Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok

Egy dízel 93 as corsa b tulajdonosa vagyok és az a problémám, hogy (csak) télen indításkor izzítás után azonnal beindul de pár másodperc múlva (amint az utóízziítás leáll) el kezd dadogni ekkor ha kb tíz másodpercig kis gázt adok a dadogás elmúlik és szépen jár a motor.

Eddig az autón át lettek nézve a porlasztócsúcsok az izzítógyertyák, adagolósnál is voltam már vele tehát az is jó. Legutóbb olyan tippet kaptam, hogy olyan lehetséges, hogy az izzítórelém rossz és ezért rövid vagy esetleg nincs is utóízzitásom tehát izzítórelé cserét javasoltak.

Kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban a véleményetekre vagy esetleg ötleteitekre előre is köszönöm.

Szia!

Hidegben, bár most nincsenek mínuszok, nehezebben törik meg az olaj. A többlet gáznál nem fogja vissza a motort.

Csak tipp!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hidegben, bár most nincsenek mínuszok, nehezebben törik meg az olaj. A többlet gáznál nem fogja vissza a motort.

Csak tipp!

Gyuri

Ez mind igaz, de önmagában ez nem okozhat dadogást.

Azért leírhatná, hogy dadogás alatt pontosan mit ért. Ha 3 hengerezik, egyik henger kihagy néha, az más miatt van. Porlasztócsúcs, kompresszió elment, izzítógyertya rossz.

A donor vekimben egy izzítógyertya rossz. Az az egy se nem előizzít, se nem utóizzít. A motor lényegében pöcre indul, de 3 hengerrel. Indítás után az első 10 mp-ben rúg nagyokat, először csak minden x-edik (x nemtom mennyi, 5 vagy 10) ütemre van robbanás abban hengerben, majd később egyre gyakrabban, majd szépen elindul az is.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok :lol: na mostanra teljesen megadták a kilincsek magukat, alig tudok beszállni a saját kocsimba lassan...

A kérdésem az lenne, hogy központi zárról mi a vélemény. Érdemes/nem érdemes, drága, nem éri meg, vagy egyáltalán megvalósítható-e.

Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata? Kösziii

Link to comment
Megosztás:

Szasztok :lol: na mostanra teljesen megadták a kilincsek magukat, alig tudok beszállni a saját kocsimba lassan...

A kérdésem az lenne, hogy központi zárról mi a vélemény. Érdemes/nem érdemes, drága, nem éri meg, vagy egyáltalán megvalósítható-e.

Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata? Kösziii

Mi a gond a gyári kilincsekkel?

Minden megvalósítható, csak akarat kérdése. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szasztok :lol: na mostanra teljesen megadták a kilincsek magukat, alig tudok beszállni a saját kocsimba lassan...

A kérdésem az lenne, hogy központi zárról mi a vélemény. Érdemes/nem érdemes, drága, nem éri meg, vagy egyáltalán megvalósítható-e.

Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata? Kösziii

Kényelmesebb. Bár az ajtó nem nyílik ki magától... ;)

Neked múltkor is kilincseiddel volt baj... Menj el bontóba!

Link to comment
Megosztás:

Mindenféleképp megyek bontóba, csak ha már szétszedtem az egész ajtót, akkor már mehetne bele a központi zár is. Meg amit ma a városba mászkálva észrevettem, hogy "cicereg" a sebességmutatóm főleg olyan 70-ig kb...a "cicergés" pedig attól van, hogy mozog 2-3 mm-t fel és le. Valami kilazult és attól csinálja? Meg tudom ezt szerelni itthon? Egyáltalán javítható ez a jelenség? Nem nagy dolog, de idegesítő mert elég hangos. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mindenféleképp megyek bontóba, csak ha már szétszedtem az egész ajtót, akkor már mehetne bele a központi zár is. Meg amit ma a városba mászkálva észrevettem, hogy "cicereg" a sebességmutatóm főleg olyan 70-ig kb...a "cicergés" pedig attól van, hogy mozog 2-3 mm-t fel és le. Valami kilazult és attól csinálja? Meg tudom ezt szerelni itthon? Egyáltalán javítható ez a jelenség? Nem nagy dolog, de idegesítő mert elég hangos. :lol:

Még mindig nem írtad le mi van a kilincsekkel...

