Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

El tudtok "vitatkozni" 1 tized barokon :P

Most jött vissza a járgányom a szerelőtől, az összes blokk tömítés cserélve lett rajta (szívó, kipufogó, hf, szelepfedél) most meg valahol fals levegőt szív tiszta olyan mint ha turbó lenne az autóban már csak egy lefújó szelep kellene :P De az injektor alatti tömítésre gyanakszom, nem a fedél alattira gondolok hanem eggyel lejjebb :D De majd holnap kiderül mert ránéz még egyszer!

Link to comment
Megosztás:

El tudtok "vitatkozni" 1 tized barokon :P

Most jött vissza a járgányom a szerelőtől, az összes blokk tömítés cserélve lett rajta (szívó, kipufogó, hf, szelepfedél) most meg valahol fals levegőt szív tiszta olyan mint ha turbó lenne az autóban már csak egy lefújó szelep kellene :P De az injektor alatti tömítésre gyanakszom, nem a fedél alattira gondolok hanem eggyel lejjebb :D De majd holnap kiderül mert ránéz még egyszer!

mennyibe került neked ez a mutatvány? A tömítéscserék?
Link to comment
Megosztás:

mennyibe került neked ez a mutatvány? A tömítéscserék?

Tömítéseket, 4500 ft-ért vettem a szokásos helyemen ahol van kedvezményem, legdrágább a hf tömítés :P Amúgy munkadíj 15 ezer volt, végülis egy 20-asba fájt az egész! :D

Ma megyek megint hozzá, hogy ránézzen erre a sziszegő turbó hasonmásos fals levegős beszívásra :D (Ezt megfogalmaztam :P )

Link to comment
Megosztás:

Régebben írtam,hogy melegen elindulásnál elég komoly füstöt nyomott generál után. Csak melegen és csak elindulásnál,aztán elhagyta.

Szerelőmmel abban maradtunk,hogy most még nem kapjuk szét hátha bejáratás után javul a helyzet. (mondjuk én ezt kétlem).

Annyit csináltam,hogy tettem bele ilyen cuccot.

Azóta nem füstöl egyáltalán.

A teflon jó barát. :D

Link to comment
Megosztás:

Tömítéseket, 4500 ft-ért vettem a szokásos helyemen ahol van kedvezményem, legdrágább a hf tömítés :P Amúgy munkadíj 15 ezer volt, végülis egy 20-asba fájt az egész! :D

Ma megyek megint hozzá, hogy ránézzen erre a sziszegő turbó hasonmásos fals levegős beszívásra :D (Ezt megfogalmaztam :P )

HF-et mennyiért síkolták?

Link to comment
Megosztás:

Igen. Anélkül kár összerakni.

Nem küldtem, el mert amikor szét volt szedve elmentem megnézni, és szerelővel úgy döntöttünk nem küldjük el mert "jó állapotban" volt, ami rossz volt az a vezérműtengely illetve a himbák mert eléggé kopottak, de most sajnos nem tudok megengedni magamnak egy cserét, végül is így is működik (kérdés meddig :D), amint lesz lehetőségem mindenképpen ki lesz cserélve a vezérműtengely illetve a himbák!

Link to comment
Megosztás:

Nem küldtem, el mert amikor szét volt szedve elmentem megnézni, és szerelővel úgy döntöttünk nem küldjük el mert "jó állapotban" volt, ami rossz volt az a vezérműtengely illetve a himbák mert eléggé kopottak, de most sajnos nem tudok megengedni magamnak egy cserét, végül is így is működik (kérdés meddig :D), amint lesz lehetőségem mindenképpen ki lesz cserélve a vezérműtengely illetve a himbák!

Ilyen röntgenszemű szerelő kéne nekem is. Ránézésből megmondja mennyire zárnak a szelepek stb,stb...

