Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

A 256-os tárcsához már min. 14"-os felniméret kell, úgyhogy ha 13-as kerekeid vannak, akkor vagy cserélsz 14"-ra, vagy marad a 236mm-es hűtött. Ha netán 15"-os kerekeid vannak, arra még nagyobb tárcsa is mehet, asszem 288-as :blink: Majd jönnek nálam okosabbak és jól megmondják B)

Ja, és természetesen tárcsából Brembo-t, fékbetétből pedig Ferodo-t kell venni!

Link to comment
Megosztás:

Bocs de nem tudtam eldonteni hogy ide/tuning C Corsa/keresek Corsa alakatresz vagy esetleg valamelyik masik topikba irjak.

A lenyeg a kovetkezo eldolt hogy kellene C Corsamba legalabb elore - ha meg tudom fizetni hatra is - furt Brembo tarcsa illetve ferrodo fekbetetek.

Tarcsa meretek

260/24-21/41/60/4 (Hutott)

240/10-8/40.7/57/4 (sima)

tarcsa atmero/vastagsag max/min/agymagassag/agyatmero/furatszam

Es ezekhez a megfelelo betetek.

Arakat tud valaki mondani? Vagy javasolni kereskedot aki gyorsan pontosan elfogadhato arbanezeket behozza.

Termeszetesen ujak kellenek.

Elore is koszonom segitsegetek.

Módosítva : Gugu
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

az mitől lehet, h csattog az első fékem?

a betétek katalógusból rendeltek a nyereghez, mérete-formája azonos az előzővel, kicseréltem a fékrögzítőrugókat és stifteket újakra, szintén katalógusból rendelve, a rugók szórítóereje nagyobb, mint a régieké, tehát jobban fixáltnak kellene lennük a betéteknek.

a kis a lemezke a képen sajnos hiányzik mind a négy betét alól, tudom, hogy fontos, de csak a lemezke nem rendelhető

ATE1.jpg

valamiért nem jelenik meg a kép, itt a link: http://www.berlina.tar.hu/ATE1.jpg

az tény, hogy a fékbetétek nem szorulnak a nyeregben, mint pl a G Astrában ahol azok a kis kampók tartják a helyükön a betéteket, alul és fölül is van hely a mozgásnak, nem úgy, mint a képen:

ATE2.jpg

ez se jelenik meg, itt a link: http://www.berlina.tar.hu/ATE2.jpg

az is biztos, hogy a betétek mozgása irányváltáskor fel-le nem tesz jót se a nyeregnek se a dugattyúknak.

Link to comment
Megosztás:

az mitől lehet, h csattog az első fékem?

a betétek katalógusból rendeltek a nyereghez, mérete-formája azonos az előzővel, kicseréltem a fékrögzítőrugókat és stifteket újakra, szintén katalógusból rendelve, a rugók szórítóereje nagyobb, mint a régieké, tehát jobban fixáltnak kellene lennük a betéteknek.

a kis a lemezke a képen sajnos hiányzik mind a négy betét alól, tudom, hogy fontos, de csak a lemezke nem rendelhető

ATE1.jpg

valamiért nem jelenik meg a kép, itt a link: http://www.berlina.tar.hu/ATE1.jpg

az tény, hogy a fékbetétek nem szorulnak a nyeregben, mint pl a G Astrában ahol azok a kis kampók tartják a helyükön a betéteket, alul és fölül is van hely a mozgásnak, nem úgy, mint a képen:

ATE2.jpg

ez se jelenik meg, itt a link: http://www.berlina.tar.hu/ATE2.jpg

az is biztos, hogy a betétek mozgása irányváltáskor fel-le nem tesz jót se a nyeregnek se a dugattyúknak.

Nagy valószínűséggel a féknyereg kopása okozhatja a betéted csattogását. Eddig azért nem zörgött, mert a fékbetét szélén a korrózió kitöltötte a hézagot. Amikor cserélted, szépen kipucoltad a nyerget, és ez nem tett neki jót.

A lemezke nem a zörgések ellen segít, hanem a csikorgás ellen véd, illetve a hőátadást csökkenti a betét és a munkahenger között.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm!

kellett ám gondolkodnom egy keveset mire megértettem mi kophatott meg a nyeregben

(meg aludtam is rá egy órácskát a vonaton)

fix nyeregben a betét mozog, mivel ez a dolga, az össze-szét mozgástól a betétek éleinél nem kis mértékben kophat a nyereg, 300e km környékén a kopástünetek várhatóak is.

szal nyeregcsere....

