Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

alkatrész szám :GM 55351260

katalógus szám 5851591

a 2-es tétel

http://www.google.hu...,r:2,s:51,i:243

csergőbe van 2db

a cikkszámra nem fogsz találni semmit,csak a normál egr-t dobja rá

még valami... ne tévesszen meg az hogy ez c corsa alkatrész ,a motor ugyan az ..

Oké, köszönöm. Rákérdezek. Gondolom a leprogramozás itt is szükséges, hogy ne legyen hibakód!?

Link to comment
Megosztás:

Hali honan tudom meg az autó szinkodját ?

A festékboltban nem voltak hajlandóak összehasonlitani a festékszilánkal egy szinskálát amit vittem .

Akarok kevertetni valahol máshol csak nem szeretnék rápacsálni

Szia, Szinkód:

Kis ábra mutatja a táblákat, meg hogy milyen is. De többféle tábla van még Corsán is

Aztán lentebb a táblázatban hasonlítsd össze és megmondja milyen színű, de gondolom a kódból már a festékes is tudja milyet adjon.

Más:

Tudja valaki, hogy milyen ragasztóval teszik össze a motorháztető felső lemezét és alatta a merevítőt?

"Avagy ki, mivel ragasztana...."

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a problemam, hogy a napokban elkezdett vmi nagyon zugni a motorterbol. Olyan csapagy hang, mint mikor nincs kenes. Amit megfigyeltem, hogy ha benyomom a kuplungot, akkor megszunik a hang, tehat sebessegben kell legyen es olyan 40 km/h-nal mar hallatszik. En nyomocsapagyra gyanakszom, de varom a ti velemenyeteket is. Illetve, hogy ennek a csereje mennyire surgos?

Masik kerdesem, hogy a magas alapjaratot mennyire befolyasolja a potenciometer szenzor? Megtisztitottam az alapjarati motort, de meg most is magasnak tunik nekem az alapjarat.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, szóval van benn riasztó, azért tippeltem gyárinak, mert nagyon profin be van kábelezve a gyári kábelkötegekkel együtt fut.

Nem tudom a márkáját, nincs feltüntetve rajt. Nincs meg hozzá a távirányító (már így került hozzám), de működik, mert ha bekapcsolom akkor visít ha kinyitom az ajtót.

Na ehhez kellene távirányító.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, szóval van benn riasztó, azért tippeltem gyárinak, mert nagyon profin be van kábelezve a gyári kábelkötegekkel együtt fut.

Nem tudom a márkáját, nincs feltüntetve rajt. Nincs meg hozzá a távirányító (már így került hozzám), de működik, mert ha bekapcsolom akkor visít ha kinyitom az ajtót.

Na ehhez kellene távirányító.

Típus nélkül elég nehézkes, azt kétlem, hogy gyári lenne, max az egyedi felszereltségben lehetett riasztó, de soha nem láttam én még.

Ha megvan a típus rá lehet keresni, beszélni a gyártóval, ha ugrókódos, nincs probléma, plusz 2 távirányító és rákódolni a dobozra, ha natúr akkor szívás, mert max a gyár tudná rákódolni és nem árulnak hozzá távirányítót. Tehát akkor a csere jön szóba, egy rajzot mindenképpen érdemes beszerezni hozzá, venni egy újat, és a behúzott vezetékeket bekötni az újba, ergo kettőből egyet csinálsz.

Ha netán eredeti lenne, amit erősen kétlek max az Opel szervíz tudna segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Szia, Szinkód:

Kis ábra mutatja a táblákat, meg hogy milyen is. De többféle tábla van még Corsán is

Aztán lentebb a táblázatban hasonlítsd össze és megmondja milyen színű, de gondolom a kódból már a festékes is tudja milyet adjon.

Más:

Tudja valaki, hogy milyen ragasztóval teszik össze a motorháztető felső lemezét és alatta a merevítőt?

"Avagy ki, mivel ragasztana...."

Üdv

A suzukiban uretánt használnak a még festetlen fémen .

Én sziloplasztot haszálnák avagy a pénztárcád mértéke mert vannak nagyon jó bitumenalapu ragacsok pl sikaflex persze töbszörösébe kerül.

Érdemes elötte kitisztitani a felületet hogy por és zsirmentes legyen .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lebontottam a vezérlésről a burkolat egy részét és észrevettem valami olaj szerű foltot. Van valakinek tippje, hogy mi lehet vagyis honnan lehet? Esetleg vezértengely szimering? Köszi előre is! G.

http://kepfeltoltes.hu/view/121006/2012-10-06_18.56.39_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/121006/2012-10-06_18.57.05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/121006/2012-10-06_18.57.19_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/121006/2012-10-06_18.57.31_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a problemam, hogy a napokban elkezdett vmi nagyon zugni a motorterbol. Olyan csapagy hang, mint mikor nincs kenes. Amit megfigyeltem, hogy ha benyomom a kuplungot, akkor megszunik a hang, tehat sebessegben kell legyen es olyan 40 km/h-nal mar hallatszik. En nyomocsapagyra gyanakszom, de varom a ti velemenyeteket is. Illetve, hogy ennek a csereje mennyire surgos?

