Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nekem is megvan az ajtóban lévő köteg. Akkor azzal könnyű összetenni? Mivel nekem is komplett a kocsi amiből van. Nekem nincs bajom az utángyártottal de ha már van gyári akkor betenném. Viszont csak a bal oldali komfort elektronikás a jobb oldali már nem szóval úgy néz ki olyat be kéne szereznem. Vagy nem tudom, hogy másképp megoldható e. Ja nekem a tompított kéne, hogy jelezze a műszerfalon valami szép tompított ikonnal. Annak eléggé örülnék. :P

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/0/7/1/0/THM_0007040710.jpg

Megpróbálok csinálni tompított ikont csinálni ha találok hozzá alapképet :D Majd átküldöm!

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is láttam. :D Amúgy amit linkeltem múltkor SMD az van ráírva, hogy 2x chip + 1 wide SMD. A 2x chip az mit takarhat? Lehet emiatt nem égnek ki hamar? Mert a ledek nagyon hamar kiégtek tudom ellenállás kell hozzájuk. :P

Kellenek, mondjuk nekem a belső világításban 2X4-db van sorbakötve ellenállás nélkül már úgy fél éve.

Link to comment
Megosztás:

Kellenek, mondjuk nekem a belső világításban 2X4-db van sorbakötve ellenállás nélkül már úgy fél éve.

Nekem is már lassan legalább fél éve van bent ez a SMD cucc a foglalatos. Remélem még bírja is sokáig. Nem vágom, hogy ezeken van e valami cucc, hogy ne tudja kivágni a túlfeszültség. :D De az előtte lévő led bírt kb 3 napot. Erősítő is van bent így tehát ingadozás is biztos van. :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem is már lassan legalább fél éve van bent ez a SMD cucc a foglalatos. Remélem még bírja is sokáig. Nem vágom, hogy ezeken van e valami cucc, hogy ne tudja kivágni a túlfeszültség. :D De az előtte lévő led bírt kb 3 napot. 2 erősíti is van bent így tehát ingadozás is biztos van. :P

Úgy tudom a készen kapható foglalatos ledeken is van ellenállás, csak allul van méretezve. Nekem ha jól rémlik 750ohmos van rajtuk, de van aki az 1kohmosra esküszik. Még a hátsó kapaszkodókban van izzó azt is le kell cserélnem.

Link to comment
Megosztás:

Corsa 1,5TD -n milyen generátor van, valami konkrét típust nem tudtok véletlen?

Fesz-szabályzót akarok hozzá venni, csak valamit tudjak már mondani.

Egy kis szivattyú van a végén.

Az a vákumszivattyú, isuzun ott van.

Szerelték az isuzut Bosch és Hitachi generátorral is, szerintem szedd szét és vidd a mintát, mert lehet árnyékra vetődsz.

Link to comment
Megosztás:

....Húha annyit írtatok fél órát olvastam :P

Egyébként elkészült a beépítésem ma, itt vannak lejjebb a képek, megcsináltam a világítás visszajelzőt is! dirty most megnézheted hogyan oldottam meg a kereszt eltakarást! :P...

Amúgy ha a kilométerórába, ledet rakok pl. kiszedem az izzót és az izzó helyére rákötöm a nyáklapra arra a két réz végre akkor elvileg világít?

például így kívetítetten, csak értelemszerűen a led a lyukban! :D)

ledes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

esetleg segít, ha a led köré egy fém gyűrűt teszek, pl. alufóliát amitől a fény irányított lesz? vagy felesleges?

Én pl. így kötöttembe, de nem világított.. szerintem, mert fordítva tettem a ledet. ugyanis fordítva egyáltalán meg se nyikkan... másodszor nem is próbálkoztam.

A tompitott fényszóró kapcsoló gombját, hogy lehet kivenni?

Kihúzom, aztán a végén egyszerűen csak csavarhúzóval kifeszítem? valamint az mindegy, h milyen állásban van?

Szia!

Ezt nézd meg: Light Panel

Elméletileg befér, bár nem mértem még meg a belsővilágítást.

E-Bayen fent is vagy? Tudsz rendelni innen? Nekem lehet, h kellene! Ha gondolod, akkor rendeljünk együtt, majd szólj ha ettől a palitól veszel, vagy valaki vesz még! (Én nem vok reggelve)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha a kilométerórába, ledet rakok pl. kiszedem az izzót és az izzó helyére rákötöm a nyáklapra arra a két réz végre akkor elvileg világít?

például így kívetítetten, csak értelemszerűen a led a lyukban! :D)

esetleg segít, ha a led köré egy fém gyűrűt teszek, pl. alufóliát amitől a fény irányított lesz? vagy felesleges?

