Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hmm.. Érdekes dolgok. Amúgy több képet is nézve, valóban kellene O-gyűrűnek lennie, ahogy írod. Nekem, most érződnek át azok is így egy pár km, után, h néha volt olyan rántás, rángatás aminek nem tudtam az okát, bár a gyertya is oka volt, de volt olyan nem szűnő érdekes dolog, naah azt most éreztem. A hirtelen fordulat leesés is csinál egy rántáshoz hasonló dolgot. Most éreztem többször is.

Úgy leszünk a legjobba, ha cserélem!

Viszont a motor is néha remeg, és néha 3 hengerezett is.. Szal ez az alapjárati állító szelepecske is tehet ezekről a hibákról. Jó tudni ilyeneket is.

Ez a 28mm szerintem az ajánlott maximum, ugyanis fizikailag több is lehet, élő példa az enyém.

Amúgy Johnny, ha lesz időd akkor nincs kedved átküldeni azt a Corsás leírást, amiről beszéltetek az a tizenvalány oldalas pdf.

Előre is Köszönöm!

UI:

Ha valakit érdekel, Corsa és Tigra robbantott ábrák, csak az a baj, h orosz... :lol:

http://frso.frsoft.homeip.net/cat/index.ph...p;client=dr2000

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A motor kiszerelés amiről korábban írtam vasárnap lesz. De technikai segítség az még nincs. :lol:

Jobb hátsó keréknél komplett fékrendszert akartam cserélni, de ott akadtam el, hogy a munkahengerről nem tudom lecsavarni a fékcsövet. Az anya le van kopva, be is van rohadva. Plusz a légtelenítő csavar is bele van törve! És persze levegős a rendszer. A neten még sehol nem találtam ilyen fékcsövet, mindenhol a gumit árulják. Nincs valakinek ötlete a roncsolásmentes leszerelésre? Vagy elfekvőben ilyen fém fékcsöve?

Köszi!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A motor kiszerelés amiről korábban írtam vasárnap lesz. De technikai segítség az még nincs. :lol:

Jobb hátsó keréknél komplett fékrendszert akartam cserélni, de ott akadtam el, hogy a munkahengerről nem tudom lecsavarni a fékcsövet. Az anya le van kopva, be is van rohadva. Plusz a légtelenítő csavar is bele van törve! És persze levegős a rendszer. A neten még sehol nem találtam ilyen fékcsövet, mindenhol a gumit árulják. Nincs valakinek ötlete a roncsolásmentes leszerelésre? Vagy elfekvőben ilyen fém fékcsöve?

Köszi!

Gyuri

Én maszeknál gyártattam fékcsöveket hozzá, de készen is lehet venni autósboltban. Hosszúság és a hollander mérete a lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Kaptam reléket, de nem tudom, h milyenek.

Valaki nem tud segíteni, h hogy határozzam meg?

1.GM Hella 90 240 665 (alján 3 láb 31b/30/15)

2.GM HElla 940 004-03 2(4)x21W+0...5W12V (alján 3 láb 49/49a/31)

3. Hella 03 440 489 (alján 4 láb 85/86/87/30)--->De ez gondolom AC relé, szinte biztos.

Viszont valaki tudja, h az első kettő az mi, v hol tom megnézni?

//Google hiába a barátom, most szmétkedik :lol: //

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A motor kiszerelés amiről korábban írtam vasárnap lesz. De technikai segítség az még nincs. :lol:

Jobb hátsó keréknél komplett fékrendszert akartam cserélni, de ott akadtam el, hogy a munkahengerről nem tudom lecsavarni a fékcsövet. Az anya le van kopva, be is van rohadva. Plusz a légtelenítő csavar is bele van törve! És persze levegős a rendszer. A neten még sehol nem találtam ilyen fékcsövet, mindenhol a gumit árulják. Nincs valakinek ötlete a roncsolásmentes leszerelésre? Vagy elfekvőben ilyen fém fékcsöve?

Köszi!

Gyuri

ők legyártanak fémből is mindent, általában ATE fém fékcsöveket vesznek tőlünk és abból csinálják

http://fekcentrum.hu/fooldal.php

Link to comment
Megosztás:

Kaptam reléket, de nem tudom, h milyenek.

Valaki nem tud segíteni, h hogy határozzam meg?

1.GM Hella 90 240 665 (alján 3 láb 31b/30/15)

2.GM HElla 940 004-03 2(4)x21W+0...5W12V (alján 3 láb 49/49a/31)

3. Hella 03 440 489 (alján 4 láb 85/86/87/30)--->De ez gondolom AC relé, szinte biztos.

Viszont valaki tudja, h az első kettő az mi, v hol tom megnézni?

//Google hiába a barátom, most szmétkedik :lol: //

Elvileg a biztosíték tábla fedél belső oldalán van infó melyik, mit kapcsol. Nem néztem még tüzetesen, de lehet, hogy különböznek a lábak pozíciói, és így mindegyiknek meg van a saját helye. Nézd meg az a biztos! Vagy a szervíz könyv utolsó fejezeteiben van az elektromosság, lehet, hogy ott kitérnek a típus jelzésre is.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

A fék munkahengert úgy is le lehet szedni, ha a csavarját kiveszed, a hollandert megfogod egy erős fogóval és a munkahengert tekered le a csőről.

