Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

nekem pl. az van benne, hogy opel corsa city :)

a családi kocsiban meg opel astra gl.

lehet béna az ügyintéző ennyire? :)

Nekem az SI-ben 1.4i szerepel... Ezek nem tudnak semmit, csak okoskodni..

Ez az egész annyi, hogy a Corsa-kat köztük az A és a B szériának a jelentős részét Spanyolban gyártották ezután terítették őket, jöttek magyarba is, osztrákokhoz is stb. A kezdettől fogva (tehát első tulaj magyar) magyarba hozottakkal nem volt gond, de amik osztrákba mentek és később magyarba lettek forgalomba helyezve azokkal gond volt az okmányirodában (tapasztalataim szerint), köztük az enyémmel is anno és most Alexandráéval is. Az lényeg, hogy a papíron nem Corsa B típus szerepel, mert szerintük ez nem létezik, legalábbis az adatbázisukban, hanem kódnév szerű típust kap vagyis S93-at. Csak amíg ezt végig nem gurigázzák addig nem kap rendszámot, egy megoldás van, várni és tűrni...

Link to comment
Megosztás:

Mert nyelvében él a nemzet...

Látom kötekedős kedvetekben vagytok, amit meg is értenék, ha mondjuk nem lenne érthető amit írtam, de úgy látszik csak ezt látjátok meg, azt nem hogy valakinek próbálok/próbálunk segíteni...

Ja ne haragudjatok.... itt nincs ingyen szerviz.... büntessetek meg -.-

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ha írásban folyik a kommunikáció,akkor tessék helyesen használni az adott társalgás nyelvét. Mert könnyen eljuthatunk arra a szintre,mint amit tizenévesektől látok a fészbukon,hogy egyszerűen NEM TUDOM ÉRTELMEZNI A LEÍRTAKAT.

Mert azért az,hogy magyarba -tehát benne a magyarban-,elég röhejesen hangzik. Tudom,hogy élő nyelvben előfordul egyeseknél,(a Gabi néni ált. isk. ötödik osztályában be is írt egy büdös nagy egyest G. Andisnak miatta :D )

Én sem vagyok egy helyesírás bajnok,biztosan elírok dolgokat,ha szólnak érte,akkor nem sértődöm meg miatta.

Link to comment
Megosztás:

Ez mind szép és jó, de abba egyikőtök sem gondol bele, hogy mondjuk sietek de még gondoltam megírom, mert segíteni szeretnék és időhiány miatt lerövidítem a mondanivalómat, erre unatkozó emberek ahelyett, hogy témánál maradtak volna belekötnek holmi m betűkbe. Azt persze nem szóljátok meg amikor beesik ide valaki és teljesen flegmán, követelőző módon, na és nem utolsó sorban olyan értelmetlenül, hogy 6. olvasásra sem érted meg mit kérdez.... Mert volt ilyen nem is egyszer ezt mindenki tudja.

De személy szerint befejeztem az offolást, maradjunk a témánál és segítsünk, ha pedig nem lehet segíteni egyáltalán minek ez a topic?

Link to comment
Megosztás:

Nem erről van szó, csak ha már írunk, adjuk meg a módját és tiszteljük meg a magyar nyelvet annyival, hogy azt az egy nyomorult betűt oda írjuk.

Ennyi...se több. ;)

Erre csak annyit tudok mondani az vesse rám az első követ aki még soha nem hibázott...

Link to comment
Megosztás:

jönnekcsakjönneke azokeakikhásóse óvassá visszaeaztamit irnakhogyértelmese merthakiesikakerékakanyarbanakkornyÍlvánakettescsavarralvótagondugyehogyeigazamvan

Amúgy mi is az a kettes csavar? :D Na mindegy. Nehéz kérdés a magyar nyelv, mert tulajdonkppen mindenki a legjobbat adja saját magából, aki (ide) ír. Hogy náluk ez a legjobb, vagy csak valamilyen igénytelenség ütötte fel a fejét, azt nem tudni. Nehéz kérdés, mert felnőtt emberek lévén nem szeretjük, ha olyan dolgokért kötnek belénk, ami bár talán jogos, mégiscsak (mégis _ csak?) az iskolába való.

