Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Baj van a kuplungoddal neked is? En is kellene csereljem, csak nem tudom mikor lesz ugy penz... Te mirol vetted eszre h baj van vele? A sebessegvalto neked jol mukodik? Nekem a 2-est eleg szarul veszi, ha 1-bol egyenesen huzom hatra akkor belekerreg. Vissza kell vigyem uresbe es onnan 2. Csak ezt gyorsan nem lehet csinalni, ugyhogy eleg zavaro. Majd szerelo lesz a vege...

Csúszik.. meg a kettes is néha nehéz, meg mintha koppana a sebesség, de a fő baj, h nagyon csúszik..

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sok értelme nincsen riasztós cuccot építeni be, ki lopna el egy B Corsát manapság? :lol:

A bicskakulcs viszont hasznos dolog, kérdés, hogy nekünk való nyers kulcsot tud-e adni hozzá a srác.

A 8000 Ft-os szetten van egy plusz nyomógomb, amivel pl lehet működtetni a csomagtérajtó zár nyitását külön, vagy akár az ajtó felnyitását.

nem arról van szó h ellopják,hanem mondjuk hogy kinyitják kiszedik belőle a hifit és visszacsukják úgy hogy a gazdi csak napokkal később veszi észre hogy kirabolták...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is túl vagyok a kuplung cserén. Egyébként nekem is nehezen veszi be a kettest. Akad, mintha valami az útjában lenne. Pedig a váltó rudazat gömbcsuklóit rendbe raktam, nem kotyog. Csak azt a csapot nem tudtam még szétszedni, ami a váltó hátulján van, és ami körül elforog.

Van valakinek C12NZ motorja? Nektek mennyit fogyaszt? Napi 45-50 km.ert megyek, félig városi forgalomba, közepesen taposom, és persze fútök is. 7-7,5 liter között számolom. Nyáron sem fogyasztott 6-6.5 liter alatt. Még akkor sem amikor hetekig csak autópályáztam 90 km/h körüli tempóval.

Amit nem találtam a keresővel, hogy melyik ablaktörlő lapát a legjobb, megfizethető áron, tapasztalat alapján?

Amit vettem bhaus-ban közepes árkategóriában tavasszal, az most piszkosúl maszatol! Esőben alig látok ki, annyira homályos a szélvédő.

Köszi a válaszokat.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is túl vagyok a kuplung cserén. Egyébként nekem is nehezen veszi be a kettest. Akad, mintha valami az útjában lenne. Pedig a váltó rudazat gömbcsuklóit rendbe raktam, nem kotyog. Csak azt a csapot nem tudtam még szétszedni, ami a váltó hátulján van, és ami körül elforog.

Van valakinek C12NZ motorja? Nektek mennyit fogyaszt? Napi 45-50 km.ert megyek, félig városi forgalomba, közepesen taposom, és persze fútök is. 7-7,5 liter között számolom. Nyáron sem fogyasztott 6-6.5 liter alatt. Még akkor sem amikor hetekig csak autópályáztam 90 km/h körüli tempóval.

Amit nem találtam a keresővel, hogy melyik ablaktörlő lapát a legjobb, megfizethető áron, tapasztalat alapján?

Amit vettem bhaus-ban közepes árkategóriában tavasszal, az most piszkosúl maszatol! Esőben alig látok ki, annyira homályos a szélvédő.

Köszi a válaszokat.

Gyuri

Hali,

Nekem is C12NZ-m van és fűtés mellett, néha odalépéssel (üzemmeleg motornál) 4.5-5. Mondjuk nem is megy, de legalább nem eszik sokat. Próbáld ki az újfajta ablaktörlő lapátot, nekem bejött amíg le nem tört véletlenül mindkettő. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A mai napi skalp: A6 2.5TDI :lol:

Kapaszkodó-sáv ,10% emelkedő. Megérkezik nagy swunggal az OOOO én 100nál vissza negyedik,padló,illedelmesen lementem a kapaszkodósávba.

Corsa C-oszlopig azért felküzdötte az orrát,fogyóban volt a sávom így inkább visszavettem.

Kopasz fejének csodálkozó arca,hogy -na e meg mi vóóót- megfizethetetlen. ;)

Link to comment
Megosztás:

A mai napi skalp: A6 2.5TDI :lol:

Kapaszkodó-sáv ,10% emelkedő. Megérkezik nagy swunggal az OOOO én 100nál vissza negyedik,padló,illedelmesen lementem a kapaszkodósávba.

