Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Segítségeteket szeretném kérni, most kivételesen nem konkrétan az autómmal kapcsolatban :P Igaz nem csak Corsa B-hez tartozik de ebben a topicban van "élet", ahogy dirty is írtam pár hsz-el ezelőtt készítek egy oldalt ami csak opelekkel foglalkozik, leírások lesznek minden mennyiségben, illetve bármilyen kérdést fel lehet tenni külön, amiből a megoldás megszületése után leírást lehet készíteni! Amiben a segítségeteket kérem, illetve kérjük dirty-vel (ha szabad a nevében beszélnem :D ) az a név választás lenne, valami egyszerű de lényegre törő névre lenne szükség!

Ami eddig szóba jött:

opelsosemkopel.com ( ez inkább csak vicc, nem hiszem hogy értelmes cím lenne :D )

opelmuhely.com

inkább com-os címben kellene gondolkozni, akinek bármilyen cím/név ötlete van kérem ossza meg velem :D Itt a topicban nem tudom hogy szabad-e inkább privátban, ne offoljuk :P

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Segítségeteket szeretném kérni, most kivételesen nem konkrétan az autómmal kapcsolatban :P Igaz nem csak Corsa B-hez tartozik de ebben a topicban van "élet", ahogy dirty is írtam pár hsz-el ezelőtt készítek egy oldalt ami csak opelekkel foglalkozik, leírások lesznek minden mennyiségben, illetve bármilyen kérdést fel lehet tenni külön, amiből a megoldás megszületése után leírást lehet készíteni! Amiben a segítségeteket kérem, illetve kérjük dirty-vel (ha szabad a nevében beszélnem :D ) az a név választás lenne, valami egyszerű de lényegre törő névre lenne szükség!

Ami eddig szóba jött:

opelsosemkopel.com ( ez inkább csak vicc, nem hiszem hogy értelmes cím lenne :D )

opelmuhely.com

inkább com-os címben kellene gondolkozni, akinek bármilyen cím/név ötlete van kérem ossza meg velem :D Itt a topicban nem tudom hogy szabad-e inkább privátban, ne offoljuk :P

Köszönöm előre is a segítségeteket!

sosekopel.com :D

Link to comment
Megosztás:

szerintem is ez jó oldalnév lesz!

fórum részben adminisztrátori jóváhagyás tényleg jó ötlet, így elkerülhetők a nem kívánatos botok stb.

Én mondtam szerintem olyan legyen, hogy minden létre tudjon hozni saját profilt, képtár legyen, akár blogot is lehetne csinálni bele. Chat az lesz rajta, fórom is lehet akár és még számtalan dolgot lehetne bele pakolni. :D A pont com domain nevet meg asszem 1800-2000 körül adják egy évre azonnal használható ellenben a .huval :P

Link to comment
Megosztás:

Fórumon még nem gondolkodtam, de ha van rá igény nem probléma, chat megvan, a leírás létrehozás/szerkesztés/törlés már kész! Fórumon egy okból nem gondolkodtam, mivel nem csak leírásokat lehet csinálni majd az oldalon, hanem kérdéseket lehet feltenni, amit ki lehet tárgyalni, így ha megvan a megoldás később lehet belőle leírást készíteni, tehát ha valakinek kérdése van az külön tudja feltenni, fórum esetleg arra lenne jó hogy egyéb oldallal kapcsolatos dolgokat illetve "off" dolgokat beszéljenek az userek!

Vélemények? :P Még várom a cím/név ötleteket továbbra is! :D

Link to comment
Megosztás:

Fórumon még nem gondolkodtam, de ha van rá igény nem probléma, chat megvan, a leírás létrehozás/szerkesztés/törlés már kész! Fórumon egy okból nem gondolkodtam, mivel nem csak leírásokat lehet csinálni majd az oldalon, hanem kérdéseket lehet feltenni, amit ki lehet tárgyalni, így ha megvan a megoldás később lehet belőle leírást készíteni, tehát ha valakinek kérdése van az külön tudja feltenni, fórum esetleg arra lenne jó hogy egyéb oldallal kapcsolatos dolgokat illetve "off" dolgokat beszéljenek az userek!

