Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ilyen kapcsolót éppen az orrom előtt adtak el 3500ft-ért, szal ha megvan a lámpa, veheted hozzá a kapcsolót is.

A csavarokat TORX fejű csavaroknak hívják, és lehet hozzá venni mindent.Kulcsot, crovát, miegymást.Amúgy ilyesmit a szerszámboltban kapsz leghamarabb a Jókai utcán, de NEM a csapágyboltban, hanem kintebb,m a Budai kapu felé.....

Ebként abból a C14NZ-ből lehet viszonylag "kis" költségvetéssel C14SE-t csinálni, és még a rendőr+KPM sem szólhat érte.....

Szia! Kifejtenéd bővebben hogy hogyan lehet NZ ből SE-t csinálni? Kb mi lehet az anyagköltsége? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

Ha leveszem a gyújtást (kulcs ki), és kinyitom az ajtót a belső világítás világít. Ez még rendben is van, de ha bezárom bár kisebb fényerővel, de tovább világit. Tehát valahonnan továbbra is áramot kap (teljesen lemerítve reggelre az aksit)

Az ajtónál lévő megszakítók és az utastér-világítás kapcsoló rendeben van, azok nem hibásak.

Ha ráadom a gyujtást akkor rendben működik, ahogy kell.

Mi lehet a gond????

Létezhet hogy egy relé bekavar?

Esetleg valami ötlet?

Hozzáértők sűrgős segítségét várnám!!!

Köszi.

Elég egyszerre egy helyre beírnod a problémádat, a modiknak ez nem fog tetszeni.

Azért van több topic is, aki tud fog segíteni...

Valószínűtlennek tartom, hogy egy 5w -os izzó (főleg ha nem is világít csak kisebb fényerővel) lemerítené az akksit.

Ott inkább vmi kontakt probléma lehet, nézd át a vezetékelést esetleg a kapcsolót is :)

Link to comment
Megosztás:

Szia! Kifejtenéd bővebben hogy hogyan lehet NZ ből SE-t csinálni? Kb mi lehet az anyagköltsége? Köszi!

Az F Astra tuning témában Tápiószecső és Udi is megjátszotta ill. leírta a részletes alkatrészlistát.Ami biztos, az a hengerfej komplett, kébelköteg, vezérlő, ngynyomású AC de az apróságok nem jutnak eszembe.Mint ahogy a költségek sem.Azt tudom, hogy egy komplett C14SE moci olyan 60-70e.ft szokott lenni.....

Érdemes utánaolvasni mert viszonylag olcsó, és főleg legális átépítés.

Link to comment
Megosztás:

Elég egyszerre egy helyre beírnod a problémádat, a modiknak ez nem fog tetszeni.

Azért van több topic is, aki tud fog segíteni...

Valószínűtlennek tartom, hogy egy 5w -os izzó (főleg ha nem is világít csak kisebb fényerővel) lemerítené az akksit.

Ott inkább vmi kontakt probléma lehet, nézd át a vezetékelést esetleg a kapcsolót is :)

Hi

Én is ezt akkartam mondanni neki, kivancsukva hogy lehuzzon egy pl.:45A vagy 55A órás aksit. egy 5W-on müködő/pislákoló(1-2W) izzó. Tuti hogy zárlatos a kütyű, vagy az aljzat vagy a kapcsolóban lesz a vihar.

Sok szerencsét :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

olyan problémáám van a kicsi kocsival hogy körben zörög mindenhol a kárpit...

Tudtok adni tippeket hogy ezt hogyan lehet orvosolni?

Meg hogy pontosan mik szoktak zörögni?

Az összes kárpitcsavart meghuztam, potoltam ami hiányzott, de még mindig zörög egy apro gödörnél is...

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

olyan problémáám van a kicsi kocsival hogy körben zörög mindenhol a kárpit...

Tudtok adni tippeket hogy ezt hogyan lehet orvosolni?

Meg hogy pontosan mik szoktak zörögni?

Az összes kárpitcsavart meghuztam, potoltam ami hiányzott, de még mindig zörög egy apro gödörnél is...

A segítséget előre is köszönöm!

biztos hogy a kárpit zörög nem pedig a zár vagy az ablakemelő?

Link to comment
Megosztás:

ez nem az olajszűrő az a motoron van de estére megnézem mi is lehet az

Az a kütyü a szekunder levegő rendszer levegőszűrője (ECOTEC motorokon a hideg indítás utáni szakaszban kb. 1-1,5 percig megy a levegőszivattyúja, a kipufogó rendszerbe-a katalizátorba jutatt több levegőt, hogy elősegitse a hidegen elvileg benzinben dúsabb kipufogógázzal a katalizátor bemelegedését). Az egész puszta környezetvédelem!

Az olajszűrőt a motor blokkon keresd, vagy a vezérlés felőli oldalon, vagy a hűtővel szemben lesz (motortípus válogatja)

Remélem segítettem

Link to comment
Megosztás:

Az F Astra tuning témában Tápiószecső és Udi is megjátszotta ill. leírta a részletes alkatrészlistát.Ami biztos, az a hengerfej komplett, kébelköteg, vezérlő, ngynyomású AC de az apróságok nem jutnak eszembe.Mint ahogy a költségek sem.Azt tudom, hogy egy komplett C14SE moci olyan 60-70e.ft szokott lenni.....

Érdemes utánaolvasni mert viszonylag olcsó, és főleg legális átépítés.

Köszi szépen a választ! Utánaolvasok. Szerintem 22LE teljesitménynövekedés ennyit megér. :) Főleg ha ugye ha nem nő a fogyasztás lényegesen.

