Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

hello tyhmä Giraffe

Az x12sz motorvezérlését a következő alkatrészek befolyásolják: alapjárati motor, impulzus szenzor, lambdaszonda, MAP szenzor, potenciométer, kipufogógáz visszavezető szelep(AGR vagy EGR)sose tudom, kipufogó visszavezető erősítő, kopogásszignál szűrője, kopogásszabályozás-szenzor, hűtőközeg hőmérséklet érzékelő, üzemanyagszivattyú reléje, befecskendező szelep, tanklégtelenítés-mágnesszelep, gyújtótekercs-direktgyújtás

És mindezeket vezérli és szabályozza a vezérlőkészülék(MULTEC,ECU vagy ki hogy hívja)

Azt hiszem ennyi,ha nem akkor javítsatok ki.

Remek, szerintem a Nagy Szellem kimaradt a sorból B) <_< Köszi szépen a felsorolást!! :D

Jól sejtettem, hogy mindenki játszik, aki a motorházban lapul. Most épp olyan furcsa érzésem van, hogy kopp hidegen eltűnni látszik a hiba, vagyis "első indításkor". Egészen addig, amíg le nem állítom, tehát bemelegedés után is(!) jól működik. Ám ha leállítom, és újra beindítom, elkezdi a hülyéskedést. Különös :rolleyes:

Valszeg' holnap kap egy fürdőt a lambda, aztán meglátjuk.

Hidegindításkor csakis harmadik "fordulásra" hajlandó beindulni - akkor mondjuk hálaisten mindig - de azért különös szokás. Melgen egy fél fordulatra már jár is. (Tudom, duma helyett nézessem meg egy szerelővel... -_- Üzemanyagnyomás, gyújtás, tudom nna.)

Tyhmä Kirahvi :D

Link to comment
Megosztás:

Remek, szerintem a Nagy Szellem kimaradt a sorból B) <_< Köszi szépen a felsorolást!! :D

Jól sejtettem, hogy mindenki játszik, aki a motorházban lapul. Most épp olyan furcsa érzésem van, hogy kopp hidegen eltűnni látszik a hiba, vagyis "első indításkor". Egészen addig, amíg le nem állítom, tehát bemelegedés után is(!) jól működik. Ám ha leállítom, és újra beindítom, elkezdi a hülyéskedést. Különös :rolleyes:

Valszeg' holnap kap egy fürdőt a lambda, aztán meglátjuk.

Hidegindításkor csakis harmadik "fordulásra" hajlandó beindulni - akkor mondjuk hálaisten mindig - de azért különös szokás. Melgen egy fél fordulatra már jár is. (Tudom, duma helyett nézessem meg egy szerelővel... -_- Üzemanyagnyomás, gyújtás, tudom nna.)

Tyhmä Kirahvi :D

Ne ad fel zsiri,megtudod csinálni......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

A problémám az lenne , hogy lecserélném a 4 műanyag ívet a sárvédőkön. A két hátsót sikerült ott menetes, végén téglalap alaku kötőelemek rögziti és müanyag anyával kell belülről meghuzni és a lökös felé meg egy pattintós van. Na a probléma az első sárvédőknél van ott benyulok hogy kitapogassam a csavarokat erre nem érzek semmit csak a sárvédőn belüli müanyag bélést, csak nem azt le kell szerelni és akkor megtalálom az anyákat?

Választ előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

A problémám az lenne , hogy lecserélném a 4 műanyag ívet a sárvédőkön. A két hátsót sikerült ott menetes, végén téglalap alaku kötőelemek rögziti és müanyag anyával kell belülről meghuzni és a lökös felé meg egy pattintós van. Na a probléma az első sárvédőknél van ott benyulok hogy kitapogassam a csavarokat erre nem érzek semmit csak a sárvédőn belüli müanyag bélést, csak nem azt le kell szerelni és akkor megtalálom az anyákat?

Választ előre is köszönöm!

ha jol emlékszem dob betétet is lekell venni vagy legalább is félre huzni a külsö felét...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Másik problémám az lenne hogy a 96-os Corsám C14Nz a motor. Elindulok megyek vele normálisan melegszik aztán nem áll meg csak a 100 fok előtti vonalon akkor nyit a termosztát vissza megy a feléig majd kis idő mulva megint elindul de akkor már a 100 előtti vonalon marad ha megyek vele de ha megállok akkor közelit a 100as felé na ekkor szoktam belülről bekapcsolni a hűtő ventillátort, beraktunk neki egy gombot de nem kókány módon. Szerintetek is valószinü hogy elrohadt a hengerfej tömités? A másik gondom meg elinditom hidegen természetes lenne amig nem épül fel a nyomás a hidrotőkékben hogy ugy csattog mint a varrógép de melegen is nagyon csattog ez meg vajond akkor hidrotőkés ? Választ előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

A problémám az lenne , hogy lecserélném a 4 műanyag ívet a sárvédőkön. A két hátsót sikerült ott menetes, végén téglalap alaku kötőelemek rögziti és müanyag anyával kell belülről meghuzni és a lökös felé meg egy pattintós van. Na a probléma az első sárvédőknél van ott benyulok hogy kitapogassam a csavarokat erre nem érzek semmit csak a sárvédőn belüli müanyag bélést, csak nem azt le kell szerelni és akkor megtalálom az anyákat?