Vélemények? :D Még várom a cím/név ötleteket továbbra is! :D

Dirty által ajánlott név tényleg jó :P Az egész ötlet frankó, bár nekem ezzel az oldallal sincs semmi bajom :P

Itt van élet, elég jó és segítőkész a társaság. Persze ezt is lehet támadni mert van 1-2 aktívabb tag aki nyomja ezerrel a hozzászólásokat, és ha ők kiesnek

akkor hullaszag van :D A CCH-n pl ez nagy gond, az elején ott is volt élet, viszont most már csak lézengés :)

Támogatni, támogatom az oldalt, ha lehet tuti beregisztrálok és ha hasznosan tudok hozzászólni akkor meg is teszem :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap észrevettem egy dolgot. Rendesen hosszabb úton se megy fel a Corsa vize a legalsó állásból egy osztásra jobbra, vagy az alatt egy picit. Ezt itt a városban olyan 5 km-en eléri így nyáron.

Tegnap ácsorogtam egy ciginyit(5 perc) járó motorral, és elkezdett feljebb menni, a mutató már függőleges volt nemtom az hány fok. Aztán elindultam 1-2 perc múlva beállt a szokásosra.

Másik, ha ki van kapcsolva a venti, de pirosra van tekerve a hőfokszabályzó, akkor is érezhetően meleget nyom, na jó, inkább szivárog a meleg. Noormális?

Link to comment
Megosztás:

Techdome ez nem oldal ez egy fórummotor. :D A CCH is egy előre elkészített dolog NING.com te is tudsz regelni oldalt. Buta és ócska rendszer és asszem még fizetni is kell érte. Szerintem is simán jó az oldal név. Amúgy Csigi és Jean útra indítottam a csomagjaitokat. Bár igazi köcsög ez a posta már megint idegbeteg lettem nevetséges, kitalálták, hogy nem lehet kártyával fizetni eddig mindig úgy fizettem. Asszongy a nő eddig se lehetett mondom hazudni nem kéne mert ide járok és itt szoktam kártyával fizetni. Oké automatánál nincs kapcsolat gratulálok. Kivettem a lét a postán kártyáról és befizettem. 21dik század posta gratulálok ekkora ócska elavult rendszer nincs sehol csak afrikába kb. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap észrevettem egy dolgot. Rendesen hosszabb úton se megy fel a Corsa vize a legalsó állásból egy osztásra jobbra, vagy az alatt egy picit. Ezt itt a városban olyan 5 km-en eléri így nyáron.

Tegnap ácsorogtam egy ciginyit(5 perc) járó motorral, és elkezdett feljebb menni, a mutató már függőleges volt nemtom az hány fok. Aztán elindultam 1-2 perc múlva beállt a szokásosra.

Másik, ha ki van kapcsolva a venti, de pirosra van tekerve a hőfokszabályzó, akkor is érezhetően meleget nyom, na jó, inkább szivárog a meleg. Noormális?

90 foknál kicsit többre kell beállnia a hőfoknak hosszútávon. Ha nem éri el,akkor rossz a termosztátod,ami káros a motor működésére,mivel sohasem megy üzem meleg állapotban. Főleg télen gáz,mert ilyenkor alig mozdul ki a mutató,tehát olyan 15fokkal alacsonyabb hőmérsékleten üzemel mint ahogy kellene, szóval a motor kopása nagyobb lesz. A mutató mozog a b corsákban, f-astrákban,talán a g-astrákban is. Aztán leszoktak róla és úgy van megcsinálva az óra,hogy 90fokra van szegezve akkor is ha már 100fokos,mert sokan vitték vissza az autójukat,hogy mozog a hőmérő benne,mi lehet a baja? :D Legújabb autókban meg már hőmérő sincs,mert azt mondja a gyári ember,hogy az illesztések annyira pontosak és olyan jó ötvözetekből van a motor,hogy nincs rá szükség.