Masik kerdesem, hogy a magas alapjaratot mennyire befolyasolja a potenciometer szenzor? Megtisztitottam az alapjarati motort, de meg most is magasnak tunik nekem az alapjarat.

A szenzor biztos, hogy befolyásolja az alapjáratot, ha hibás. Nekem hibás volt, gázadáskor is össze-vissza szabályzott, az alapjárat is változott időnként. Aztán vettem bele egy újat, az meg gyárilag volt hibás, ekkor fix magas volt az alapjárat. Ezt kicserélték a boltban és ezután lett jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadt egy elég nagy problámám. Jelenleg itt tartok a vízpumpa cseréjében:

http://kepfeltoltes.hu/view/121007/2012-10-07_08.46.13_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A gond az, hogy a főtengely tárcsát nem tudom levenni, mert ha elkezdem tekerni a csavart kifelé, vagyis balra, akkor szépen fordul vele a főtengely és a vezértengely tárcsa is. Elfordult visszafelé, remélem ez nem gond, aztán visszaállítottam jelre. Lesz ettől valami baja? Hogyan tudnám leszedni a főtengely tárcsát? Az autó rückiben van, fék benyomva, kézi behúzva és így jobbra tekerve körbe tudom forgatni a motort. Normális ez? Kérlek segítsetek mert az autónak holnap menni kell. Nekem az is jó ha priviben ad valaki egy telszámot és úgy megbeszéljük, aztán egyszer ha a úgy hozza a sors, meghálálom! Ellőre is köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akadt egy elég nagy problámám. Jelenleg itt tartok a vízpumpa cseréjében:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

A gond az, hogy a főtengely tárcsát nem tudom levenni, mert ha elkezdem tekerni a csavart kifelé, vagyis balra, akkor szépen fordul vele a főtengely és a vezértengely tárcsa is. Elfordult visszafelé, remélem ez nem gond, aztán visszaállítottam jelre. Lesz ettől valami baja? Hogyan tudnám leszedni a főtengely tárcsát? Az autó rückiben van, fék benyomva, kézi behúzva és így jobbra tekerve körbe tudom forgatni a motort. Normális ez? Kérlek segítsetek mert az autónak holnap menni kell. Nekem az is jó ha priviben ad valaki egy telszámot és úgy megbeszéljük, aztán egyszer ha a úgy hozza a sors, meghálálom! Ellőre is köszi! G.

A tárcsát légkulccsal tudnád könnyedén leszedni, ha nincs akkor maximum ráteszed a kulcsot és lekalapálod róla, majd ha meglazult visszatekered, jelre állítod és leveszed, általában csak megnyitni nehéz.

Az előbbi olajfoltos kérdéseddel kapcsolatban... a képek alapján szerintem a vezérműtengely szimeringje enged az olajat pedig a tárcsa hordja rá a burkolatra és te azt látod. Tárcsát le kell venni utána hozzáférsz a szimeringhez, kiszeded és cseréled, ha jól emlékszem 500-1000 között mozog az ár vagy annyi sem. Persze márkafüggő. Aztán azt már csak be kell "koppogatni" a helyére de szimmetrikusan, tehát mindenhol ugyan annyit. Legegyszerűbben úgy lehet ha egy nagyobb átmérőjű csövet ráteszel és azzal ütögeted be, vagy dugókulcs legnagyobb fejével, de 35 körüli vagy annál nagyobb megy csak rá. Én csináltam hozzá célszerszámot.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy opel corsa B 1.2 16 szelepes autóm.Következő hiba jelenséget produkálja:

Ha a fordulat kb 4200 fölé megy a motor elkezd akadozni kigyullad a motordiagnosztikai lámpa,ha csökkentem a fordulatott a lámpa elalszik és a motor megy rendesen.

Mi okozhatja ezt?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szereztem már légkulcsot is, igaz csak kicsit sikerült, de nem indítja meg. Hogyan tudnám "megfogni" a tárcsát, hogy ne forogjon és akkor krovas meg egy erőkar aztán szétkapom. Az a baj, hogy forog és nem tudom tekerni. Leszedtem a lendkerék kis fedelét is, de nem tudtam neki betámasztani úgy, hogy megálljon. Valami ötlet? Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Szereztem már légkulcsot is, igaz csak kicsit sikerült, de nem indítja meg. Hogyan tudnám "megfogni" a tárcsát, hogy ne forogjon és akkor krovas meg egy erőkar aztán szétkapom. Az a baj, hogy forog és nem tudom tekerni. Leszedtem a lendkerék kis fedelét is, de nem tudtam neki betámasztani úgy, hogy megálljon. Valami ötlet? Köszi! G.