Szia!

Nem merek jobban hozzányulni, mert, ha elmegy a fék nem lesz autó! Most nincs sok kedvem motorra ülni hetekig. Ráadásul a fékmunkahengerből folyik az olaj. Meg vannak az újak, de nem tudom lebontani őket. Majd valahonnan szerzek fékcsövet, aztán szétbombázom. A dob, a csapágy, a fékpofa már új.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

halika.

Corsa B. jobb oldala kopog,és ha kis repedés van az úton akkor is hallom a kopogást. Gömbfej csere és Kormány összekötő csere meg volt. lengés csillapítókat be mérettettem azok jók. Ötleteket kérhetnék?? 4 szerelő mind mást mondott,bassz-----meg. és nincs eredmény. és Ki ....ottul idegesít,nem élvezetes a menet vele....

Köszi... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a hátsó ablakmosóig nem jut el a folyadék.

Az első működik, és ha bekapcsolom a hátsót, a mosófolyadék szivattyúja működik, csak a folyadék nem jut hátra.

Valószínűleg a cső van megtörve vagy lyukas, esetleg lecsúszott valahonnan.

2000-es B Corsa-ról van szó (5 ajtós).

Valaki tudja merre megy a mosófolyadék csöve hátra? Esetleg műszaki rajz van-e hozzá?

Találkoztatok-e hasonló problémával?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a hátsó ablakmosóig nem jut el a folyadék.

Az első működik, és ha bekapcsolom a hátsót, a mosófolyadék szivattyúja működik, csak a folyadék nem jut hátra.

Valószínűleg a cső van megtörve vagy lyukas, esetleg lecsúszott valahonnan.

2000-es B Corsa-ról van szó (5 ajtós).

Valaki tudja merre megy a mosófolyadék csöve hátra? Esetleg műszaki rajz van-e hozzá?

Találkoztatok-e hasonló problémával?

Előre is köszi a válaszokat!

Nezd meg, hogy nincs lecsuszva a hatrameno cso a szivattyurol? Ha nincs akkor hatul a csomagtartot nyisd fel es bal felol van egy gumitomlo. Valoszinuleg ott van megtorve a cso. Amikor hagyod h spriccoljon hatra, akkor nem folyik valahol az ablakmoso viz? Hagyjad h menjen egy kicsit tobbet. Ha megvan torve a cso akkor kell szivarogjon az ablakmoso a toresnel. Esetleg el igy fagyhatott:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a hátsó ablakmosóig nem jut el a folyadék.

Az első működik, és ha bekapcsolom a hátsót, a mosófolyadék szivattyúja működik, csak a folyadék nem jut hátra.

Valószínűleg a cső van megtörve vagy lyukas, esetleg lecsúszott valahonnan.

2000-es B Corsa-ról van szó (5 ajtós).

Valaki tudja merre megy a mosófolyadék csöve hátra? Esetleg műszaki rajz van-e hozzá?

Találkoztatok-e hasonló problémával?

Előre is köszi a válaszokat!

Igen. Nekem u.ez a probléma, csak nekem kifolyik a hátsó ajtó 2 oldalán lévő kifolyó lyukakon. Én nem bírtam eddig kifeszegetni a fújókát sem, pedig leírták már, h h kell... De nem egyszerű.. Letörni, meg kiszakítani sem akarom.. Egyenlőre idő és erő hiányában jó az nekem....

Ha megvan torve a cso akkor kell szivarogjon az ablakmoso a toresnel.

Nekem pl. jelentkezik az ajtóban van valami gebasz.

Link to comment
Megosztás:

halika.

Corsa B. jobb oldala kopog,és ha kis repedés van az úton akkor is hallom a kopogást. Gömbfej csere és Kormány összekötő csere meg volt. lengés csillapítókat be mérettettem azok jók. Ötleteket kérhetnék?? 4 szerelő mind mást mondott,bassz-----meg. és nincs eredmény. és Ki ....ottul idegesít,nem élvezetes a menet vele....

Köszi... :lol:

Esetleg törött rugó?

Olyan sok dolog nincs ott.Szám szerint két darab szilent meg kettő a stabrúdban ha nem 1.2es,mert abban az sincs.

Talpas gömbfej,toronyszilent,kerékagycsapágy és ennyi. A szerelőket akik ebben a Nasa műhold szintű futőműben nem tudják megtalálni a hibát innen üdvözlöm.

Az utolsó szokott zörögni, a szilentek inkább nyikorognak. A kerékagyat meg úgy lehet tesztelni,hogy megemelve negyedikben felpörgetni,aztán üresbe lökni,motor leállít. Ha búg,akkor ott a hiba.

A többi lötyögést meg szintén emelőn kereket mozgatva,lengőkart feszegetve lehet megtalálni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.