Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Üdv

Az lenne a kérdésem,hogy mi az amit a képen jelöltem??

SDC10244_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fekete kis cső érdekelne. De a pirosra is kíváncsi vagyok.A fekete el van repedve de a képen nem igazán látszik.

Okozhat ez valami hibát.Kigyulladt ma a sárga kis visszajelző.Lehet ez az oka?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippet FPepe. Már megoldódott a dolog...kapott egy kis vizet, ezért buggyant meg a központi zár. Majd az egyik napról a másika megjavult(?). Azóta sincs semmi baja. Cseppet érthetetlen.

Elnézést hogy ilyenkor írok, mikor gond van, de cseppet tanácstalan lettem. Újabb probléma akadt. És ez komolyabbnak tűnik. :lol: Egyik pillanatról a másikra elkezdett rángatni az autó alacsony fordulaton (magas fordulaton gyönyörűen megy). Valamint kigyulladt az olajnyomás, generátor és a motor visszajelző lámpája. Miután a lámpák kigyulladtak, a motor rögtön le is állt. Volt szerelőnél, gyujtásrotor és benzinszűrő csere volt az autón. Egy darabig ismét semmi baja nem volt, majd hazafele jövet ismét kigyulladtak a jelzőlámpák, de a motor nem állt le! Beraktam üresbe, lehúzódtam, majd el is aludtak a lámpák, komolyabb megállás nélkül tudtam is továbbmenni. De 90 kilométer megtétele után kicsit ismét elkezdett rángatni. A motor nem fő fel, könnyed 120 kilométert ment ezzel a bibivel ma probléma nélkül hazafele jövet.

Ezek alapján tudna valaki segíteni, hogy mi is lehet a probléma? Esetleg motorba kerülő víz okozhat ilyen problémákat? Mert előttelevő nap rendesen elázott.

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még egy kérdés lenne.. A napokban ki kellett cserélnem a szelepfedél tömítést és amit alatta láttam az elkeserített egy pöttyet. Ugye ha az olajszint megvan és az olajpumpa is működik akkor minden rendben kell hogy legyen. Az olajbeöntö nyílás felöli oldalon, asszem a 4-es hengernél az egyik excenter fullra be van marva és meg is van kopva keményen. Gondolom ettől van olyan hangja mint 1 diesel Mazdának. NEM KAP OLAJAT, de csak az a 2 excenter, a többi tocsog benne. Mi lehet a gond? hol találom az olajcsatornákat? Lehet hogy eltömődött. Az már biztos hogy vezérműtengely csere lesz, de ha már szétszedjük mire figyeljünk nagyon oda?

Ez egy c12nz motor.

Köszi a választ előre is. Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Par hete hasznalom NZ motoros 95-os 1.4i B Corsamat automata valtoval.

Varosi fogyi 11 korul...

...normalis ez, vagy lehet vmi erzekelo hibasodott meg??? koszi elore is a kommenteket :lol:

Esetleg lambdát kellene méretni,de az autómata váltó miatt kb normális.

Link to comment
Megosztás:

van tipped, ahol kimérnék?

Bp. X. ker közelében esetleg?...

vagy házilag is megtehetó...??

tenksz veri máccs

Bármelyik nagyobb pesti kipuff szervízben megtudják mérni.

Sziasztok!

Nem működnek a hátsó féklámpáim, de az ízzók hibátlanok, megnéztem. Hol folytassam a probléma felderítését?

Előre is köszi a válaszokat.

Féklámpakapcsoló a fékpedál felett vagy a biztosítéktáblát nézd át.

A kapcsoló kb 1200Ft az olasz utángyártott tökéletesen jó.

Link to comment
Megosztás:

Féklámpakapcsoló a fékpedál felett vagy a biztosítéktáblát nézd át.

A kapcsoló kb 1200Ft az olasz utángyártott tökéletesen jó.

Köszi a gyors választ, a biztosíték hibátlan, valsz. a kapcsoló lesz a bűnös. Hol érdemes utánanéznem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Írtam nektek, hogy sok olajat fogyaszt a verda! Azt mondta rá az egyik szerelő haver, hogy szelepszár szimeringet kell cserélni mert azért eszik sokat!

Lehet ez?

Ezt ki lehet magadnak cserélni vagy szervíz kell?

Köszi szépen!

G.

Először méress veszteséget, és ott kiderül merre "megy el a nyomás"...szelep vagy gyűrű.