Corsa C-oszlopig azért felküzdötte az orrát,fogyóban volt a sávom így inkább visszavettem.

Kopasz fejének csodálkozó arca,hogy -na e meg mi vóóót- megfizethetetlen. ;)

:) :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is túl vagyok a kuplung cserén. Egyébként nekem is nehezen veszi be a kettest. Akad, mintha valami az útjában lenne. Pedig a váltó rudazat gömbcsuklóit rendbe raktam, nem kotyog. Csak azt a csapot nem tudtam még szétszedni, ami a váltó hátulján van, és ami körül elforog.

Van valakinek C12NZ motorja? Nektek mennyit fogyaszt? Napi 45-50 km.ert megyek, félig városi forgalomba, közepesen taposom, és persze fútök is. 7-7,5 liter között számolom. Nyáron sem fogyasztott 6-6.5 liter alatt. Még akkor sem amikor hetekig csak autópályáztam 90 km/h körüli tempóval.

Amit nem találtam a keresővel, hogy melyik ablaktörlő lapát a legjobb, megfizethető áron, tapasztalat alapján?

Amit vettem bhaus-ban közepes árkategóriában tavasszal, az most piszkosúl maszatol! Esőben alig látok ki, annyira homályos a szélvédő.

Köszi a válaszokat.

Gyuri

Ott körül van nekem is, a fogyasztás városban 7,5 úton meg kb 1,5 literrel kevesebb, a gyári adatok alapján kb. ennyi is kellene hogy legyen (kevésbé dinamikusabb vezetés mellett lehet csökkenne). Nekem nagyon bejöttek a flexibilis lapátok csendesebb egy kicsit meg egész jól töröl 800 Ft volt darabja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is túl vagyok a kuplung cserén. Egyébként nekem is nehezen veszi be a kettest. Akad, mintha valami az útjában lenne. Pedig a váltó rudazat gömbcsuklóit rendbe raktam, nem kotyog. Csak azt a csapot nem tudtam még szétszedni, ami a váltó hátulján van, és ami körül elforog.

Van valakinek C12NZ motorja? Nektek mennyit fogyaszt? Napi 45-50 km.ert megyek, félig városi forgalomba, közepesen taposom, és persze fútök is. 7-7,5 liter között számolom. Nyáron sem fogyasztott 6-6.5 liter alatt. Még akkor sem amikor hetekig csak autópályáztam 90 km/h körüli tempóval.

Amit nem találtam a keresővel, hogy melyik ablaktörlő lapát a legjobb, megfizethető áron, tapasztalat alapján?

Amit vettem bhaus-ban közepes árkategóriában tavasszal, az most piszkosúl maszatol! Esőben alig látok ki, annyira homályos a szélvédő.

Köszi a válaszokat.

Gyuri

Nekem valami német lidl-es ablaktörlő van most fent, eddig nagyon baba, olyan csöndben töröl, hogy csak a motort hallani (hozzáteszem szárazon is), ha jól emlékszem 1500 ft volt, de simán megérte, esőben is jól törölt, nem csíkozott, majd hosszabb távon kiderül, annyira rég még nincs fent :lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze, nem azert mondtam, hogy baj van a kuplunggal mert nehezen veszi a 2-est, hanem nem lep ugy, es erzem, hogy megcsuszik, foleg lejton felfele.

Ami a fogyasztast illeti... hat nekem szinte 100% varosban, max 5km-es tavokkal a C14SE a multkori -5 fokokban 10-et megette. Varoson kivul meg elvan max 6 l-rel. Amugy meg erdekelne, hogy mitol fogyaszt tobbet az auto ha megy a futes? Amiatt a vacak ventilator miatt? Sztem az nem terheli annyira a generatort, hogy emiatt tobb legyen a fogyasztas.

Masik, hogy lenne egy pofatlan kerdesem, de ezert ne kovezzetek meg, csak kivancsiskodok. Szoval erdemes lenne lecserelni ezt a 2 ajtos corsat C14SE motorral, egy peugeot 106-ra, 4 ajtos, 97-es kiadasra? Az allapotoktol es felszereltsegtol tekintsunk el (jo, az ajtok szama azert szamit), inkabb a varosi fogyasztas es szervizigenyesseg teren kerdem, meg ugy atlagban melyik jobb varosban?

Link to comment
Megosztás:

C12nz motorral most mértem fogyasztást mikor mínuszban volt az idő.

2-3 km-es távok vagy még annyi se, rengeteg indulás, nagyon sok lámpázás, dugó stb., fűtés meg sok elektronika bekapcsolva.

