Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Tény, hogy nem kérdeztem meg senkit, de a forrás fel van tüntetve, sehol nem láttam/látom, hogy tiltva lenne a tartalom megosztása, tehát nem tudom miről beszélünk, egyébként kérni kell és leveszem őket, csak arra szolgált, hogy a tartalmat bővítsem (illetve kezdetben a tartalom beállítására!)

Maradjon, csak általában fordított sorrendben kéne csinálni a dolgokat. ;)

Vagyis az lenne a normális.

Link to comment
Megosztás:

A fűtést talán megoldom.

Viszont kellene egy szaki, aki emberi áron, lehetőleg műszerrel be tudja állítani a gyújtást. Rotoros. A jelölés a gyújtás házán hátra felé néz, de az elosztófejen felfelé. Tehát az egyik 3 óra, a másik 12 óra irányába. Ezek szerint már korábban szerelték és máképp kábelezték be. A gyújtás sorrendje jó! Viszont szeretném, ha optimális lenne a gyújtása.

Egy strobi kellene hozzá és már mehet is móka.

Táp az akksira, egyes henger gyújtáskábelére az érzékelő fej (írányra figyelni, merről merre megy az amper a kábelben, fontos az irány), aztán már tudod is mérni. A főtengely végén lévő jeleknek egybe kell esniük. Ez holtpont előtt 10°-ot jelent, meleg motor esetében.

Ha netán nem esnek egybe a jelek, A+B csati rövidrezár a diagcsatiban és az elosztófedél rögzítő csavarjait feloldod és addig állítod óvatosan (balra-jobbra teker), amíg nem esnek egybe.

Link to comment
Megosztás:

Ma beszéltem autószerelővel hengerfejtömíttés csere miatt. Aztán mondta egy 10es lesz a munka a HF meg a szívosor tömíttés 3300Ft. És annyit mondott még, hogy a hengerfejet ilyenkor meg szokták gyalulni ha jól értettem. Pár 10ed-100ad mm azt mondta, de sokat számít. Ezt elvileg 8ért meg is csinálják. Azt mondta ezzel pár lóeró még jöhet is Nem a tuning a cél csak, hogy a hengerfejnél ne jöjjön semmi lötty ki Meg majd a vizet ne egye. Szerintetek korrekt az ár?

Link to comment
Megosztás:

P071-nek üzenem, én is azért váltottam C14NZ-re, mert sima városi cirkálásra ugyan jó az 1.2, de ahoz, hogy tartani tudd a forgalom tempóját kell a nagyobb nyomaték. Határozottabban lódul meg a motor, és nem csak úgy hatástalanul pumpálod a gázt! Most is meg kell fontolni az előzést, (legalábbis a 2-es úton) de van esélyed befejezni. Amíg szerelték az autót, addig apám 1.6-os Astrájával jártam. Hát igen ott már jobban érezni a nyomatékot.

JOhnninak köszi a megoldást, de nekünk már nincs meg a stroboszkóp.

Link to comment
Megosztás:

csigi, mekkora különbség van dinamikába az 1.2 és 1.4 között? látom, hogy neked mindkettő van :)

na elvittem ma a kocsit, meglátjuk mit tudnak kezdeni vele a srácok. eeeelvben holnap estére kész.

Én azt mondom hogy igen is van különbség a két motor között, és tapasztalatból mondom :) A 1.4-essel bátran lehet előzni, olyat is be lehet vállalni amit az 1.2-essel nem igen mert félúton előzés közben elfogy a nafta, bár ez a nálunk lévőnél nem teljesen igaz (de ez motorfüggő, ez "jó" állapotban van a korához képest). Lényeg a lényeg, városba elég az 1.2-es de ha már főutakra, autópályára mész vele 1.4 szerintem elengedhetetlen! :)

Maradjon, csak általában fordított sorrendben kéne csinálni a dolgokat. ;)

Vagyis az lenne a normális.

Értettem főnök :) Többet amúgy sem fogok "átvinni", annak örülnék ha segítenétek páran a tartalmat feltölteni! ;)

Ma beszéltem autószerelővel hengerfejtömíttés csere miatt. Aztán mondta egy 10es lesz a munka a HF meg a szívosor tömíttés 3300Ft. És annyit mondott még, hogy a hengerfejet ilyenkor meg szokták gyalulni ha jól értettem. Pár 10ed-100ad mm azt mondta, de sokat számít. Ezt elvileg 8ért meg is csinálják. Azt mondta ezzel pár lóeró még jöhet is Nem a tuning a cél csak, hogy a hengerfejnél ne jöjjön semmi lötty ki Meg majd a vizet ne egye. Szerintetek korrekt az ár?