Szénné keresném magam rajta. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem küldtem, el mert amikor szét volt szedve elmentem megnézni, és szerelővel úgy döntöttünk nem küldjük el mert "jó állapotban" volt, ami rossz volt az a vezérműtengely illetve a himbák mert eléggé kopottak, de most sajnos nem tudok megengedni magamnak egy cserét, végül is így is működik (kérdés meddig :D), amint lesz lehetőségem mindenképpen ki lesz cserélve a vezérműtengely illetve a himbák!

Valószínűleg lesz vezérműtengelyed, ma délután megnézem a kínálatot. Az új web oldallal kapcsolatban nem tudokbeírni mert hibát találtam. A regisztráció nem működik nálam, így nem is tudom jelezni. :P

Link to comment
Megosztás:

Ilyen röntgenszemű szerelő kéne nekem is. Ránézésből megmondja mennyire zárnak a szelepek stb,stb...

Szénné keresném magam rajta. :D

Nem tudja ő sem megmondani ránézésre hogy mennyire jó, nem ezt mondtam :D Azért is tettem idézőjelbe, én mondtam neki hogy most nem küldjük el mert nem állok valami fényesen, illetve ha elküldtem volna beletesznek egy új vezérműtengely, himbákat, stb. szelepeket átnézik aztán 60-70 környékén sem állt volna meg az egész :D Alap esetben csak a szelepfészkeknél babráltak volna illetve magukat a szelepeket!

Valószínűleg lesz vezérműtengelyed, ma délután megnézem a kínálatot. Az új web oldallal kapcsolatban nem tudokbeírni mert hibát találtam. A regisztráció nem működik nálam, így nem is tudom jelezni. :)

Kicsit bővebben ki tudnád fejteni a hibát? :D Még most állítgatom az oldalt, úgyhogy lehet hogy azért volt hiba! :P

Regisztráció biztosan működik mert leteszteltem, illetve már van 1 regisztráció! :P

Akik leírásokat ígértek, most hajrá :D Töltsük meg az oldalt! :D Köszönöm mindenkinek aki segít!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja ő sem megmondani ránézésre hogy mennyire jó, nem ezt mondtam :D Azért is tettem idézőjelbe, én mondtam neki hogy most nem küldjük el mert nem állok valami fényesen, illetve ha elküldtem volna beletesznek egy új vezérműtengely, himbákat, stb. szelepeket átnézik aztán 60-70 környékén sem állt volna meg az egész :P Alap esetben csak a szelepfészkeknél babráltak volna illetve magukat a szelepeket!

Vezérműtengelyből jó a tiédbe az 1.6nz,sz astráé is,teljesen ugyan az. Bontva olyan 8e körül vannak.

Minimum síkolással illik összerakni ha le volt szedve a HF mert az új tömítésre nem fog felfeküdni rendesen.

Meg összerakod és előjön egy-két dolog,hogy szelepszár-szimering nem jó stb...aztán lehet szétszedni megint az egészet és munkadíjat fizetni újból.

Link to comment
Megosztás:

Vezérműtengelyből jó a tiédbe az 1.6nz,sz astráé is,teljesen ugyan az. Bontva olyan 8e körül vannak.

Minimum síkolással illik összerakni ha le volt szedve a HF mert az új tömítésre nem fog felfeküdni rendesen.

Meg összerakod és előjön egy-két dolog,hogy szelepszár-szimering nem jó stb...aztán lehet szétszedni megint az egészet és munkadíjat fizetni újból.

Egyenlőre nem jött elő más hiba csak az idegesítő sziszegés :P , aminek valószínű megvan az oka, mert nekem az eredeti szívósor tömítésem lyukai szögletesek voltak lekerekített sarkokkal, viszont az új amit a boltban kaptam az pedig rendes kör, a szerelőm mondta hogy "megfaragta" kb olyanra mint az eredeti, és hogy ő nem cserélte volna ki, csak hát én nem láttam bele :S Utólag már én sem cserélném, de utólag mindenki okos :P Na mindegy ma még elmegyek hozzá aztán meglátjuk mi lesz, legfeljebb veszek egy másik tömítést ha az a ludas, kb 500 ft környéke :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.