Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

He? :)

Négyféle matrica van, mégpedig fekete, piros, kék és zöld. A sárga nemtom mi.

Fekete: Katalizátor nélküli, jellemzően porlasztós autók.

Piros: Euro-I, Opelnél C-vel kezdődő motorkódok.

Kék: Euro-II-III, Opelnél X-el és Y-nal kezdődő motorkódok

Zöld: Euro-IV, Opelnél Z-vel kezdődő motorkódok.

Nagy általánosságban ennyi.

Óóó bammeg...akkor esélytelen vagyok egy kék matricára. :lol:

55ös van most az enyémben és még két sörnek is lenne helye mellette :)

Majd lefényképezem, az enyémbe ez is alig-alig fért be. Tuti megint valami mókolás van vele és azért... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem fürtösnek biztos van.

Csak azért kérdeztem, mert nekem az astrában szakadt el bowden és én bringa fékbowdennel pótoltam.

6E az új kar bowdenestől... :lol:

a corsáé meg az astráé nem ugyan olyan, fürtössel beszéltem,van sz*rásig astra karja de az sajna nem jó..az új corsa kar meg 6ropi körül van ahogy írtad, az astráé meg 1000 körül ;)

Link to comment
Megosztás:

Olyan nincs, hogy valamit nem lehet belefaragni.

Tegnap megnőtt az alapjáratom, alapjáratit tisztítok, egy vákuumcsövet cseréltem, meg csöpögött a hűtővízem a csőnél ami alatt van a hűtőgomba és valószínűsítem, h rácsöppent víz megzavarta, de megragasztottam, mert nem a cső hanem a hűtő oldalán a műanyag van repedve, ami már volt 1x reparálva amint észrevettem.

Viszont felvetődött bennem egy kérdés ami hasonló, h ha /állok/ megnyomom a gázt, majd elengedem és kb. 2-3-4mp míg leesik a fordulat. Az miért van?

Még1:

ez a cső mit takar, amit bejelöltem?

c14se-44291_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mégis kell akku, mer megint nem bírta elforgatni. Azt akartam kérdezni hogy 45ah-s 360 indítóáramos van benne, amitmeg néztem annak 400 az indítóárama. Szerintem az jó lesz, szerintetek is?

Ja a tuskós legalja az olyan 10 ropi, a normális meg 20. Melyik éri meg?

Link to comment
Megosztás:

Benzinnyomásszabályzónak a vákumcsöve...aszem. :lol:

Amúgy neked a fékrásegítő fő vákumcsöve hova van kötve?

A képen hiányzik... :)

Meg mi az a plussz tartály ott a bal lámpa mögött? :)

Ez nem az én autóm. :lol: Lusta vagyok telefonról felrakni gépre a képeket.

Az asszem vmi olaj, szervó.. esetleg a klima miatt van, nem tom, de másnak is láttam olyat amúgy.

Annyira kitakarítottam az alapjáratit, h szétesett. :lol: Kijött belőle az összes dzsúwa, még az is ami összetartotta...

Most sosbe kell szereznem egyet. Hiába rakom össze nincs alapjáratom.

Az lett a baj, h annyira kotyog a rúd, h gyújtás-le-felnél. Ki-be kellene járni, ehelyett a kotyogás miatt jobbra balra billen.. :D :P :lol: ;)

(Nincs valakinek bontott? Még ma elmennék érte.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mégis kell akku, mer megint nem bírta elforgatni. Azt akartam kérdezni hogy 45ah-s 360 indítóáramos van benne, amitmeg néztem annak 400 az indítóárama. Szerintem az jó lesz, szerintetek is?

Ja a tuskós legalja az olyan 10 ropi, a normális meg 20. Melyik éri meg?

electric power 45

Ez 10 pénz volt, ilyet vettem és még a legnagyobb hidegben egy mező közepén is elsőre indította a kicsit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez az akksi nem gondozásmentes, ugye?

Túl sokat problémázol ezen az akksi kérdésen!

Ha van pénzed veszel drágábbat, mert az tartósabb(valszeg), ha nincs, akkor pedig olcsót, azt meg 3év múlva dobod és veszel újat.

Ennyi! :lol:

A magasabb indítóáram csak bónusz, ha tényleg több, az csak jobb, könnyebben indul a nagy hidegben.

44-55Ah-ás jó lesz bele.

Ja és még valami.

Olyan, hogy gondozásmentes akksi, olyan nincs. Max levan ragaszta a cellazáró kupak, hogy ne tudd felnyitni. Minden savas akksinál van kiipárolgás, de nem mindegyiket tudod utántölteni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na ilyesmi a Tuskó legalja. Nem is az a kérdés, hogy elindítja-e, nyilván igen, hanem hogy a Varta kibír- e hosszabb élettartamot. Mert az durván a duplája.

