Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Némileg érintettnek érzem magam, lévén így téli időszakban egy C Corsát hajtok.

Mindjárt mondanék is két dolgot amiben biztosan felveszi a versenyt a '96-os audival:

1., fogyasztás

2., szervizköltségek

Hozzáteszem hogy amivel én járok az egy 2002-es Z10XE, full alap (no ABS, tekerős ablakok és még a vitaindító centrálzár sincs benne), tehát a szervizköltségek erre vonatkoznak, és a fogyasztással sem hinném hogy felveszi a versenyt egy Audi. Sok hosszú távval és a sebességhatárokat betartva de nem autópályán meg kellett erőltetnem magam hogy 5 liter fölé felvigyem a fogyiját, illetve karbantartásként 3 év alatt amióta a családban van két gázteleszkóp kellett a csomagtérajtóhoz, valamint két rizsszemizzó a középkonzolba.

Mindemellett fenntartom hogy minden autó pont annyira sz@r amennyire szarul bánnak vele: a közismerten nem éppen megbízhatónak (legalábbis elektronikus szempontból) mondott Alfákkal is együtt lehet élni a tulajaik szerint, valamint az utóbbi idők legmegbízhatóbbnak tartott autóját, a Toyotát is szét lehet taposni ha úgy állnak hozzá...

Van ebben sok igazság. Szerencse is kell az élethez.

1. 1.9TDI változattal is el lehet járni 5L-el. Nem írtam pontos modellt.

2. Ez is szerencse függő, és hogy kitől vetted. Valakinek minden szétesik és tönkre megy. Valakinek meg csak tankolnia kell bele.

A Z10XE motor meg tökéletesen elvette a vezetés élményét. Arra jó, hogy ne kelljen ázni a buszmegállóban az esőben. De akkor a legkellemesebb amikor beszorul az ember 2-3 kamion mögé azt lehet menni mögöttük 100KMert. :lol:

Az utolsó részben meg igazad van. Bármilyen autót tönkre lehet tenni, teljesen mindegy milyen embléma van az elején.

Link to comment
Megosztás:

A Z10XE motor meg tökéletesen elvette a vezetés élményét. Arra jó, hogy ne kelljen ázni a buszmegállóban az esőben. De akkor a legkellemesebb amikor beszorul az ember 2-3 kamion mögé azt lehet menni mögöttük 100KMert. :lol:

Ez mondjuk igaz, de ha vezetési élményre vágyok akkor arra ott a Bertone Coupém áprilistól októberig. :D

Nem akarnám érdemtelenül túldícsérni a Z10XE-t, de azért egy buszt vagy kamiont meg lehet előzni vele, ha mást nem is :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Képek előtt és mögött töröld az img tagokat,mert rád szólnak érte. Vagy az egész képhivatkozást.

A küszöb az sajnos olyan,hogy csak a flex gyógyítja semmi más. Tehát felesleges energia,pénzkidobás kenegetni,csiszolgatni ha rozsdás.

Fekete műanyag,gumiápolószer.

A műanyag sárvédőív szürkére volt mattulva,egyszer bekentem vele és újszerű lett,azóta sem kopott meg,nem úgy mint a szilikon ami két hétig tart. Ez egy festék tulajdonképpen,ami csak a műanyagot,gumit fogja a lakkról meg nyom nélkül letörölhető.

A Turtle -s cuccok nagyon jó szerek én is csak ajánlani tudom, tavasszal-ősszel átkened a fekete részeket és rá sem lehet majd ismerni :lol: (olcsóbb mint ha új díszléceket + lökhárítót vennél)

Link to comment
Megosztás:

Van ebben sok igazság. Szerencse is kell az élethez.

1. 1.9TDI változattal is el lehet járni 5L-el. Nem írtam pontos modellt.

2. Ez is szerencse függő, és hogy kitől vetted. Valakinek minden szétesik és tönkre megy. Valakinek meg csak tankolnia kell bele.

A Z10XE motor meg tökéletesen elvette a vezetés élményét.

Az utolsó részben meg igazad van. Bármilyen autót tönkre lehet tenni, teljesen mindegy milyen embléma van az elején.

Pont az 1.9PD az egyik legkényesebb motor,amit VW gyártott mostanában.

Tudod milyen állapotban vannak ezek a tizenéves pd-k? Inkább lottózom,az nagyobb esélyekkel kecsegtet,minthogy találok egy jó tizenéves pd autót.

Szomszédgyerek okos akart lenni,de

1milka volt a kezdőár egy 1.9pdtdi négyesgolfnak. :lol:

Kényelmesebbek meg jobbak,mint egy corsa,igen,de nem ugyanolyan pénztárca kell hozzájuk azt elhiheted.

Mondjuk ha régebbi modelleket nézünk,főleg benzineseket,ott már kb. ugyanannyi lesz mondjuk egy w124-et,w201-et,e34-et szervizelni,mint egy corsát,de benzinkutat azokkal is sűrűbben kell látogatni.

Link to comment
Megosztás:

A Turtle -s cuccok nagyon jó szerek én is csak ajánlani tudom, tavasszal-ősszel átkened a fekete részeket és rá sem lehet majd ismerni :lol: (olcsóbb mint ha új díszléceket + lökhárítót vennél)

Valakinek nincs otthon ilyen fölöslegesbe? Vagy esetleg ahol tud venni? Kifizetem meg minden csak itt Sopronba nem találtam sehol :S

Link to comment
Megosztás:

Pont az 1.9PD az egyik legkényesebb motor,amit VW gyártott mostanában.