Link to comment
Megosztás:

Nem ír róla semmi adatot, így nem tudni melyik nyereg ez.

A 288-as B Vectra nyeregre még rámennek az "öblösebb" 15-ös felnik, de a 298-as Omega

nyeregre már egyik 15-ös sem. Én anno 4 garnitúrát próbáltam rá, egyik sem ment fel pogácsa

nélkül.

Tudom hogy rég volt, de most értem el ide... Bocsika.. Ha nem érdekel senkit, max kitörlitek..

szal. Az omega féktrácsája 296-os. Nyilván a yereg is ehhez való...

Ami a varázslatos felniket illeti:

--> Halsaman wrote on Omega4ever forum:

A trükk a következő.

Kisherceg felnije a KB jelölésű pókhálós, az enyém a JV jelölésű pókhálós.

Az EPC-ben ez két külön képhez tartozik, de ez nem igaz.

Kívülről teljesen azonos a két felni mintája!!! (Valamint a szélessége, átmérője és az ET száma is.)

Viszont, ha megfordítjuk őket, kiderül, hogy a JV-ben van egy kis "domb" a belső felületen, míg a KB sima belül.

Aaaaaannyira tipikus Opel...!

:)

-->

A KB jelű simán felmegy a 296-os társcákra... :)

Link to comment
Megosztás:

Ma szétszedtük Gepár első fékét az egyik oldalon, hogy a hozott 256-os fékeknek látszó nyergeket kicseréljük.

Szét is szedtük, le is bontottam a régi nyerget, erre mikor akarom feltenni az új konzolt, nem akart rámenni a tárcsára.Kicsit megkapirgásztam, gondolván talán a vastag festék teszi, de nem.Nem akart a manóért sem rákapni.Bepróbáltuk a régi tárcsára, vagyis a 236-osra, és arra tökéletesen passzolt.Vagyis ráment úgy, ahogy kell.Úgyhogy régi cuccos vissza, és légtelenítés mindenhol.Így legalább a fékolaj ki lett cserézve.

A dolog érdekessége az, hogy elvileg az "új" cucc egy C18NZ Astráról való, aminek már elvileg 256-os cucca volt elöl.Gyanítom, hogy nem azt sikerült levenni a polcról, amire az eladó gondolt.Amúgy ez a régebbi, de DELCO márkájú cucc konzolilag vékonyabbank tűnt, mint az amit levettünk eredetileg róla.

Érdekes. :) :) :(

Link to comment
Megosztás:

En anno pont forditva jartam, 236os hutottet akartam venni es helyette 256-osat adtak a patacsinal :)

Ez klubtársi vásárlás volt. :)

Az egészben annyia gáz, hogy nem néztük meg rögtön a nyerget.

Pedig vettem javítókészletet, festéket tök jól is nézett ki, aztán meg nem passzolt.

Na bumm, van ilyen. Majd megoldjuk. :(

Az nem lehet gond, hogy amit mi próbáltunk az hűtött tárcsa volt, a nyereg meg esetleg simához való?

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a kérdés, Astráknál csupán csak a C18NZ motorral szerelt Astra F-re tettek rá alapból 19.9mm-es maximális tárcsavastagsághoz igazított 256-os féket.Secelőtte, sem pedig utána nem jött ki ilyen cucc Astrára.Corsa B-re, és Vectra A-ra igen.

Amit pedig mi szerettünk volna rárakni, az 24mm-es vastagságú tárcsa volt, és értelemszerűen az ehhez a mérethez tartozó konzolt kellett volna beszerválni, amit külön ugye egyik bontós sem ad.

Szóval itt volt a kutya elásva! :)

Köszönet érte Udi cartársnak! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Már több mint egy hete végre Brembo tárcsákkal (236 hűtött) és Ferodo Premier betéttel járok - azóta mentem vele elég sokat így már tapasztalat is van, röviden: nagyon nagyon jó :unsure: Jobban adagolható mint a régi, jobban fog sokkal és egyáltalán nem csikorog. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Link to comment
Megosztás:

Már több mint egy hete végre Brembo tárcsákkal (236 hűtött) és Ferodo Premier betéttel járok - azóta mentem vele elég sokat így már tapasztalat is van, röviden: nagyon nagyon jó :unsure: Jobban adagolható mint a régi, jobban fog sokkal és egyáltalán nem csikorog. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ez a kombó van a Corsán, és 256-ban az Astrán! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.