Valszeg cserélték már és nem gyári került be a helyére, az utángyári sajnos ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne, hogy van egy 1.4-es c14es motorral szerelt 1994 joy b corsam és ahhoz kénne megtudnom, hogy gyárilag milyen tipusú váltóval szerelték?

Most egy f15-ös van benne, de nekem azt mondták, hogy az nem a gyári váltója, ja és meg is döglött.

Most ajánlottak egy f13-ast ami állítólag hosszabb áttétellel rendelkezik. Szerintetek jó az ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Kellene a váltó oldalán lévő szám, úgy megmondható milyen áttétel van a mostani váltódban.

Az F astra GYik-ban találsz ehhez segítséget.

nem tudom megmondani mert az előző tulaj lefujta alvázvédővel

De engem igazából az érdekel, hogy ez a gyári váltója?

Link to comment
Megosztás:

nem tudom megmondani mert az előző tulaj lefujta alvázvédővel

De engem igazából az érdekel, hogy ez a gyári váltója?

Nekem úgy rémlik, hogy a váltó száma dombornyomott (ha az F... számra gondoltok), ha nem rücsis alvázvédőt használt látni lehet, h azt akkor meg ki lehet tisztítani annyira hogy látszódjon!

Link to comment
Megosztás:

De engem igazából az érdekel, hogy ez a gyári váltója?

Nem.

A C14SE-t szerelték gyárilag is F15-ös váltóval, de nem Corsa B-ben, hanem Astra F-ben.

Corsa B-nél az F15-ös váltót kizárólag az X14XE vagy X16XE motorokhoz adták.

A te autód gyári váltója az F13 volt, de ebből is van rövidebb (CR) és hosszabb (WR) áttételű változat, viszont a végáttétele mindegyiknek rövidebb mint a most bent levő F15-ösé.

Link to comment
Megosztás:

nem tudom megmondani mert az előző tulaj lefujta alvázvédővel

De engem igazából az érdekel, hogy ez a gyári váltója?

Nekem is ugyanez a típusú autóm van és F15-ös váltó van benne.

Nagyon rövidáttételő, ha jó lenne a kuplungom...

Nagyon ki tudnám használni.., városban nagyon jó..Nagyon pörgős, viszont hosszabb távon annyiból rosszabb, h ha autópályán mész akkor elég hangos a motor, nagyon pörög, ez 100 feletti tempóra értem.

100 alatt nagyon jó.

F13-mas viszont hosszabb, később kell váltani benne. A 2 váltó között nagyon nagy különbség van.

Nagyon fura volt elsőre nekem is, de megtetszett.

Link to comment
Megosztás:

Nem.

A C14SE-t szerelték gyárilag is F15-ös váltóval, de nem Corsa B-ben, hanem Astra F-ben.

Corsa B-nél az F15-ös váltót kizárólag az X14XE vagy X16XE motorokhoz adták.

A te autód gyári váltója az F13 volt, de ebből is van rövidebb (CR) és hosszabb (WR) áttételű változat, viszont a végáttétele mindegyiknek rövidebb mint a most bent levő F15-ösé.

Ez amúgy érdekes, mert....:

http://www.opel-infos.de/getriebe/f15.html

Itt is az látszik, amit Te mondasz, viszont:

JJJJ-nek

dirty-handz-nek

Nekem,

plusz még másik 2 bontott C14SE- corsában ez az F15-ös volt.

Nem lehet, h gyártottak is ebbe is, csak nem publikálták, vagy más "fórumokat" tudják másképp?

Ez elég sok corsa amiben u.a. a váltó van/volt.

Mindenkinél cserélték volna?