Tudod milyen állapotban vannak ezek a tizenéves pd-k? Inkább lottózom,az nagyobb esélyekkel kecsegtet,minthogy találok egy jó tizenéves pd autót.

Szomszédgyerek okos akart lenni,de

1milka volt a kezdőár egy 1.9pdtdi négyesgolfnak. :lol:

Kényelmesebbek meg jobbak,mint egy corsa,igen,de nem ugyanolyan pénztárca kell hozzájuk azt elhiheted.

Mondjuk ha régebbi modelleket nézünk,főleg benzineseket,ott már kb. ugyanannyi lesz mondjuk egy w124-et,w201-et,e34-et szervizelni,mint egy corsát,de benzinkutat azokkal is sűrűbben kell látogatni.

TDI-t írtam a P betűt sehol sem látom.

Link to comment
Megosztás:

A Turtle -s cuccok nagyon jó szerek én is csak ajánlani tudom, tavasszal-ősszel átkened a fekete részeket és rá sem lehet majd ismerni :lol: (olcsóbb mint ha új díszléceket + lökhárítót vennél)

Azért azt kötve hiszem, hogy Sopronban ne lenne akkora autósbolt, ahol ne lenne.

Egyébként Tecsoban is lehet kapni turtle cuccokat.

TDI-t írtam a P betűt sehol sem látom.

Meddő vita...

Ha folytatni akarjátok, mehet pü-ben, ez itt a Corsa topik! :D

Link to comment
Megosztás:

Azért azt kötve hiszem, hogy Sopronban ne lenne akkora autósbolt, ahol ne lenne.

Egyébként Tecsoban is lehet kapni turtle cuccokat.

Jaa tényleg Tesco. Na megpróbálom ott vagy Unix vagy a Bárdinál.

Meddő vita...

Ha folytatni akarjátok, mehet pü-ben, ez itt a Corsa topik! :D

Ja nem inkább egymásnak kéne segíteni? Minthogy itt vitázni.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valakinek nincs otthon ilyen fölöslegesbe? Vagy esetleg ahol tud venni? Kifizetem meg minden csak itt Sopronba nem találtam sehol :S

Mr. Drummer a legjobb megoldás a TESCO Turtle Wax, az a teknősős, még Auchanban is lehet kapni. 1-2e Ft között van és 1 tubus, kb 2-3 alkalomra elég körbe kencészni az autót.

Mármint a WAX, ami a ,műanyagokra megy az gondolom sokkal több alkalom!

Link to comment
Megosztás:

Mr. Drummer a legjobb megoldás a TESCO Turtle Wax, az a teknősős, még Auchanban is lehet kapni. 1-2e Ft között van és 1 tubus, kb 2-3 alkalomra elég körbe kencészni az autót.

Mármint a WAX, ami a ,műanyagokra megy az gondolom sokkal több alkalom!

Jó rendben köszönöm szépen. Akkor ma ki is ugrok veszek egyet és meg ápolgatom az én kicsikémet :lol: Na jó ma már nem, de holnapi délelőtti program megvan :devlish:

Meg hamár a Tesco-ról van szó. Eszembe jutott, hogy lehet ott kapni ilyen javító festéket. Nem tudom valakinek beugrik-e. ilyen kis flakonba van. Csak mert jobb oldalt a kocsimra húztak egy csíkot (sok irígy ember) és gondoltam ezzel eltüntetném. Szerintetek? Mondjuk az a baj tűrkízkék a kocsim de hát ezért meg nem akarok fizetni egy vagyont hogy lefújják :D

Link to comment
Megosztás:

Egy-két nap,tökéletesen beivódik és nem fog ennyire fényleni.

Csak vicceltem! :lol: :D Ez szín felújító vagy karc eltávolító amúgy?

Valamint tetszik a dísztárcsád, ez milyen típusú? Ez nem az Astrás, csak hasonlít rá. Nekem Astrás volt, az tetszik, meg ez sem rossz.

Link to comment
Megosztás:

Csak vicceltem! :lol: :D Ez szín felújító vagy karc eltávolító amúgy?

Valamint tetszik a dísztárcsád, ez milyen típusú? Ez nem az Astrás, csak hasonlít rá. Nekem Astrás volt, az tetszik, meg ez sem rossz.

Ezt használom én is vagyis a black crome ugyan ez,csak másik dobozban van. Műanyag felújító cucc.

De a teknősös márka az tuti, másik autónál csak valami utánzatot kaptam valami bono black néven,de az sz*rt sem ért.

Link to comment
Megosztás:

Ez a dísztárcsa a szabadkai piacról származik az autósboltból :lol:

2400 ft volt azt hiszem a 4 db, de masszívan állja a sarat, hozzá a matrica 300 ft volt, de kaptam még két csomaggal ajándékba :D

Tiszta jó... Azt hittem, h eredeti.

A kenceficére visszatérve azthitem, h a karosszériára kented, aztán látom, h melyik ez.

Ezek a teknőcösök tényleg jó cuccok. Tavasszal a hiba javítások után, majd akarok polírozni/políroztatni, csak azt nem tudom, h kézzel érdemes, vagynem?!

Valamint nem találtam még számomra meggyőző szert, mert mind1ik amit a Tescoban láttam a polcon az ilyen viaszos polírozó ami viszont semmit nem ér...

A Wax kézzel bevált, az teljesen jó /ez a teknőcös/.

Pont lehet kapni feketéből, az autóm fekete úgyh, nagyon jó.

Jut eszembe!

Csináltam jó kis alapjárati motoros leírást, csekkoljátok, h milyen lett:

ITT: Alapjárati motor tísztitás

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.