Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Adott egy c14nz motorral szerelt Corsa, automata váltós.

Mostanában azt csinálja, hogy 1-2 napos állás után többszöri indítózásra indul csak el.

Néha menet közben is van, hogy kihagy fél másodpercre, felvillan a sárga lámpa, de hibakódot nem tárol....

Gyertyák + kábelek nemrég lettek cserélve.

Viszont az elosztófej meg a trafó környékéről hallok olyat, mintha vmerre áthúzna a szikra, vagy csak az elosztófejből hallatszhat ki?

Merre keressem a hibát?

A gyújtáselosztó fedele nincs véletlenül elrepedve, vagy kiégve, ami még lehet vele hogy belül az érintkezők elkoszolódtak, gondolom a megszakítós elosztó van bent? Esetleg testelési hiba a trafónál! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A gyújtáselosztó fedele nincs véletlenül elrepedve, vagy kiégve, ami még lehet vele hogy belül az érintkezők elkoszolódtak, gondolom a megszakítós elosztó van bent? Esetleg testelési hiba a trafónál! :lol:

Szemmel láthatólag nincs repedve, az érintkezőket megpucoltam, égési nyom nincs.

Nem megszakítós,ha egyre gondolunk mivel az elosztó elötti részre megy egy csati, talán a hall jeladóé, meg gyujtásmodul is van benne.

Link to comment
Megosztás:

Adott egy c14nz motorral szerelt Corsa, automata váltós.

Mostanában azt csinálja, hogy 1-2 napos állás után többszöri indítózásra indul csak el.

Néha menet közben is van, hogy kihagy fél másodpercre, felvillan a sárga lámpa, de hibakódot nem tárol....

Gyertyák + kábelek nemrég lettek cserélve.

Viszont az elosztófej meg a trafó környékéről hallok olyat, mintha vmerre áthúzna a szikra, vagy csak az elosztófejből hallatszhat ki?

Merre keressem a hibát?

Az elosztófejet-rotort is kell néha cserélni, mert az is"kopik" a szegmensek fogynak, illetve a középső kis grafítrúd is kopik. A reggeli hideg párás időben okozhatja akár páralecsódás is az elosztóban a nehéz indítást. De lehet ezenkívül akadozó AC-pumpa, kontakthiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ejjel megfeszegettek a kis corsam zarjait. Az anyos oldalon sikerult kinyitni az ajtot, de a sofor oldalon nem nyilik kulcsra. Elso kerdesem az lenne, hogy tudom a zarat kiszedni/szetszedni hatha megtudnam javitani. A kulcsot be tudom tenni, de nem tudom elforditani. Es ha nem sikerul megjavitani akkor mi a teendo? Kell cserelni, de akkor mi lesz a slusszkulccsal?

Masik kerdesem, hogy milyen utolag beszerelheto kozpontizar- es riaszto keszletet ajanlotok, ami ugy max 10 ezer ft korul van es hasznalhato?

Koszi elore is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ejjel megfeszegettek a kis corsam zarjait. Az anyos oldalon sikerult kinyitni az ajtot, de a sofor oldalon nem nyilik kulcsra. Elso kerdesem az lenne, hogy tudom a zarat kiszedni/szetszedni hatha megtudnam javitani. A kulcsot be tudom tenni, de nem tudom elforditani. Es ha nem sikerul megjavitani akkor mi a teendo? Kell cserelni, de akkor mi lesz a slusszkulccsal?

Masik kerdesem, hogy milyen utolag beszerelheto kozpontizar- es riaszto keszletet ajanlotok, ami ugy max 10 ezer ft korul van es hasznalhato?

Koszi elore is!

Kárpitot vedd le az ajtóról és az ablakot felhúzva hozzá fogsz férni a zárhoz és kilincs szerkezethez is.

Megbízhatóság és alaktrész utánpótlásban verhetetlen a Spal, ha kpzár kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kárpitot vedd le az ajtóról és az ablakot felhúzva hozzá fogsz férni a zárhoz és kilincs szerkezethez is.

Megbízhatóság és alaktrész utánpótlásban verhetetlen a Spal, ha kpzár kell. :lol:

Az egesz ajtoboritast le kell vennem? Meg regen probaltam hozzaferni a hangszorokhoz, kicsavaroztam alul a szurke muanyag boritast, de megsem adta meg magat, aztan nem akartam feszegetni. Gondolom azt most nem kell leszedjem, csak fent.

Link to comment
Megosztás:

Az egesz ajtoboritast le kell vennem? Meg regen probaltam hozzaferni a hangszorokhoz, kicsavaroztam alul a szurke muanyag boritast, de megsem adta meg magat, aztan nem akartam feszegetni. Gondolom azt most nem kell leszedjem, csak fent.

