Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ezzel tisztában vagyok. De ez nem olyan autó lesz, amit folyton szépítgetni akarunk, és nem tűrünk el benne egyetlen foltot, vagy zörgést sem, mert olyan már van :D Városi, futkosó autónak kell.

Nem osztom teljes mértékben a véleményedet, mert 93-93 körüli corsákból is vannak szép megkíméltek, amelyek ára 300-350 körül megy. Természetesen lehet árulni őket 500 ezerért is, csak senki sem fogja megvenni.

Két éve voltak mélyponton a használtautó árak. 500 alatt nem is néztem corsát,mert már képről látszott az igénytelenség.

De azt a szép,megkíméltet gondolom képek alapján mondod.

Szervós,normális például nem lesz 400ért azt már most mondom.

Ha meg szervó nélkülit vesztek,akkor nőnemű lény nem lesz hajlandó gyöngyöző homlokkal 4et-jobbra-négyet balra tekergetni. Férfi embernek is jó edzés. Városi autónak bűntetés a szervó nélküli corsa megmondom az őszintét,mivel nekem is ilyen van,de nem is használom városban. Egyedül még csak-csak,de 2-3emberrel edzésnek is jó,nem túlzás,tényleg. :P

Beveszel egy derékszögű kanyart három kormányfordulattal,majd egyenesben elkezd visszafelé pörögni a kormány,mint az őrület. :P Az egyes stiftnek is sokkal emberbarátibb szervó nélküli kormánya van.

Ezt a helyedben megnézném. Ha jó akkor sokáig nem lesz fenn az tuti.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel tisztában vagyok. De ez nem olyan autó lesz, amit folyton szépítgetni akarunk, és nem tűrünk el benne egyetlen foltot, vagy zörgést sem, mert olyan már van :D Városi, futkosó autónak kell.

Nem osztom teljes mértékben a véleményedet, mert 93-93 körüli corsákból is vannak szép megkíméltek, amelyek ára 300-350 körül megy. Természetesen lehet árulni őket 500 ezerért is, csak senki sem fogja megvenni.

Nem ez a lényeg, a motor ahogy haka írta a belső legyen kulturált. Keresztartókat nézném meg elsőre meg a rugótányérokat.Ha bármelyik elvan fáradva azonnal mennék is tovább mert ezeknek a javítása kb 100 ezer forintos tétel lehet így is járni vele csak nem sokáig. :P Én se vennék 500 ezer alatt újra corsát az fix. 300ért hulladékokat lehet venni kb de még 500ért is. Amit meg haka írt szervó nélkülit se vennék az is tuti. :P Ha már olcsó régi kocsit vesz az ember akkor már legyen is benne valami ne egy fapados szar legyen. Elektromos ablak legyen, szervó legalább ez a 2 dolog. Ja és minimum 1.4es motor de ezt inkább már le se írom. :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa...allapot-4984114

ez egész jó. :D mondjuk kamu rajta a lökös meg még elég sok minden de hát helyrehozható. :D Váltógombot és a kormányvédőt dobnám ki. :) Gyárit bele. venni kell egy kart 2-4 ezer körül van a 97 utáni váltózsák le és csak át kell pattintani 1 helyen fogja. Klíma, szervó, elektromos ablak, fordulatszámmérős óra, színezett lökösök97 utáni , színezett tükör, a hátsó jelet is cserélném króm opel jelre ha már körbe faceliftes, sportülés, zárható kesztyűtartó és még csomó minden. Már csak a motorja és az aljának kell jónak lennie és nincs gond. :D Erre tuti volt költve ugyanis a körbe faceliftesre lett csinálva és a belső is át lett pakolva szerintem. A motorja is már jobbféle már nem kimondott fűnyírómotor van benne az is egy szempont.

Link to comment
Megosztás:

:D Komoly lábak az biztos :D CCH-n le is írja épp mivel foglalatoskodik , kíváncsi leszek ott mikor adja fel :)

Amúgy a corsa b GYIK sztem is nagyon jó ötlet :P

Rengeteg embernek hatalmas segítség lenne az tuti

Meg is lesz valósítva csak nem itt, beszélgettünk ma egy sráccal. :P Csinálunk hozzá egy külön álló szájtot ahol remélem sose fog az menni mint itt. Lesz rajta chat is. :D CCH-n sose annyit basztatva mint itt. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezzel tisztában vagyok. De ez nem olyan autó lesz, amit folyton szépítgetni akarunk, és nem tűrünk el benne egyetlen foltot, vagy zörgést sem, mert olyan már van :D Városi, futkosó autónak kell.