Az is igaz, hogy nem mindenki tehet arról, hogy nem használja a nyelv eszközeit magas szinten. Nekik, de néha magamnak is azt üzenem, hogy ne haragudjanak azokra, akiknek a szemét csípi egy-egy rosszul használt forma. Hogy van különbség a szobába és a szobában között, mást jelent egyik és mást a másik.

Szóval, feleim, olvassuk vissza, amit írunk, és gondoljuk bele magunkat az olvasó helyébe, fejezzük ki magunkat értelmesen, legyen annyi igényünk, hogy értse meg elsőre az olvasó, mit is akartunk kérdezni. Legyünk igényesebbek, mint a média!

Csigi, amit most írok, magyarázatként szánom, nem még egy rúgásként beléd; igen, egyetértek, hogy mindenki hibázik. Kb. a nyolcvanas években volt egy kabaréjelenet, amiben pont ezt a németbe'-dolgot figurázták ki, egy turistacsoportban egy affektáló gazdag nő sorolta el öt perc alatt vagy nyolcszor, hogy hányszor volt már görögbee, törökbee, és mindenféle bee-be'. Ezzel valószínűleg elvették a bee-zéstől az emberek kedvét pár tízévre, de az már, istenem, lejárt. :) Az igaz, hogy összehasonlíthatatlanul hosszabb kimondani a horvátba helyett azt, hogy Horvátországban. Áthidaló megoldásnak jó "a horvátoknál".

Köszönöm a figyelmet.

És ha már Opel-fórum (és-sel nem kezdünk mondatot, tudom), gyorsan újabb adag hamut szórok a saját fejemre: még mindig nem haladtam a tank-lélegeztető javításával, bár most egy darabig nem lesz aktuális. Majd jelentkezem, ha lesz új hír. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő tegnap kitolattam a combómmal és utánna a váltóm elszállt lötyög nem tudok vele váltani csak hátramenetbe van nem reccsent semmi benne. Mi történhetett???

Köszönöm

Laci

Nézd meg a motortérben hogy tudod-e kézzel kapcsolni , talán a rudazat szabadult el....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő tegnap kitolattam a combómmal és utánna a váltóm elszállt lötyög nem tudok vele váltani csak hátramenetbe van nem reccsent semmi benne. Mi történhetett???

Köszönöm

Laci

Ahogy kknl is írta lehet, hogy a rudazatnál történt valami, vagy csuklópont a motortérben az tűzfal után, lehetséges, hogy eltörött a stift és szétcsúszott a rudazat, a másik, rosszabbik helyzet, ha a váltókulisszában mondjuk eltörött a sebesség választó villa, bár azt talán lehetne hallani, még nem volt hozzá szerencsém így nem tudom milyen hangja van, ha történne ilyen, de 4 csavar kivétele után könnyen kiderítheted a dolgot. Esetleg beragadt a villa, sikerült betenni valamilyen módon két sebesség közé, a Opel mindig is híres volt a hátramenetbe kapcsolásáról, erős kerregések közepette :D Csak mert lusták voltak szinkronizálni.

jönnekcsakjönneke azokeakikhásóse óvassá visszaeaztamit irnakhogyértelmese merthakiesikakerékakanyarbanakkornyÍlvánakettescsavarralvótagondugyehogyeigazamvan

Amúgy mi is az a kettes csavar? :D Na mindegy. Nehéz kérdés a magyar nyelv, mert tulajdonkppen mindenki a legjobbat adja saját magából, aki (ide) ír. Hogy náluk ez a legjobb, vagy csak valamilyen igénytelenség ütötte fel a fejét, azt nem tudni. Nehéz kérdés, mert felnőtt emberek lévén nem szeretjük, ha olyan dolgokért kötnek belénk, ami bár talán jogos, mégiscsak (mégis _ csak?) az iskolába való.

