban? :(

Link to comment
Megosztás:

De miért jó, hogy minden ledes össze vissza világít? Kib@ssza az ember szemét olyan idegesítő és szerintem még jól se néz ki. Mi szép abba, hogy a kocsi úgy világít mint 1 karácsonyfa? A kocsi menjen mint az állat ne világítson! Nem normális aki tele szereli mindenhol ilyen idióta led-el huh de jó világítja a lábam, mert olyan bal###### vagyok, hogy váltás előtt megnézem, melyik pedált kell kinyomni :) 1000es suzukira rászereli a kocsi aljára a nagy világítást minek? :) mi ez halálos iramban? :)

Mondjuk ez igaz B) Múltkor találkoztam a Arénában egy sráccal, Peugeot 206al volt. Na az durva volt :D Belül mind a két lábtérnél , az ülések alatt, hátsó ülés kapaszkodóinál, + csomagtartóban egy 100centis neon. Alul a kocsi körbe neonozva.... Azt mondanom se kell ,hogy bennszülött volt :)

Karácsonykor simán beállhatna a fa helyére :(

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ez igaz B) Múltkor találkoztam a Arénában egy sráccal, Peugeot 206al volt. Na az durva volt :D Belül mind a két lábtérnél , az ülések alatt, hátsó ülés kapaszkodóinál, + csomagtartóban egy 100centis neon. Alul a kocsi körbe neonozva.... Azt mondanom se kell ,hogy bennszülött volt :)

Karácsonykor simán beállhatna a fa helyére :(

Az egész dolog már ott hibádzik, hogy sose vennék Peugeot Francia :) hülyék az ilyenek. Aztán meg sír a szája ha a rendőrbácsik megbüntetik mert nem használhat ilyen fényeket :)

Link to comment
Megosztás:

Ja csak ha neked 6L fogyaszt akkor nem úgy b@szod neki mint én szoktam gondolom B) Nekem sokat van a mutató 3 ezer felett XD gyakran 6500ig is tolom. De általában lendületesebben megyek.

25 éves vagyok és főúton átlagosan 100-110 a menettempóm, és bizony ha elszakad a gépszíj akkor 140-150 is szokott lenni főúton, és sajnálatos módon a fordulatszámjelző az az enyémből hiányzik

padlózva 1: 0-40 2: 40-85 3: 85-120 4: 120-140 5: 120--- de 170 a kocsi végsebessége

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szétszedtem a középkonzolt. Kicseréltem az izzókat benne. Kiakasztgattam a 3 bovdenszerűséget és már könnyebb is lett a csavarokhoz hozzáférni.

Viszont B) most csak meleget fúj!! Hiába állítgatom bármerre a hőfokszabályzót csak nyomatja a meleget :D Ilyen időben ez felüdülés rendesen :)

Most szedhetem megint szét :) Lehet a hőforsz. bovdenje elengedte magát :(

Az anyósoldali lábtérben fent balra van a hideg-meleg kallantyú, arról szokott leakadni a bowden amikor előrehúzod a tekerőket.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem nem szorongatja meg egyik 1.4es motor se :)

Konkrétan 1.3 swift 1 sedan lámpánál előttem volt. Zöldnél csikorgó kerekekkel ellépett,mert látta a oooo -t visszapillantóban. 70-ig mentem utána (60-as táblánál) Kickdown-ra tolt gázzal fogni bírtam,de nem tudtam volna elé bejönni. B)

Ezzel a váltóval,motorral 12 sec kell az A6-nak a 100-hoz. De a kézi váltóval sem királyság azt mondják 150-ig próbáltam, 120-tól is van benne élet,látszik,hogy hosszú pályázásra csinálták,de a hazai lézershow miatt tökéletesen mind1 hogyan megy egy autó 140felett.

2.5TDi-vel sokkal határozottabban megindul ez a bódé.

Lehetséges szerezned kell egy C14SE hengerfejet, computert + pár alkatrészt és aki ért hozzá átépíti neked vizsgán nem veszik észre a motorszám megmarad a biztosítást kevesebb lesz mintha C14SE lenne mert maradnak a gyári adataid. Legálisan kapnál + 22LE az elég jó dolog szerintem szóval megéri! És még a motort se kell kivenni csak 1-2 alkatrészt átenni :D

Ez a művelet hozzáértőknek is néha 2-3hét mire összeáll az egész.Azért én bevállaltam volna ha lenne 1.2 si :(

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan 1.3 swift 1 sedan lámpánál előttem volt. Zöldnél csikorgó kerekekkel ellépett,mert látta a oooo -t visszapillantóban. 70-ig mentem utána (60-as táblánál) Kickdown-ra tolt gázzal fogni bírtam,de nem tudtam volna elé bejönni. B)

Ezzel a váltóval,motorral 12 sec kell az A6-nak a 100-hoz. De a kézi váltóval sem királyság azt mondják 150-ig próbáltam, 120-tól is van benne élet,látszik,hogy hosszú pályázásra csinálták,de a hazai lézershow miatt tökéletesen mind1 hogyan megy egy autó 140felett.