Ugyanezen az oldalon találtam más írást is. Itt viszont szerepel a C14SE Corsában F15-ös, kimásolom:

C14SE

Bauform: R4

Steuerung: OHC

Anzahl der Ventile: 8

Bohrung (mm): 77,6

Hub (mm): 73,4

Volumen (cm³): 1389

Leistung (kW bei min-1): 60 / 5800

Drehmoment (Nm bei min-1): 114 / 3400, 116 / 3400 (Corsa A)

Verdichtung: 9,8 : 1, 10,0 : 1 (Corsa A)

Motormanagement: Multec M

Oktanzahlbedarf: 95 / 98 / 91, keine Klopfregelung

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: geregelter Katalysator

Besonderheiten:

Verwendung: Astra F (F10/5, F13WR/CR, F15CR, F17CR, AF13), Corsa A (F10/5, F13WR/CR), Combo B (F10/5, F13WR), Corsa B (F10/5, F13WR/CR, F15CR, AF13)

Itt a link ehhez az adathoz(és mondom, ugyanez az oldal 2 különböző állítással!!):

http://www.opel-infos.de/motoren/motto.html

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanez a típusú autóm van és F15-ös váltó van benne.

Nagyon rövidáttételő, ha jó lenne a kuplungom...

Nagyon ki tudnám használni.., városban nagyon jó..Nagyon pörgős, viszont hosszabb távon annyiból rosszabb, h ha autópályán mész akkor elég hangos a motor, nagyon pörög, ez 100 feletti tempóra értem.

100 alatt nagyon jó.

F13-mas viszont hosszabb, később kell váltani benne. A 2 váltó között nagyon nagy különbség van.

Nagyon fura volt elsőre nekem is, de megtetszett.

Köszönöm válaszaitokat.

A kommentekből azt szűröm le, hogy akkor jobb választás az f13-as, abból is a hosszabb áttételű

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszaitokat.

A kommentekből azt szűröm le, hogy akkor jobb választás az f13-as, abból is a hosszabb áttételű

Ahogy érzed! Neked kell eldönteni, h melyik a jobb.

Többször váltasz, sokkal fürgébb, viszont nem biztos, h a végsebességben is jó.

Ritkábban, többször kell alacsonyabb fokozatba menned, kicsivel lomhább, viszont végsebességben jobbat tudsz, mint a röviddel.

M.O-on elvileg 110nél v 130nál gyorsabban úgysem lehet menni :lol: Úgyh, engem nem érdekel, h a végsebesség 172 vagy 150.. ;)

Link to comment
Megosztás:

Még mindig nem írtad le mi van a kilincsekkel...

Valszeg cserélték már és nem gyári került be a helyére, az utángyári sajnos ilyen.

Hát az történt, hogy eltörtek, meg van olyan ahol nincs is kilincsem - vezetőülés mögött. Az anyósülésnél lévő meg 360 fokba jár amikor meghúzod. Plusszba mindegyik el van kopva teljesen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok :lol: na mostanra teljesen megadták a kilincsek magukat, alig tudok beszállni a saját kocsimba lassan...

A kérdésem az lenne, hogy központi zárról mi a vélemény. Érdemes/nem érdemes, drága, nem éri meg, vagy egyáltalán megvalósítható-e.

Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata? Kösziii

Szerintem a legjobban egy ilyen, vagy ehhez hasonló szettel jársz.

Távirányítós, bicskakulcsos, 8000 Ft

Nem távirányítós, 4000 Ft

Ehhez egy 1500 Ft-os motor kell még, hogy a csomagtérajtót is lehetssen zárni.

Ennél nem hinném, hogy olcsóbban beszerzel gyárit, ami persze mindig jobb, de nehezebb beszerezni, és bekötni.

Lényegében csak annyival tud kevesebbet, hogy nem reteszel. Viszont, lehet akár riasztóval is kombinálni, tetszés szerint.

Itt van egy riasztós 11 ezerért. Ezekkel távirányítón való gombnyomással a csomagtérajtó is felnyitható. Nagyon "menő" dolog ;) A mai autócsodák közül is csak kevés tudja :)

Ha hosszabb távon megmarad az autó, és lesz időm bíbelődni vele, akkor biztosa beleszerelek egy 8000 Ft-os szettet. A csomagtérhez meg van plusz egy univerzális motorom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a legjobban egy ilyen, vagy ehhez hasonló szettel jársz.

