Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Köszi ez elég jóra sikeredett. :D ne mán nem lesz ez könnyű :P

:D Próbáld meg.. Én meg a belső világításon sza*ozom.. Nem megy.. Nem is értek én ehhez... Jó, h írtatok nekem tanácsokat, de a felét nem is értem.. :P Najó nem tom.. :D

Amúgy meg nehogy Corsa-Tigra-t csinálj! :D Az nem is nézne ki jól! A Corsa maga szerintem nagyon szép!

Link to comment
Megosztás:

:D Próbáld meg.. Én meg a belső világításon sza*ozom.. Nem megy.. Nem is értek én ehhez... Jó, h írtatok nekem tanácsokat, de a felét nem is értem.. :D Najó nem tom.. :P

Amúgy meg nehogy Corsa-Tigra-t csinálj! :P Az nem is nézne ki jól! A Corsa maga szerintem nagyon szép!

Dehogy csinálok. :D Amúgy mit nem értesz rajta? A kapcsoló testet szakít meg ha mind2 kapcsolót leszereled akkor nem érnek testhez tehát így már mindegy is, hogy jók e vagy nem. Ekkora valószínűleg valahol megvan szakadva a test kábel a kocsiban ez szürke színű és fémhez ér azért világít neked mindig a világításod. Meg kell keresned, hol testel, de valószínűleg a bal küszöbnél leszeded a küszöböt meg előtte a kanyar műanyagot és ott nézd lehet volt riasztó és kiszedték és valami suta ráforrasztotta tesre mert nem tudta mi van. :D Akár ez is lehet. Sajnos neki kell állni és bontani a kocsit és megkeresni, hol lehet para.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy csinálok. :P Amúgy mit nem értesz rajta? A kapcsoló testet szakít meg ha mind2 kapcsolót leszereled akkor nem érnek testhez tehát így már mindegy is, hogy jók e vagy nem. Ekkora valószínűleg valahol megvan szakadva a test kábel a kocsiban ez szürke színű és fémhez ér azért világít neked mindig a világításod. Meg kell keresned, hol testel, de valószínűleg a bal küszöbnél leszeded a küszöböt meg előtte a kanyar műanyagot és ott nézd lehet volt riasztó és kiszedték és valami suta ráforrasztotta tesre mert nem tudta mi van. :D Akár ez is lehet.

Na jó most jobban felfogtam! :D Lemegyek csinálgatni! Meglátom, h mi lesz! :P

Link to comment
Megosztás:

Na jó most jobban felfogtam! :D Lemegyek csinálgatni! Meglátom, h mi lesz! :P

Hehe örülök, amúgy nem kellenek hátsó hangszórók a verdádba? Ha nagyon nem vágod úgy is a XVIIbe laksz majd gyere át és segítek megkeresni úgy is megfogjuk találni 2en meg könnyű. Meg ha nem tudsz valamit :P segítek szívesen.

Link to comment
Megosztás:

Hehe örülök, amúgy nem kellenek hátsó hangszórók a verdádba? Ha nagyon nem vágod úgy is a XVIIbe laksz majd gyere át és segítek megkeresni úgy is megfogjuk találni 2en meg könnyű. Meg ha nem tudsz valamit :D segítek szívesen.

Köszönöm! Elképzelhető, h majd átnézek, de most nem hiszem, h már ráérnél...(ma..)

Hátsó hangszóróim vannak! :P

Csak a bal első nem szól vmiért...

Na kibontottam különben, hát van vagy 1000kábel ott...

1 szürke van az egy ilyen vastagabb!

Elképzelhető1, h az a risztó? Ha levágom akkor valszeg nem fog testelni?

Az ajtó kapcsolókat leszedtem és úgy is nyomta a fényt tovább...

Rájöttem a kesztyűtartóra is...

CSAK gyújtáson világít és a lámpatesben a szalagok nem érintkeznek rendesen..

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Elképzelhető, h majd átnézek, de most nem hiszem, h már ráérnél...(ma..)

Hátsó hangszóróim vannak! :P

Csak a bal első nem szól vmiért...

Na kibontottam különben, hát van vagy 1000kábel ott...

1 szürke van az egy ilyen vastagabb!

Elképzelhető1, h az a risztó? Ha levágom akkor valszeg nem fog testelni?

Az ajtó kapcsolókat leszedtem és úgy is nyomta a fényt tovább...

Rájöttem a kesztyűtartóra is...

CSAK gyújtáson világít és a lámpatesben a szalagok nem érintkeznek rendesen..