Szimmering cserét inkább szerelő csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még egy kérdés lenne.. A napokban ki kellett cserélnem a szelepfedél tömítést és amit alatta láttam az elkeserített egy pöttyet. Ugye ha az olajszint megvan és az olajpumpa is működik akkor minden rendben kell hogy legyen. Az olajbeöntö nyílás felöli oldalon, asszem a 4-es hengernél az egyik excenter fullra be van marva és meg is van kopva keményen. Gondolom ettől van olyan hangja mint 1 diesel Mazdának. NEM KAP OLAJAT, de csak az a 2 excenter, a többi tocsog benne. Mi lehet a gond? hol találom az olajcsatornákat? Lehet hogy eltömődött. Az már biztos hogy vezérműtengely csere lesz, de ha már szétszedjük mire figyeljünk nagyon oda?

Ez egy c12nz motor.

Köszi a választ előre is. Sziasztok.

Sziasztok.

Készülök nagyon a vezérműtengely cserére, ha valami ötlet lenne a fentiekkel kapcsolatban..... Naponta nézem a fórumot, valami jótanács elkelne nagyon..

Imádom a kis vasat, nem akarom hogy szétkókányolják fölöslegesen ha nem muszáj sok-sok pénzért..

Csááóó.

Link to comment
Megosztás:

szesztek...

Na megint az automata corsa...

Ha lepadlozom (pl:sarga lampanal) akkor szepen visszavalt az automata,

de inkabb fullad (BŐŐŐŐ hangot ad ) gyorsulas helyett.

Lehet ez osszefuggesben a 11 literes fogyival??

Lambda sz?

EGR szelep? (ebben van egyaltalan?)

Gyujtogyertya?

Bpesten tudtok vkit ajanlani aki ranezne es segitene, es nem csak lehuz penzzel?

Sajna eddig meg nem volt Opel-em, es nem ismerek megbizhato Opel-es szerelot... ha egyaltalan van ilyen

koszi elore is

Link to comment
Megosztás:

Egyik pillanatról a másikra elkezdett rángatni az autó alacsony fordulaton (magas fordulaton gyönyörűen megy). Valamint kigyulladt az olajnyomás, generátor és a motor visszajelző lámpája. Miután a lámpák kigyulladtak, a motor rögtön le is állt. Volt szerelőnél, gyujtásrotor és benzinszűrő csere volt az autón. Egy darabig ismét semmi baja nem volt, majd hazafele jövet ismét kigyulladtak a jelzőlámpák, de a motor nem állt le! Beraktam üresbe, lehúzódtam, majd el is aludtak a lámpák, komolyabb megállás nélkül tudtam is továbbmenni. De 90 kilométer megtétele után kicsit ismét elkezdett rángatni. A motor nem fő fel, könnyed 120 kilométert ment ezzel a bibivel ma probléma nélkül hazafele jövet.

Gyertya, stb nem kapott vizet, párásodás sincs. Porlasztó nem piszkolódhatott, mert injektoros. (1.4-es 60 lovas motor)

Légyszi valaki ha tudja mi lehet a gond, írja le. Tippek, találgatások is jók, mert nekem halovány gőzöm sincs mibaja, így meg nem szívesen viszem szervízbe....azt mond a szerelő amit akar. :) Jólenne tudni mibaja, és akkor célirányosan megnézetni.

Most vettük 5 hete, kifogástalan állapotban. Ennyi az összes gond vele, ezt se értem hogy mi miatt. <_<

(1995-ös, C14NZ motorkód, 60 ló, gyári klímával, kevés kilométerrel)

Légyszi segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

A generátor OK, mert ha nem lenne, máskor is jelezne, nem csak lassú menetben. Gyertyák is rendben. A kábelek is ránézésre, de nagyon tüzetesen még nem néztem át. (nemigazán értek hozzá :) )

Mindenképpen elektromos hiba. Kellene neki egy számítógépes átvizsgálás szerintem. Akkor talán többet megtudni. De itt a környéken vagy műszer nincs, vagy ha műszer van, akkor Opel progi nincs a szervizekbe. <_< Skoda, Seat, vagy VW program jó az Opelek elektronikai átvizsgálásához?

Azért még keresgélek szervízt. És amiket írtál, azokat is mindenképpen megnézetem. Köszike.

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne légtömegmérő,lambda szondát méresd ki kipuffműhelyben első körben,másrészt az AGR rossz zárása okozhat ilyen hibát és az alapjáratit is érdemes lenne megnézni milyen állapotban van.

Üa szűrő mikor volt cserélve?

volt szervizben. Kapott uj gyertyakabalaket. Most ugy tunik, hogy jo. De nam akarom elkiabalni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.