Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hat te aztan nem vagy semmi:)) Jot rohogtem ezen =))

Jobb hasonlat nem jutott eszembe hirtelen. ;)

Elbírja a motor simán ezt a mutatványt, de minden napos használat során is érdemes néha kihúzatni városban, nem tesz jót a motornak a "lelustítás".

Pl Uhu Ákos X16XEL Zafira...a sok városi tötymörgés miatt a gyűrűk úgy bevoltak már égve, hogy a dugóból vésővel se jöttek ki.

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenéd bővebben? Mert én már hallottam ezt is azt is fogyasztás szempontjából is van aki arra esküszik, hogy pörgetni kell hogy ne erőlködjön a motor, más meg azt mondja hogy berakod 5.-be 60-nál, és kész úgy eszik a legkevesebbet. Mi akkor az igazság, mi a jobb fogyasztásilag és motorilag?

Két dologtól függ a fogyasztás: fojtószelep-állás és fordulatszám. (Invictus cartárs vezette le,logikusan hangzott ezért elhittem neki.)

Tehát ha van annyi nyomaték alul,hogy szépen viszi a kasztnit ,tehát kevésbé nyomod a pedált,mint ha negyedikben járatnád magasabb fordulaton,akkor kevesebbet fogyaszt.

Viszont ha alul erőtlenebb motor esetében könnyen lehet,hogy jobban nyomod a pedált,mintha negyedikben mennél.

Link to comment
Megosztás:

Persze nem is szoktam 50-nél 5.be padlózni... ;) Akkor szoktam 5.be tenni amikor már felgyorsultam pl 55-60-ra és látom hogy lehet haladni normálisan vagy amikor megyek országúton és beérek kisvárosokba ahol lehet menni végig akkor sem teszem vissza hanem eldöcögök 60-al.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor jó vagy rossz hogy 55-60 körül 5sbe járok? ;)

Most világításokkal variálok. Néztem a leírást jó lett! Elfogyott a kék LED a műhelybe ezért kellet vennem párat. Bementem nagyra becsült városom egyetlen elektronikai boltjába ahol 395/db áron büntették. Nem is hoztam el inkább lementem a kútra vetem 3db ledes öngyuszit aminek 150/db. szóval....

A műszerfalat én ennyire nem szedem szét csak kifordítottam és ha lehúzod a csatit kijön a 3 izzó "foglalattal" együtt.

Írogattam hogy LED ket raktam a km órába (amit nem kell körbe ledezni), utastérvilágításba (ami kb 15 perce meg is feküdt ;) ) MID kijelzőbe,

Most a középkonzolnál tartok. Kaptam egy tanácsot hogy csiszoljam a LED-eket. Hát 1/2 kalap -ot se ér. Most rászabadultam a netre és néztem 180 os LED ket.

Holnap ha lesz kis időm kb. 4.re is szétszedem a középkonzolt és megfúrom a LED-ek tetejét kíváncsi leszek milyen szórási szöget érek el vele. Ha minden kötél szakad veszek lámpafestéket oszt megoldom azzal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fúúúú mennyi mindent írtatok ami nekem is hasonló....

Pl. Mint Bernardonak, C14SE... Hidegben, rövidtávon városban megvan 8-9L-es fogyasztás..

Ha kicsit megyek autópályán, vagy hosszabban autóúton akkor mindjárt érzem a csökkenést!

Én egy kicsit mindig bemelegítem a motort és még hideg nem nyomom.

C14SE valami baromi rövid F15-ös váltóval és én is 50-60-nál 5-ben megyek.

50 alatt nem húz az 5ös nálam, de 50-110 között megy az 5ös. 3-mas a leghúzatosabb, majd a 4.

1-2-es baromi rövid táv.

tankolás:

40L-es a tank, de belefér több is míg feltöltödik a rendszer ez típustól függ plusz 4-9L.

Amúgy én is gondolkodta, valami szélfogón. pl. hungarocell, vagy falemezen egy félA4-es lap méretben.

P071-nek üzenem, h itt tudja megnézni a motorkódok jelentését, betűjelek magyarázatát.

http://www.opel-infos.de/motoren/mcode.html

valamint az alapjárati motor bedzsúvásodik és tisztitást igényel amúgy... persze csere érett is lehet, de a tisztítás sok esetben elég.

Féktisztitó sprayvel lemosni, aztán törölgetni, majd végén wd40-en. (<--- ezt fogadd meg, jó tanács! féktisztitó+wd40)

Igen Bernardo én is kiváncsi lennék a motorom fordulatszámára, de....

még nem elérhető számomra ;)

Link to comment
Megosztás:

P071-nek üzenem, h itt tudja megnézni a motorkódok jelentését, betűjelek magyarázatát.

http://www.opel-infos.de/motoren/mcode.html

valamint az alapjárati motor bedzsúvásodik és tisztitást igényel amúgy... persze csere érett is lehet, de a tisztítás sok esetben elég.

