Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Remélem nem ezerszer lerágott csontot csócsálok. :)

Kellene családba második autó, rohangálós-városi-nem kell rá vigyázni kategória. Családdal megyünk ott a kombi Astra, ezt a "melós" autót egyedül én használnám. Kisebb cuccok hurcolászása, városban A-ból B-be menetel.

Nem akarok sokat költeni rá, 200.000 körül van a vásárlási keret (plusz erre jön rá az átírás, meg a kötelező olaj+szűrő cserék persze). Hosszas tépelődés után vagy régi Swift, vagy B Corsa maradt. Ami a Swift mellett szól: állítólag nagyon olcsó fenntartás, nagy kínálat. Ami az Opel mellett: normálisabb autó úgy egészében.

Kritérium, hogy olcsón legyen hozzá alkatrész, és ne kelljen hetente a szerelőhöz járkálni vele. Szóval ne vigye el ingem-gatyám a fenntartása. :D Arra ott van a dízel Astra. :)

Hagyjam a fenébe a Corsa-t, és irány Suzuki Swift nézegetés?

Ha érdemes Corsa-t venni, melyik motorral van a legkevesebb nyűg? Nyilván ennyi pénzért fapados példány jön csak számításba. Mire kell figyelni vásárlásnál, mik a kritikus típushibák?

Érdemes kicsit többet rááldozni, és az 1.5D motorost keresni?

Köszi előre is.

Szia!

Szerintem is inkánn a b corsa, a régi swiftek közül már nehéz olyat találni, ami nincs szétrohadva (bár erre persze a corsa is hajlamos), személyes tapasztalataim szerint, illetve úgy gondolom ezzel más is egyet értene itt a fórumon, az x12xe-t kerüld.

A motorikus alkatrészek azért nem olcsók annyira ennél, és több a gond is vele, mint a többivel. Viszont nekem városban sem eszik többet 6-6,2/100 nál.

Remélem én is segítettem kicsit.

Sziasztok!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A hideginditáskori gyújtáskésleltetest minden valamit magára adó motor alkalmazza, hogy az olajpumpa fel tudja tölteni az olajozó járatokat terhelés mentesen és ne kopjon a motor kenés hiányában.

A felvillanó motorhiba lámpa és a megtorpanás pedig nemrégen került szóba.

Köszönöm a választ, közben történtek dolgok. Az autót megvettük (sok más hülye hirdetés mellett). Annyi korrekció hogy 1.0i 12V ECO 1997 3 ajtós a verda.

Visszaolvastam a linkedet, de nem tudom hogy nekem az-e a gondom. nekem nem fullad le és jónak tűnik az a alapjárat is.

Ami volt sajnos:

- A motordiag lámpa hol kigyullad hol nem indítás után. Amikor kigyulladva maradt, akkor indult nehezebben illetve mocskosul rángatottt. Ha indítás után elaludt(azaz pöccre indult) akkor nem rángatott.

- Hiba kiolvasva, vezérműtengely jeladót írta. Szereztem egy szinte újat, jó áron, kicseréltük. Azóta pöccre indul és nincs diaglámpa sem, a rángatózás megszűnt.

- Eltelt pár nap és észrevettem a meg-megtorpanásokat. Hol tartott sebesség után gázra lépéskor, hol gyorsításkor. Random csinálja hol ritkán, hol sűrűn.

Ettől eltekintve nagyon jól megy és jó állapotban van a kicsike. de ez nagyon zavar. én még elmennék így vele, de páromnak lesz, és ő nő, és ő nem szereti az ilyet :) (mondjuk szerintem sem normális állapot a torpanás)

Link to comment
Megosztás:

Hogy lehet motorhiba kódot kiovastatni? Nekem egy 95-ös C14NZ van. Ezen elvégezhető otthon a motorhibakód kilovasás?