2.5TDi-vel sokkal határozottabban megindul ez a bódé.

Ez a művelet hozzáértőknek is néha 2-3hét mire összeáll az egész.Azért én bevállaltam volna ha lenne 1.2 si :(

Minek 1.2 SI? Fogod beleteszel egy C20NE-t azt szevasz! Persze olyan tegye bele aki már csinált ilyet és tudja a kocsi melyik pontján kell majd javítani még fék futómű stb.. De szerintem egy motorgenerál árából azaz 150-200ból kilehet hozni ezt a mókát :D Láttam már pár C20NE-s b corsát szóval nem lehetetlen :)

Link to comment
Megosztás:

"Ez a művelet hozzáértőknek is néha 2-3hét mire összeáll az egész."

Már ne is haragudj de szerintem aki ennyi idő alatt csinálja az nem hozzáértő. Nekem miután visszajött a hengerfej felújításról 1 este alatt összeraktuk.

Ha belevesszük a kábelkorbács cseréjét meg a computert akkor is max 2nap. Ráadásul amíg a hengerfejet esetleg csinálják, mert szerintem azért illik megnézetni (síkolás, stb..) mielőtt berakják addig a kábelezést lehet csinálni.

De cáfoljatok meg ha tévednék. B)

Link to comment
Megosztás:

"Ez a művelet hozzáértőknek is néha 2-3hét mire összeáll az egész."

Már ne is haragudj de szerintem aki ennyi idő alatt csinálja az nem hozzáértő. Nekem miután visszajött a hengerfej felújításról 1 este alatt összeraktuk.

Ha belevesszük a kábelkorbács cseréjét meg a computert akkor is max 2nap. Ráadásul amíg a hengerfejet esetleg csinálják, mert szerintem azért illik megnézetni (síkolás, stb..) mielőtt berakják addig a kábelezést lehet csinálni.

De cáfoljatok meg ha tévednék. B)

Hát biztos nem 2-3 hétig csinálják mellesleg ki nélkülözné ennyi időre a verdáját?

Link to comment
Megosztás:

"Ez a művelet hozzáértőknek is néha 2-3hét mire összeáll az egész."

Már ne is haragudj de szerintem aki ennyi idő alatt csinálja az nem hozzáértő. Nekem miután visszajött a hengerfej felújításról 1 este alatt összeraktuk.

Ha belevesszük a kábelkorbács cseréjét meg a computert akkor is max 2nap. Ráadásul amíg a hengerfejet esetleg csinálják, mert szerintem azért illik megnézetni (síkolás, stb..) mielőtt berakják addig a kábelezést lehet csinálni.

De cáfoljatok meg ha tévednék. B)

Pöcc-röff és minden henger gyönyörűen járt...semmi dadogás,rángatás,sárga-lámpák?

Ha így volt nagy mákod volt.

Link to comment
Megosztás:

"Ez a művelet hozzáértőknek is néha 2-3hét mire összeáll az egész."

Már ne is haragudj de szerintem aki ennyi idő alatt csinálja az nem hozzáértő. Nekem miután visszajött a hengerfej felújításról 1 este alatt összeraktuk.

Ha belevesszük a kábelkorbács cseréjét meg a computert akkor is max 2nap. Ráadásul amíg a hengerfejet esetleg csinálják, mert szerintem azért illik megnézetni (síkolás, stb..) mielőtt berakják addig a kábelezést lehet csinálni.

De cáfoljatok meg ha tévednék. B)

Demó sztem becsukott szemmel egy nap alatt bele rakja a c20ne-t :D

Link to comment
Megosztás:

Pöcc-röff és minden henger gyönyörűen járt...semmi dadogás,rángatás,sárga-lámpák?

Ha így volt nagy mákod volt.

Johnnynál a pont, nem mák kérdése csak olyan emberhez kell menni aki ért hozzá és szereti amit csinál.

"minden henger gyönyörűen járt...semmi dadogás,rángatás,sárga-lámpák?"

Ezekkel azóta nem találkoztam mióta megvettem, jövő hónap 17.én lesz 5 éve.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van komplett c14se szettem eladó ha valakit érdekel. 1.2-ből is lehet c14se-t csinálni. Fel kell furatni a blokkot, és beletenni a c14se dugókat hajtókarokat főtengelyt. Nem egy nagy mutatvány. 16 pénz a 4 henget fúrása, 20-ért szivesen megválnék a 20e km-et futott első túlméretes dugóimtól hajtókarokkal és a főtengelyel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.