Pirosra tekert hőfoktól mit szeretnél,hogy csináljon? :P Egyébként csak egy lemezt mozgatsz a tekerővel,hogy átkeringesse a radiátoron a levegőt vagy ne. :P A fűtőradiátor olyan meleg mint a motor mindig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap észrevettem egy dolgot. Rendesen hosszabb úton se megy fel a Corsa vize a legalsó állásból egy osztásra jobbra, vagy az alatt egy picit. Ezt itt a városban olyan 5 km-en eléri így nyáron.

Tegnap ácsorogtam egy ciginyit(5 perc) járó motorral, és elkezdett feljebb menni, a mutató már függőleges volt nemtom az hány fok. Aztán elindultam 1-2 perc múlva beállt a szokásosra.

Másik, ha ki van kapcsolva a venti, de pirosra van tekerve a hőfokszabályzó, akkor is érezhetően meleget nyom, na jó, inkább szivárog a meleg. Noormális?

Esetleg nem lehet, hogy rossz a termosztátod ? Hosszabb úton azért nem megy sztem följebb mert a menetszél hűti azért rendesen, kisebb távon is észrevehető főleg ha mondjuk kifogsz egy dugót. Araszolgatsz kb 20percet akkor tuti feljebb megy a hőfok , viszont ha elindulsz akkor visszahül rendesen.

Nekem is ezek a jelenségek vannak a corsánál, termosztátot kell cseréljek. Főleg télen nehezedik fel rendesen :P

Ha ki van kapcsolva a venti de pirosra tekered a hőfokszabályzót akkor is jön meleg, elméletileg akár a motortérből is :D (de lehet rosszul tudom )

Link to comment
Megosztás:

90 foknál kicsit többre kell beállnia a hőfoknak hosszútávon. Ha nem éri el,akkor rossz a termosztátod,ami káros a motor működésére,mivel sohasem megy üzem meleg állapotban. Főleg télen gáz,mert ilyenkor alig mozdul ki a mutató,tehát olyan 15fokkal alacsonyabb hőmérsékleten üzemel mint ahogy kellene, szóval a motor kopása nagyobb lesz. A mutató mozog a b corsákban, f-astrákban,talán a g-astrákban is. Aztán leszoktak róla és úgy van megcsinálva az óra,hogy 90fokra van szegezve akkor is ha már 100fokos,mert sokan vitték vissza az autójukat,hogy mozog a hőmérő benne,mi lehet a baja? :D Legújabb autókban meg már hőmérő sincs,mert azt mondja a gyári ember,hogy az illesztések annyira pontosak és olyan jó ötvözetekből van a motor,hogy nincs rá szükség.

Pirosra tekert hőfoktól mit szeretnél,hogy csináljon? :D Egyébként csak egy lemezt mozgatsz a tekerővel,hogy átkeringesse a radiátoron a levegőt vagy ne. :D A fűtőradiátor olyan meleg mint a motor mindig.

Hát szegény autó 80-90%ban városban megy max 60nal 5 kilométernél nem messzebbre. Néhányszor voltam vele 100-150 km-es úton, már nem emlékszem mennyi volt a víz. Mindenesetre a mutató mindig elemelkedik a csonthidegről már 1-2 km után, csak azt a legelső osztást nem szokta elhagyni még akkor sem, ha a városban lezúzok 50 km-t, persze több kis úton. Még akkor se, amikor 2esben üvegeltem 80ig, többször egymás után.

Már külföldön is járt mert egyszer volt Koppánymonostoron, Veszprémvarsányban ill. eccer Tatán is.... :D :P :P

Ma láttam egy hirdetést C Corsa 2003 1.2 16v 280ezer km, belseje szép volt....írták hogy első lengéscsillapító cserés meg a kormánymü is szar(600 euró a tulaj szerint a ráköltendő). Persze ekkora kocsitól akkor is derék, gondolom vmi üzletkötöző-autó volt.

Link to comment
Megosztás:

Na a változaosság kedvéért ma megint sárgalámpáztam. Kivillogtattam a kódot 1503 Immobiliser control unit. Ehhez szóljatok valamit.