8,8 liter.

országutat még tavaly mértem, akkor 5,5 liter volt ilyen városi mellett.

Teljesen hihető adatok.

Azért a 4,5l-hez nagyon tojáshéjon kell lépkedni.

Link to comment
Megosztás:

Hát 4,5 litert szerintem sosem produkáltam, országúton általában 100 körüli tempóval megyek akkor 5 és 6 között van, de akkor is inkább a 6 felé mászkál.

Autópályán 120-130 körül, akkor kb. 6-7 liter között van.

Nem szoktam pörgetni, inkább nyugodt sofőrnek mondanám magamat, ha kell a motor teljesítményéhez képest oda tudok lépni, ha sietek.

Link to comment
Megosztás:

Ami a fogyasztast illeti... hat nekem szinte 100% varosban, max 5km-es tavokkal a C14SE a multkori -5 fokokban 10-et megette. Varoson kivul meg elvan max 6 l-rel. Amugy meg erdekelne, hogy mitol fogyaszt tobbet az auto ha megy a futes? Amiatt a vacak ventilator miatt? Sztem az nem terheli annyira a generatort, hogy emiatt tobb legyen a fogyasztas.

Masik, hogy lenne egy pofatlan kerdesem, de ezert ne kovezzetek meg, csak kivancsiskodok. Szoval erdemes lenne lecserelni ezt a 2 ajtos corsat C14SE motorral, egy peugeot 106-ra, 4 ajtos, 97-es kiadasra? Az allapotoktol es felszereltsegtol tekintsunk el (jo, az ajtok szama azert szamit), inkabb a varosi fogyasztas es szervizigenyesseg teren kerdem, meg ugy atlagban melyik jobb varosban?

Szia!

Előtte javaslom nézd meg a népítéletet a total car-on! Haver XM Citromja 95-ös, 5 kilóért vette jó állaputú volt. Na de még egyszer annyit költött rá. Mindíg van valami ami csöpög, csorog, ereszt, nem tömít, stb.! De lehet, hogy OPEL-es szaktársak tapasztalata alapján is, kifogott egy gyengébb szériát!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Előtte javaslom nézd meg a népítéletet a total car-on! Haver XM Citromja 95-ös, 5 kilóért vette jó állaputú volt. Na de még egyszer annyit költött rá. Mindíg van valami ami csöpög, csorog, ereszt, nem tömít, stb.! De lehet, hogy OPEL-es szaktársak tapasztalata alapján is, kifogott egy gyengébb szériát!

Gyuri

Igen, azt is es az autonavigatoron is olvastam teszteket. Nagyjabol olyan pontszamot kapott mint a corsa. Igazabol varosba egy corsa b dizel, esetleg Td volna jo, de azok olyan ritkak errefele. Na azok biztos beerik max 6l ilyenkor is varosban:)

Link to comment
Megosztás:

Ami a fogyasztast illeti... hat nekem szinte 100% varosban, max 5km-es tavokkal a C14SE a multkori -5 fokokban 10-et megette. Varoson kivul meg elvan max 6 l-rel.

Az én fogyasztási méréseim, tagyük hozzá, h termosztát és kuplungcsere után ez bizts javulna.

Na de most.:

95ös benzinnél nagy fordulatnál, gáznál kopog a motor.

95Maxmotion,98-assal, 100Maxmotion-nel jó!

Fogyasztás:

95-össel, meg Maxmotion keverékkel a fogyaszatáson kombináltan: 7,5-,7,8.

95-ös plusz Maxmotion 100, kombinált: 7,3-7,5

És most jön az érdekesség:

AVIA-s 98-assal, CSAK VÁROS: 6,8L/100km..

Amúgy cseréltem alapjárati motort, mert megadta magát teljesen és lehet, h ez is összefüggésben van a fogyasztással, de most ez jött ki a végére.

Ez az AVIA nagyon olcsó, a 98-as kerül annyiba, mint máshol a 95-ös. 393,9-ért vettem most.

Csak próbaképpen tankoltam és ezzel a benzinnel fogyaszt a legkevesebbet, láthatóan....

Igaz,h új az alapjárati motor, de csak város volt ezzel az AVIA-s 98-assal... és 1Literrel kevesebb..

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek C12NZ motorja? Nektek mennyit fogyaszt? Napi 45-50 km.ert megyek, félig városi forgalomba, közepesen taposom, és persze fútök is. 7-7,5 liter között számolom. Nyáron sem fogyasztott 6-6.5 liter alatt. Még akkor sem amikor hetekig csak autópályáztam 90 km/h körüli tempóval.