Nekem 15 ezer volt a HF tömítés, sortömítés, leömlő és szelepfedél, tehát viszonylag jó ár, bár nem tudom milyen munkát végez az illető! :)

Link to comment
Megosztás:

P071-nek üzenem, én is azért váltottam C14NZ-re, mert sima városi cirkálásra ugyan jó az 1.2, de ahoz, hogy tartani tudd a forgalom tempóját kell a nagyobb nyomaték. Határozottabban lódul meg a motor, és nem csak úgy hatástalanul pumpálod a gázt! Most is meg kell fontolni az előzést, (legalábbis a 2-es úton) de van esélyed befejezni. Amíg szerelték az autót, addig apám 1.6-os Astrájával jártam. Hát igen ott már jobban érezni a nyomatékot.

JOhnninak köszi a megoldást, de nekünk már nincs meg a stroboszkóp.

Egyenlőre nem gondolkozom új autóban. Igaziból az lenne a jó, ha fognám és ezt a motort úgy ahogy van kompletten kicserélném egy 1.4-esre, amibe harmad ennyi km van.

Link to comment
Megosztás:

Ma beszéltem autószerelővel hengerfejtömíttés csere miatt. Aztán mondta egy 10es lesz a munka a HF meg a szívosor tömíttés 3300Ft. És annyit mondott még, hogy a hengerfejet ilyenkor meg szokták gyalulni ha jól értettem. Pár 10ed-100ad mm azt mondta, de sokat számít. Ezt elvileg 8ért meg is csinálják. Azt mondta ezzel pár lóeró még jöhet is Nem a tuning a cél csak, hogy a hengerfejnél ne jöjjön semmi lötty ki Meg majd a vizet ne egye. Szerintetek korrekt az ár?

A 10ed mm-rel nem jön semmi plusz paci. Legalább 1:10.5 sűrítésre fel kell hozni,hogy érezhető legyen a változás. Tgabika belinkelt egy táblázatot pár hónapja,hogy mennyit kell bizonyos sűrítéshez leszedni adott motoroknál.

Ha 10.5:1 viszonyt csinálsz akkor szerintem elmegy 95ös benyával is,ha felhozod 1:11-11.5re,úgy a 95ös benya felejtős lesz. Meg ez az emelt kompresszió pont elég lesz utolsó rúgásnak a néhányszázezret futott hajtókar csapágyaknak. Tehát emelt sűrítésnél azokat is illik cserélni.

Ha 11-11.5-re hozod fel a 9-es sűrítést akkor nagyjából +10% teljesítményre számíthatsz.

Link to comment
Megosztás:

Van egy csomó utángyári,aminél simán jobb ha marad a gyári mégegyszer lehúzva ,annyira nyúlnak.

A mostani nálam asszem 3X lett megbontva. :D Teljesen jók.

Azért a kifejezetten tartós eredmény érdekében, ha már egyszer síkoltatni is fogják a HF-et, lehet nem azon a 4e Ft-on spórolnék, amibe kerül, ha kedvezményt is igénybe tud venni az ember.

Link to comment
Megosztás:

Hát ennyit nem ér az a 5 lóerő (1.2 bezines autó, C12NZ)

Akkor csak gyalultatok belőle minimálisan. Egyébként mi ez a 9 és 10.5?

Ezt ha így mondom annak akinél csináltatom az érteni fogja? Max akkor 10-re mehet. Lehet nem sokat jelent, de több a semminél és tankolhatok 95-öst :)

Hát a csavar akkor cserélve lesz ha kell. Ha nem kell és nincs baja akkor maradhat. Egyébként hány darab csavar kell?

Link to comment
Megosztás:

Srácok... TIPP-re... MI A *** zöröghet az autón.

HÁTUL zörög valami, mintha edényeket ütnének össze, vagy mintha a kipufogó érne az alvázhoz és azt kapkodná., de a kipufogó biztos nem(orvosolt), csomagtartóban lévő cumó sem és a műanyagok zörgése sem(megszoktam) :)

Ha egyedül megyek nincs hang.

Ha mellettem, meg mögöttem ülnek, 1-1 ember akkor jön elő ez a hang és borzalmas........

Hátha van ötletetek........

Link to comment
Megosztás:

Hát ennyit nem ér az a 5 lóerő (1.2 bezines autó, C12NZ)

Akkor csak gyalultatok belőle minimálisan. Egyébként mi ez a 9 és 10.5?

Ezt ha így mondom annak akinél csináltatom az érteni fogja? Max akkor 10-re mehet. Lehet nem sokat jelent, de több a semminél és tankolhatok 95-öst :)

Hát a csavar akkor cserélve lesz ha kell. Ha nem kell és nincs baja akkor maradhat. Egyébként hány darab csavar kell?

A sima síkolást is észre fogod venni, ne gyaloltass többet, mert akkor már a hajtókarcsapágyakat is illene cserélni, ahogy hakapeszi írta.