Nem osztom teljes mértékben a véleményedet, mert 93-93 körüli corsákból is vannak szép megkíméltek, amelyek ára 300-350 körül megy. Természetesen lehet árulni őket 500 ezerért is, csak senki sem fogja megvenni.

A lityis 10 évesen 1500 juróért volt hirdetve, csak a fazon gyorsan leengedte megnézés után 1200ra. Akkor 270 volt a pénz, most 290.

Alkudni érdemes és sokszor lehet is, mert a másik oldalról is átéltem a dolgot. Eladtam a fater 323masát 800 euróért. 1200ról kezdtem aztán szépen csökkentgettem a hirdetési árat 800ig. Beleírtam a hirdetésbe, hogy hátsó pár lengéscsillapító csereérett + nyári gumi kopott(téli is volt felnin). Más befektetést nem igényelt, nagyon pici alig látható rozsda volt a hátsó 2 kerékíven. 1,5 benzin, 97es. Csak mivel 300 volt benne, novembertől májusig SENKI meg sem nézte. Aztán beadtam kereskedésbe, ahol eladták 1 hónap múlva 1000ért amiből 800at megkaptam. Na az a kocsi is most megfelelne neked.

Link to comment
Megosztás:

A lityis 10 évesen 1500 juróért volt hirdetve, csak a fazon gyorsan leengedte megnézés után 1200ra. Akkor 270 volt a pénz, most 290.

Alkudni érdemes és sokszor lehet is, mert a másik oldalról is átéltem a dolgot. Eladtam a fater 323masát 800 euróért. 1200ról kezdtem aztán szépen csökkentgettem a hirdetési árat 800ig. Beleírtam a hirdetésbe, hogy hátsó pár lengéscsillapító csereérett + nyári gumi kopott(téli is volt felnin). Más befektetést nem igényelt, nagyon pici alig látható rozsda volt a hátsó 2 kerékíven. 1,5 benzin, 97es. Csak mivel 300 volt benne, novembertől májusig SENKI meg sem nézte. Aztán beadtam kereskedésbe, ahol eladták 1 hónap múlva 1000ért amiből 800at megkaptam. Na az a kocsi is most megfelelne neked.

Ember mi magyarországon lakunk mit nem értesz ezen? Sose fogsz itt 270ért venni ilyen kocsit. :D

Link to comment
Megosztás:

Meg is lesz valósítva csak nem itt, beszélgettünk ma egy sráccal. :D Csinálunk hozzá egy külön álló szájtot ahol remélem sose fog az menni mint itt. Lesz rajta chat is. :P CCH-n sose annyit basztatva mint itt. :D

Persze CCH-n nincs is eleve ekkora forgalom mint itt :P

Tényleg jó ötlet a site, remélem körbeküldöd a címét ha elkészül :D

Link to comment
Megosztás:

:D :P Nem onnan van, bár neki is ilyen volt :P Véleményed pedig majdnem , hogy tudtam :D De elfogadom és tiszteletbe tartom :D

Ezen úgyse veszünk össze :D

Nem lefikázni akartam, mert amúgy ez szép kormány csak nem jön be ez a rohadt 3 ágúsága de amúgy pofás darab. Viszont a kormány cserével kapcsolatba én a helyedbe átgondolnám, hogy feltegyem-e ezt a kormányt ugyanis a rendőrök szeretnék buziskodni evvel a kormány témával és hát még jel sincs rajta csak GSI azt meg nehezen fogod beadni, hogy ez gyári. :D

bjx2odh0tdfmfwermjvn.jpg

Demó ma ilyet szólt, hogy mi ez a nagy kábel rengeteg a kocsiba. :DDDDD Nem is értem miért kérdezte. :D Szeretném még egyszer megköszönni a türelmét felém és a befektetett munkáját! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem lefikázni akartam, mert amúgy ez szép kormány csak nem jön be ez a rohadt 3 ágúsága de amúgy pofás darab.

