Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

X - csevegés


manta

Recommended Posts

Bakker... :) küldtem ki a svédekhez egy üveg páleszt, amit széttört aa futárszolgálat. Kicsit megpanaszkodtam a dolgot, mert azért mégis .... de nem vették jónéven. :D Egy hete piszkálnak - először azzal, hogy adjak képet róla... mondom kidobták bakker, minek őrizzenek egy rakás cserepet - erre utána azzal, hogy akkor írjam le részletesen, hogy hogy nézett ki az üvegdíszként ( :D trükkös, mi?) feladott tárgy és hogy volt becsomagolva... baszki... :D meg hogy mondjam meg, hogy mekkora, meg ilyen szarok, amik rajta vannak amúgy a fuvarlevélen... :D kicsit kiakadtam rájuk, ezért ezt írtam, had örüljenek:

Kedves Zita!

Kérésének megfelelően az alábbiakban igyekszem a lehető legrészletesebb leírást adni az áruról.

- az áru, amit széttört azt Önök biztonságosnak mondott szállítási cége, egy igen szép, míves üveg dísztárgy volt (mint arra a fuvarlevélen is felhívtuk a figyelmet). Igyekszem pontosan leírni a tárgy kinézetét, hogy aztán fantáziájára bízva, képzeletének szárnyakat adva alakulhasson ki Önben a kép:

képzelje el a Földbolygót, amint azt üvegfúvók tüdejéből táplált levegő formálta gömb alakúvá egy darab rideg és élettelen anyagból, majd gravírozók szorgos kezei belékarcolták a földrészeket. Helyezze képzeletében ezt a kis üveget egy félköríves fakeretbe a Föld valóságos tengelydőlésétől kissé jobban eldöntve (mondjuk olyan 38,52 fokban) – ez a keret tartja ezt a csodálatosan megmunkált dísztárgyat Atlasz isten helyett az univerzumban.

Na, ne gondoljon túl nagyméretű dologra! Maga az üveg 22 centi, a keret 17 centi körül van – de milyen érdekes, hogy egybe téve a kettőt (tudniillik a keretet és az üveget), már csak 20 centis lesz a magasság! Nahát! Ez biztos a dőlésszög miatt van…

A fakeretnek talpacskája is van, hogy szekrényen, asztalon egyaránt stabil tartást adjon a benne elhelyezett földgömbnek. A földgömböt forgatni is lehet a keretben, így unalmas megbeszéléseken, tétlenül telt munkaidőben kitűnő szórakozást nyújthat az unatkozó lelkeknek. Mindezt csak óvatosan szabad ám tenni, mert a leheletvékony üveg könnyen törik ám! Éppen ezért csomagoltuk be a következőképpen:

- ezt a helyes kis díszecskét betekertük egy általunk pukifóliának nevezett, ilyen célokra kifejlesztett csomagolóanyagba. Személy szerint én szeretem az ilyen pukifóliákat a földre teríteni, és Michael Flatley-t imitálva topogni rajta, mert így ha a látvány nem is, de legalább a hangeffektek emlékeztetnek a méltán híres ír sztepptáncos műsorára.

Mielőtt vád érne: ezúttal nem csináltam ezt, mert tudtam, hogy a fóliába zárt kis légbuborékok tompítják az esetleges ütéseket és ha a családon belüli erőszak elszenvedői ezzel ugyanígy tisztában lennének, akkor a megvert nők magukat ebbe csomagolnák és soha többé nem kéne látleletet felvetetni magukról.

Szóval a dísz légbuborékos fóliába volt beletekerve, majd az egészet üvegestől, fakeretestől egy 21 centi magas kartondobozba helyeztük és nem átallottunk szivacsos csomagolási töltőanyaggal kitömni azt. Így biztosra vettük, hogy nem eshet baja küldeményünknek. Azonban nagy szomorúságunkra mégiscsak esett baja, mondhatjuk, hogy csorba esett a díszünkön… ez nem csak minket töltött el mély szomorúsággal vegyes döbbenettel, de a címzett orcájáról is lefagyasztotta a mosolyt. Ez a tény külön megriasztott minket, hiszen svéd anyacégünk egyik nagyon-nagy emberéről van szó… remélem, azóta kiheverte már, hogy a várva várt ajándékát diribdarabokra törve kapta meg.

A fentiek fényében gondolom nem lepődik meg, hogy főnökünk mély csalódottságában a kukába hajította az egész küldeményt.

Nehéz lehet elviselni a földbolygó darabokra tört látványát, és az már az ő titka marad, hogy milyen mélyfilozófiai gondolatokat indított el benne ez az élmény (Ki tudja? Lehet, hogy 2012 közeledtével rettegni kezdett a világvégétől, vagy a harmadik világháborútól – mert ugye a második sem volt túl szép amikor atombombáztak, és hát egy ripityára tört üveggömb első asszociációs fokon is összefüggésbe hozható egy atomrobbantás utáni város képével. De az is lehet, hogy Atlasz istenségben erősödött meg a hite (mert ugye csak erősebb ezek szerint, mint egy fakeret), és ez élmény által még jobban Isten felé fordul majd, és jó hívőként ténylegesen tenni fog azért, hogy ilyen sokkhatás ne érhessen többé senkit. Mert mi lett volna, ha ez egy karácsonyi üveggömbdísz, amit egy árva kisfiú utolsó kívánságként óhajtott kezébe fogni és abban nézni arcocskáját, ahogy a forma mókásan eltorzítja azt, mielőtt a gyilkos kór végleg elragadja ebből a szenvedéssel teli világból… belegondolni is rémes…)

Az áru beszerzési áráról szóló számlát legkorábban csütörtökön tudom küldeni, mert a főnökünk pont annál a nagyembernél vendégeskedik Svédországban, akinek küldtük a díszt. Nagyon remélem, hogy épségben, külsérelmi nyomok nélkül hazaér…

(Szeretném, ha tudná, hogy én a történtek ellenére sem hiszem el azt a gonosz szóbeszédet, hogy a TNT futárszolgálat a TNT robbanóanyagról kapta a nevét és hagyományőrzésből minden ezredik küldeményt felrobbantja! )

Üdvözlettel,

Hajnal Madaras

Link to comment
Megosztás:

Végre valaki más is észrevette. Én is mondtam Tominak, hogy az egy s.gglukk, de csak röhögött. Pedig de! :D

:D ugyehogy? :D Na ugye, hogy ugye!!!! :) ez kérem egy bujtatott buzireklám! A tudatalattiba elnyomja, hogy minden ánuszt üldözhet egy banán, és az milyen vicces! Na, ezért van annyi köcsög mostanában :D

Link to comment
Megosztás:

én nem tudom megnézni :D

még nem vagyok 18 :D

azért azt elmondtanám, hogy ma egy csöppet tele lett a bré... .tegnap visszatoltam az első lököst a kocsira (amit potom 4rongyért megcsináltak patentra :P sőt, még a sárvédőn lévő csúszkát is, sőt még a lökös belsején a sínt is :D - a csúszka szopás volt, de mután felvarázsolódott a helyére, találtunk két tökéletes állapotban lévőt egy vödör csavar társaságában :D )

Szóval úgy áll a lökös, mint Katában a gyerek, csak éppen az indexet felejtettem el visszakötni :D viszont mivel semmi mozgása nincs a lökösnek, így alig lehet hozzáférni :D na az volt a szép látvány, amikor reggel kínomban a sálamat a földre dobva, világos színű gatyában hanyattfekve fetrengtem a földön tűsarkakkal, miközben nőgyógyászokat megszégyenítő módon turkáltam a csatlakozók után :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.