Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Tudom! :) A WC-s nénit említeni sem mertem! :) Ha már így beleizgatsz minket a sztoriba, akkor ne legyél az a tipikus irodalmi egyén, h ránk hagyd az ötletelgetés! :) Valamit ossz meg, persze kulturált körülmények között, akár csak felszínesen.

Viszont azt megkérdezhetem, h Neked mennyit fogyaszt ez az "úJ" motor?

(Gondolom még bejárats)

Miért nem dirty barátodat kérdezed,ha ennyire izgat?

Link to comment
Megosztás:

Pár embertől is hallottam vissza, h a DIS kockára rádugott alsó gyújtás kábel olajos. Mint itt kiderült a DIS mögötti O gyűrű adja meg magát.

Ha valakit érdekel ez a cikkszáma C-s kezdetű motorokhoz, NZ akár SE végződéssel és 1.2 1.4 1.6 1.8-ba is ez való:

1212579200 összesen 110Ft-omba került.

Hozzá is kezdetem, a kis DIS kocka desszert és a mögötte levő folyás miatti terület:

120406_113347.jpg

120406_104623.jpg

Levettem a DIS kockát és úgy kezdődött, h hol a gyűrű??

120406_105723.jpg

Gondoltam, h nem lesz ez ilyen egyszerű, mert ezt a lapkát is le kell csavarozni, na meg is tettem:

120406_104559.jpg

És levételnél valahogy ilyen volt, igaz ez már tísztitott változata, de a gyűrűnek nyoma sem volt, csak gumi foszlányok voltak:

120406_105652.jpg

Aztán került erre a gyűrű és kész is.

Vissza a csavarok, vissza a DIS, persze tisztítás, közben, majd utána és meglátjuk mi lesz az eredménye. :)

Link to comment
Megosztás:

Jajj Haka, milyen inzultuskeltő vagy! :D Én nem tudom, h kivel találkozott... Inkább az autódról beszélj! Megtaláltad a hibát? Leömlő oldal? Vagy a kipufogó sem segített a helyzeten?

Úgy látszik igen,meglett a hiba.

Egyik szívószelep hidrotőkéje fordulaton elengedte az olajat. Lehúzott ablaknál vettem észre,hogy amikor torpan,akkor csattog,pihentetem->olajjjal megtelik,csattogás elmúlt. Kiszedve egyiken sem látszott semmi hiba.

Szóval szereztem 8 gyári hidrotőkét,szétszedtük,megtisztítottuk őket. Olyan csendben vannak,mint új korában kb. és már több mint egy hete nem jön elő a hiba. Azért durván sunyi volt ez a torpanás,mert ugye minden szenzor megfelelően működik,meg emisszión sem látszana semmi egy alig nyíló szívószelep miatt szerintem. Ha kipufogó-szelep csinálta volna,akkor visszadurran a szívócsőbe és hamar meg lett volna,merre kell keresni a bajt.

Cseréltem én is ilyen O-gyűrűt,állítólag vékonyabbat kaptam,mint ami belevaló így ereszt továbbra is. De már megvettem a belevalót,de menetet is kell majd fúrjak,mert az egyik alsó megszakadt.

Neked mi van a fagydugó helyén a DIS-kocka alatt,ez gyári dolog?

Link to comment
Megosztás:

Neked mi van a fagydugó helyén a DIS-kocka alatt,ez gyári dolog?

Igen, gyári... hát megnemmondom... Ez vmi jeladó, talán motorhőfok.. ezt nem tom pontosan.. :blush:

Azt láttam, h BOSCH márkájú.

Neked X-es a motorod és elépzelhető, h abba más az O gyűrű, mert amit én vettem az C-sekhez való.

VÉGRE meg van mi a hibád! :) Nem akartam én is azt mondani, mint egy sokat emlegetett személy, de közel álltam, h azt mondom, h dobd ki azt a motort, mert vmit nagyon elrontottál benne, de bennem maradt! :) Örülök, h sikerült kiszűrni. A lambdát kimérném szívesen az enyémbe, de nem tudom, h hogy kell... :blink: Tök jó az idő és kedvem van ezekhez...

SZERK.: ESIK AZ ESŐ... :sick:

duda biztositekot meg tudja vki mondani?