http://www.kephost.com/images4/2011/9/21/b...dfmfwermjvn.jpg

Demó ma ilyet szólt, hogy mi ez a nagy kábel rengeted a kocsiba. :DDDDD Nem is értem miért kérdezte. :D

Mondtam én ,hogy nem veszünk össze, nem is vettem fikázásna :D

Sajna corsa GSI kormányt nemtaláltam, aztán jött ez, megtetszett, megvan :P

Bár a beszerelés csúszik de akkorra lehet ,hogy más lesz :P

Link to comment
Megosztás:

Ember mi magyarországon lakunk mit nem értesz ezen? Sose fogsz itt 270ért venni ilyen kocsit. :P

Én meg 8 évig éltem odaát és az összes mo-i haver kocsiügyét intézem, mert jogász lennék. Nálunk azért olcsóbb ez a kategória, mert olcsóbb behozni, és a válság miatt az 1000-2000 eurós kocsikra megugrott a kereslet. Még az egyetemen(5 éve) magamnak mentem ki Vectrát vadászni, a lengyelek ezeket a B Corsákat úgy vitték mint a cukrot, amíg én egy Vectrát megmustráltam(kezdő voltam és vagyok), a lengyelek felraktak vagy 6 Corsát a trélerre.....:D

Link to comment
Megosztás:

Fentebb még kiegészítettem a hozzászólást. Olvasd át és gondold át szerintem. :D

A jelet megoldom, amúgy meg ha bele akar kötni akkor úgyis bele fog :P

Sztem nem jártam volna jobban egy calibra kormánnyal (mármint a rendőr témára gondolok)

Legközelebb viszont egy műszerfalat kell beszereznem mert elég gáz :P

Valamiért fullra eláll a fejegységnél a jobb felső sarka , és sajna egy pár helyen meg is van fúrva. (csipogók miatt, illetve az előző gazda által telepített többszólamú duda panelja miatt )

Link to comment
Megosztás:

A jelet megoldom, amúgy meg ha bele akar kötni akkor úgyis bele fog :P

Sztem nem jártam volna jobban egy calibra kormánnyal (mármint a rendőr témára gondolok)

Legközelebb viszont egy műszerfalat kell beszereznem mert elég gáz :P

Valamiért fullra eláll a fejegységnél a jobb felső sarka , és sajna egy pár helyen meg is van fúrva. (csipogók miatt, illetve az előző gazda által telepített többszólamú duda panelja miatt )

Nekem is rommá volt fúrva így cseréltem és a 2 műszerfalból 1et csináltam mert szar állapotban volt minden nem kis meló.. :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg 8 évig éltem odaát és az összes mo-i haver kocsiügyét intézem, mert jogász lennék. Nálunk azért olcsóbb ez a kategória, mert olcsóbb behozni, és a válság miatt az 1000-2000 eurós kocsikra megugrott a kereslet. Még az egyetemen(5 éve) magamnak mentem ki Vectrát vadászni, a lengyelek ezeket a B Corsákat úgy vitték mint a cukrot, amíg én egy Vectrát megmustráltam(kezdő voltam és vagyok), a lengyelek felraktak vagy 6 Corsát a trélerre.....:D

Ebben az 1000-2000 euros kategóriában megéri az sk rendszám magyar állampolgárnak? Én gondolkodtam benne de szerintem nem nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Ebben az 1000-2000 euros kategóriában megéri az sk rendszám magyar állampolgárnak? Én gondolkodtam benne de szerintem nem nagyon.

Nem jellemző hogy ebben a kategóriában erőltetnék a tulajok, de adott esetben megérheti.

2 megoldás jut eszembe: 1. szlovák cég, de nem érdemes sajátot csinálni, csak ha legalább 4-5 ember áll össze limlom autókra. Vagy szerválsz ismerőst akinek már van szlovák cége és 'örökbefogadná' a te kocsidat is. Ilyen ismerősök közvetítésével sokan foglalkoznak pl. Komárnoban.

2. Állandó lakhelyet létesítesz Szlovákiában(szintén ismerős a legjobb megoldás), ez gyakorlatilag semmibe sem kerül 1 óra alatt intézhető. A magyar lakóhelyet egyidejüleg meg kell szüntetni, okmányhivatalban, papíron. Ez utóbbi megoldás nem fog müködni ha tényleg az autóssal fogják bizonyíttatni az életvitelszerü külföldi használatot. Ez az új szabályozás, de senkitől nem hallottam hogy büntettek volna. Ha ez para akkor a legjobb a közös cég, abba nem lehet belekötni és nem túl drága, igaz, nagyon olcsó kocsikra nem szokták kérni, de ez inkább azért van mert szart se tudnak arról a legtöbben, hogy egy 'cég' az micsoda.