Diagnosztika csatlakozon a jobb felső kettő pint össze kötöd egy dróttal vagy gémkapoccsal és gyújtás ráad. 12es kóddal indul és fejeződik be a villogás, közte a hibakód ha van.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, közben történtek dolgok. Az autót megvettük (sok más hülye hirdetés mellett). Annyi korrekció hogy 1.0i 12V ECO 1997 3 ajtós a verda.

Visszaolvastam a linkedet, de nem tudom hogy nekem az-e a gondom. nekem nem fullad le és jónak tűnik az a alapjárat is.

Ami volt sajnos:

- A motordiag lámpa hol kigyullad hol nem indítás után. Amikor kigyulladva maradt, akkor indult nehezebben illetve mocskosul rángatottt. Ha indítás után elaludt(azaz pöccre indult) akkor nem rángatott.

- Hiba kiolvasva, vezérműtengely jeladót írta. Szereztem egy szinte újat, jó áron, kicseréltük. Azóta pöccre indul és nincs diaglámpa sem, a rángatózás megszűnt.

- Eltelt pár nap és észrevettem a meg-megtorpanásokat. Hol tartott sebesség után gázra lépéskor, hol gyorsításkor. Random csinálja hol ritkán, hol sűrűn.

Ettől eltekintve nagyon jól megy és jó állapotban van a kicsike. de ez nagyon zavar. én még elmennék így vele, de páromnak lesz, és ő nő, és ő nem szereti az ilyet :) (mondjuk szerintem sem normális állapot a torpanás)

Gratula az új verdához. A rángatást meg lehet szokni, bár nálunk is asszonyt jobban zavarta. Mi nagyjából 60000 km-t mentünk vele így. Nem tudom mennyi köze volt a légtömegmérőhöz, de tény hogy a csere óta ez a gond is megszűnt. Mondjuk olyanra nem emlékszem, hogy egyenletes tempónál valaha is rángatott volna, inkább a piros lámpáknál történő lelkes rajtoknál felejtett gázt adni a kocsi. Egyébként a légtömegmérőt tudod tesztelni, ha üresben nyomsz egy padlógázt és felpörög akkor még biztosan használható.

Nekem olyan soha nem volt, hogy indítás utáni hibalámpa.

Nem is tudtam, hogy van olyan, hogy vezérműtengelyi jeladó :). Az mire jó?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Ha ez tényleg víz adagoló, akkor honnan szívja hozzá a vizet?

Teljes tudatlanság és érdektelenség állapota. Nem tudom és nem is érdekel. :D

Lehet nem azt a szerepet szánta az előző gazdája, csak tippeltem. De biztosan nem gyári dolog.

Miben maradtunk, reggeli indítás utáni fűtőradiátor bugyogás ügyileg itt a fórumon,valaki emlékszik?

Nekem is csinálja,de az a furcsa,hogy különösebben nem volt bonta a hűtőrendszer vagy egy fél éve.

Egyetlen félrefogatott bilincset raktam a helyére a hűtőn lévő hosszú gumicsövön egy hónapja. Gondolom ha bedolgozna a víztérbe akkor azt máshogy is tudtomra adná...melegedés,vízfogyás stb...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
A 96-os Opel corsamban elkezdtem kicserélni a középkonzol izzóit, mert az összes kiégett. Ezeket ki is cseréltem t5-ös benyomós ledekkel, jól is néz ki, viszont tegnap a világításkapcsolóban is kicseréltem a rizsszem izzót ugyanilyen t5-ös ledre. Az első úton még nem volt semmi baj, de mikor hazafelé jöttem és ráadtam a gyújtást, akkor már a műszerfalon nem világítottak a kis ikonok, sőt a középkonzol világítás sem, és a gyújtáskapcsoló sem (ezek mind világítanak, ha gyújtást adok rá), csak miután elindult a motor, és adtam rá egy kis gázt. (Tehát indítás után alapjáraton még nem világít.) Rendes tompított fénye is volt, meg a műszerfal is világított, csak a középkonzol és a világításkapcsoló nem világított indítás után alapjáraton. Ezután, mikor elindultam, kivillant a műszerfalon a jelzőlámpa, hogy nem kap töltést az akksi.

