Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

Igazából nincs túl sok jelentösége, hogy milyet raksz be. Normális esetben 3000 HUF körül van egy garnitúra, ha nem válik be esetleg veszel mást. De ha utcára használod normális körlmények között, szinte mind1.

Az 1.7 Diesel Astrámba én is berakom a no name betétet, mert tudom, hogy csak városban és csak normál körülmények között fékezek (gyorsan menni úgysem tud). A 3.0 Omegámba + a 2.4 Mantámba viszont biztos, hogy jobb betétet veszek (persze a tárcsa sem gyári), mert ezek alkalmi, direkt nagyobb igénybevételre vannak tervezve és használva.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kicseréltem a féktetéteket,

kép a régiről és az újról.

ETF van a dobozra írva, a Jurid-ot rendelni kellett volna ez meg volt háznál.

Valószínűleg a képen látható egyenetlenség miatt csikorgott olykor a balfékem.

fékbetétek:a régi és az új (155 kb)

A következő képen a dugók láthatóak, nem igazán láttam még sokat, a képen is látszik, hogy a dugók fölfekvő felülete nem 360°-os köralak, mindkettőn alul hiányzik egy egy cikkelynyi a körből, ez így helyes? ilyennek van tervezve vagy ezt is cserélnem kéne?

kép 2 (98 kb)

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a féktetéteket,

kép a régiről és az újról.

ETF van a dobozra írva, a Jurid-ot rendelni kellett volna ez meg volt háznál.

Valószínűleg a képen látható egyenetlenség miatt csikorgott olykor a balfékem.

fékbetétek:a régi és az új (155 kb)

A következő képen a dugók láthatóak, nem igazán láttam még sokat, a képen is látszik, hogy a dugók fölfekvő felülete nem 360°-os köralak, mindkettőn alul hiányzik egy egy cikkelynyi a körből, ez így helyes? ilyennek van tervezve vagy ezt is cserélnem kéne?

kép 2 (98 kb)

Köszönöm

Hali!

Igy helyes a munkahenger kiképzése. Igazából egy sablon is van a beállításához, mert nem mindegy hogy merrefelé néz a kikönnyített rész. Az ETF betétről helyett szerintem rendelj valami jobbat.

Link to comment
Megosztás:

Az ETF betétről helyette szerintem rendelj valami jobbat.

Köszönöm

Most még egy kicsit marad, majd vadászok tárcsát a jövőben, remélem találok jó áron, akkor ezt is lecserélem. Tényleg durvább volt a felülete újjonnan, mint a Jurid-nak újonnan. Kipróbáltam: jobb lett a fékhatás, jobban, finomabban adagolható, mint a régivel és most már nem húz jobbra fékezésnél, szigorúan tartja az egyenest erősebb fékezésnél is.

De mivel durvább a felülete, lehet, hogy télleg kibordázza a tárcsa felületét.

Mondta is az eladó, ha nem akarok vele satuzni akkor elvihetem.

Link to comment
Megosztás:

:(

köszönöm

Most 5-6 e körül van darabja alkatrészestől. kibirom igen. :(

Most kb 8 mm a vastagsága, szervízkönyv 11-nél javasolja a cserét.

Könyv szerint az új 12,7 mm vastag.

Azért húznám a cserét, hogyha végre kijutok vmi nagy nemzetközi börzére valamelyik akkor vásárolnék össze nagyobb drágább alkatrészeket , az Ebay-es vásárlásokat is össze tudnám akkor gyüjteni magam, ha jól választom meg az eladót.

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

:(

köszönöm

Most 5-6 e körül van darabja alkatrészestől. kibirom igen. :(

Most kb 8 mm a vastagsága, szervízkönyv 11-nél javasolja a cserét.

Könyv szerint az új 12,7 mm vastag.

Azért húznám a cserét, hogyha végre kijutok vmi nagy nemzetközi börzére valamelyik akkor vásárolnék össze nagyobb drágább alkatrészeket , az Ebay-es vásárlásokat is össze tudnám akkor gyüjteni magam, ha jól választom meg az eladót.

köszönöm

Ate féktárcsát tudok neked 3600/db és Ate fékbetétet 3400/gt áron.

Link to comment
Megosztás:

:(

köszönöm

Kicsit utána kellett nézem mi is az az ATE, írta a szervízkönyvem, hogy ATE, azt gondoltam az biztos egy szerkezeti tipusmegjelölés.

Na most megvan: az ATE egy fékrendszer gyártó, nem olyan régóta a Continental csoport tagja.

Az úszónyerges féknél említi a könyv, hogy egy idő után áttértek az úszónyerges fékekre, itt szinonímaként használja az ATE szót, ebből nekem most az következik, hogy ez a márka volt akkor a széria az Ascona/Mantá-n (78 végefelétől).

(Enyimé még nem úszó)

Azt hiszem ez nagyon jó lesz nekem :(

köszönöm

akkor én holnap de. fölhívom a Dedeó szervizet ezügyben

Link to comment
Megosztás:

köszi

valójában nem tudom mi a különbség a csapon úszó és az úszónyerges között, tényleg nem értek hozzá. A 61-es sorszámú német Jetzt helfe ich mir selbst könyvből szedtem az infót.

azt írja:ab September 1978 wird an den Vorderrädern wahlweise auch eine Schwimmsattelbremse von GMF und zusatzlich ab April 1979 eine solche von ATE eingebaut.