Ha működik a vészvillogó akkor jó a biztosíték.

Amúgy az 1-es számú. Mellette van a számozás. Az 1-esen van a kürt és a vészvillogó is. Azért mondom, ha jó a vészvillogó akkor a biztosíték is jó!

SZERK.: Köszi CSIGI! :)

Ez az 5hsz/24h....

Link to comment
Megosztás:

- a lokharitok / sarvedoszelesitesek feketeseget vissza lehet adni vmilyen modon? az elso lokost cserelni a fogom, de a tobbi cucc jo allapotban van, csak napszittak.....

- melyik a duda biztositekja? levettem a kapcsolotablat, de nem tudom beazonositani, irodalmam meg nincsen... es sajna nem szol a duda, de mielott lebontanam a kocsi elejet, hogy hozzaferjek, megneznem, hogy a biztosito okes-e... vagy van valamilyen egyeb trukkje/hibaja?

- van valami tuti opeles szerelo helyetek? vszinuleg pesten fogok gumit szereltetni, es egyuttal beallittatnam a futomuvet is

duda biztositekot meg tudja vki mondani?

Link to comment
Megosztás:

Pár embertől is hallottam vissza, h a DIS kockára rádugott alsó gyújtás kábel olajos. Mint itt kiderült a DIS mögötti O gyűrű adja meg magát.

Ha valakit érdekel ez a cikkszáma C-s kezdetű motorokhoz, NZ akár SE végződéssel és 1.2 1.4 1.6 1.8-ba is ez való:

1212579200 összesen 110Ft-omba került.

Hozzá is kezdetem, a kis DIS kocka desszert és a mögötte levő folyás miatti terület:

:)

16SH-hoz kerestem ilyan O gyűrűt, még az is ez a méret.

Persze a 16SH egyik adatbázisban sem szerepel már. :)

Ha jól emléxem az X-es mocikon már a vezérműház teliöntvényből készült ezen a részen, nincs O gyűrű.

Link to comment
Megosztás:

Tudom! :) A WC-s nénit említeni sem mertem! :) Ha már így beleizgatsz minket a sztoriba, akkor ne legyél az a tipikus irodalmi egyén, h ránk hagyd az ötletelgetés! :) Valamit ossz meg, persze kulturált körülmények között, akár csak felszínesen.

Viszont azt megkérdezhetem, h Neked mennyit fogyaszt ez az "úJ" motor?

(Gondolom még bejárats)

sztori nincs, wc-s néni nem vagyok :)

ami a motort illeti olyan mint egy svájci óramű, szépen jár,jól megy,van benne erő. fogyasztását nem tudom, de végülis tök mindegy,ha autóval akar járni az ember úgyis kell tankolni,de eldöntöttem hogy 500forintos benzin árnál le fogom tenni és rohadjon meg az állam....(de itt vége is a rendszer elleni morgásomnak :) )

Link to comment
Megosztás:

ami a motort illeti olyan mint egy svájci óramű, szépen jár,jól megy,van benne erő. fogyasztását nem tudom

Nem is baj, h nem tod.. Ennyi a lényeg amit írtál!

Ha jól emléxem az X-es mocikon már a vezérműház teliöntvényből készült ezen a részen, nincs O gyűrű.

Az X-esek akkor jól jártak! :)

Bár annyiból jó, h nálunk ez bontható!

Viszont van egy problémám... Nem találom sehol azt a csavart amiről itt szó van:

http://www.opelforum...6_202_32480.jpg

Nekem így néz ki és sehol... :(

https://lh5.googleus...0406_113354.jpg

Tudjátok ez ez a topic:http://www.opelforum...?showtopic=1762

Valaki bekarikázná nekem a képen, h merre találjam az nagyon jó lenne..., én már kezdem feladni..

HAKA!!

hutof_rz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

de eldöntöttem hogy 500forintos benzin árnál le fogom tenni és rohadjon meg az állam....(de itt vége is a rendszer elleni morgásomnak :) )

Oké, hogy leteszed, de max. a benzin pénzt spórolnád meg, mert az autó után ugyan úgy kell mindent fizetned, ha használod, ha nem! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem is baj, h nem tod.. Ennyi a lényeg amit írtál!

Az X-esek akkor jól jártak! :)

Bár annyiból jó, h nálunk ez bontható!

