Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ha cserélsz kuplungot akkor már egyben mindent, szettet vegyél, csak ne felejtsd h vele együtt járó a váltóolaj csere is és a váltó dekni tömítés. Ennyi pénzt ha már költesz rá az a plusz 4e nem lesz sok és megéri! Azt tapasztaltam én is!

Mintha másik autóba ültem volna, meg kellett tanulni vezetni! :)

Kuplungszett márkától függ.kb 30e szerelés kb.15-20e.

Az autó szét van szedve, komplett kuplungszettet kap.

Hogy cserélik-e az olajat, jó kérdés. Remélem. (de rákérdezek, hogy tervezték-e?)

Az alkatrészre kompletten 42e-t mondott. (ma reggel hozta meg a futár)

Link to comment
Megosztás:

Az autó szét van szedve, komplett kuplungszettet kap.

Hogy cserélik-e az olajat, jó kérdés. Remélem. (de rákérdezek, hogy tervezték-e?)

Az alkatrészre kompletten 42e-t mondott. (ma reggel hozta meg a futár)

Olajat mindenképp cseréltess! De kell hozzá váltó dekni töm. is! Ha azt nem akarnak használni, vagy venni akkor kezdj el gyanakodni ugyanis az olaj jó 70%-a bent marad akkor és szinte biztosra veheted, h a régit töltik vissza...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehet kicsit félre vittem a sztorit, pontosítok: Mikor indulok, egyesbe rakom, kuplung felengedésnél remeg, ráz, nem mindig. Amikor elkezdek araszolni a dugóba, melegszik a motor akkor fokozottan jelentkezik a probléma. Ez a pontosítás hozzá tartózik.

Akkor a Lambdát lehúzom, ahogy tanácsoltátok, lehúzott állapotba mennyit mehet az autóval? A fogyasztáson kívül ennek van valami jelentősége?

Ha csak kuplung csúsztatásnál van baj,akkor jó helyen jártak a szerelőid,csak nem találták mégsem.

:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hűtővízből mennyit kell beletölteni a rendszerbe?

Tömítéscserénél azt is cserélem, viszont nem tudom, hogy mennyi kell. Menjen bele simán vagy lehet vegyíteni desztillált vízzel?

Remélem most már jó lesz a hűtésem, mert eddig rossz volt a termosztát (most az is csere lesz) és igazából a ventilátorom az nem kapcsolt be eddig :P

Nem tudom van e köze hozzá de marhára zavaró főleg most 30fokban.

A hőgomba cserélve lett, de nem változatot a helyzeten. Direktbe kötve megy a ventilátor (legalább tudom hogy az jó és nem a motorral van gond)

Melegedni melegszik az autó, volt hogy 100fok környékén járt de nem akart bekapcsolni a venti.

Esetleg vmi tipp hogy ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Hűtővízből mennyit kell beletölteni a rendszerbe?

Tömítéscserénél azt is cserélem, viszont nem tudom, hogy mennyi kell. Menjen bele simán vagy lehet vegyíteni desztillált vízzel?

Mi menjen bele simán? a hűtővíz? A hűtővíz az maga a desztillált víz fagyállóval keverve.

Kb. 5L kell bele összesen, de ez függ a leengedett és a nem leengedett mennyiségtől ami a rendszerben maradt.

Link to comment
Megosztás:

Mi menjen bele simán? a hűtővíz? A hűtővíz az maga a desztillált víz fagyállóval keverve.

Kb. 5L kell bele összesen, de ez függ a leengedett és a nem leengedett mennyiségtől ami a rendszerben maradt.

Most van kb 2liter hűtőfolyadékom polcon. (rózsaszín. dobozra ráírva -40fokig)

Ezt vegyíthetem majd d.vízzel és akkor ami belemegy..

Link to comment
Megosztás:

Most van kb 2liter hűtőfolyadékom polcon. (rózsaszín. dobozra ráírva -40fokig)

Ezt vegyíthetem majd d.vízzel és akkor ami belemegy..

Jó az.. csak tél előtt nézesd meg, h mennyi a fagyáspont és ha kell akkor fagyállót tegyél még bele, de így most tökéletes lesz!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha bontják a vezérlést akkor mehet a végén vissza a régi vagy akkor mindenféleképpen kell cserélni szíjat is?

Kb 2éve lett cserélve kompletten, azóta kb 15e km lett beletéve a kocsiba.

azt mondják hogy egyszer leszedett vezérlést nem rakunk vissza ....

van aki ezt betartja van aki nem

én inkább cserélném ,inkább +3-5e forint mint 80-100e ;)

Link to comment
Megosztás:

inkább kicseréltetem, nem kockáztatok. Azt mondják hogy elvileg szíj plusz görgő ami ilyenkor csere. Vízpumpa nem. Most nézelődök,érdeklődök h milyet érdemes venni ami nem olyan horror ár. Amit tudok h nem olasz alkatrész lesz :) bár sztem 15-20 alatt az alkatrészeket nem úszom meg és még akkor hozzá sincs nyúlva megint :)

Link to comment
Megosztás:

inkább kicseréltetem, nem kockáztatok. Azt mondják hogy elvileg szíj plusz görgő ami ilyenkor csere. Vízpumpa nem. Most nézelődök,érdeklődök h milyet érdemes venni ami nem olyan horror ár. Amit tudok h nem olasz alkatrész lesz :) bár sztem 15-20 alatt az alkatrészeket nem úszom meg és még akkor hozzá sincs nyúlva megint :)

szíjból :

gyári ,gates ,dayco ,bosch,continental

görgőből :

gyári, ina,fag,skf

én ezeket ajánlanám ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok, s egyből segítséget kérnék Tőletek.