Az is igaz, hogy nem mindenki tehet arról, hogy nem használja a nyelv eszközeit magas szinten. Nekik, de néha magamnak is azt üzenem, hogy ne haragudjanak azokra, akiknek a szemét csípi egy-egy rosszul használt forma. Hogy van különbség a szobába és a szobában között, mást jelent egyik és mást a másik.

Szóval, feleim, olvassuk vissza, amit írunk, és gondoljuk bele magunkat az olvasó helyébe, fejezzük ki magunkat értelmesen, legyen annyi igényünk, hogy értse meg elsőre az olvasó, mit is akartunk kérdezni. Legyünk igényesebbek, mint a média!

Csigi, amit most írok, magyarázatként szánom, nem még egy rúgásként beléd; igen, egyetértek, hogy mindenki hibázik. Kb. a nyolcvanas években volt egy kabaréjelenet, amiben pont ezt a németbe'-dolgot figurázták ki, egy turistacsoportban egy affektáló gazdag nő sorolta el öt perc alatt vagy nyolcszor, hogy hányszor volt már görögbee, törökbee, és mindenféle bee-be'. Ezzel valószínűleg elvették a bee-zéstől az emberek kedvét pár tízévre, de az már, istenem, lejárt. :) Az igaz, hogy összehasonlíthatatlanul hosszabb kimondani a horvátba helyett azt, hogy Horvátországban. Áthidaló megoldásnak jó "a horvátoknál".

Köszönöm a figyelmet.

És ha már Opel-fórum (és-sel nem kezdünk mondatot, tudom), gyorsan újabb adag hamut szórok a saját fejemre: még mindig nem haladtam a tank-lélegeztető javításával, bár most egy darabig nem lesz aktuális. Majd jelentkezem, ha lesz új hír. :)

Értem én a ténymegállapításodat, illetve többiekét is, de ha ez egy Corsa B-nek nevezett topic tehát elméletileg szorosan kapcsolódnia kellene minden egyes hozzászólásnak magához a típushoz akkor miért keverednek bele a nyelvtani hozzászólások, ennyi erővel töröljük a topicot és hozzunk létre egy "Mindent a helyesírásról" vagy "Beszélgessük az anyanyelv helyességéről" topicot, így mindenki ki tudja élni a vágyait.

Továbbá ha magyarba helyett azt írtam volna hogy magyarban, ha jól belegondoltok nem ugyan azt érted? Most próbálok haka magyarázatán továbbmenni, mivel ő azért kötött bele mert úgy értette hogy... idézem "magyarba -tehát benne a magyarban-,", ezzel a mondatával meg is magyarázta azt az 1 betűt amit szerintetek kihagytam, vagyis az n betűt, hiába írom hogy magyarba vagy magyarban az értelme ugyan az benne a magyarban, nem lett volna más megoldás mint, hogy kiírjam az országok nevét teljesen, viszont ezt ahogyan korábban is írtam időhiány miatt nem tettem meg, na most -és ezzel zárnám is a mondandómat és az "offolást" is- erre csak annyit tudok mondani ha szúrja a szemed a hozzászólásom, ne olvasd el vagy ha bajod is van vele privátba közöld vele, vagy e-mailben mert azzal nem szemeteled tele azt a bizonyos topicot ami nem erre hivatott véleményem szerint.

Ja és J0hnny, neked mint moderátornak, úgy tudom az lenne a dolgod, hogy a topic témájába nem illő hozzászólásokat töröld és egyéb, ergo azt a bizonyos első hozzászólást törölnöd kellett volna ahelyett hogy még adod alá a lovat.