Link to comment
Megosztás:

A 9N3 polo tiszta ilyen kék-piros fényárban úszik. Tiszta las vegas. Kifolyik a szemem tőle. :D

Ellenben mennyire szeretem a merci simán közönségesen felülről (nem hátulról) sofita izzóval megvilágított műszeregységét. :P

Ennyi.

Ez a kocsi igen és 4 ágú kormány hát igen ők már réges-régóta tudják, hogy is kell autót gyártani. Én ma ledeztem be a GSI kijelzőt sima fehéret kapott mint minden nem szeretem ezeket a piros kék szaarokat szerintem nagyon csúnya. Majd teszel fel képet! :P

Link to comment
Megosztás:

Ez a kocsi igen és 4 ágú kormány hát igen ők már réges-régóta tudják, hogy is kell autót gyártani. Én ma ledeztem be a GSI kijelzőt sima fehéret kapott mint minden nem szeretem ezeket a piros kék szaarokat szerintem nagyon csúnya. Majd teszel fel képet! :P

Jó a calibra kormányod. Azt hittem érdekesen fog kinézni,de jó lett.

Mikor szeded ki a motort?

Hallod szegedi merci márkakereskedésbe belődörögtem múltkor, w124-es 2.6E 91-es mercit volt arcuk kirakni 1.7m-ért. :P

Kíváncsi leszek lesz-e olyan b*lf*sz aki megveszi ennyiért. :D Az oldala össze-vissza volt karcolva a kulcslyuk környékén meg például a féktárcsái is elég barázdásak voltak.stb. Az enyémnél nem volt jobb állapotban csak én ennek az ötödéért vettem a kistesóját. Van egy ismerősöm az úgy vett 124est,hogy megállította út közben,hogy mennyiért adná,az meg mondott rá 1.9-et 4éve kb. Megvette. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nem ismeri valaki ennek a szépségnek a tulaját? EZT

Illetve valaki megmondaná kb mennyit érhet reálisan?

köszi

500nál nem ér többet. Akár mennyire csilli-villi,mivel 91es. Meg háromajtós és "nagy cm3".

De várj pár hónapot, akkor elhozhatod 4kilóért. :D

Unokatesóm a 94es ugyanilyen igényesebb tyunying III golf gti-jét 550-ért tudta eladni kb. 1év után.

Link to comment
Megosztás:

Jó a calibra kormányod. Azt hittem érdekesen fog kinézni,de jó lett.

Mikor szeded ki a motort?

Hallod szegedi merci márkakereskedésbe belődörögtem múltkor, w124-es 2.6E 91-es mercit volt arcuk kirakni 1.7m-ért. :P

Kíváncsi leszek lesz-e olyan b*lf*sz aki megveszi ennyiért. :P Az oldala össze-vissza volt karcolva a kulcslyuk környékén meg például a féktárcsái is elég barázdásak voltak.stb. Az enyémnél nem volt jobb állapotban csak én ennek az ötödéért vettem a kistesóját. Van egy ismerősöm az úgy vett 124est,hogy megállította út közben,hogy mennyiért adná,az meg mondott rá 1.9-et 4éve kb. Megvette. :D

Kösz szépen.

Hát ha lesz lelki erőm a hétvégén megkezdődik a felújítás ha nem akkor csúszik még kicsit. Az szép az neten már 300-500 ezertől lehet venni természetesen nem mondom, hogy jó az állapotuk. :D

Már majdnem megvan az összes alkatrész ami kell. Itt egy kis ízelítő kép nincs minden rajta csak 1-2 dolog. :D Nem volt kedvem mindent oda pakolni mert így talán jobban látszanak az arányok életbe brutálisan másképp néznek ki ezek a cuccok mint képen a kép nem adja vissza. kb a motortartó 4x akkora mint a kezem. :D A féltengelyek is elég profik igazából 100x jobb anyagból van az egész mint ami a corsában van és még is tilos lenne feljavítani vele. :)

90ypdlged315b289jfwq.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.