Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

most hova írjam

lehet, hogy hajtókarcsapágyas a mocim.

kerestem árakat a neten, de csak a Risse-nél találtam

mi az ára egy csapágyszettnek Mao.-n?

lehet minőségi különbség vagy árkülönbség?

Hali !

A csapágykészlet a hajtókarokhoz kb. 4000 Ft. Ha viszont tényleg csapágyas, és megkopik a tengely, akkor sajnos köszörülni kell. Rossz esetben a hajtókar is sérülhet.

Link to comment
Megosztás:

szia,

Köszönöm, Risse-nél kb 40%-al több,

igen gondoltam a "járulékos" teendőkre,

most átviszem Kecsóra, majd meghallgatják a scrácok más fülekkel.

(egyébként megirígyeltem a Blitz-ed hangját, és hallottam a Lajos Mantáját, valamint egy Commodor sor6-osát.

Hát az enyém egy traktor ezekhez képest.

300 e km után nem is lenne tragédia "kicsit" rendbetenni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

helo,

a 4es vältonak mi a helyes beällitäsa?

vagy mi a szokäsos?

azaz: üresböl fölnyomom akkor 1est vagy 3ast kell kapcsolnom?

a sebvältogomb tetejen levö rajz szerint a

3as: jobbra föl,

1es: föl.

beällitottam a WHB szerint, de most a

3dik: föl,

az elsö fokozat pedig balra föl.

a WHB azt irja kiakasztott rugokkal kell beällitani, de üzemközben a rugo jobbra huzza a vältokart, es läm: megvältozott a beällitäsom.

hogy szokott lenni?

az az igazsäg ezt eddig nemigen figyeltem, vältottam es kesz, nem emlekszem hogy volt...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia Need!

Mantácska épségben van!

A nyáron tötént vele egy ksi változás! Injectoros lett! 3 literrel kevesebbet is eszk 100km-en!;) sajnos ez a mai benzináraknál már nem mindegy!!!

A fix tőkék hidróra lettek cserélve! Nem csattog a motor! Szépen duruzsol!!!

Ja a motorszámos ügy az most kezd a végére járni!!!!!!:D(

Szerencsére elutasították és nem történt bűncselekmény! Idáig már eljutottunk!!!!:lol:)

De mire ez a nevemre lesz írva....! Megőszül minden hajszálam!

Ja képzeld rohad a kocsi!;)(

Most viszem ősszel lakatolni! A baloldali motorrésznél a sárvédő fölötti belső ív végig!!! Ami le volt fedve ilyen gumi szarral!szóval a fényezés most elmarad mert a rohadás az fontosabb!!!:lol:

Egyébként meg minden rendben van vele mind ezeket leszámítva!

:( :D Na csak ennyit akartam mondani!

Link to comment
Megosztás:

Szia Need!

Mantácska épségben van!

A nyáron tötént vele egy ksi változás! Injectoros lett! 3 literrel kevesebbet is eszk 100km-en!;) sajnos ez a mai benzináraknál már nem mindegy!!!

A fix tőkék hidróra lettek cserélve! Nem csattog a motor! Szépen duruzsol!!!

Ja a motorszámos ügy az most kezd a végére járni!!!!!!:D(

Szerencsére elutasították és nem történt bűncselekmény! Idáig már eljutottunk!!!!:lol:)

De mire ez a nevemre lesz írva....! Megőszül minden hajszálam!

Ja képzeld rohad a kocsi!;)(

Most viszem ősszel lakatolni! A baloldali motorrésznél a sárvédő fölötti belső ív végig!!! Ami le volt fedve ilyen gumi szarral!szóval a fényezés most elmarad mert a rohadás az fontosabb!!!:lol:

Egyébként meg minden rendben van vele mind ezeket leszámítva!

:( :D Na csak ennyit akartam mondani!

Hi!

Tudom a történéseket, beszéltem kaszkadőrrel, mert szombaton én is lent voltam akaliban és kidumáltuk a dolgot. Mindent.

Örülök hogy minden rendben. A motorszámnál pedig szerintem az eredetvizsgáló hibázott, mert asszem a gyári szervízkönyvében (ritkaság akinek megva 1978!) írva vagyon valami motorcsere. Mintha úgy rémlene, de az még a németeknél volt. Nézd meg.

Sajnos a sárvédőív nem lett rozsdamentes lemezzel megcsinálva, csak az alja és ráadásul én észre sem vettem. A doblemezek gumiborítását meg pont emiatt már a megvétel után kb.egy évre, a klubbos fiúk tanácsára letépkedtem. Sajnos a rozsda mindíg is megtatlálja az ilyen öreg autókat.

Remélem a garázsba már le tudsz állni vele?! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Jaja! Már ugye nincs ültetve az autó! És így le is csúszik szépen a cuccos!;)

Bennt is ragadtam vele már egyszer! Ugyanis az aksi felmondta a szolgálatot!:lol::):lol::) Egy hétre letettem elmentünk nyaralni! Ő otthon maradt a garázsban és mire visszajöttem se kép se hang! Fullra szétmant az aksi!:D Vicces volt! Meg se rezdült! Most már van benne potom 23 rugóért egy négypólusú ugyanolyan mint ami volt!:(:):D Aztán ne félj pöccre indult a Drága!:D Ki kúszott a mély zugból!

Akkor örülök, hogy mindent tudsz Mantácskáról!;) Szép az új kocsid!

Tetszik nagyon! Nem tudod nekem a manta film zenéjét(csak a zenéjét) kiírni egy cd-re audió formátumban??? Jó lenne ha meglenne!:D Ha meg tudnád oldani nagyon örülnék neki! Elmennék érte akkor és elhoznám a motorháztetőt meg az oldallécet is!:D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.