Csavarból van készlet. És nem azért kell csak cserélni mert már nem jó (nem látod rajta igazán, vagy ha igen, akkor már nagy a baj), hanem mert nyomatékra húzáskor nyúlnak. És nem csak a sima részük, hanem a menetes rész is minimálisat. Aztán ha visszarakod, megint, aztán megint, aztán kihozza a menetet a blokkból, és vakarod a fejed. Vagy lehúzás közben eltépődik, és vakarod a fejed megint.

Amúgy sacc 10 db a készlet.

Link to comment
Megosztás:

Srácok... TIPP-re... MI A *** zöröghet az autón.

HÁTUL zörög valami, mintha edényeket ütnének össze, vagy mintha a kipufogó érne az alvázhoz és azt kapkodná., de a kipufogó biztos nem(orvosolt), csomagtartóban lévő cumó sem és a műanyagok zörgése sem(megszoktam) :)

Ha egyedül megyek nincs hang.

Ha mellettem, meg mögöttem ülnek, 1-1 ember akkor jön elő ez a hang és borzalmas........

Hátha van ötletetek........

Lengéscsillapító táján gondolkoznék, mondjuk a szára jól van?

Egyszer sikerült ülnöm egy Bp-Debrecen távot olyan rönyóban, amiben a jobb hátsó csillapító felső csavarja elmaradt útközben (vagyis valahol az utastérben megvolt), na az szépen kolompolt.

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapító táján gondolkoznék, mondjuk a szára jól van?

Egyszer sikerült ülnöm egy Bp-Debrecen távot olyan rönyóban, amiben a jobb hátsó csillapító felső csavarja elmaradt útközben (vagyis valahol az utastérben megvolt), na az szépen kolompolt.

Na az egyszer kiszakadt nekem a karosszériából és vissza lett heggesztve.. Az kopácsolt rendesen,,,

Ez más hang.. leírhatatlan, mély mégis csörgő, de nem a csapágyhang. Teljesen mintha a kipufogó lenne ütve és az a fémes kongó utó hang jönne...

Elviszem futóműveshez hátha tudja, ha nem akkor meg... Nem tom. Csak megtudják mondani, h mitől van ez.

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapító táján gondolkoznék, mondjuk a szára jól van?

Egyszer sikerült ülnöm egy Bp-Debrecen távot olyan rönyóban, amiben a jobb hátsó csillapító felső csavarja elmaradt útközben (vagyis valahol az utastérben megvolt), na az szépen kolompolt.

Akkor ha holnap megyek be a boltba kérek HF csavar készletet is meg akkor a két tömítést :)

Szép kis összeg lesz a végére... De legalább fain lesz a verda.

Link to comment
Megosztás:

Óóóó, hogy aza....azt mondják felül folyik az olaj a tömítésnél...szóval csere lesz. Remélem nem sok pénz!

Ilyen benzin mellé rakható tisztítószerekről mi a vélemény? valami liquid molly-ról hallottam tán. Tuti, hogy az egész rendszer belül TISSSSZTA retek és ki kéne valahogy pucolni...vélemény? :)

Link to comment
Megosztás:

Hát ennyit nem ér az a 5 lóerő (1.2 bezines autó, C12NZ)

Akkor csak gyalultatok belőle minimálisan. Egyébként mi ez a 9 és 10.5?

Ezt ha így mondom annak akinél csináltatom az érteni fogja? Max akkor 10-re mehet. Lehet nem sokat jelent, de több a semminél és tankolhatok 95-öst :)

Hát a csavar akkor cserélve lesz ha kell. Ha nem kell és nincs baja akkor maradhat. Egyébként hány darab csavar kell?

Sűrítési viszony. A c12nz 9.1:1 sűrítésű gyárilag,a táblázatban nincs ilyen motor,de a többiből következtetve 1mm-t leszedésével lehet 10-10.5 sűrítést csinálni.Amúgy az esztergályos fogja látni mennyit kell minimum leszedni belőle,hogy ne legyen görbe,mert a hőterheléstől hullámosodhat,ezért kell síkolni elsősorban.

424229-20111230-yUMGq9.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez a hang szokott jönni, mikor kibújik a kipufogó az egyik gumitartóból,és hozzáverődik az alvázhoz, de te írtad, hogy azt átnézted.

Hali!!!

Nekem a kipufogódob bilincse ért a hídhoz ha valaki beült még a kocsiba. Vagy tekerd feljebb a zenét :D

A kipufogó bilicsére nem gondoltam, megnézem, meg meg is nézetem. A Gumi meg biztos oké, mert vettem 2 újat és a 2 régiből 1 elvolt öregedve. 1GM-es meg még jól tartotta magát.

Rátettem a 2 újat, meg rajta hagytam még az egyik GM-est is és elég stabilan áll.

Köszönöm a tippeket.

Még a lengéscsillapítóra gyanakszom, h +160kg nál megült az az oldal és esetleg felütközik, valamint a felüközés gátló.

Ezek lehetnek talán a hibaforrások, de megnézetem és leírom, h mi volt a valódi hiba!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.