Célszerszám a fenti vezérműtengely lyukaiba, de nem a legjobb megoldás, mert sok energiát kell megfognia a szíjnak, de a régi úgyis kuka, egy próbát megér. Nem tudom el tudod-e képzelni a szerszám felépítését, de nagy vonalakban:

thumb_w8exeq4rycywapy6344wc6eedczso6.png

Egy ilyesmi szerszám, jó vaskos rúd anyagból, a két kiálló rész átmérője pont akkora mint a vezérműtárcsán lévő lyukat, és egy hosszú kar rá, beteszed a lyukakba, jó erősen ellentartasz aztán alul valaki megnyitja, csak ugye a probléma az, hogy szíjon keresztül tartod a főtengelyt is, ezért mondtam hogy nem a legjobb megoldás, de még mindig jobb, mintha vízpumpa fogóval karistolnád a főtengely tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy opel corsa B 1.2 16 szelepes autóm.Következő hiba jelenséget produkálja:

Ha a fordulat kb 4200 fölé megy a motor elkezd akadozni kigyullad a motordiagnosztikai lámpa,ha csökkentem a fordulatott a lámpa elalszik és a motor megy rendesen.

Mi okozhatja ezt?

Előre is köszönöm.

valszeg légtömegmérő

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek. X14XE motornál a MAP környékén, a tűzfalnál van egy 5pin-es csatlakozó. Az mire megy fel, hova való?

nem a MAP-ra, mert az 3pin-es és annak meg is van a csatlakozója, nem is az EGR-é, mert az jóval kisebb.

előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szereztem már légkulcsot is, igaz csak kicsit sikerült, de nem indítja meg. Hogyan tudnám "megfogni" a tárcsát, hogy ne forogjon és akkor krovas meg egy erőkar aztán szétkapom. Az a baj, hogy forog és nem tudom tekerni. Leszedtem a lendkerék kis fedelét is, de nem tudtam neki betámasztani úgy, hogy megálljon. Valami ötlet? Köszi! G.

Mi úgy csináltuk, hogy autó 5. ben valaki tapossa a féket és a kézi ahogy csak lehet behúzva. Nyomatékkulccsal lazítottuk le (mert annak volt a legnagyobb erőkarja :) ) aztán már csak bíbelődés alatta. Az autó kicsit mozoghat. de teljesen körbetekerni nem lehet ha sebességben van.

Volt hogy egyszer még vastag lapos vassal ,esetleg csavarhúzóval akasztottuk meg a fogaskereket de azzal óvatosan.

Próba cseresznye.

Üdv

K

Link to comment
Megosztás:

Autó rükiben, kézi behúzva, fék taposva, és körbe tudtam forgatni a motort. :blink: Hogy lehet ez? G.

Így lehet szétcseszni a kuplungot, meg a hátrameneti fokozatot. Szerintem neked most az előbbi jött össze...

A hátrameneti fokozat gyengébb, mint az előre menetiek. Így abban erőltetni a váltót nem ajánlott.

Kicsit utánna számolsz, a váltó meg a kuplung kb max 150 Nm-re van tervezve. Nekifekszel egy fél méteres kar hosszúságú nyomatékkulccsal, teljes testsúlyoddal, (több mint 30 kilóval) akkor már túl is terhelted....

Link to comment
Megosztás:

Autó rükiben, kézi behúzva, fék taposva, és körbe tudtam forgatni a motort. :blink: Hogy lehet ez? G.

Nem rükvercbe kell tenni, hanem 5.-be. Kis logika, mikor tud a motor legnagyobb erőt kifejteni? amikor a legalacsonyagg fokozatban van... Jó reggelt :)

Egyébként nem kell befékezni,, csak gangba rakni (5.), gyertyákat kivenni, és nem a a racsnis kulcsot próbálni tekerni, hanem csak ellentartani (leketőleg fixen) és az autót előre-hátra lökve a csavart lelazítani. Nekem legalábbis így jött le, félméteres hajtókarran nem lehet nagyokat mozdítani (mert nincs rá hely), annyikat rugózik a rendszer (motor+váltó+futómű+fékek), viszont az autó tolásának nem tudott ellenállni. Tehát én fordítva ültem a lóra, mert nem volt légkulcsom, amivel leveressem a csavart a jobb első kerék levétele után.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.