Végülis szépen világít az összes beszerelt led, megnéztem a forrasztásomat a világításkapcsolónál, és nincs vele baj, nem ér össze semmivel, úgyhogy nem tudom mi lehet a probléma. Van valakinek valami ötlete?

Azóta csinálja csak, mióta a világításkapcsolónál kicseréltem, előtte a középkonzol miatt nem volt ilyen jellegű probléma.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Teljes tudatlanság és érdektelenség állapota. Nem tudom és nem is érdekel. :D

Lehet nem azt a szerepet szánta az előző gazdája, csak tippeltem. De biztosan nem gyári dolog.

Miben maradtunk, reggeli indítás utáni fűtőradiátor bugyogás ügyileg itt a fórumon,valaki emlékszik?

Nekem is csinálja,de az a furcsa,hogy különösebben nem volt bonta a hűtőrendszer vagy egy fél éve.

Egyetlen félrefogatott bilincset raktam a helyére a hűtőn lévő hosszú gumicsövön egy hónapja. Gondolom ha bedolgozna a víztérbe akkor azt máshogy is tudtomra adná...melegedés,vízfogyás stb...

Nekem teljes hűtőrendszer tisztítás szüntette meg a bugyogást. Ez mellett még a fűtés is megjavult, és a vízhűtő esett a projekt áldozatául. A tisztítás kioldotta a jótékonyan tömítő koszt is belőle, és elkezdtett csöpögni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/kaltlaufregler-klr-golf-2,3-passat-35i-etc-twintec/223648625-223-8758?ref=search nha ehhez mit szóltok külön árulnak ilyen cuccot a corsaba ki tud németűl mert a translet csak levegő rendszernek ismerte fel. De csak nem tudom mit szolgáll... de 300 km tert vertem a kocsiba 1 nap alatt és az utón egy rossz hangja nem volt beértem a városba már rosszalkodott.... Hegyi szerpentín 1300+ méter magasságra 12% emelekedőn fullra tömve csomaggal. Imádom hogy hosszú úton nem vergődik csak benn a cityben... ez golf 3 as ba megy de ugyanilyen van nekem is a fenti képeken látszik az előző bejegyzésemen.

Módosítva : norby_corsab_fun
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A légtömegmérő csere után most teszteltem komolyan a gépet. Most már nagyon elegem van a verdából. Az Adriai dombokon :) felfelé megint előjött a csörgő hang :(. Alapvetően 3-4, ben hallani továbbra is komolyabb gázadagolásra. Most annyival jobb, hogy egyenesben nem ad hangot, csak ha komolyabb a terhelés.

Alaposan átböngészve a netet, kiderült, hogy szinte az összes létező topicban írtak ilyen problémáról.

A Puntós oldalon egy srác gyakorlatilag ugyanezt a hibát írta le, annyi kiegészítéssel, hogy nála 5-ben is hallatszott. Nála sem volt hibakód, végül ott rájöttek, hogy az ECU nem állítja megfelelően a gyújtásszöget.

Lehet ezt valahogy tesztelni, vagy csak cserével, hogy aztán jó-e? Tud valaki esetlég Pécs környékén egy diagnosztikai zsenit, akivel meg lehetne nézetni?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A légtömegmérő csere után most teszteltem komolyan a gépet. Most már nagyon elegem van a verdából. Az Adriai dombokon :) felfelé megint előjött a csörgő hang :(. Alapvetően 3-4, ben hallani továbbra is komolyabb gázadagolásra. Most annyival jobb, hogy egyenesben nem ad hangot, csak ha komolyabb a terhelés.

Alaposan átböngészve a netet, kiderült, hogy szinte az összes létező topicban írtak ilyen problémáról.