Szerintem told bele az árokba azt kész. Szólj hova majd én elbontom :D Vagy átépítem magamnak. :D Ja és ezért nem kell nekem ilyen immo meg ilyen szarok mert amúgy 1 tolvaj 3 perc alatt beindítja. Amúgy meg csak a te életed nehezíti. :P Dobd ki az 1.4et belőle megoldódik minden gond :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintem told bele az árokba azt kész. Szólj hova majd én elbontom :D Vagy átépítem magamnak. :D Ja és ezért nem kell nekem ilyen immo meg ilyen szarok mert amúgy 1 tolvaj 3 perc alatt beindítja. Amúgy meg csak a te életed nehezíti. :P Dobd ki az 1.4et belőle megoldódik minden gond :P

Az immo gondot nem oldja meg. Nekem se kell bele, de gyárilag benne van. Kikapnám belőle, ha tudnám hogy kell. Na de ötlet hogy mi kínja lehet? Illetve megoldás? Az árokba tolást ne fogadom el.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel csak az a gondom, hogy nagy általánosságban jó. Megint mikor majdnem itthon voltam akkor jött elő. Teljesen random módon csinálja.

Ja és fogadok még a kábelköteget se nézted át amit írtam pedig nem nagy cucc. Mondtam, hogy vegyél 4 ezerért egy tartalék computert is hozzá nem tétel. :D De nem hallgatsz rám. Akkor az imoval se szopnál. Ráadásul a hengerfej se tétel hozzá le lehet ellenőrizni könnyedén és akkor nem tocsogna a vízbe az olaj. Nem enne több olajat mint benyát se ráadásul. Mellesleg lassan már ott tartasz, hogy a víz rendszert is moshatod át. Ugyan úgy jársz vele mintha mi se történt volna érted.

Link to comment
Megosztás:

Ja és fogadok még a kábelköteget se nézted át amit írtam pedig nem nagy cucc. Mondtam, hogy vegyél 4 ezerért egy tartalék computert is hozzá nem tétel. :D De nem hallgatsz rám. Akkor az imoval se szopnál. Ráadásul a hengerfej se tétel hozzá le lehet ellenőrizni könnyedén és akkor nem tocsogna a vízbe az olaj. Nem enne több olajat mint benyát se ráadásul. Mellesleg lassan már ott tartasz, hogy a víz rendszert is moshatod át. Ugyan úgy jársz vele mintha mi se történt volna érted.

Az a baj, hogy időm nem volt eddig megcsinálni amit mondtál. Jövő héten talán melóban sikerül nekiveselkednem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Köszi a válaszokat a sárvédőív ügyében, megvan az emberem aki csinálja majd. :D

Volna viszont egy másik kérdésem. Az injector fedelében van valami amit nem tudok beazonosítani. 2 db vékony vákum cső megy rá kívülről. Ennek van-e funkciója és okozhat-e a levegőkörben ez dadogást, utógyújtás jellegű puffogást? A másik kérdésem az lenne, hogy a generátorom már nagyon csapágyzajos. (Ha jóltudom csúszócsapágyas, bronz betéttel) A motor szépen szólna ha nem lenne ez a csapágykopás hang, bebúgás. Lehet-e csapágyaztatni a generátort, megéri-e vagy vegyek egy másikat?

A mai munkámról majd töltök fel képet, nagyon tanulságosak lesznek. :P

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Köszi a válaszokat a sárvédőív ügyében, megvan az emberem aki csinálja majd. :D

Volna viszont egy másik kérdésem. Az injector fedelében van valami amit nem tudok beazonosítani. 2 db vékony vákum cső megy rá kívülről. Ennek van-e funkciója és okozhat-e a levegőkörben ez dadogást, utógyújtás jellegű puffogást? A másik kérdésem az lenne, hogy a generátorom már nagyon csapágyzajos. (Ha jóltudom csúszócsapágyas, bronz betéttel) A motor szépen szólna ha nem lenne ez a csapágykopás hang, bebúgás. Lehet-e csapágyaztatni a generátort, megéri-e vagy vegyek egy másikat?

A mai munkámról majd töltök fel képet, nagyon tanulságosak lesznek. :P

Köszi!

Vegyél bontott generátort nem pénz. Egy felújításának az árából veszel kb vagy 4 darabot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.