Választ előre is köszönöm!

Szia! Nem könnyű, de közel sem lehetetlen. Valóban le kell szedni a belső sárvédőt, műanyag csavarok és kinyomható közepű(!) bolhák tartják, viszonylag erősen a helyén. A legnehezebb az a szétszedésben, hogy ne tűnjön el a bolhák közepe.

A díszcsík: ha nincs nagyon berohadva a csavar, akkor nem nehéz munka. Nálam is eléggé el voltak szürkülve, de levettem és lefújtam őket kézzel feketére. Olyan lett, amilyen (képen láthatod), szerintem kibírható. És így a régi "mesterek" gányolását is kijavítottam, akiknek nem volt türelmük levenni az íveket, csak feszegették, s a emiatt lógott az egész, mert kipattant a műanyagból a fém tartócsavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám az lenne ,hogy 1,2es c corsa műszerfalvilágítás, km/h világítás egyáltalán nincs!!

A kilométerórát szétszedtük (ahogy tudtuk, kibuktattuk a helyéről és kitapogattuk az izzókat) , amiket találtunk benne izzókat az az összes jó volt.

Egyedül az elakadásjelző van kivilágítva. Mi lehet a probléma? Lehet hogy bitosíték hiba? (Erre gondoltam már csak nem tudom hogy hol és melyik biztosítékot kell kicserélni)

Ha esetleg tudna segíteni vki akkor azt megköszöném.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nem könnyű, de közel sem lehetetlen. Valóban le kell szedni a belső sárvédőt, műanyag csavarok és kinyomható közepű(!) bolhák tartják, viszonylag erősen a helyén. A legnehezebb az a szétszedésben, hogy ne tűnjön el a bolhák közepe.

A díszcsík: ha nincs nagyon berohadva a csavar, akkor nem nehéz munka. Nálam is eléggé el voltak szürkülve, de levettem és lefújtam őket kézzel feketére. Olyan lett, amilyen (képen láthatod), szerintem kibírható. És így a régi "mesterek" gányolását is kijavítottam, akiknek nem volt türelmük levenni az íveket, csak feszegették, s a emiatt lógott az egész, mert kipattant a műanyagból a fém tartócsavar.

Szia! Köszi a segitséget!! én vettem a négy ívet 4100 körül volt, igen a kókányolás, ezzel találkoztam menet közben pl elöl a jobb első sziloplasztal van oda rögzitve ezért rendeltem az opeltöl csavart anyát csak 1 db csavar 520 ft de nem kell sok szerencsére:)

Link to comment
Megosztás:

Szia! Köszi a segitséget!! én vettem a négy ívet 4100 körül volt, igen a kókányolás, ezzel találkoztam menet közben pl elöl a jobb első sziloplasztal van oda rögzitve ezért rendeltem az opeltöl csavart anyát csak 1 db csavar 520 ft de nem kell sok szerencsére:)

Igen, nálam is volt sziloplaszt, inkább nem kommentálom. Egy csavaranya 520 Ft? Szép. Nem tudom, hogy lehet-e olyat kapni (hadd dicsekedjek), de itt az egyik önkiszolgáló autósboltban pár euróért kis zacskókban egész falnyi van a műanyag bolhákból, tartókból, csavarokból, rögzítőkből, stb-stb. Méterre vehetsz vakumcsövet, letekered, leméred, vonalkódozod, kifizeted. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Igen, nálam is volt sziloplaszt, inkább nem kommentálom. Egy csavaranya 520 Ft? Szép. Nem tudom, hogy lehet-e olyat kapni (hadd dicsekedjek), de itt az egyik önkiszolgáló autósboltban pár euróért kis zacskókban egész falnyi van a műanyag bolhákból, tartókból, csavarokból, rögzítőkből, stb-stb. Méterre vehetsz vakumcsövet, letekered, leméred, vonalkódozod, kifizeted. :rolleyes:

Hát igen,ez Finnország.

Itthon meg okos akarsz aztán azt mondják:hol élsz te,biciklibelsőben.

Jah és mindent horror áron.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.