A Puntós oldalon egy srác gyakorlatilag ugyanezt a hibát írta le, annyi kiegészítéssel, hogy nála 5-ben is hallatszott. Nála sem volt hibakód, végül ott rájöttek, hogy az ECU nem állítja megfelelően a gyújtásszöget.

Lehet ezt valahogy tesztelni, vagy csak cserével, hogy aztán jó-e? Tud valaki esetlég Pécs környékén egy diagnosztikai zsenit, akivel meg lehetne nézetni?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Kopog a motorod, mert nem jól van beállítva az előgyújtás, ha NZ motorod van, neked kell belőni kézzel az elosztó tekergetésével, közben teszteled, hogy 4-ben odalépsz neki, ha nem hallod a hangot akkor oké.

Ha későbbi széria pl XE motor, vagy DIS kocka van bent akkor van egy kopogásérzékelő a motoron, az vagy kontakt hibás, vagy tönkrement és cserélni kell, nem egy vészes összeg és valószínű megoldódik a hibád!

Link to comment
Megosztás:

Kopog a motorod, mert nem jól van beállítva az előgyújtás, ha NZ motorod van, neked kell belőni kézzel az elosztó tekergetésével, közben teszteled, hogy 4-ben odalépsz neki, ha nem hallod a hangot akkor oké.

Ha későbbi széria pl XE motor, vagy DIS kocka van bent akkor van egy kopogásérzékelő a motoron, az vagy kontakt hibás, vagy tönkrement és cserélni kell, nem egy vészes összeg és valószínű megoldódik a hibád!

Köszike. X12XE. Korábban felmerült már ez is (nem emlékszem, lehet te írtad :)). Csak ezért vetettem el a dolgot, mert azt mondták több boltban is, hogy soha nem hallottak ilyen hibáról ennél a típusnál. De nyilván ez nem jelenti azt, hogy nem mehet tönkre pont nálam. Amint lesz megint egy kis pénzem utána járok ennek e lehetőségnek is.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszike. X12XE. Korábban felmerült már ez is (nem emlékszem, lehet te írtad :)). Csak ezért vetettem el a dolgot, mert azt mondták több boltban is, hogy soha nem hallottak ilyen hibáról ennél a típusnál. De nyilván ez nem jelenti azt, hogy nem mehet tönkre pont nálam. Amint lesz megint egy kis pénzem utána járok ennek e lehetőségnek is.

Üdv

Legtöbb boltban azt se tudják mire való az alkatrész amit eladnak, nekik nem feltétlenül kell hinni.

Sajnos a te motorod az egyik legkörülményesebb motor, nem hasonlít se az NZ-kre, se a X14XE-re pl. Egy teljesen külön faj, ha lehet így mondani.

Annyi, hogy már sortrafós, de ugyan úgy van bent kopogásérzékelő.

Erről van szó végül is:

Auto-Knock-Sensor-for-Opel-.jpg

Nem egy bonyolult szerkezet, egy piezoelektromos elven működő kütyü ami a rezgést figyeli, mivel a motor kopogása esetén nagyfrekvenciás nyomáslengés van a motorban, ami lényegében rázza a motort ettől jön a kopogó hang.

A szenzort a motorblokk oldalán találod, ha cserére kerül a sor, nagyon fontos, hogy az előírt nyomatékkal legyen meghúzva a csavarja másképp nem fog pontos mérést végezni és tönkre is teheted ha túlhúzod.

Link to comment
Megosztás:

Legtöbb boltban azt se tudják mire való az alkatrész amit eladnak, nekik nem feltétlenül kell hinni.

Sajnos a te motorod az egyik legkörülményesebb motor, nem hasonlít se az NZ-kre, se a X14XE-re pl. Egy teljesen külön faj, ha lehet így mondani.

Annyi, hogy már sortrafós, de ugyan úgy van bent kopogásérzékelő.