Féktisztitó sprayvel lemosni, aztán törölgetni, majd végén wd40-en. (<--- ezt fogadd meg, jó tanács! féktisztitó+wd40)

Köszii, mindjárt be is hozom és szétkapom! ;)

Ui. be is hoznám és szét is kapnám ha ki tudnám nyitni a motorháztetőt, de valami gebasz van és nem történik semmi amikor húzkodom a kart. Kifűztem belőle a diót, megpróbáltam fogóval meghúzni a bowdent de persze azon kívül ,hogy a kezemet szétkúrtam semmi nem történt... WÁÁÁÁÁ ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!Szeretnék segítséget kérni!Van egy Opel Corsa B 1.4 i c14nz tipusú verdám, és az injektorjával állítólag nem stimmel vmi!Még pedig hasonló állapotban van mint a képen lévő Injektor ilyen pirultabb kinézetű, és állítolag az a baja h nem porlaszt hanem az alján ott hömpölyög a benzinecske.Vmilyen mágnes vmiről beszélt az öreg autószerelőnk de az eszméletlen drága! perpill nincs annyi pénz! Van vmi másik megoldás erre a problémára?A válaszokat előre is köszönöm! ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!Szeretnék segítséget kérni!Van egy Opel Corsa B 1.4 i c14nz tipusú verdám, és az injektorjával állítólag nem stimmel vmi!Még pedig hasonló állapotban van mint a képen lévő Injektor ilyen pirultabb kinézetű, és állítolag az a baja h nem porlaszt hanem az alján ott hömpölyög a benzinecske.Vmilyen mágnes vmiről beszélt az öreg autószerelőnk de az eszméletlen drága! perpill nincs annyi pénz! Van vmi másik megoldás erre a problémára?A válaszokat előre is köszönöm! ;)

Az enyém is ilyen pirult, azt egy fogkefével és egy kis brigéciollal simán le lehet szedni! ;)

Link to comment
Megosztás:

és az egészséges h az alján ott hömpölyög 2mm-nyi benzin?

Nem hinném, hogy egészséges, de ilyen korú autóknál szerintem ezen meglepődni nem szabad. ;)

Valamiért az elmúlt 2 napba nem kapcsol be a hifim. Felrakom az előlapot, de nem kapcsol be. Én pedig imádok zenével vezetni. Szétcsúszhatott valami kábel? Hol keressem esetleg? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy egészséges, de ilyen korú autóknál szerintem ezen meglepődni nem szabad. ;)

érdemes vele kinlódni? vagy vegyek egy újat? vagy mi a helyzet a bontottal? bocsi, h fárasztalak, de annyira nem vágom.... köszi előre is! ;)

Nem hinném, hogy egészséges, de ilyen korú autóknál szerintem ezen meglepődni nem szabad. :lol:

sztem multiméterrel ellenőrizd a feszültséget a csatlakozónál!/12v nál nagyobb mértékre állítsd a multit pl. az enyémen 24 v!!!/ sztem húzd ki a hifit és ott nézd meg! lehet h csak szétcsúszott télleg!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!Szeretnék segítséget kérni!Van egy Opel Corsa B 1.4 i c14nz tipusú verdám, és az injektorjával állítólag nem stimmel vmi!Még pedig hasonló állapotban van mint a képen lévő Injektor ilyen pirultabb kinézetű, és állítolag az a baja h nem porlaszt hanem az alján ott hömpölyög a benzinecske.Vmilyen mágnes vmiről beszélt az öreg autószerelőnk de az eszméletlen drága! perpill nincs annyi pénz! Van vmi másik megoldás erre a problémára?A válaszokat előre is köszönöm! ;)

Esetleg ulrtahangos takarítással lehet elérni eredményt, de szerintem egyszerűbb cserélni egy bontottra.

Valamiért az elmúlt 2 napba nem kapcsol be a hifim. Felrakom az előlapot, de nem kapcsol be. Én pedig imádok zenével vezetni. Szétcsúszhatott valami kábel? Hol keressem esetleg? ;)

Hmmm...ne mozogj...ne indítsd be...pillanat...érzem máááár...ez az...Gyurcsoki energiákat küldök....igen...ott lesz a hiba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megjöttek az új gyertyáim, GM Made in China ;)

IMG01898-20111116-2009-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni, de ezeken kell állítani hézagot, vagy jó úgy ahogy vannak?

Trabant meg skoda voltak benzines autók, amiket szereltem, azokhoz megvolt adva mekkora gyertya hézag kell.

Link to comment
Megosztás:

Az alapjárati motor vezérli az emelt alapjáratot is hideg motornál?

Az ECU állítja a motorhőfok érzékelőn keresztül az alapjárati motor segítségével.

Megjöttek az új gyertyáim, GM Made in China ;)

Most lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni, de ezeken kell állítani hézagot, vagy jó úgy ahogy vannak?

Trabant meg skoda voltak benzines autók, amiket szereltem, azokhoz megvolt adva mekkora gyertya hézag kell.

Nem kell, gyárilag bevan lőve.

Link to comment
Megosztás:

Az ECU állítja a motorhőfok érzékelőn keresztül az alapjárati motor segítségével.

Az alapjárati motor a pillangószelepet mozgatja, ha nem tévedek?

Az emelt alapjárathoz kicsit dúsabb keverék is kell tehát az injektor többet is adagol, mint amennyit melegen adagolna.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.