Nekem 90 % - 10 % országút - város használat mellett 5,8 - 6 liter körül evett.

Amit nem találtam a keresővel, hogy melyik ablaktörlő lapát a legjobb, megfizethető áron, tapasztalat alapján?

Amit vettem bhaus-ban közepes árkategóriában tavasszal, az most piszkosúl maszatol! Esőben alig látok ki, annyira homályos a szélvédő.

Szerintem nem érdemes drágát venni.

Én a Vectrán ilyen keret nélkülit használok, egyelőre semmi bajom vele, kitűnően töröl. Méretben nem a típushoz való szettet vettem meg (480+480mm), mert a Vekire bal oldalra felmegy az 510mm-es is, így nagyobb felületet töröl, mint a gyárilag javasolt mérettel. Szerintem ár érték arányban elég jó választás.

Méretben a Corsára 450+450 a gyári méret, de itt is használható a nagyobb. Nálam a Vectráról leszedett Bosch 480+480 mm-es szett van. Itt az a lényeg, hogy 480 nál egy mm-rel sem lehet nagyobb, különben összeérnek. Viszont, ami biztos jó, az bal oldalra 480 mm, jobb oldalra 450 mm, ebből a keret nélküli verzióból. Még hátulra is kérhetsz egyet, oda meg 405-öset tegyél, ha 5 ajtós a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Az én fogyasztási méréseim, tagyük hozzá, h termosztát és kuplungcsere után ez bizts javulna.

Na de most.:

95ös benzinnél nagy fordulatnál, gáznál kopog a motor.

95Maxmotion,98-assal, 100Maxmotion-nel jó!

Fogyasztás:

95-össel, meg Maxmotion keverékkel a fogyaszatáson kombináltan: 7,5-,7,8.

95-ös plusz Maxmotion 100, kombinált: 7,3-7,5

És most jön az érdekesség:

AVIA-s 98-assal, CSAK VÁROS: 6,8L/100km..

Amúgy cseréltem alapjárati motort, mert megadta magát teljesen és lehet, h ez is összefüggésben van a fogyasztással, de most ez jött ki a végére.

Ez az AVIA nagyon olcsó, a 98-as kerül annyiba, mint máshol a 95-ös. 393,9-ért vettem most.

Csak próbaképpen tankoltam és ezzel a benzinnel fogyaszt a legkevesebbet, láthatóan....

Igaz,h új az alapjárati motor, de csak város volt ezzel az AVIA-s 98-assal... és 1Literrel kevesebb..

Hogy erted vagy hogy nyilvanul meg az, hogy kopog a motor? Jol ertem, hogy az Avias benzinnel varosban 1L-el kevesebbet fogyaszt mint a tobbivel atlagban?? Ennyire nem lehet jobb a benzin! Viszont erdekes, hogyha cserelted az alapjaratit es utana esett igy vissza a fogyasztas. Hat ha nekem is 7-el beerne varosban, akkor ... tortat sutnek a corsanak:)) Erdemes lenne ujra kiprobalnod a regi benzint, hogy azzal is csokkene a fogyasztas?

Link to comment
Megosztás:

Hogy erted vagy hogy nyilvanul meg az, hogy kopog a motor? Jol ertem, hogy az Avias benzinnel varosban 1L-el kevesebbet fogyaszt mint a tobbivel atlagban?? Ennyire nem lehet jobb a benzin! Viszont erdekes, hogyha cserelted az alapjaratit es utana esett igy vissza a fogyasztas. Hat ha nekem is 7-el beerne varosban, akkor ... tortat sutnek a corsanak:)) Erdemes lenne ujra kiprobalnod a regi benzint, hogy azzal is csokkene a fogyasztas?

Ha 95-ös a benzin, oktánszám állító is 95-ön van akkor nagy gázadásnál, magas fordulat számon, 5e felett ki ad egy ilyen csőrgő hangot.

Magasabb oktánszámúnál, meg "prémium" benzinnel nem.

Ez a kopogás a gyengébb minőségű, alacsonyabb oktánszámú benzin miatt van.

95-ös benzin se hiszem, h 95ös..

Szerintem ez sok mindentől függ, az autó műszaki állapota és a vezetési stílus, no meg a benzin együttesen elég magas módon hat az autóra.

Jah igen és ez az utóbbi mérés, gyári méretű R13-mas gumikkal.

Eddig nyáriként, R14-esek voltak fent.

Lehet, h kipróbálom, de most ez a 98-as nagyon jó árban van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.