Én csak azt tudom, hogy az enyém mindig kinn áll, az állapota se épp a legcsodásabb valószínűleg. 5 km a munka, tehát beindítom hidegbe, megyek vele 5 km-t, majd leállítom, 10 óra múlva megint elindítom, megint megyek 5 km-t és megint leállítom. Na ezt nekem simán bírja ez az akksi. Minőségben nem hiszem, hogy egy VARTA, de ismerős is ilyen aksit használt évekig és nem volt gondja vele. Én rendes aksiboltba vettem, nem auchanba vagy tecsóba :lol:

Link to comment
Megosztás:

Túl sokat problémázol ezen az akksi kérdésen!

Ha van pénzed veszel drágábbat, mert az tartósabb(valszeg), ha nincs, akkor pedig olcsót, azt meg 3év múlva dobod és veszel újat.

Ennyi! :lol:

A magasabb indítóáram csak bónusz, ha tényleg több, az csak jobb, könnyebben indul a nagy hidegben.

44-55Ah-ás jó lesz bele.

Ja és még valami.

Olyan, hogy gondozásmentes akksi, olyan nincs. Max levan ragaszta a cellazáró kupak, hogy ne tudd felnyitni. Minden savas akksinál van kiipárolgás, de nem mindegyiket tudod utántölteni. :)

Köszi.

Akkor veszek zseléset, most néztem, 50ruppó, netről....;)

Link to comment
Megosztás:

Minek? :lol:

Egy Corsába zselés akksi? ;)

Te tudod, de hogy egy akksiért nem adnék annyit, az is tuti! :)

Nyilván nem, csak vicc vót. Csak a 20 ropis Vartán vacillálok, de már csak amíg megjön a taxim.

Nekem is kint áll és városban fut 2-4 kmeket többnyire, de extra fogyasztóim nincsenek, hacsak a kb. 2x15Wos rádió nem számít annak.....:)

Link to comment
Megosztás:

Alapjáratija senkinek nincs?

Ez az alapjárati motorocska, meg a feladat érdekes dolog.

Szétjött, lecsavarodott a rudacska, lejött a rugócska. Annyi az egész, hogy a rúd félig be van menetezve, a másik fele a feje felé pedig 2 oldalon maratott.

Az a maratott rész illeszkedik bele magába a szerkezetben lévő lyukban 2 sínbe. A menete nem használható, nem tekerhető, mert különben a 2 sín elkopik és nem tartja bent feszesen, hanem kotyog. Na én így jártam, kikopott a sín, ezután bátran tekergettem, tesztelgettem, mert már az alapjáratom is egyenlő lett a 0-val.

Befelé kellett tekerni, 24mm-re kell "papírforma" szerint kilógni a rúdnak.b006.jpg Na ez lehet, h jó is..., (de...) indításra volt alapjáraton, sőt mi több!! Mintha gázon taposnék... Na ez nem jött be.. Kifelé tekergettem és megálltam egy pontnál ahol a legmegfelelőbbnek éreztem az az alapjáratot. Oké is, de a motorkontroll lámpa világít, mert érzi, h valami nem oké, a kipufogóból pedig intenzívebb a kiáramló füst.

Ha gyújtást adunk az autóra a rudat ki nyomja, ha levesszük akkor visszahúzza. Ennek nem tudom, h ennek a mozgásnak mekkora a mértéke, de az biztos, h már ennek a génnek kicsi, ezért sem volt oké a 24mm-es alapállás kb. 31-32mmnél áll most.

Csináltam róla képeket is, majd valahova, valamikor mellékelem, ha érdekel valakit.

Most beállítottam egy viszonylag nyugodt, bár így is, magas és ingadozó alapra. Boltba elmenni még ma jó lesz. Holnap veszek egy másikat inkább!

Észrevettem, h valami sziszeg a motortérben, de ezt régebben is felvetettem, sőt másnak is és azt mondta, h nem komoly. Sehol nem is lehetett érezni, se normális hallani, h honnan jön...

Na jött a próba, magas alapon állva egy kis féktisztító az alapjárat állító köré, erre elkezdett ingadozó, leesett a fordulat, majdnem lefulladt szinte.

Szóval megtaláltam végre, h honnan sziszeg, pont cserélnem is kell.

Ezzel kapcsolatban viszont van egy kérdésem is: Ezen nem kellene valahol egy tömítésnek lennie???

pl, mint itt:b005.jpg

Valamint belevaló csavart honnan tudnék szerezni?, mert az egyik nem is a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ott volt az O gyűrű, amit vissza is tettem!

Nem méregettem, hogy mennyi a távolság, de szerintem jobban kint volt mint 2,4 mm.

Megtakarítás után ingadozott eléggé az alapjárat, azóta ritkábban csinálja az alapjárat leesést, de észrevettem azt is, hogyha kicsit jobban megpörgetem, akkor nem csinálja a fék / kuplung után, valamint még indítás után sem, mikor még magasabb az alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.