Erről van szó végül is:

Nem egy bonyolult szerkezet, egy piezoelektromos elven működő kütyü ami a rezgést figyeli, mivel a motor kopogása esetén nagyfrekvenciás nyomáslengés van a motorban, ami lényegében rázza a motort ettől jön a kopogó hang.

A szenzort a motorblokk oldalán találod, ha cserére kerül a sor, nagyon fontos, hogy az előírt nyomatékkal legyen meghúzva a csavarja másképp nem fog pontos mérést végezni és tönkre is teheted ha túlhúzod.

Na igen, nem véletlenül írtam a múltkor egy érdeklődőnek, hogy kerülje az X12XE-t. 155000 km-ig egy álomnak tűnt a kocsi,de az elmúlt bő 1 évben nagyjából 300000 Ft-om bánta, hogy 4 éve nem néztem alaposabban utána a b corsáknak. Egyetlen előnye a nagyon kellemes fogyasztás, illetve, hogy egy nem túl fiatal 1,2-eshez képest szerintem elég jól megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1 hónapja vagyok tulajdonosa egy 97-es évjáratú Opel Corsa B 1.2-nek X12SZ 33kW / 45 ló 3 ajtós! Mit tudtok mondani esetlegesen erről a motorról mire kell figyelni ,tapasztalatok stb..

A következő vele a felmerülő probléma ! Az autóban nincsen katalizátor! Egy fűtéscső vastagságú cső van a helyére babrálva a kis szegénynek. Chek Engine Lámpa bejelez de ezt a lambda szondának tulajdonítottuk be mivel nincs katalizátor és nem megfelelő az érték, ha hülyeséget mondok javítsatok ki,első autóm! Nem mindig ég a lámpa olykor kigyullad elalszik kigyullad stb.

Eszi az olajat valamiért,nem tudom pontosan mennyit de 1L-ert rátöltöttem mióta megvan. Kartertömítés is enged meg lett nézve ott is folyik enyhén az olaj. Augusztus elején vinném szerelőhöz szétszedetni a motort hogy miért is eszi az olajat. Lehet gyűrűzni kell lehet szelepszár szimering,lehet hengerfej tömítés. Minden ismerős mást mond. Kérdésem lenne hogy valakinek volt e már ilyen és hogy estleg tudtok e ezekre nekem árat mondani hogy kb mennyibe fájna. Ezzel egyetemben ha sikerül cseréltetném a gyertyákat a gyertyakábeleket természetesen kartertömítés,olaj, szürő, levegő szűrő és lehet a vezérműszijjat is ha úgy van. Mekkora összegbe gondolkodjak körülbellül ?:/

Más: Az alapjárat nagyon enyhén úgrál és a motortérben sziszegő hangot hallok,valoszinű falsot szív ?! Hol lehet ezt megnéznem esetlegesen ?

A hűtőventim akkor kapcsol be óra szerint ha a vízhőfok mutató elhagyta a 100-at ? ez normális ?

Köszönöm a válaszokat és a türelmet ha végig olvastad! Olvasom a fórumot az elejétől ! de mire végére érek! Előre elnézést ha valamelyik téma felmerült már!

Üdv! Patrik

Link to comment
Megosztás:

A következő vele a felmerülő probléma ! Az autóban nincsen katalizátor! Egy fűtéscső vastagságú cső van a helyére babrálva a kis szegénynek. Chek Engine Lámpa bejelez de ezt a lambda szondának tulajdonítottuk be mivel nincs katalizátor és nem megfelelő az érték, ha hülyeséget mondok javítsatok ki,első autóm! Nem mindig ég a lámpa olykor kigyullad elalszik kigyullad stb.

Butaság. A lambda szonda a katalizátor előtti szakaszon méri a kipuffogógázt nem utánna, így természetesen a működésére teljesen hatástalan a katalizátor.