Távirányítós, bicskakulcsos, 8000 Ft

Nem távirányítós, 4000 Ft

Ehhez egy 1500 Ft-os motor kell még, hogy a csomagtérajtót is lehetssen zárni.

Ennél nem hinném, hogy olcsóbban beszerzel gyárit, ami persze mindig jobb, de nehezebb beszerezni, és bekötni.

Lényegében csak annyival tud kevesebbet, hogy nem reteszel. Viszont, lehet akár riasztóval is kombinálni, tetszés szerint.

Itt van egy riasztós 11 ezerért. Ezekkel távirányítón való gombnyomással a csomagtérajtó is felnyitható. Nagyon "menő" dolog ;) A mai autócsodák közül is csak kevés tudja :)

Ha hosszabb távon megmarad az autó, és lesz időm bíbelődni vele, akkor biztosa beleszerelek egy 8000 Ft-os szettet. A csomagtérhez meg van plusz egy univerzális motorom.

Fúúúú, ez a 11 ezres kurvajó. No akkor a telet kibírom valahogy most ilyen szar kilincsekkel, tavasszal meg kap egy ilyen kis finomságot. Mert megérdemlem :)

Nagyon szépen köszönöm az infót :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fúúúú, ez a 11 ezres kurvajó. No akkor a telet kibírom valahogy most ilyen szar kilincsekkel, tavasszal meg kap egy ilyen kis finomságot. Mert megérdemlem ;)

Nagyon szépen köszönöm az infót :lol:

Szerintem sok értelme nincsen riasztós cuccot építeni be, ki lopna el egy B Corsát manapság? :)

A bicskakulcs viszont hasznos dolog, kérdés, hogy nekünk való nyers kulcsot tud-e adni hozzá a srác.

A 8000 Ft-os szetten van egy plusz nyomógomb, amivel pl lehet működtetni a csomagtérajtó zár nyitását külön, vagy akár az ajtó felnyitását.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sok értelme nincsen riasztós cuccot építeni be, ki lopna el egy B Corsát manapság? :lol:

A bicskakulcs viszont hasznos dolog, kérdés, hogy nekünk való nyers kulcsot tud-e adni hozzá a srác.

A 8000 Ft-os szetten van egy plusz nyomógomb, amivel pl lehet működtetni a csomagtérajtó zár nyitását külön, vagy akár az ajtó felnyitását.

Leadják vasáron. ;)

De inkább valami zsigulit visznek az nehezebb.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanez a típusú autóm van és F15-ös váltó van benne.

Nagyon rövidáttételő, ha jó lenne a kuplungom...

Nagyon ki tudnám használni.., városban nagyon jó..Nagyon pörgős, viszont hosszabb távon annyiból rosszabb, h ha autópályán mész akkor elég hangos a motor, nagyon pörög, ez 100 feletti tempóra értem.

100 alatt nagyon jó.

F13-mas viszont hosszabb, később kell váltani benne. A 2 váltó között nagyon nagy különbség van.

Nagyon fura volt elsőre nekem is, de megtetszett.

Baj van a kuplungoddal neked is? En is kellene csereljem, csak nem tudom mikor lesz ugy penz... Te mirol vetted eszre h baj van vele? A sebessegvalto neked jol mukodik? Nekem a 2-est eleg szarul veszi, ha 1-bol egyenesen huzom hatra akkor belekerreg. Vissza kell vigyem uresbe es onnan 2. Csak ezt gyorsan nem lehet csinalni, ugyhogy eleg zavaro. Majd szerelo lesz a vege...

Link to comment
Megosztás:

Baj van a kuplungoddal neked is? En is kellene csereljem, csak nem tudom mikor lesz ugy penz... Te mirol vetted eszre h baj van vele? A sebessegvalto neked jol mukodik? Nekem a 2-est eleg szarul veszi, ha 1-bol egyenesen huzom hatra akkor belekerreg. Vissza kell vigyem uresbe es onnan 2. Csak ezt gyorsan nem lehet csinalni, ugyhogy eleg zavaro. Majd szerelo lesz a vege...

Szerintem ez nem kuplung hiba, ha csak a 2-vel van gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.