Mégegyszerköszi :)

Link to comment
Megosztás:

Az a kütyü a szekunder levegő rendszer levegőszűrője (ECOTEC motorokon a hideg indítás utáni szakaszban kb. 1-1,5 percig megy a levegőszivattyúja, a kipufogó rendszerbe-a katalizátorba jutatt több levegőt, hogy elősegitse a hidegen elvileg benzinben dúsabb kipufogógázzal a katalizátor bemelegedését). Az egész puszta környezetvédelem!

Az olajszűrőt a motor blokkon keresd, vagy a vezérlés felőli oldalon, vagy a hűtővel szemben lesz (motortípus válogatja)

Remélem segítettem

Köszönöm a gyors választ!

Még annyi kérdésem van, hogy emiatt nem lehet magas a fogyasztásom?

Link to comment
Megosztás:

Tesco 4 ever!

Kemény 610 magyar forintért vettem egy torx csavarhúzót! Ha valakit érdekel esetleg, t20 x 100 -as kell a kárpithoz, és a lökhárítóhoz!

Tudjátok miért útálom a telet???

Mert amikor szedném szét a gépet, gyorsan rám sötétedik :) Tudom, spot-lámpa. Csak most így hirtelen nincs olyanom. Szóval ezt is vennem kell még. Nameg valami mobil melegítő berendezést, mert sajnos nyitott a garázs eleje. Bosszantó, hogy noha már elektronikusan bent van a verdában a tolatóradar, az érzékelőit még mindig nem volt módomban felfúrni.

Azt hiszem most kicsit morci vagyok...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nam tudja valaki,hogy mi a különbség a 66 lovas és a 75-80 lovas 1.2 16V között? Van szerkezeti is vagy csak mondjuk programozás más? Ne izguljatok nem elvetemült tuning kérdés volt, hanem mert csak érdekel:)

esetleg nagyobb fordulattal tudna nagyobb teljesítményt kicsikarni egy ugyanolyan motorból de nemsok értelme mert a forgatónyomaték nemigen változik többet forog a motor hamarabb tönkre is megy

Link to comment
Megosztás:

esetleg nagyobb fordulattal tudna nagyobb teljesítményt kicsikarni egy ugyanolyan motorból de nemsok értelme mert a forgatónyomaték nemigen változik többet forog a motor hamarabb tönkre is megy

Mondjuk a nagyforgás és az élettartam nem feltétlenül üti egymást:) Régi jó kis OFF VTI hondám 8200ig pörgött és már túlvolt a 150000ezren..azóta meg kitudja még mennyin.De valószínü,hogy itt más dolog is van mint a programozás.Csak gondoltam hátha vmi opel mágus megmondja nekem:) de úgylátszik alszanak :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tervezgetek egy B-Corsát venni.

Korábban B-Vecim volt, most pedig off nagyobb autóm van, de válás miatt takarékos üzemmódoba kell kapcsolnom :)

Mint minden típusnak, ennek is vannak hibái természetesen. Én is szenvedtem a Vecinél kicsit az alapjárati ingadozástól, néha leállástól, de együtt tudtam vele élni :)

A segítségeteket kérném.

Kinéztem ezt itt:

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1024

Ha publikus, megköszönnék néhány infót pluszban, amit esetleg a gazdi nem osztott meg velem, bár nagyon korrekt volt a telefonban. Állítása szerint a lambda szondát cserélni kellene az alapjárati ingadozás miatt... gondolom még sok oka lehet, de olvasgatva a hozzászólásokat kissé aggódni kezdtem. Nem szeretném azzal kezdeni a közös jövőmet a kicsikével, hogy újragyűrűzzem :-))), komplett motorgenerált készítessek rajta. Erre nincs most 200-300 darab ezresem. Akkor inkább megmarad a mostani verda, mert azt vásárlás után full-szervizeltettem és annak még nincs egy éve sem :)

Akár priviben is jöhet az infó, ha nem publikus.

Köszönöm és remélem, hamarosan (ha minden jól megy) én pörgethetem a kis vasat :D

Atus

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget/tanácsot kérnék: Opel Corsa B 1,4v16 X14

Problémám, hogy hideg indításkor dadogva indul (mintha nem menne minden henger). Kb 20mp után kezd normális lenni az alapjárat. Ez az egyik bosszantó dolog.

A másik, hogy eltűnik a hűtővíz. Nem látni folyást és hát üzemi hőfokon nehéz megállapítani...

Mit javasoltok, mi lehet a gond?

Üdv: Epy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítséget/tanácsot kérnék: Opel Corsa B 1,4v16 X14

Problémám, hogy hideg indításkor dadogva indul (mintha nem menne minden henger). Kb 20mp után kezd normális lenni az alapjárat. Ez az egyik bosszantó dolog.

A másik, hogy eltűnik a hűtővíz. Nem látni folyást és hát üzemi hőfokon nehéz megállapítani...

Mit javasoltok, mi lehet a gond?

Üdv: Epy

Célszerű lenne átnézni a gyertyákat és gyújtókábeleket, ill. keresni a hengerfej hibájára utaló jeleket.A belső radiátor is tud szivárogni, de annak szaga lenne, méghozzá erősen fagyálló jellegű.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Jobbra kanyarodásnál morgó hangot hallok a kis Corsánál de csak nagyobb gázadásnál...

Annyi bonyolítás van a dologban hogy 14-es gumik vannak rajta, de nem hinném hogy ez gond lehetne...

Ha valaki tudna valami diagnozist mondani azt megköszönném!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.