Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nem tudom mennyire off, de ezt megszeretném osztani. Az Én lelki világom (ha volt már bocsi)

Hát ez elég kommerz! :D

Én is adagolok még 1-2 képet, csak, hogy dicsekedjek, vagy épp másoknak is kedvet adjak!

Ez most épp a saját autóm kb. 2-3 hete ezt csináltam: (kicsit befoglalom a lapot! Ezért bocsi! ) :)

Elsőnek lökös nélkül:

120315_101930.jpg

Itt már ütköző sincs:

120315_110655.jpg

Közeli fotó, h látszódjon hol a rozsda.

120315_110707.jpg

Ütköző nélkül, a munkálatok után(csiszolás, rozsdamarás, kezelés):

120315_155256.jpg

Utolsó kép ütközővel is, az ütköző MATT a kasztni fényes. Szándékos 2 féle festék, nekem nagyon tetszik.. :)

120315_160356.jpg

Link to comment
Megosztás:

Itt a tavasz, úgy látszik lassan mindenki szétborítja az autóját :D

Én sem maradok ki a sorból, most az első lökösöm van soron, mivel az enyém 94-es így a régi (csúnya :)) első lökös van fent, még régebben szereztem egy új fajtát, azt javítottam ki, mert volt bent egy törés, itt látható a csiszolt, glettelt eredmény, még festés előtt :D

m5ssm1b6cno9kao9rxo.jpg

Azóta már kapott még egy utolsó vékony réteget a legkisebb hibák éltüntetése végett, majd teszek fel festett képet is :)

Link to comment
Megosztás:

Az igen. Látom mindenki komoly munkákat végez. :)

Hamár így belejötettek nem akar valaki elvállalni 2 küszöb cserét okiba? :D

Egyébként mindenkinek jó munkát kívánok, és ahogy látom szépen mennek a dolgok. Sok sikert srácok ;)

Adsz hozzá hegesztőt? :D

Link to comment
Megosztás:

Most őszintén johhny, nem beszólni akarok... de tudtom szerint te moderátor vagy itt az oldalon, egyik lényeges dolog lenne, hogy ne szemeteljék tele oda nem illő hozzászólásokkal az adott topic-ot, de valamiért te pont az ellenkezőjét csinálod, nem kíváncsi szerintem senki a köztetek lévő "vitákra", ahelyett hogy erre pazaroljuk a karaktereket inkább segítsünk a kérdező emberkéknek, vagy legalább témába vágó dolgokról társalogjunk!

Tudom, hogy a vélemény olyan mint a s*ggly*uk, mindenkinek van de senki sem kíváncsi a másikéra... de azért én leírtam, viszont nem beszolás céljából!

Engem irritál a GYPs, buta, szellemileg sérült (vagy hogy is írta rólam) lakótelepi panel suttyó! Ennyi! :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom a küszöb gondok általános hibaként jelentkezik a corsaknál. Ha majd kell akkor tuti nem javítgatni fogok hanem beszerzek újat és csere.

Nézelődtem és patacsinál eléggé elfogadható áron van. Nem éri meg toldozgatni- foltozgatni :)

Kihasználva ezt a szép szeles, napos időt, kiszedtem az alapjárati motoromat és végre megtisztítottam.

Ráfért már mert eléggé gázos volt. Tisztítás után visszarakva, próbánál eléggé szépen beállt egyből az alapjárat.

Kíváncsi leszek előjönnek e az alapjárati hibák vagy ,hogy ezért voltak e a gondok :P

Link to comment
Megosztás:

Hát valahonnan kéne szerezni :) Ott a környéken nincs kölcsönbe? Hegesztőpálcát meg veszek aztán megoldhatnánk okiba mert az enyém eléggé szétvan :D

Ismerősöm van aki karosszériázik, nekem is ő fogja majd húsvét után a nyúlványokat hegeszteni, meg az 1.2-esen is kell.

Pálcással bódézni? :) CO vazze! :)

Kinek mi tetszik, van aki csak pálcással tud szépen hegeszteni, van akinek a CO fekszik :)

Link to comment
Megosztás:

Betettem a motort a kocsiba. 2 napig faragtam, mert volt egy két dologgal szívás. Lefúrtam a ponthegesztéseknél a jobb oldali motortartó bakot, kivagdostam a lemezt, és behegesztettem az előre megcsinált lemezt amibe a másik fajta motortartó bak került. Ez be volt tervezve, viszont az nem, hogy a leömlő rossz helyre megy. 4kerekes caliból való eredetileg, és nem középre ment, hanem oldalra, mivel ott középen az osztómű volt...

Ketyeg a motor, most kell gyűjteni a km-eket járatással, aztán mehet padra állítgatásra.

Link to comment
Megosztás:

Betettem a motort a kocsiba. 2 napig faragtam, mert volt egy két dologgal szívás. Lefúrtam a ponthegesztéseknél a jobb oldali motortartó bakot, kivagdostam a lemezt, és behegesztettem az előre megcsinált lemezt amibe a másik fajta motortartó bak került. Ez be volt tervezve, viszont az nem, hogy a leömlő rossz helyre megy. 4kerekes caliból való eredetileg, és nem középre ment, hanem oldalra, mivel ott középen az osztómű volt...

Ketyeg a motor, most kell gyűjteni a km-eket járatással, aztán mehet padra állítgatásra.

C20NE vagy C20XE legalább? :D

Link to comment
Megosztás:

Helló - Sziasztok !!!!

Corsa B ügyben szeretném a tanácsotokat kérni.

Felnivásárlás előtt állok,csak nem tudom milyen legyen 14-15",és milyen ET-vel.

Esetleg tapasztalatok érdekelnének,és ha van,képek is !!! :-)

danyi82@citromail.hu

Köszönet,előre is.......

Link to comment
Megosztás:

Jó a pálcás. Legvékonyabb elektródával csináltunk vele anno egy ford fiestát,kereszttartó,homlokfal,sárvédők. Vagy nem húzott ívet vagy feljebb tekerted,akkor meg kikapcsolt a szomszédban a porszívó/hűtő/hajszárító és átégette a vékony lemezt. Egy élmény volt.

Arról nem is beszélve, hogy micsoda dudorokat húz a lemezbe...szép púpos lesz! :D

Link to comment
Megosztás:

Engem irritál a GYPs, buta, szellemileg sérült (vagy hogy is írta rólam) lakótelepi panel suttyó! Ennyi! :D

lol, nem voltam már itt több mint egy hónapja és még mindig megy ez...olyan mint a barátok közt,akár mikor kapcsolom be mindig tudom hol tartanak :D

Link to comment
Megosztás:

Betettem a motort a kocsiba. 2 napig faragtam, mert volt egy két dologgal szívás. Lefúrtam a ponthegesztéseknél a jobb oldali motortartó bakot, kivagdostam a lemezt, és behegesztettem az előre megcsinált lemezt amibe a másik fajta motortartó bak került. Ez be volt tervezve, viszont az nem, hogy a leömlő rossz helyre megy. 4kerekes caliból való eredetileg, és nem középre ment, hanem oldalra, mivel ott középen az osztómű volt...

Ketyeg a motor, most kell gyűjteni a km-eket járatással, aztán mehet padra állítgatásra.

Nem kisblokk? Ahhoz miért kellett bántani a bakot?

A leömlőd milyen fordulatú nyomatékcsúcsra van méretezve?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.