Viszont van egy problémám... Nem találom sehol azt a csavart amiről itt szó van:

http://www.opelforum...6_202_32480.jpg

Nekem így néz ki és sehol... :(

https://lh5.googleus...0406_113354.jpg

Tudjátok ez ez a topic:http://www.opelforum...?showtopic=1762

Valaki bekarikázná nekem a képen, h merre találjam az nagyon jó lenne..., én már kezdem feladni..

X12sz-n meg x16sz-n is van ilyen O-gyűrű a tengely végén.

Nekem is ugyanilyen stiftes a rudazat. Pontosan merre kell állítani nem tudom,mert én benne ültem és tartottam a váltót,miközben a csápos emelő alatt a szerelőm kilazította,majd megszorította. De a fék légtelenítése is ugyanilyen rejtély nekem,mert én mindig csak a pedált pumpáltam. :D

Link to comment
Megosztás:

Oké, hogy leteszed, de max. a benzin pénzt spórolnád meg, mert az autó után ugyan úgy kell mindent fizetned, ha használod, ha nem! :)

Nálam az a minden B2 biztosítással 9.800ft éves biztosítás meg olyan 5ropi teljesítményadó és két évente huszonvalahányezer műszakira.

Tehát éves szinten ez kevesebb,mint 30eft,ami jelenleg kicsit több,mint teletankolni a corsa 47literes tankját.

2009ben vettem a corsát,még 230ft-ért is tankoltam bele,ami három év alatt a duplája lett.

Ismerek olyan embereket,akik néhány éve még feleslegesen feltűnő és nagy autóval jártak Bp-en,most meg sörözés közben arról győzköd,hogy milyen jó dolog robogózni. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali egy eléggé érdekes kérdésem lenne mégpedig az hogy az A corsa vezérműtengelye jó a B corsába ?

Motorkódtól függ.... Am valszeg nem olyan a motorkód a két típuson, de ezt jó lenne tudni.

Ezek kompatibilisek egymással:

C14NZ-X14NZ

X12SZ-C12NZ

X14XE-X16XEL-Z16XE-Y16XE-X18XE1-Z16YNG

C14SE->semmivel

Haka fentebb belinkeltem képet az érzékelőről.

Kösz! Gondoltam,hogy hőfok jeladó lesz. Nálam a szívőcső aljába van becsavarva,mert központi injektorosnál ott is kering a hűtővíz.

Nem nézted véletlenül a vezérműtengelyeden,hogy a középső furat az vak-e?

Mert nz és sz tengely között az a különbség amit feljebb leírtam. De,hogy dis-es se nek is vak-e a vége azt nem tudom.

Így nézki, tegnap be is linkeltem. Spórolni kell a HSZ-ekkel! :) ) Mármegint elfogyott........

120406_104559.jpg

Módosítva : Pistiv
Link to comment
Megosztás:

Hali egy eléggé érdekes kérdésem lenne mégpedig az hogy az A corsa vezérműtengelye jó a B corsába ?

C12nz és x12sz vezérműtengelye között annyi a különbség,hogy az x-esnek vak a vége a gyújtás oldalon,a c-en ott van egy olajfurat.

Belemenni 100%-hogy belemegy és a vezérlés sem változik,de hogy az imént emlegetett O-gyűrű megfogja-e a többlet olajat és nem fog csepegni az más kérdés.

Link to comment
Megosztás:

Nálam az a minden B2 biztosítással 9.800ft éves biztosítás meg olyan 5ropi teljesítményadó és két évente huszonvalahányezer műszakira.

Tehát éves szinten ez kevesebb,mint 30eft,ami jelenleg kicsit több,mint teletankolni a corsa 47literes tankját.

2009ben vettem a corsát,még 230ft-ért is tankoltam bele,ami három év alatt a duplája lett.

Ismerek olyan embereket,akik néhány éve még feleslegesen feltűnő és nagy autóval jártak Bp-en,most meg sörözés közben arról győzköd,hogy milyen jó dolog robogózni. :D

Azért azt megnézném, hogy télen mínusz x fokban hogyan motoroznak :D Kicsit hosszabb távon mész aztán ráfagy a s***gged a motorra :D Egyébként azt is tankolni kell, akkor meg már szinte mind1

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.