Hát ezt most így nem vágom, szürke kábelek a belső világítás testjei. Vastag az fura. Akkor valahol testel meg kell keresned, hogy hol kap testet a kábel. :D

Link to comment
Megosztás:

Húha annyit írtatok fél órát olvastam :D

dirty: nem tudom épp hol tartasz az óra javítással, de a kis fogaskerekeiddel lesz baj szerintem mint ahogy korábban is írtam, ha jól értettem neked az alsó 999-essel van bajod, annál elvileg ki kell akasztani a nullázót, mert az elemelős, és ott lesz felette a 4 db fogaskerék amit mondtam hogy egyik foga rövid, azokat nézd meg, hogy nincs-e eltörve vagy elkopva véletlenül, vagy esetleg elrakták pár foggal (ez valószínűbb :D ) a tengelyt kinyomod finoman csavarhúzóval oldalról, és kihullanak a kerekek érdemes visszarakni normálisan az a biztos :P Én szoptam a felső 6 db-al az alsó semmi ahhoz képest :D Párszor elküldtem már melegebb éghajlatra mindent :)

Egyébként elkészült a beépítésem ma, itt vannak lejjebb a képek, megcsináltam a világítás visszajelzőt is! dirty most megnézheted hogyan oldottam meg a kereszt eltakarást! :D

J00ny: Bocs a kép idézetért nem tudtam :P Ezután figyelek rá!

Na itt vannak a képek, akit érdekel világítás visszajelző elkészítése írjon és segítek :D

apn5orx0zx0q7b8f0hk.jpg

2j9zyl4h7abtibntp8d.jpg

iqnh74n0dal4z3jronh.jpg

Link to comment
Megosztás:

Húha annyit írtatok fél órát olvastam :D

dirty: nem tudom épp hol tartasz az óra javítással, de a kis fogaskerekeiddel lesz baj szerintem mint ahogy korábban is írtam, ha jól értettem neked az alsó 999-essel van bajod, annál elvileg ki kell akasztani a nullázót, mert az elemelős, és ott lesz felette a 4 db fogaskerék amit mondtam hogy egyik foga rövid, azokat nézd meg, hogy nincs-e eltörve vagy elkopva véletlenül, vagy esetleg elrakták pár foggal (ez valószínűbb :D ) a tengelyt kinyomod finoman csavarhúzóval oldalról, és kihullanak a kerekek érdemes visszarakni normálisan az a biztos :P Én szoptam a felső 6 db-al az alsó semmi ahhoz képest :D Párszor elküldtem már melegebb éghajlatra mindent ;)

######a lett, még nem szedtem szét de muszáj lesz rá kell vennem magam sajnos. Te is úgy csináltad ahogy pisti írta? Mert jónak tűnik szerintem neki esek nemsokára. Köszönöm a sok infót. Tetszik ez a világítás visszajelző ez nem az első ködlámpáé? Ha lehetne cserélni az ikont vmi szebbre szívesen megcsinálnám én is így :P Kicsit puntós feelingje de azért bejön :D De megsúghatod, hogy kell jó 5let. :D Gondolom a lámpa kapcsolóról valamelyik szálat le kell venni és be kell vezetni az óra mögé abba a kis cuccba amibe mennek a szálak. :D Nekem van egy csomó ilyen kis fém sarum amit be lehet tenni szóval mindenképpen érdekel melyiket is kell pontosan. :)

Én nekem még ledeznem kell, majd megírom mire jutottam úgy is kell ledeznem a lámpa kapcsolót is annak a szétszedésével nagyon vigyázzatok csak tompított állásba szabad szétszedni mert szétesik és kiesnek a golyók nekem sikerült is elveszíteni 1et még, jó hogy a másik kocsi kapcsolóján teszteltem. Most már mindegy tanultam belőle. ;) Azt kell még meg még a középkonzol kiegészítenem 2 égővel és jó lesz szerintem. Ha nem akkor teszek még bele +. Még az elektromos ablakos gombok is ledezve lesznek de annak elvileg csak a tetejeit kell levenni. Aztán átforrasztani.

Meg még be kéne tenni az elektromos gyári ablakok emelőket + a gyári központizárakat de erre nem merem rávenni magam. Pedig már vannak bent utángyártottak így könnyű lenne vagy is marha nehéz? ;)

Link to comment
Megosztás:

Én nekem még ledeznem kell, majd megírom mire jutottam úgy is kell ledeznem a lámpa kapcsolót is annak a szétszedésével nagyon vigyázzatok csak tompított állásba szabad szétszedni mert szétesik és kiesnek a golyók nekem sikerült is elveszíteni 1et még, jó hogy a másik kocsi kapcsolóján teszteltem. Most már mindegy tanultam belőle. :D Azt kell még meg még a középkonzol kiegészítenem 2 égővel és jó lesz szerintem. Ha nem akkor teszek még bele +. Még az elektromos ablakos gombok is ledezve lesznek de annak elvileg csak a tetejeit kell levenni. Aztán átforrasztani.

Meg még be kéne tenni az elektromos gyári ablakok emelőket + a gyári központizárakat de erre nem merem rávenni magam. Pedig már vannak bent utángyártottak így könnyű lenne vagy is marha nehéz? :P

A lámpa kacsolót én régen be ledeztem ilyen lett: Na meg a kis kacsolót is de abba a vissza jelzőt is pirosra. Az elektromos ablak emelőt is kékre az is jó lett.

A lámpa kapcsoló idővel megadta magát mert a vezeték megtört már egyszer javítottam de aztán még1szer tört és most nem világít majd ha lesz időm akkor javitók.

A középkonzolt is be ledeztem. Abba még rakni fogok ledet mert halvány egy két helyen.

