Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nekem konkrétan két hónapos szelepfedél tömítést nem sikerült visszarakni normálsan így új kellett.

én pár hete leszedtem a szelepfedelet teljesen letisztítottam mindent ahogy tudtam különösen a tömítés süllyesztett peremét a régi tömítést forró vízben áztattam órákig tényleg nagyon alaposan pormentesen tiszta állapotban hőálló benzin,olajálló szilikonnal bekentemalul fölül azóta még csak 300km ert mentem de szivárgásnak semmi jele pedig a tömítés már nagyon el van öregedve és szinte mindenhol repedezett volt.

Link to comment
Megosztás:

Értem! Már csak annyit kérdeznékm hogy járó motornál kell gondolom fújni a spray-t, de ez nem gyullad be? Egyszer véletlenűl hőlégfúvó felé fújtam és hát belobbant... Köszi szépen mindent! Kipróbálom a dolgokat! G.

Járó motornál kell persze, másképp nincs vákuum, de nem 90 fokos motorra kellene fújni, hanem pl állt 1-2 órát az autó és utána indítod el. Hőlégfúvónál is inkább a hajtógáz gyulladt be, ugyan az mint amikor a óvodások játszanak a spray+öngyújtó kombinációval.

De ahhoz több száz foknak kell lennie, 90-től még nem gyulladna be szerintem, de inkább ne kísérletezz vele.

Link to comment
Megosztás:



Elküldve: Ma, 00:17

Sziasztok!

milehet az oka annak hogy a gyújtást stroboszkóppal be lett állítva de így torpan meg nem akarmenni ahova be lett állítva onnan visszáb tekerem 10mm előgyújtásra akkor megy de akkor se nagyon. Elektroműszerész meg állapítota hogy rosz a lambda szonda kicseréltem és még kicseréltem a rotort a gyújtás nál az elosztó fedelet .Valaki segítsen milehet az oka hogy nem megy az autó :S

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hihetetlen bár, nekem mindenképpen, de az 1.0-ás B Corsámban nincs szivargyujtó. Hogyan tudom ezt megoldani? Állítólag megnézték és még biztosíték helye sincs a táblán.

használj öngyujtót! :D (nekem van szivargyújtóm szívesen elcserélem központi zárra, elektomos ablakemelőre) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Még mindig a hengerfej problémával szenvedek.A két problémám pedig :

1. Hogy tudnám itthon legegyszerűbben megmérni a dugattyúelőállását

2. Melyik hengerfej típust válasszam: a fémet, vagy a "simát".

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

1. Hogy tudnám itthon legegyszerűbben megmérni a dugattyúelőállását

2. Melyik hengerfej típust válasszam: a fémet, vagy a "simát".

Dugattyú előállás?? az első dugattyú felső holtponti helyzete kellene ugye?

Akkor azt úgy hogy a vezérlésnél - még összerakva - a főtengely kerekén lévő jelölésnek lefelé kell állnia. akkor lesz a dugattyú pont a felső holtpontban. (X12SZ motor)

Ez előtt ki kell engedni az üzemanyagnyomást és utánna holtpontbeállítás, aztán lehet szétrobbantani.

Hegerfejtípus? FÉM mindegyik, ha jól emlékszem az enyém is aluminiumból van. (persze ezt onnan tudtam hogy a spanom mondta hogy kímélő fagyállót vegyek mert aluból van)

remélem segített

Link to comment
Megosztás:

Dugattyú előállás?? az első dugattyú felső holtponti helyzete kellene ugye?

Akkor azt úgy hogy a vezérlésnél - még összerakva - a főtengely kerekén lévő jelölésnek lefelé kell állnia. akkor lesz a dugattyú pont a felső holtpontban. (X12SZ motor)

Ez előtt ki kell engedni az üzemanyagnyomást és utánna holtpontbeállítás, aztán lehet szétrobbantani.

Hegerfejtípus? FÉM mindegyik, ha jól emlékszem az enyém is aluminiumból van. (persze ezt onnan tudtam hogy a spanom mondta hogy kímélő fagyállót vegyek mert aluból van)

remélem segített

Igen, ezt eddig tudtam én is, csak ezután kell majd megmérni egyenként a dugattyúkat, hogy hámy mm-el, lógnak túl. Én pedig ezt nem tudom , h hogy csináljam, mivel csak tolómérőm van. Erre van-e valakinek vmi tipp ?

Másik : Neten ahogy keresgéltem tömítéseket, találkoztam egyiknek az anyaga: fibre a másiknak : MLS . Az utóbbi fémlemez tömités, és sokkal, kb 2-3szor többe kerül, mint a másik. A kettő között mi lehet a különbség?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nem rágyújtás miatt kellene a szivargyújtó, mondjuk navigációt szeretnék használni.

Addig én is eljutottam, hogy vegyek egy olyan szivargyújtóval felszerelt alsó egységet, de az

nem gond, hogy nincs neki biztosítéka??? Elég ha adok neki egy tápot és kész? Nem hinném,

hogy az úgy biztonságos. Bár ha csak a navit üzemelem róla, akkor lehet, hogy elég.

Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nem rágyújtás miatt kellene a szivargyújtó, mondjuk navigációt szeretnék használni.

Addig én is eljutottam, hogy vegyek egy olyan szivargyújtóval felszerelt alsó egységet, de az

nem gond, hogy nincs neki biztosítéka??? Elég ha adok neki egy tápot és kész? Nem hinném,

hogy az úgy biztonságos. Bár ha csak a navit üzemelem róla, akkor lehet, hogy elég.

Vélemény?

Veszel egy lengő biztosíték aljzatot, vagy két kábelsarút zsugorcsövezel és kész is a biztosítékaljat, a hamutartó mögött gond nélkül elfér, úgy sem fog eldurranni, ha meg úgy nem jó akkor a biztosítéktáblától húzod el és ott teszed be az aljzatot.

Link to comment
Megosztás:

Ez így jónak hangzik, csak az a gond, hogy semmi időm nincs ilyenekre. Nem tudtok valakit Debrecenben aki ezt meg tudná nekem csinálni? Főleg sürgős lenne, mert jövő pénteken használnom kellene a navit.

Autóvillamossági szerelőt keressél én megcsinálnám csak enyhén messze vagy tőlem :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam régebbi x14xe tulajoktól kérdem,hogy ez a motor direkt olyan 3000 alatt mint akit agyonvertek vagy az én készülékemben van még valami hiba? :icon11:

Konkrétan addig a fordulatig az 1.2es 45lovas rettenetre emlékeztet.

3500-nál megjön az erő,4000-6500 között faja.

Az enyémen ráadásul hosszú váltó van, óra szerint 100nál van vége a kettőnek.

Link to comment
Megosztás:

Nálam régebbi x14xe tulajoktól kérdem,hogy ez a motor direkt olyan 3000 alatt mint akit agyonvertek vagy az én készülékemben van még valami hiba? :icon11:

Konkrétan addig a fordulatig az 1.2es 45lovas rettenetre emlékeztet.

3500-nál megjön az erő,4000-6500 között faja.

Az enyémen ráadásul hosszú váltó van, óra szerint 100nál van vége a kettőnek.

Az X-es motorok a pörgősebbek a C-sekhez képest, magyarul pont ellentétes fordulattartományban adja le a legtöbb nyomatékot, ha azt szeretnéd hogy alul húzzon akkor C-s motor kell pl C14SE de akkor felül fog elfogyni, nálam pl 4000 után mintha elefánt ülne a motorháztetőn :D De ez egy natúr C14NZ az SE azért komolyabb :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.