Én pl. így kötöttembe, de nem világított.. szerintem, mert fordítva tettem a ledet. ugyanis fordítva egyáltalán meg se nyikkan... másodszor nem is próbálkoztam.

A tompitott fényszóró kapcsoló gombját, hogy lehet kivenni?

Kihúzom, aztán a végén egyszerűen csak csavarhúzóval kifeszítem? valamint az mindegy, h milyen állásban van?

Valószínűleg forditva raktad be a lednél ugye nem mindegy. Igen a világítós kapcsolót úgy kell szétszedni ahogy írtad, összerakni először kicsit necces, de majd belejössz. Ha már szét van szedve nem szabad mozgatni a kapcsolót, mert ki tud belőle ugorni a pozíciónálló golyó, és nagy copás visszarakni.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha a kilométerórába, ledet rakok pl. kiszedem az izzót és az izzó helyére rákötöm a nyáklapra arra a két réz végre akkor elvileg világít?

például így kívetítetten, csak értelemszerűen a led a lyukban! :D)

Hali!!!

Én is így csináltam csak én összeragasztottam 4 ledet és úgy forrasztottam bele.

Raktam mindnek külön ellenállást, mert ha csak sorba kötöttem akkor nem sokáig bírta.

A ledek fejét le mattítva egész jó lett a szórásuk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék TID kijelzőt az autóba rakni, mert nekem még csak egy tálca van ott a helyén. A vaterán találtam is egyet, de a csatlakozást nézve nekem nincs olyan csatlakozóm a középkonzol környékén sem. Bonyolult a bekötése? Esetleg valakinek ilyen tapasztalata van?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

dirty: A 2x chip szerintem az előtét ellenállást jelenti csak szeretnek túlozni a névvel, szerintem nem chip csak egy szimpla beöntött ellenállás, ezért tudod kapásból 12v-ra tenni!

zotyánál azért nem szükséges előtét ellenállás mert 4 db smd ledet használt fel sorban, az smd-k darabja gond nélkül megzabál 3v-ot ezután már csak egyszerű matek 3x4=12v tehát mehet be simán, mivel sorba kötésnél a voltok összeadódnak!

Bernardo: A benzintank környékén lehetséges hogy van egy lyukad ha a csomagtartóból érzed inkább a betöltő nyílástól lefelé vezető részen keresendő a hiba, az is lehet hogy az egyik tömítésed ment tönkre, ehhez sajnos eléggé szét kell bontani az autó hátsó részét, esetleg nézz körül a hátsó ülés alatt lévő szivattyú környékén, bár ha nem érzed belül akkor nem hiszem hogy ott bármi lenne, nem is jellemző az autóra! Amit gyorsan meg lehet nézni, ha a jobb hátsó kereket lekapod egy műanyag széles csatorna fut lefelé a tankhoz annál keresni valami hibát! A többihez már bontani kell!

Tankszellőztető amire te gondolsz az a motortérben van a tűzfalon attól biztos nem jön az szag!

epicdemic: Ha be szeretnéd építeni a középső kijelzőt, a tálca részt ahova kerül kicsit meg kell barmolni mert nem ül bele rendesen. érdemes megnézni egy gyári helyét a lemásoláshoz, bár addig nem ajánlanám amíg ki nem próbálod hogy működik-e, szerintem egész a középső konzolig nem építették ki a kábeleket, de viszonylag könnyű megkeresni, nem tudom hogy gyári rádió van-e bent, végül is mindegy, ki kell venni a rádiót és a gyári csatlakozót meg kell nézni, ha 2 csatlakozó van egymás alatt valószínűleg egymáshoz fogatva akkor bajos a helyzet, de ha 3 van és a legfelső szélesebb a másik kettőnél akkor nyert ügyed van mert az a gyári rádió kijelző része, na most annak a mentén el lehet indulni és megkeresni a többi részét! Ugyebár a középső konzolon lévő kijelző balról-jobbra, óra, rádió kijelző/dátum, és hőfok!

Az óra okés mert annak csak táp kell a rádió/dátum megint mert ha nincs funkció dátumot mutat, de a hőfokhoz már szenzor is kell ami szerintem így nincs bent az akkor be kell építeni! Most hirtelen ennyi jutott eszembe :D Remélem tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.