Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Az nem jut esetleg az eszedbe,hogy azért nem válaszol senki,mert nem tudják? Meg amúgy ez egy klubfórum,ahol írogatnak az emberek szabadidejükben,tehát bármiféle számonkérést tartani hogyismondjam pofátlanság. A "saját kockázat" kifejezéseden úgy röhögtem majd behugyoztam.

jaaaaaaah....:)

Link to comment
Megosztás:

Öööö, izééé.... Már megrendeltem, most utalom a lét érte. Kb. csütörtökön kiderül "élőben", jó lett-e hozzá :) Az ügyeletes mindentudó kolléga arra is válaszol, amit nem kérdeznek, de konkrétumoknál hallgat. tehát saját kockázatra megrendeltem. Remélem, nem kell kiegészítenem, mert akkor még egy hétig áll a ló a ház előtt.

Ha rám célozgatsz, akkor om se tudja milyen, mivel nekem 6 lapfejű csavar van ott.

Csak halkan mondom, hogy azt nyomaték kulccsal kell visszahúzni, csavarrögzítő kenőccsel megkenve, viszont nem értem minek akarod kitekerni...

De nem tudok én szart se, sosem szedtem szét opelt, csak okoskodok itt össze-vissza. :P

Link to comment
Megosztás:

Az nem jut esetleg az eszedbe,hogy azért nem válaszol senki,mert nem tudják?

Meg amúgy ez egy klubfórum,ahol írogatnak az emberek szabadidejükben,tehát bármiféle számonkérést tartani hogyismondjam pofátlanság.

A "saját kockázat" kifejezéseden úgy röhögtem majd behugyoztam.

Nyugi Haka...majd nem fog röhögni, mikor összeakad a 16 szelep, mert nem jól rakta össze a vezérlést. :)

Amúgy pont emiatt akartam, hogy zárt legyen a fórum, mert ingyenszervíznek használják sokan, pofátlanul, szemtelenül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával állunk szemben. A barátom vett egy B Corsát 1.4es benzines C14NZ motoros jószág. Az a bajunk vele, hogy a szelepfedél tömítés elég komolyan ereszti az olajat, amit szeretnénk megszüntetni. Légyszi segítsen aki már csinált ilyet, otthoni körülmények között le tudjuk venni a szelepfedelet minden vezérléssel bajlódás nélkül, vagy kell hozzá valami komolyabb szakértelem, szerszám, akármi, ami nem jut eszünkbe? Nekem mindössze annyi az elképzelésem, hogy körbe a csavarokat az előírás szerinti sorrendben kicsavarom, leveszem a fedelet, leveszem a régi tömítést, fölrakom az újat, és mehet vissza gyári értékű nyomatékkal meghúzva. Ha valaki tudja mivel jár ez légyszi írja meg és azt se tudom, hogy a csavarokat mekkora nyomatékkal kéne meghúzni?!

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :D

Link to comment
Megosztás:

A nyomaték értékeket sohasem nézem méret alapján húzom őket,tehát egy tizes csavart nem tépek meg csak úgy érzéssel amikor még nem nyúlik a menet.

Ha jót akartok akkor a szelepfedelet egy-fél napig áztatjátok brigéciolban,hogy jól kitisztuljon a kartergáz szűrő. Ha jól emlékszem sehogy nem lehet szétszedni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy indításkor kb 5 mp-ig iszonyatosan pörög a motor. Mi okozhatja ezt a problémát? Az autó egy Combo A (Corsa B) X14SZ '97. Előre is köszönöm a tippeket. G.

Nekem akkor volt ilyen amikor nem belevaló alapjárati volt benne. Különböző a kúprészük.

Annyit még megpróbálhatsz kezdetnek,hogy gyújtás ráad,alapjárati csati lehúz,gyújtás levesz,vissza a csati,gyújtás ráad. Ezt 3X,így lehet elvileg betanítani az alapjárati motort. Persze egy takarítás sohasem árt. Ha ezek nem segítenek akkor csere motorkód szerint belevalóra.

Link to comment
Megosztás:

A nyomaték értékeket sohasem nézem méret alapján húzom őket,tehát egy tizes csavart nem tépek meg csak úgy érzéssel amikor még nem nyúlik a menet.

Ha jót akartok akkor a szelepfedelet egy-fél napig áztatjátok brigéciolban,hogy jól kitisztuljon a kartergáz szűrő. Ha jól emlékszem sehogy nem lehet szétszedni.

Ezt hogy érted, hogy "sehogy nem lehet szétszedni"? Neki se álljunk, mert nem lehet szétszedni, vagy nyugodtan csináljuk, mert csak csavar ki, aztán vissza és csavar be, és semmi gond nem lehet, nem tudjuk tönkretenni!?