Második autónak (futkosónak) vettünk egy x10xe motorkódú corsát. voltak vele apróbb bajok...lett légtömegmérő cserélve, alapjárati motzor és egr cserélve...alapjárati és egr bontott volt... nincs hibakódom, viszont alapjáratom 1700-1800 körül áll, s ha kiveszem üresbe és gurulok, de néha ha mondjuk lámpánál állok, akkor a fordulatszámom ingadozik 1500-ról pörög 2100-2200-ra majd vissszahörög 1500-ra, s ez folyamatos, majd ha már nem gurulok, egy idő után beáll 1700-1800 közé... szal nagyon magas... Esetleg ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok, s egyből segítséget kérnék Tőletek.

Második autónak (futkosónak) vettünk egy x10xe motorkódú corsát. voltak vele apróbb bajok...lett légtömegmérő cserélve, alapjárati motzor és egr cserélve...alapjárati és egr bontott volt... nincs hibakódom, viszont alapjáratom 1700-1800 körül áll, s ha kiveszem üresbe és gurulok, de néha ha mondjuk lámpánál állok, akkor a fordulatszámom ingadozik 1500-ról pörög 2100-2200-ra majd vissszahörög 1500-ra, s ez folyamatos, majd ha már nem gurulok, egy idő után beáll 1700-1800 közé... szal nagyon magas... Esetleg ötlet?

tanult értékeket kell törölni valszeg

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz, bár én pl még sosem rendeltem ebay-ről :P

Mondjuk tényleg jó árak vannak :)

rengeteget vasarolok eBay-rol, eddig egyetlen csusztatas volt (egy ruhat rendeltunk amcsiktol), de onnan is visszakuldtek a penzt, tehat osszesegeben 100% pozitiv a tapasztalatom a vasarlasal kapcsolatban. az autoalkatreszek is bevaltak eddig, az egyik cegnel 6kulonbozo vezerlo szettet kinalnak a TD corsamhoz, 63€-tol (JPA) egeszen 240€ig (Bosch)...

ezek rendes kereskedok, tehat garanciaval, szamlaval, ilyen cuccokat nem veszek maganembertol. már volt ra pelda, hogy beneztem az alkatreszt a carnivalhoz, megjott, nem volt jo, irtam az ürgenek, mondta hogy kuldjem vissza, es kuldi a megfelelot. megtettem, de mire viszakuldtem, mar it volt a cucc, az elado aznap elinditotta a kuldemenyt - mondvan, hogy ugyis kuldom a cuccost - míg en csak 2 nappal kesobb.....

hong kong videken meg pl. telefonakksikra erdemes vadaszni 1-3€ kozott vannak, nevetseges postakoltseggel (vettem mar akkut 1€-ert, 1,5€ volt a postadij...), de a kiegeszitesek is olcsok....

vajdasagban uzemeltettunk egy bababoltot, a teljes keszletet csak eBayen vasaroltam ossze, a babaruhak DB ara atlagolva 50Eurocent-ben allt fel, inkl. beszerzes- elhozas- leszallitas :D

szal, visszaterve az autos cuccokhoz, tenyleg erdemes ott vallogatni, ha nem szallitanak vagy draga a MOi szallitas, akkor dobj privit, johet hozzam is.

***

volt egy aranyos sztorim is, egy MOi haver keresett donort a kocsijahoz, en veletlenul lattam egyet au eBayen. irtam a muksonak, elmagyarazva a korulmenyeket, es azt is, hogy irjon, ha nem megy el az aukcion, mert akkor kijonne a gyerek megnezni - megvenni. igy is lett, lezsiroztak a boltot, minden okes, 2het mulva kaptam egy csomagot, benne 2 uveg finom borral, az urge megkoszonte a segitsegem :icon1: - pedig osszesen 500€-s tetelrol beszeltunk, es nem jutalekert csinaltam, hanem hogy a havernak segitsek.

***

KORABBAN VOLT KERDESEM:

ismertek csinald magad garazst MOon? ahol a beallot oradijert ki lehet berelni, de az ember sajat maga berhel a kocsin?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkeseredtem! Nem működött a fordulatszám mérő a corsa-ban (1.5TD) ezért vettem egy másikat. Biztosan jó volt, rendesen működött.

Beletettem az én autómba, és semmi. A fordulatszámmérő nem működik. A csatlakozónál az egyik lábon mértem fordulatszámmal változó feszültséget, ezért is vettem másik órát. Tudjátok esetleg melyik lábon jön be a jele?

Hogyan lehet tesztelni a kiszerelt műszert, hogy biztosan lássam jó-e?

Minden ötletet javaslatot előre is köszönök: Peti!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkeseredtem! Nem működött a fordulatszám mérő a corsa-ban (1.5TD) ezért vettem egy másikat. Biztosan jó volt, rendesen működött.

Beletettem az én autómba, és semmi. A fordulatszámmérő nem működik. A csatlakozónál az egyik lábon mértem fordulatszámmal változó feszültséget, ezért is vettem másik órát. Tudjátok esetleg melyik lábon jön be a jele?

Hogyan lehet tesztelni a kiszerelt műszert, hogy biztosan lássam jó-e?

Minden ötletet javaslatot előre is köszönök: Peti!

biztos, h jó órát vettél bele? száma ugyanaz, mitn a réginek, mert csak az azonos számúak működnek ua-ban az autóban

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.