Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok! C12nz 1994 tuning ötlet valakitől? Hogy lehetne kicsit több lovat kicsikarni belőle? Hiszen a 45 már elkopott ennyi év alatt. Köszi a válaszokat! (már ha egyáltalán valaki ír!) Gyuri

Motorgenerál kezdésnek. Aztán add el és vegyél egy gsi-t :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C12nz 1994 tuning ötlet valakitől? Hogy lehetne kicsit több lovat kicsikarni belőle? Hiszen a 45 már elkopott ennyi év alatt. Köszi a válaszokat! (már ha egyáltalán valaki ír!) Gyuri

Sztem a c12nz-t tök fölösleges motorikusan tuningolgatni. Arra jó hogy elmenj a-pontból b-pontba, de másra nem nagyon. A legjobb ötlet ha összegyűjtögeted a pénzt amit belefeccölnél és veszel egy nagyobb mocit a kocsiba. H nem akarsz brutál sokat költögetni akkor simán elég egy 1.2 16szelepes mocit venni. (kb 60paci az is) Akkor is jobban jársz.

Vagy keresd meg Hakapeszit, ő tett bele vmi tuningboxot a kocsiba (azt nem tudom, h nz-be bele lehet e tenni). Elmondása szerint elég sokat dobott rajta

Nekem is c12nz-m van és tuti h nem foglalkozok a motor bíbelődésével inkább majd cserélem és egyszerűbben kijövök

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Tegnap vettem a kocsira ledes nappali fényt, és azt szeretném kérdezni, hogy szerelt már be valaki ilyet? Van hozzá egy kis leírás, de ezt szerintem gondolatolvasóknak találták ki, mert a rajzon szinte semmi nem látszik. Kis segítség jól jönne.

Ez a ledes appali engem is érdekelne, havertól kaptam egyet, már egy jó ideje a polcon hever, bekötni még nem álltam neki. Bár corsán nem tudom hol mutatna jól :D

Link to comment
Megosztás:

Esetleg a lámpába vágd bele a másik, meg, hogy a rendőrök nem díjazzák az ilyen utólag fellógatott fosokat. :D Ráadásul szerintem igazuk is van :icon4:

még jó hogy csak szerinded :icon4: nekem az van ;) angel eyes lámpival ;) kicsit jól mutat...

Link to comment
Megosztás:

még jó hogy csak szerinded :icon4: nekem az van :icon4: angel eyes lámpival ;) kicsit jól mutat...

Hát nem tudom ha ilyen csíkot akar az ember vegyen audit amúgy eléggé tesco és homasita tuning hatású ;) Amúgy meg addig lesz amíg nem találkozol olyan rendőrrel aki meg nem bäsz érte. Szeretik az ilyen minden világítós szarokat büntetni. Ezt élvezik, amúgy attól, hogy boltba és neten lehet venni attól még nem szabályos meg, hogy fehér nem lehet mindent ráaggatni csak úgy mert hát de szép. Amúgy meg rá is írják, hogy kizárólag belső térben használható :D

audi-s5.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tuningboxnál többet nem tudsz csinálni :D

akkor lesz ötvenvalahány lóerőd, vagy veszel egy nagyobb blokkot, vagy eladod a kocsit, és veszel egy olyat ami megy is :icon4:

A kocsit eladni nem éri meg, hogy vegyél másikat 100 ezer átíratás és szerviz díjra akkor,60 az átírás meg még olaj vezérműszíj vízpumpa és még kitudja mit kell cserléni, akkor már motort cserélnék inkább:) Generálozásra meg nem költenék mert full értelmetlen :icon4: de hát akinek van 150 ezre, hogy elverje egy 1.2es motorra annak egészségére.;) Ráadásul 150ből lehet venni még 1 corsát a másik mellé és akkor még alkatrész is van. GSI-t meg nem vennék azt akartam de mind szana szét van rúgva akkor inkább már C20NE ;) 50-150 ezer között teljes C20NE és C20XE kocsikat lehet venni amihez megvan minden alkatrész és nem kell darabonként beszerezgetni, és a megmaradó részt kilehet árulni ha van az embernek ügyessége hozzá így egész olcsón is kijöhet a projekt. ;) Minden adott csak egy értelmes szerelő kell aki ért is hozzá ;)

Vagy tényleg eladni valahogy és beülni egy ilyen "1.4 Swingbe" :lol::D a motortér mindent elárul :lol:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa...4_swing-4888147

Link to comment
Megosztás:

A kocsit eladni nem éri meg, hogy vegyél másikat 100 ezer átíratás és szerviz díjra akkor,60 az átírás meg még olaj vezérműszíj vízpumpa és még kitudja mit kell cserléni, akkor már motort cserélnék inkább:) Generálozásra meg nem költenék mert full értelmetlen :D de hát akinek van 150 ezre, hogy elverje egy 1.2es motorra annak egészségére.;) Ráadásul 150ből lehet venni még 1 corsát a másik mellé és akkor még alkatrész is van. GSI-t meg nem vennék azt akartam de mind szana szét van rúgva akkor inkább már C20NE :icon4: 50-150 ezer között teljes C20NE és C20XE kocsikat lehet venni amihez megvan minden alkatrész és nem kell darabonként beszerezgetni, és a megmaradó részt kilehet árulni ha van az embernek ügyessége hozzá így egész olcsón is kijöhet a projekt. ;) Minden adott csak egy értelmes szerelő kell aki ért is hozzá :icon4:

Vagy tényleg eladni valahogy és beülni egy ilyen "1.4 Swingbe" ;):D a motortér mindent elárul :lol:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa...4_swing-4888147

Ezek után mennyit kérnél a te mostani mocidért? Mert ha tényleg ennyibe lehet venni ekkora motorokat (fogalmam sincs amúgy nem nézelődtem) akkor a mostani 1.4-est mennyibe adnád ?

Tényleg kíváncsi lennék rá, nem kötözködésből mondom ;)

Link to comment
Megosztás:

Na szétkaptam a csomagtér műanyag burkolatát. Csomagtér világítást akarom beszerelni. Adott ugye a a barna-fehér vezeték ami a csomagtérkapcsolóból jön, viszont honnan szedjek neki 12V-t ? Esetleg ha kábel színt is tudna vki akkor azt megköszönném. Sajna ami nekem van kapcsolási rajzokon nincs rajta, h melyik kábel milyen színű :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.