Köszöntem a figyelmet, és ezúton is kérem akinek a fenti szöveggel kapcsolatban bármi kételye, óhaja, sóhaja, netán belekötni valója vagy privátba közölje azt felém vagy e-mailben.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ha írásban folyik a kommunikáció,akkor tessék helyesen használni az adott társalgás nyelvét. Mert könnyen eljuthatunk arra a szintre,mint amit tizenévesektől látok a fészbukon,hogy egyszerűen NEM TUDOM ÉRTELMEZNI A LEÍRTAKAT.

Mert azért az,hogy magyarba -tehát benne a magyarban-,elég röhejesen hangzik. Tudom,hogy élő nyelvben előfordul egyeseknél,(a Gabi néni ált. isk. ötödik osztályában be is írt egy büdös nagy egyest G. Andisnak miatta :D )

Én sem vagyok egy helyesírás bajnok,biztosan elírok dolgokat,ha szólnak érte,akkor nem sértődöm meg miatta.

Jogos az észrevételed, de szerintem most csigi esetében kicsit túlzó volt :)

Viszont van néhány gyökér, aki beömleszt ide egy ékezetek, nagybetűk és írásjelek nélküli cicerói körmondatot, az valóban rohadtul idegesítő. Az ilyen hozzászólásokat egyből törölném, ha lenne jogosultságom hozzá :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő tegnap kitolattam a combómmal és utánna a váltóm elszállt lötyög nem tudok vele váltani csak hátramenetbe van nem reccsent semmi benne. Mi történhetett???

Köszönöm

Laci

Nekem ilyen most volt 2x is. Elöször csak nagyon lazán járt a váltó, de még lehetett váltani, utána már teljesen szétesett és beragadt a sebesség is. 2db müanyagot cseréltek és utána jó lett. Mindenesetre nem volt túl jó négyesbe eljutni a szervizig :) Összvisz párezer ft volt mindenestül.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer jönnék rá, mi miatt van, hogy indulás után nem állandó jelleggel, de gyakran amíg be nem melegszik a motor, nem reagál jól gázadásra, tehát nyomom, de nem gyorsul, majd hirtelen meglódul. Meleg motorral, aztán minden rendben van a teljesítményéhez képest jól megy.

Gyújtást cseréltem előző hónapban kompletten, ezenkívűl az egyik fals levegő problémámat is megoldottam.

AC pumpa októberben lett cserélve, utángyártottra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van lehetőségem jó áron megvenni 15ös téligumit acélfelnivel ami egy vectra

alatt volt. B Corsa alá betehetem szerintetek? A kerék szélességét azt még nem tudom. Tudnátok segíteni mert holnap kellene mennem és akkor nem megyek próbanapra. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Ja és J0hnny, neked mint moderátornak, úgy tudom az lenne a dolgod, hogy a topic témájába nem illő hozzászólásokat töröld és egyéb, ergo azt a bizonyos első hozzászólást törölnöd kellett volna ahelyett hogy még adod alá a lovat.

Ez így igaz, viszont ha ezt nagyon sarkosan kezelném...hát hogy is mondjam :)

Senki nem állította, hogy nem hibázik az ember, persze hibázik, de nem fogom mégegyszer leírni én miért szóltam, elég egyértelmű.

A ba/be és a ban/ben nagyon nem ugyanaz...mindegy, lépjünk ezen túl. ;)

Jaaa és a topik címe Általános, tehát ide ergo minden befér. :)

Link to comment
Megosztás:

Jogos az észrevételed, de szerintem most csigi esetében kicsit túlzó volt :)

Viszont van néhány gyökér, aki beömleszt ide egy ékezetek, nagybetűk és írásjelek nélküli cicerói körmondatot, az valóban rohadtul idegesítő. Az ilyen hozzászólásokat egyből törölném, ha lenne jogosultságom hozzá :)

Van ott lent egy gombocska, ha ilyet látsz: JELENT! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.