Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

bármilyen el.ablak bele mehet elvileg, ami befér. Nekem spec univerzális van, de ha be tudod tenni annélkül, hogy akadna, akkor jó.

Szervóra meg szerintem nincs elég hely, meg különben is, milyet tennél bele... :roll: de ebben más biztos okosabb, lehet, hogy nincs igazam :roll:

Link to comment
Megosztás:

Mantába a legkönnyebben befaragható a Monzáé, ennél egy picit több melő a Senatoré( mer' nem egyforma). Ascona C-é bowdenes, ezért nem igazán jó.

Mindenkinek köszi a segítséget! :)

Ma lebontottam az anyósoldali ülésről a kárpitot, kiváncsi leszek kijön-e a sok dzsúz ami az évek során rárakódott. Leginkább meg arra leszek kiváncsi, hogy össze tudom-e rakni. :) :D :D

Valamelyik topikban volt szó az EL Sheet világító cuccokról, holnapi nap folyamán kapok eggyett tesztelésre, abból szeretném megcsinálni az óracsoport világítását. Az lenne a kérdésem, hogy le lehet-e szedni a mutatókat, és ha igen, akkor vissza lehet-e rakni úgy, hogy minden patentul mutasson az összerakás után is.

Mellékesen nincs valakinek, egy rossz óracsoportja tesztelés céljából?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

km óra + ford.szám mérő kiszedhető a többi nem (csak hajtogatni tudod)

Ezek az órák nem rugósak (km + for.sz.)- ez azért fontos mert visszarakás után nem kell kalibráltatni. Egy tengelyre van ráhúzva a mutató. A mutató műanyag csatlakozása a tengelyre lemegy a számlap szintje alá. Ezért egy kicsi csőrös fogóval (az jött be a legjobban ere a célra) be kell nyúlni a lukon és finoman fel kell húzni a mutatót. Vigyázz! Könnyen törik, viszont lehet, hogy nehezen jön le.

Remélem értelmezhető volt a dolog. :)

Link to comment
Megosztás:

km óra + ford.szám mérő kiszedhető a többi nem (csak hajtogatni tudod)

Ezek az órák nem rugósak (km + for.sz.)- ez azért fontos mert visszarakás után nem kell kalibráltatni. Egy tengelyre van ráhúzva a mutató. A mutató műanyag csatlakozása a tengelyre lemegy a számlap szintje alá. Ezért egy kicsi csőrös fogóval (az jött be a legjobban ere a célra) be kell nyúlni a lukon és finoman fel kell húzni a mutatót. Vigyázz! Könnyen törik, viszont lehet, hogy nehezen jön le.

Remélem értelmezhető volt a dolog. :)

Köszönöm az infot, majd letesztelem, aztán kiderül :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv neketek Mantások!

Remélem nem zavarok, első kocsimnak vettem egy '79es Manta B Berlinettát, és kiváncsi lennék, hogy el tudnátok e látni néhány jótanáccsal!

Előre is köszönöm!

Üdv!

Szia!

Először is üdvözlünk köreinkben! :smt039

Nagyon szép az autód, vigyázz rá! Kevés Berlinetta rohangál az országban.

És -ha szabad ilyet kérni- ne "csúfítsd el" spoilerekkel, meg ültetéssel! Így szép, ahogy van! 8)

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem ocsmány, csak brutál... ilyen is van... 8)

Fures!

Ha kérdésed van, írj, szerintem szívesen válaszolunk. 8)

Csepptükröt újjonnan a Schillertől rendelhetsz, legutóbb 12,500/darab áron futott. Tehát a kettő 25ezer. Ez a nemsemmi :shock: amúgy új alkartészt elvétve kapsz, a legtöbb helyen már csak katalógusból ismerik a mantát, de egy-két apróságtól eltekintve nem nagyon kapsz alkatrészt hozzá. Pl. javítóívek sincsenek már annyira, mint mondjuk 3-4évvel ezelött.

A jótanács meg röviden ennyi részemről: tartsd tiszteletben a manta korát és ne várj nagy csodákat tőle. Ebben az esetben biztos fog tudni meglepetéseket okozni 8) Amúgy a 'kinek ajánlható ez a tipus' topikban talán találsz valami lelkesítőt 8) vagy nem... :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek.

Szeretném technikailag feldobni egy kicsit az autómat, nincs valakinek egy tippje. Egy nagyobb mocira gondoltam, de akkor már inkább valami okosság jobb lenne, egy sportvezérmű vagy dupla weber , a franc sem tudja.

Ezeket találtam a magyaropelmantaclub.hu -n, ha esetleg érekel valakit.

sziasztok eladó egy 85-ös manta gsi,a rendszámát levették /biztosítás hiánya miatt/ ezért alkatrésznek eladom:

egybe 300.000 Ft. vagy darabonként!

60-as 4 leömlős kipufogórendszer magnum 2*100-as dobbal

új Kayaba gázos telók

5-ös váltó

1 irmsher és egy mattig első spoiler

15-ös alufelni jó gumikkal

gyári komplett küszöb spoiler

sportlégszűrős légmennyiségszabályzó

szuper motor

elektromos ablak

centrál, riasztó

tetőablak stb...

tel: éjjel nappal 06305527325

hívjatok bátran minden megoldás érdekell.

Na üdv

DAni

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kompresszor meg turbó együtt! Jabizony ez nagyot megy!

Egy ismerősöm is rakott mantába calibra turbo motort kompletten és minden feleslegest kiraktunk a kocsiból. Még a fékeket is átszereltük calibráról, kivéve a hátsót, de így sajnos kevés volt.

Hát még így is igen durvát produkátmenetteljesítmény ügyileg!

Nem kell más csak 1.8 OHC mocis manta és bele is szottyan a calibra moci meg az omega váltó.

Sajnos sikerült hengerfejesre hajtani és közben a kaszni is kirohadt alóla, de a honlapomon van pár kép róla.

LET'S RIDE!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.