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy érted, hogy "sehogy nem lehet szétszedni"? Neki se álljunk, mert nem lehet szétszedni, vagy nyugodtan csináljuk, mert csak csavar ki, aztán vissza és csavar be, és semmi gond nem lehet, nem tudjuk tönkretenni!?

a kartergázszűrőre gondoltam,hogy nem jön szét.de utánakérdeztem azt is szét lehet szedni és valószínűleg azért is dől az olaj a tömítésen mert el van tömődve a szűrő.szóval azt áztassátok mossátok brigivel.mert az új tömítést ugyanúgy szét fogja nyomni ha koszosan rakod vissza.

csavarok ki csavarok be.így ennyi a bonyolult benne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor volt ilyen amikor nem belevaló alapjárati volt benne. Különböző a kúprészük.

Annyit még megpróbálhatsz kezdetnek,hogy gyújtás ráad,alapjárati csati lehúz,gyújtás levesz,vissza a csati,gyújtás ráad. Ezt 3X,így lehet elvileg betanítani az alapjárati motort. Persze egy takarítás sohasem árt. Ha ezek nem segítenek akkor csere motorkód szerint belevalóra.

Elvileg belevaló, mert eddig hibátlanul működött, kb két hete csinálja ezt, hogy pörög mint állat. Milyen szerrel tudom megpucolni? Féktisztító esetleg? Köszönöm a gyors választ! G.

Link to comment
Megosztás:

A nyomaték értékeket sohasem nézem méret alapján húzom őket,tehát egy tizes csavart nem tépek meg csak úgy érzéssel amikor még nem nyúlik a menet.

Ha jót akartok akkor a szelepfedelet egy-fél napig áztatjátok brigéciolban,hogy jól kitisztuljon a kartergáz szűrő. Ha jól emlékszem sehogy nem lehet szétszedni.

Magát a szűrőt nem tudod szétszedni, sok kis lyukacsos lemezről van szó végül is, de a takarólemezt levéve illetve a műanyag tartó/megvezető-t levéve a két pöcökről le lehet pattintani magát a szűrőt és úgy beáztatni brigibe, hengerfejezésnél én is így csináltam (illetve vezérműtengely cserénél :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával állunk szemben. A barátom vett egy B Corsát 1.4es benzines C14NZ motoros jószág. Az a bajunk vele, hogy a szelepfedél tömítés elég komolyan ereszti az olajat, amit szeretnénk megszüntetni. Légyszi segítsen aki már csinált ilyet, otthoni körülmények között le tudjuk venni a szelepfedelet minden vezérléssel bajlódás nélkül, vagy kell hozzá valami komolyabb szakértelem, szerszám, akármi, ami nem jut eszünkbe? Nekem mindössze annyi az elképzelésem, hogy körbe a csavarokat az előírás szerinti sorrendben kicsavarom, leveszem a fedelet, leveszem a régi tömítést, fölrakom az újat, és mehet vissza gyári értékű nyomatékkal meghúzva. Ha valaki tudja mivel jár ez légyszi írja meg és azt se tudom, hogy a csavarokat mekkora nyomatékkal kéne meghúzni?!

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :D

Lehet hogy érdemes valami jóféle tömítőpasztát is használni (pl loctite 5910) mert nem bizti, hogy az új tömítéssel eláll a szivárgás. Nem fiatal autó, egypárszor már biztos levették a fedelet, túlhúzták, elvetemedett, miegymás.

Sőt, hogyha leveszitek a régi tömítést, és olyan különösebb baja nincs, mégis ereszt, akkor biztos, hogy kelleni fog a paszta az újhoz is, vékonyan.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok segítségre lenne szükségem 98' Corsa B 1.4 Benzin 44kw x14sz motorszámú gépkocsinál élőadat kiolvasása megy de hogy lehet állítani az alapjárat fordulatszámát van erre lehetőség kábellel vagy csak manuálisan? Tud ebben valaki segíteni?

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok segítségre lenne szükségem 98' Corsa B 1.4 Benzin 44kw x14sz motorszámú gépkocsinál élőadat kiolvasása megy de hogy lehet állítani az alapjárat fordulatszámát van erre lehetőség kábellel vagy csak manuálisan? Tud ebben valaki segíteni?

C-s motoroknál TECH-1-el lehet állítani az alapjáratot, tehát az X-eseknél is lehet a csatlakozón keresztül TECH-2-es vagy hasonlók.

Ilyen OP-COM-os házidiaggal nem hiszem hogy lehet, bár ki tudja, annyira nem ismerem. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.