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Itt olcsó a benzin! :P Sokat tankoltam itt!

34732_1217833872.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jó lett csak nem jön be a kék én csak fehérbe tolom. Én is neki esek majd a cuccoknak. A benyás kép hát nem tudom. :D A mozgó részekbe szokták ajánlani mert állítólag onnan több fényt ad hát nem tudom. Ha nekem 1 DB led az ikonokat megvilágítja normálisan akkor én már örülni fogok. Nem akarom a tekerő részbe beépíteni.

Link to comment
Megosztás:

######a lett, még nem szedtem szét de muszáj lesz rá kell vennem magam sajnos. Te is úgy csináltad ahogy pisti írta? Mert jónak tűnik szerintem neki esek nemsokára. Köszönöm a sok infót. Tetszik ez a világítás visszajelző ez nem az első ködlámpáé? Ha lehetne cserélni az ikont vmi szebbre szívesen megcsinálnám én is így :D Kicsit puntós feelingje de azért bejön :P De megsúghatod, hogy kell jó 5let. :P Gondolom a lámpa kapcsolóról valamelyik szálat le kell venni és be kell vezetni az óra mögé abba a kis cuccba amibe mennek a szálak. :D Nekem van egy csomó ilyen kis fém sarum amit be lehet tenni szóval mindenképpen érdekel melyiket is kell pontosan. :D

Én nekem még ledeznem kell, majd megírom mire jutottam úgy is kell ledeznem a lámpa kapcsolót is annak a szétszedésével nagyon vigyázzatok csak tompított állásba szabad szétszedni mert szétesik és kiesnek a golyók nekem sikerült is elveszíteni 1et még, jó hogy a másik kocsi kapcsolóján teszteltem. Most már mindegy tanultam belőle. :D Azt kell még meg még a középkonzol kiegészítenem 2 égővel és jó lesz szerintem. Ha nem akkor teszek még bele +. Még az elektromos ablakos gombok is ledezve lesznek de annak elvileg csak a tetejeit kell levenni. Aztán átforrasztani.

Meg még be kéne tenni az elektromos gyári ablakok emelőket + a gyári központizárakat de erre nem merem rávenni magam. Pedig már vannak bent utángyártottak így könnyű lenne vagy is marha nehéz? :)

Nekem már gyári kp. zár meg ablakemelő van bent ;) Komplett "tyúkbelestől" bontottuk :D meg záráskor automata ablakfelhúzás is van :D Utángyártott ablakemelővel az a baj hogy lassú mert ilyen szíjhajtás szerűen megy, plusz áttétes, a gyári meg komplett emelő szerkezetes és közvetlen hajtásos!

A visszajelző ikon nem a ködlámpáé ;) Az alapból bent van narancssárgán elvileg neked is, ez a helyzetjelző ikonja és végül is annak a visszajelzője ahogy írtam korábban is, annak a kapcsolt szálát vettem le és lett bekötve a tüskére, a helyzetjelző ikon az automata váltó helyére került be, csak le kell kaparni és egy zöld fóliára nyomtatod az ikont, pl lézer nyomtatóval (szebb), nálam annyi hogy sötétben jobban látni az egész keretét is, de ha egy papírra nyomtatod ki és elé teszed a zöld fóliát akkor csak az ikon fog világítani, de ez egyéni dolog már, ha kellene az ikon (psd-ben) átküldöm, méretre van állítva csak nyomtatni kell!

Link to comment
Megosztás:

Nekem már gyári kp. zár meg ablakemelő van bent :D Komplett "tyúkbelestől" bontottuk :D meg záráskor automata ablakfelhúzás is van :P Utángyártott ablakemelővel az a baj hogy lassú mert ilyen szíjhajtás szerűen megy, plusz áttétes, a gyári meg komplett emelő szerkezetes és közvetlen hajtásos!

A visszajelző ikon nem a ködlámpáé :P Az alapból bent van narancssárgán elvileg neked is, ez a helyzetjelző ikonja és végül is annak a visszajelzője ahogy írtam korábban is, annak a kapcsolt szálát vettem le és lett bekötve a tüskére, a helyzetjelző ikon az automata váltó helyére került be, csak le kell kaparni és egy zöld fóliára nyomtatod az ikont, pl lézer nyomtatóval (szebb), nálam annyi hogy sötétben jobban látni az egész keretét is, de ha egy papírra nyomtatod ki és elé teszed a zöld fóliát akkor csak az ikon fog világítani, de ez egyéni dolog már, ha kellene az ikon (psd-ben) átküldöm, méretre van állítva csak nyomtatni kell!

Nekem is megvan az ajtóban lévő köteg. Akkor azzal könnyű összetenni? Mivel nekem is komplett a kocsi amiből van. Nekem nincs bajom az utángyártottal de ha már van gyári akkor betenném. Viszont csak a bal oldali komfort elektronikás a jobb oldali már nem szóval úgy néz ki olyat be kéne szereznem. Vagy nem tudom, hogy másképp megoldható e. Ja nekem a tompított kéne, hogy jelezze a műszerfalon valami szép tompított ikonnal. Annak eléggé örülnék. :D

THM_0007040710.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.