Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Valakinek van bontott hajtókarja? B Corsa 1994 1.5 TD 4EC1 -hez való. 1 db-ra lenne csak szükségem a többi ép! Víz került a motorba és csak az egyik sérült. Köszönöm, de egész motor nem érdekel, és főtengellyel együtt sem. / max ártól függően, ha valami sérült motor nevetségesen olcsón/ Csak 1 db hajtókar kéne. Ha valakinek van bontásra szánt motorja, vagy elfekvőbe 1 hajtókar valami csodával határos módon, az írjon, fontos lenne, pizzafutár vagyok, minden nap számít!

+ kérdés: A sima D és a TD hajtókarja azonos?

Link to comment
Megosztás:

Vajon az 5 ajtós B corzinak a két hátsó ajtó külső kilincse, megegyezik a 3 ajtós első külső kilincsével?

Megegyezik ugyanis nekem, F astra vagy Corsa b zárnélküli kilincs van elől 97 utáni mert akkor már szebb a kilincs mint előtte akkor csak 1 csík egyenes így gömbölyded.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mennyire lehet felhúzni a gsi blokkját c16xe motorkódos vagy ha nem akkor melyik a legjobb motorkód corsából??lovakra +NM re vok kiváncsi!!Köööszi

corsából a 1.6 16V régi C16XE a legerősebb amúgy gyárilag 109LE 150NM. 1.6 16V újabb X16XE már butítottabb 106LE nyomaték 148NM... de amúgy 2.0 8v C20NE 115LE 170NM és 2.0 16V C20XE-t 150LE 196NM is lehet tenni bele húzgálás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Megegyezik ugyanis nekem, F astra vagy Corsa b zárnélküli kilincs van elől 97 utáni mert akkor már szebb a kilincs mint előtte akkor csak 1 csík egyenes így gömbölyded.

Már a '95-ös modellfrissítés után ilyenek voltak a kilincsek, és az említetteken kívül jók még a B Vectráé is.

Link to comment
Megosztás:

corsából a 1.6 16V régi C16XE a legerősebb amúgy gyárilag 109LE 150NM. 1.6 16V újabb X16XE már butítottabb 106LE nyomaték 148NM... de amúgy 2.0 8v C20NE 115LE 170NM és 2.0 16V C20XE-t 150LE 196NM is lehet tenni bele húzgálás nélkül.

Én inkább akkor ezekszerint maradnék a c16xe-nél nekem jobban bejött ez a fajta nem akarok blokkot cserélgetni igaz megérné de utánna mennyi papirmunka meg pénz lenne. :D De ha jol tudom c20xe van a calibrába ugye??!

Link to comment
Megosztás:

Én inkább akkor ezekszerint maradnék a c16xe-nél nekem jobban bejött ez a fajta nem akarok blokkot cserélgetni igaz megérné de utánna mennyi papirmunka meg pénz lenne. :D De ha jol tudom c20xe van a calibrába ugye??!

Meg van NE is.

Én lehet 1.5td corsát vennék,pici pénzért elég http://www.youtube.com/watch?v=7FsEHTXIYbk90pacit meg vagy 160nm-t simán elbír mindenféle károsodás nélkül. Meg könnyebb jót találni belőle,nem úgy mint gsi-ből.

Link to comment
Megosztás:

Meg van NE is.

Én lehet 1.5td corsát vennék,pici pénzért elég http://www.youtube.com/watch?v=7FsEHTXIYbk90pacit meg vagy 160nm-t simán elbír mindenféle károsodás nélkül. Meg könnyebb jót találni belőle,nem úgy mint gsi-ből.

AHHA meggondolandó viszont én nem vok diesel párti ,apámnak van 1.7 f es atrája de az olyan hogy csodálom hogy még megy azt is felkéne generálozni csak lusta!!

Link to comment
Megosztás:

Meg van NE is.

Én lehet 1.5td corsát vennék,pici pénzért elég http://www.youtube.com/watch?v=7FsEHTXIYbk90pacit meg vagy 160nm-t simán elbír mindenféle károsodás nélkül. Meg könnyebb jót találni belőle,nem úgy mint gsi-ből.

Viszont amit belinkelté ide videót a gsi nél nem tudja valaki hol lehet szerválni olyan mantzel szívótorkot????

Link to comment
Megosztás:

Kárpit le 2 csavar fogja és ki kell akasztani a nyitó részt belülről kifelé kell kitolni a pöcköt ami előszeretettel eltörik, szóval pöcökkel kérd nekem lesz bontott ha minden igaz ha kell szólj. Ha elektromos ablakod van akkor fel kell húzni az ablakot és a sínt ki kell szedni a gumi cuccából egyébként nem férsz a csavarhoz. Szóval nem olyan huh de egyszerű a művelet :D

oké, thx bro

Link to comment
Megosztás:

vettem kerékőrt ,de pár mm-el hosszabb mint a gyári csavar.azt mondta eddig mindenki akivel beszéltem hogy nem lesz baj simán rámegy,alufelninél úgyis jobb ha hosszabb stb...de én nem vagyok nyugodt és csak egy hét múlva derül ki h jó e...vkinek vmilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.