Eszi az olajat valamiért,nem tudom pontosan mennyit de 1L-ert rátöltöttem mióta megvan. Kartertömítés is enged meg lett nézve ott is folyik enyhén az olaj. Augusztus elején vinném szerelőhöz szétszedetni a motort hogy miért is eszi az olajat. Lehet gyűrűzni kell lehet szelepszár szimering,lehet hengerfej tömítés. Minden ismerős mást mond. Kérdésem lenne hogy valakinek volt e már ilyen és hogy estleg tudtok e ezekre nekem árat mondani hogy kb mennyibe fájna.

Először is nem ártana behatárolni, hogy mennyi az olajfogyás 1000 km-re vetítve. Aztán a következő lépés a külvilág felé történő olajszivárgás megszüntetése kell legyen. Olajteknő tömítés, szelepfedél tömítés, Főtengely szimmeringek, stb, ahol szivárog az olaj. Ha ezek megvannak, és még mindig elfogy 1 liter olaj 1000 km-en, akkor lehet szó motorfelújításról. De ez akkora összeg szerintem, hogy nem érdemes nekiállni egy 45 lovas X12SZ tekintetében. Gyűrűzés nem hinném, hogy önmagában segít, új túlméretes dugattyúk kellenek, ehhez gépműhelyben meg kell munkálni a hengerfalakat (a motor utolsó csavarig történő szétburítása után), hogy az új dugattyú illesztése a hengerhez megfelelő legyen. Olajfogyás még a szelepszáraknál is lehet.

Ezzel egyetemben ha sikerül cseréltetném a gyertyákat a gyertyakábeleket természetesen kartertömítés,olaj, szürő, levegő szűrő és lehet a vezérműszijjat is ha úgy van. Mekkora összegbe gondolkodjak körülbellül ?:/

Alkatrész árakat nézd össze Cromax, unix, bárdi webáruházban. A szerelő munkadíja pedig általunk nem megjósolható. Nekem 3 éve 30 ezerbe került a vétel utáni alkatrész csomag ára 35 % kedvezménnyel. Vezérlést, vízpumpát, ékszíjat, légszűrőt, pollenszűrőt, benzinszűrőt vettem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Butaság. A lambda szonda a katalizátor előtti szakaszon méri a kipuffogógázt nem utánna, így természetesen a működésére teljesen hatástalan a katalizátor.

Először is nem ártana behatárolni, hogy mennyi az olajfogyás 1000 km-re vetítve. Aztán a következő lépés a külvilág felé történő olajszivárgás megszüntetése kell legyen. Olajteknő tömítés, szelepfedél tömítés, Főtengely szimmeringek, stb, ahol szivárog az olaj. Ha ezek megvannak, és még mindig elfogy 1 liter olaj 1000 km-en, akkor lehet szó motorfelújításról. De ez akkora összeg szerintem, hogy nem érdemes nekiállni egy 45 lovas X12SZ tekintetében. Gyűrűzés nem hinném, hogy önmagában segít, új túlméretes dugattyúk kellenek, ehhez gépműhelyben meg kell munkálni a hengerfalakat (a motor utolsó csavarig történő szétburítása után), hogy az új dugattyú illesztése a hengerhez megfelelő legyen. Olajfogyás még a szelepszáraknál is lehet.

Alkatrész árakat nézd össze Cromax, unix, bárdi webáruházban. A szerelő munkadíja pedig általunk nem megjósolható. Nekem 3 éve 30 ezerbe került a vétel utáni alkatrész csomag ára 35 % kedvezménnyel. Vezérlést, vízpumpát, ékszíjat, légszűrőt, pollenszűrőt, benzinszűrőt vettem.

Szia!

Köszönöm a gyors és kielégítő választ!

Ennek tekintetében fogok akkor valószinűleg nekilátni!

Minap kivillogtattam a hibakódokat, 43-ast és 35-öst kaptam. Valaki esetleg tudja hogy melyik pontosan mit takar ?

Köszönöm előre is!

Üdv,Patrik

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a gyors és kielégítő választ!

Ennek tekintetében fogok akkor valószinűleg nekilátni!