Egyszerűbb mindent lebontani, pár csavar az egész. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet kap egy uj fedelet, meg rotort, aztán meglátjuk.

Sztem megoldja a csere a problémádat.

Nekem ugyan ez volt a szitu. Elosztófedél,gyertyák + rotort cseréltem és megszűnt a jelenség.

Mostanában csinálta ,hogy x km megtétele után nem nagyon akart elindulni. Amikor elindult egyszercsak fullra leesett az alapjárat.

Mai napon is hazafele jövet megálltam kajálni. Indulni akartam de nem akarta a jót :lol:

Kábelek stb rendben. Leszedtem a karburátor fedelet és volt benne egy kis műanyag db. Az hogy honnan került oda azt nem tudom de utána

simán indult .... Mindig van vmi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Őőőőő van egy jó 3 ajtós kalaptartóm rajta ovál hangszórókkal JBL 12999be kerül a media marktba szóval elég jó cucc és szépen is szól. 7 rongyra gondoltam kalaptartóval együtt nem volt széthajtva erősítőről használtam végig és csak a magas ment róla meg a mély-közép tehát a mély le volt vágva mindig. Kérés esetén küldök képet. :lol: Akinek nincs mélyládája és jó zenét szeretne kötelező! :lol:

JBL-speakers.jpg

Nekem most sima fekete ráccsal van fent azt is adhatom hozzá, de a gyári is megvan. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Corsa sárvédőív ügyben. Tehát ott tartok hogy elkezdett korrodálódni a kis Corsa és a sárvédő műanyag íve alatt sokkal jobban eszi az idő. Szerintetek meg lehet-e úgy csináltatni hogy a műanyagot nem visszarakva hanem simán mint bármelyik autónál van?

Ezen a képen láthatjátok hogy mire is gondolok. Ez lenne a kép

Valaki már megunta köztetek a műanyagokat, vagy én vagyok az első? Elképzelhető hogy meg lehet csinálni? 93-as B Corsa lenne az alany. Vagy ha valakinek lenne komplett 3 ajtós kasztni eladó ami nem vagy csak kicsit "rohad", az is érdekelne ha nem túl drága. A komplett az ajtókkal, de kárpitok stb nélkül értendő.

Köszi, remélem tud valaki bíztatni valamivel. Akár egy kasztnis címével is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Corsa sárvédőív ügyben. Tehát ott tartok hogy elkezdett korrodálódni a kis Corsa és a sárvédő műanyag íve alatt sokkal jobban eszi az idő. Szerintetek meg lehet-e úgy csináltatni hogy a műanyagot nem visszarakva hanem simán mint bármelyik autónál van?

Ezen a képen láthatjátok hogy mire is gondolok. Ez lenne a kép

Valaki már megunta köztetek a műanyagokat, vagy én vagyok az első? Elképzelhető hogy meg lehet csinálni? 93-as B Corsa lenne az alany. Vagy ha valakinek lenne komplett 3 ajtós kasztni eladó ami nem vagy csak kicsit "rohad", az is érdekelne ha nem túl drága. A komplett az ajtókkal, de kárpitok stb nélkül értendő.

Köszi, remélem tud valaki bíztatni valamivel. Akár egy kasztnis címével is.

Az a baj hogy a műanyag felett már semmi nincs csak a sárvédő belső oldala. Az egész megtelne sárral és még jobban rohadna. Biztos hogy jó képet linkeltél be? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy a műanyag felett már semmi nincs csak a sárvédő belső oldala. Az egész megtelne sárral és még jobban rohadna. Biztos hogy jó képet linkeltél be? :lol:

Szia. A képen egy C Corsa van tudom, de a sárvédőt akartam szemléltetni vele hogy ott már nincs műanyag ív. Gyárilag van rajta persze. Nem a belső műanyag sárvédő borítással van problémám, hanem a kívűl lévő dísz ívvel. Az eltüntethető-e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni Corsa sárvédőív ügyben. Tehát ott tartok hogy elkezdett korrodálódni a kis Corsa és a sárvédő műanyag íve alatt sokkal jobban eszi az idő. Szerintetek meg lehet-e úgy csináltatni hogy a műanyagot nem visszarakva hanem simán mint bármelyik autónál van?

Ezen a képen láthatjátok hogy mire is gondolok. Ez lenne a kép

Valaki már megunta köztetek a műanyagokat, vagy én vagyok az első? Elképzelhető hogy meg lehet csinálni? 93-as B Corsa lenne az alany. Vagy ha valakinek lenne komplett 3 ajtós kasztni eladó ami nem vagy csak kicsit "rohad", az is érdekelne ha nem túl drága. A komplett az ajtókkal, de kárpitok stb nélkül értendő.

