Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Még be lehet jelentkezni, de elég spontán kell akkor leugranod hozzám, mert amint kész, nem sokáig marad nálam :D

pofátlanabb dologra gondoltam,ha fent vagy pesten akkor :) (bár akkor biztos sorban állás lenne a dologból a többiekkel együtt :) )

Link to comment
Megosztás:

Jó, de te hitelesebben tudod előadni, hogy másik tartó kell, nem jó a mostani féltengelye, más a kipuff... :D

Világos, ezeket én is leírtam. amire még rá akarom beszélni, az egy nagyobb fék, mert én meg ragaszkodnék a 256-hoz legalább...

Link to comment
Megosztás:

a lábán hozod?

ha igen azért alázzál vele a pályán :D

Tréleren viszem, eléggé szétszedett állapotban van, már így hozták le, én csak a motort csinálom. :)

pofátlanabb dologra gondoltam,ha fent vagy pesten akkor :) (bár akkor biztos sorban állás lenne a dologból a többiekkel együtt :D )

Ezt meg majd a tulajjal beszéld meg, onnantól nekem ebbe semmi beleszólásom nem lesz :P

Link to comment
Megosztás:

Esetleg A Corsa, de ezeket inkább ültetett autókhoz szokták használni.

Amúgy Unon láttam még iylent és hasonló kis autókon, mint a régi Polok, stb...

De nem egy standard méret. :D

.....csak mert szeretném eladni és nem tudom merre tovább..........ötlet? :)

Link to comment
Megosztás:

erre gondoltam én is,ránézésre a Tied is sima A corsa-nak néz ki.

Tényleg ...meg van még?? mintha árultad volna..

Volt már használtautón egy éve, de igazából soha nem árultam, akkor is más volt vele a célom.

Amúgy meg minden eladó :D

Link to comment
Megosztás:

Jól van, de a teljesen tuti infókat én se igazán mondhatom el, mert nekem meg rengeteg utánajárás, belefektetett pénz és szopás áll ezek mögött az infók mögött. :D

Tehát bárkinek szívesen faragok szinte bármit, de mindent ne akarjon tudni, mert azt nem fogja megkapni :)

A lóvét nekem sem a legyek hordják össze.

Nem az ingyenélők közé tartozom. :)

Küldtem pü-t várom az ajánlatod!

Link to comment
Megosztás:

A lóvét nekem sem a legyek hordják össze.

Nem az ingyenélők közé tartozom. :D

Küldtem pü-t várom az ajánlatod!

Ezt nem konkrétan neked írtam, mert elég sokan kérdezősködnek és szívesen segítek is mindenkinek infókkal.

De hogy az olyan dolgokat, amik nekem is pár évbe és többszázezerbe kerültek, mire eljutottam a jelenlegi állapotig, nem fogom csak úgy elmesélni, ezt remélem senki nem várja el tőlem.

Konkrétan például az a lehajtás, ami most az enyémben van, tehát nagycsuklós féltengelyek, csonkállványok, már a 4. verzió, közel 4 évig teszteltem, próbálgattam és már vagy 300e Ft-ot költöttem eddig a lehajtásra, amit nekem is előbb meg kellett keresnem és sajnos nekem se európai szintű a fizetésem, amint itt gondolom a legtöbb embernek.

Amúgy egy ilyen lehajtást adok 80e-ért, amiből csak a két új csapágy 20e, de benne van a két egyedi gyártású féltengely és a két egyedileg átalakított nagy kerékagyakkal felszerelt csonkállvány is.

De hogy hozzád visszatérjünk, ez neked nem kell, mert létezik pár megoldás, hogy gyári féltengelyekkel össze legyen rakva a technika és ezek azt a 115LE-t röhögve kibírják, sőt, ha később esetleg XE-t akarnál, ahhoz is jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Leömlő jó lett?

Jó persze. Szép hangja lett, viszont most már 60-as rendszer kéne nem 50-es. :D

Elösször nem illeszkedett rendesen a hengerfejhez, mert a hegesztés meghúzta az egészet, meg feszítve lett összehegesztve stb. Lett lemeztömítés helyett vastagabb, és a 3 részre vágtam a flansnit, 2 szélső cső külön, 2 középső együtt. Ha következőt csinálnék már könnyebb lenne, és gyorsabban elkészülne, egyből darabokra vágnám az egészet, és szépen visszahegeszteném mindenhol, a belső illesztések is olyanok lennének mint a nagykönyvben.

10000 volt a flansni, 7800 a flexicső, és 6000 a leömlő, plusz a melóm, és 3 db 1mm vastag vágókorong.

Szerintem nem rossz ár ha összeadja az ember, pláne, hogy 60-ért csinálták volna a legolcsóbban a leömlőt, és még ahoz is kell flexicső.

Link to comment
Megosztás:

Jó persze. Szép hangja lett, viszont most már 60-as rendszer kéne nem 50-es. :D

Elösször nem illeszkedett rendesen a hengerfejhez, mert a hegesztés meghúzta az egészet, meg feszítve lett összehegesztve stb. Lett lemeztömítés helyett vastagabb, és a 3 részre vágtam a flansnit, 2 szélső cső külön, 2 középső együtt. Ha következőt csinálnék már könnyebb lenne, és gyorsabban elkészülne, egyből darabokra vágnám az egészet, és szépen visszahegeszteném mindenhol, a belső illesztések is olyanok lennének mint a nagykönyvben.

10000 volt a flansni, 7800 a flexicső, és 6000 a leömlő, plusz a melóm, és 3 db 1mm vastag vágókorong.

Szerintem nem rossz ár ha összeadja az ember, pláne, hogy 60-ért csinálták volna a legolcsóbban a leömlőt, és még ahoz is kell flexicső.

Mondjuk most elvileg tudok egy z18xe leömlőt amit proex csinált... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.