Minap kivillogtattam a hibakódokat, 43-ast és 35-öst kaptam. Valaki esetleg tudja hogy melyik pontosan mit takar ?

Köszönöm előre is!

Üdv,Patrik

Itt megtalálod a kódokat: http://www.opel-magazin.hu/technika/szereld-magad/152/427-hibakod-leolvasas.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Először is el kell mondjam, hogy új vagyok itt és a dízelautókról sok tapasztalatom nincs....

Most készülök venni egy 1.5td Isuzu 4 ajtós B Corsát....2000-es évjárat

Szeretnék érdeklődni, hogy mik a tapasztalaitole kapcsolatban...mindenhol csak jót olvastam róla?!Érdekelne a motorkód, alkatrész utánpótlás, futómű és kasztni hibái,hogy miket nézzek meg mindenképpen a vásárláskor?!

Illetve hogy ha később teljesítménynövelés lenne a cél akkor mik a lehetőségek a motor élettartamának veszélyeztetése nélkül....

Tehát ésszerű kereketek között szeretném tuningolni majd a vasat....!!!Főleg az optika érdekel!

A válaszaitokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Először is el kell mondjam, hogy új vagyok itt és a dízelautókról sok tapasztalatom nincs....

Most készülök venni egy 1.5td Isuzu 4 ajtós B Corsát....2000-es évjárat

Szeretnék érdeklődni, hogy mik a tapasztalaitole kapcsolatban...mindenhol csak jót olvastam róla?!Érdekelne a motorkód, alkatrész utánpótlás, futómű és kasztni hibái,hogy miket nézzek meg mindenképpen a vásárláskor?!

Illetve hogy ha később teljesítménynövelés lenne a cél akkor mik a lehetőségek a motor élettartamának veszélyeztetése nélkül....

Tehát ésszerű kereketek között szeretném tuningolni majd a vasat....!!!Főleg az optika érdekel!

A válaszaitokat előre is köszönöm

Ha már megvétel előtt a tuningon gondolkodsz, az nem túl jó.

Igazából még éppen időben vagy ahhoz, hogy ne egy 67 LE-s kocsit vegyél, hanem az igényeidnek megfelelő erősebbet.

Egyébként a TD motort viszonylag egyszerűen lehet tuningolni. A Corsában nincs intercooler, lehet beépíteni. Kb az 1,5 TD intercooleres Kadett 72 lóereje elérhető vele. Apró bökkenő, hogy gyári megoldás nincs, úgyhogy magadnak kell kitalálni hogy és milyen coolert építesz be. Én 1,7 TD Astra F hűtő-cooler egység befaragásával próbálkoznék.

Aztán egy kis plusz üzemanyag (füstcsavarral), alacsonyabb fordulaton máris jobban pörög a turbó, élénkebb a motor. Lehet emelni a turbó nyomásán is a waste gate szelep babrálásával, így a magasabb nyomaték a felsőbb fordulatszám tartományban is megmarad. Kiszedni alóla a katalizátort és csővel helyettesíteni. Határ a csillagos ég. Lehet alá csináltatni pl 60-as nyitott kipuffogórendszert (dobok nélkülit). Egy TD-nél rengeteget számít. A kipuffogó rendszer nagyban visszafojtja a turbót. A múltkor mentem egyet kipuffogó rendszer nélkül a Vectrámmal, brutálul megy.

Aztán lehet motort is cserélni, egy 1,7 TD blokkal kapásból 82 LE-ről indulsz, és nem 67-ről.

A motor élettartamán minden tuning ront, olyan nincs ami nem. A motor tartalékait használod ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tudna valaki ötletet adni hogy miért világít a töltés jel hiba a műszerfalon?(akksi jel)

Akksit kimértem,jó!Semmi hibára utaló jel nincsen,az autó pöccre indul.Mégis szinte mindig világít,csak néha alszik el.

Corsa B 1.5 D 1993-as

köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.