Köszi, remélem tud valaki bíztatni valamivel. Akár egy kasztnis címével is.

igen el lehet tüntetni így a műanyagokat oldalról amit szeretnél megcsinálják neked 50 ezerért kb. :lol: Gyárilag sokkal szebb műanyaggal szvsz. :lol: és ráadásul véd is a műanyag.

61397_1244667070.jpg

Link to comment
Megosztás:

igen el lehet tüntetni így a műanyagokat oldalról amit szeretnél megcsinálják neked 50 ezerért kb. :lol: Gyárilag sokkal szebb műanyaggal szvsz. :lol: és ráadásul véd is a műanyag.

Szép kis autó

Na ez tetszik amit linkeltél. Köszi a válaszokat! Azt hiszem a kis fehérbe beleszerettem. Ilyenre szeretném csak ültetés nélkül. Képet másolnám demonstrációs jellegű terv ként.

Link to comment
Megosztás:

Na ez tetszik amit linkeltél. Köszi a válaszokat! Azt hiszem a kis fehérbe beleszerettem. Ilyenre szeretném csak ültetés nélkül. Képet másolnám demonstrációs jellegű terv ként.

Ha jól rémlik a 2es golf javító íveiből szoktak ilyen sárvédőket csinálni, hogy ne legyen műanyag de majd kijavítanak.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól rémlik a 2es golf javító íveiből szoktak ilyen sárvédőket csinálni, hogy ne legyen műanyag de majd kijavítanak.

Igen, abból szokták. Egyik fényező ismerős mondta, hogy volt nála Dunakeszin egy 2L-es lila corsa, annak is golf ívekkel volt kiszélesítve.

Mondjuk nekem is az a baj hogy amikor megcsinálták az íveket valahogy eltüntették az ív patent helyeit. Ezért most gány módszerrel van felfogatva :lol:

Link to comment
Megosztás:

Segíthetnétek rajtam kicsit. A történet, vettem ugye a gyári corsa A gsi alufelniét. Elmentem gumishoz és szomorúan tapasztaltam, hogy a féknyereg beleér a felnibe. Nyomtávszélesítő kéne csak kérdés hány mm széles kellene ezt hogy tudnám megmérni mégis igazából szerintem 7mm elégnek tünhet, ebben az esetben a csavarok elég hosszúak lennének amik most vannak vagy azt is vennem kéne hosszabbat?

Esetleg kisebb féknyereg van-e? Lehet-e kapni? Esetleg van valakinek nyomtávszélesítőről valami rajza, vagy valami alapján le tudnám gyártatni?

Link to comment
Megosztás:

Segíthetnétek rajtam kicsit. A történet, vettem ugye a gyári corsa A gsi alufelniét. Elmentem gumishoz és szomorúan tapasztaltam, hogy a féknyereg beleér a felnibe. Nyomtávszélesítő kéne csak kérdés hány mm széles kellene ezt hogy tudnám megmérni mégis igazából szerintem 7mm elégnek tünhet, ebben az esetben a csavarok elég hosszúak lennének amik most vannak vagy azt is vennem kéne hosszabbat?

Esetleg kisebb féknyereg van-e? Lehet-e kapni? Esetleg van valakinek nyomtávszélesítőről valami rajza, vagy valami alapján le tudnám gyártatni?

Egy helyre nem lett volna elég? :lol: Ha megveszel valamit illik felpróbálni gondolom hűtött a nyereg és nem sima én nem rontanám lejjebb a fékem. Szélesítést meg tennék fel mert nem tesz jót a futóműnek. Tehát szerintem jobban jársz ha eladod a felniket. :lol: Milyen A corsa felni ez?

Link to comment
Megosztás:

A hosszabb állás utáni indításkor feltűnő alapjárat leesés, ahogy észreveszem kb. 5-10 liter benzinszint után kezdi a kocsi, tehát mikor már kevés a nafta a tankban. Ezt nem okozhatja a pumpa? Erősebb gázadásra beáll minden, és utána jó. Bezzeg mikor a szerelőnél volt akkor baszta csinálni :lol:

Nincs lecsúszva semmilyen cső a pumpánál, bent a tankban? Zotya szopott annó ilyennel...

Link to comment
Megosztás:

Én is ilyenre tippelek, a hátsó ülés alatt kell babrálni?

Gondolom az opel lusta volt másféle tankot készíteni, szal 99%, hogy igen! :lol:

Én a tömítést és a pumpát egyszerre cseréltem, mert a tömítés megdagad egy idő után az üzemanyagtól és nem megy vissza helyére, ergo teletanknál folyik ki a benya. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.