Minden utalásnál az úszónyergesféket említi.

A Haynes-ben nem találtam rá utalást, a whb-t meg nem tudom megnyitni cd-ről :(

így ez az irodalmi hivatkozás most elég szegényesre sikerült nekem, majd még okosítom magam

-----

találtam képet arról a sablonról a munkahengerek helyes beállításához:

közteslemez képe

A könyv azt írja ez minden betétnél van és a dolga az hogy megakadályozza a munkahengerek elfordulását, valamint még a nyikorgást is megakadályozza (anti-quitsch-blech).

Sajnos az enyémben ilyet nem találtam....

Link to comment
Megosztás:

:(

köszönöm

majd vadászok Mantákat Akalin, meglesem a fékeket.

--------------

És nem is az a sablon, amit tegnap említettem, hanem ez.

azt írja a fékmunkahengernek 45°-ban kell állnia, vmilyen irányban és ha jól látom a tárcsától fölfelé-kifelé, legalábbis ebben az esetben.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali!

A héten kicseréltettem a fékbetéteket elöl(Delphi Lockheed, 5500Ft), majd kiderült, hogy hátul is érdemes lenne kicserélni, hát kicseréltettem hátul is!

Hátra valami olasz utángyártott került(elfelejtettem a márkáját) 4400 Ft-ért, mert ezt ajánlotta a boltos, mivel ez biztos nem fog nyikorogni(mert puha)!!! Ajánlott még 5500 körül német utángyártottat, amire azt mondta, hogy volt már rá panasz, hogy nyikorog! És ajánlott még gyárit 8800 Ft-ért! Úgy döntöttem jó lesz nekem az első verzió is! Ma rájöttem, tévedtem; egy komolyabb fékezésnél úgy elkezdett visítani a bal hátsó fékem, mint az állat, és azóta minden erősebb fékezésnél 'zenél'!

Ezek után azért még elmentem egy forgalom-mentes útszakaszra, ahol még próbálgattam a fékeket és hallgatóztam, a 'zenélés' mit sem változott, és ráadásul 4 erőteljes fékezés után(ebben volt egy vészfék is) kb 20 %-ra csökkent a fékhatás!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Úgyhogy elég nagyot csalódtam ezekben a fékbetétekben!

Én barom természetesen ezt a fórumot is csak most voltam képes elolvasni, mikor már megtörtént a pénzkidobás!! :oops: :oops:

De most már legalább tudom, hogy legközelebb mijjjen betéteket és, ha arra kerül a sor, mijjjen tárcsákat érdemes vennem!

Még annyi, hogy szerintetek ez a visítás el fog múlni idővel, vagy inkább már most hajítsam ki a betéteket hátulról :?: :?:

X18XE

Link to comment
Megosztás:

Cserélnem kell az elő fékbetéteket, gyárira gondoltam, asszem 8 lenne a garnitúra, mit mondotok rá?

Nem versenyre, tatás vezetésre jók ezek?

Mondjk úgy tudom most is gyáriak vannak benne, de ez nagyon kormol :shock: !

Kicsit visszaolvastam, Ferodo lesz, kipróbálom, rossz nem lehet, mert csak jókat írtatok rólla!

Nem fog nyikorogni?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A héten kicseréltettem a fékbetéteket elöl(Delphi Lockheed, 5500Ft), majd kiderült, hogy hátul is érdemes lenne kicserélni, hát kicseréltettem hátul is!

Hátra valami olasz utángyártott került(elfelejtettem a márkáját) 4400 Ft-ért, mert ezt ajánlotta a boltos, mivel ez biztos nem fog nyikorogni(mert puha)!!! Ajánlott még 5500 körül német utángyártottat, amire azt mondta, hogy volt már rá panasz, hogy nyikorog! És ajánlott még gyárit 8800 Ft-ért! Úgy döntöttem jó lesz nekem az első verzió is! Ma rájöttem, tévedtem; egy komolyabb fékezésnél úgy elkezdett visítani a bal hátsó fékem, mint az állat, és azóta minden erősebb fékezésnél 'zenél'!

Ezek után azért még elmentem egy forgalom-mentes útszakaszra, ahol még próbálgattam a fékeket és hallgatóztam, a 'zenélés' mit sem változott, és ráadásul 4 erőteljes fékezés után(ebben volt egy vészfék is) kb 20 %-ra csökkent a fékhatás!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Úgyhogy elég nagyot csalódtam ezekben a fékbetétekben!

Én barom természetesen ezt a fórumot is csak most voltam képes elolvasni, mikor már megtörtént a pénzkidobás!! :oops: :oops:

De most már legalább tudom, hogy legközelebb mijjjen betéteket és, ha arra kerül a sor, mijjjen tárcsákat érdemes vennem!

Még annyi, hogy szerintetek ez a visítás el fog múlni idővel, vagy inkább már most hajítsam ki a betéteket hátulról :?: :?:

X18XE

Van egy fontos alaptétel: olaszt soha, semmiből, semennyit, ha ingyen adják sem!

Megoldás: fékbetét ki és le kell "törni" a széleit.

Link to comment
Megosztás:

Ha dobod, akkor előtte kössél rá üres pille palackokat és a dunába dobd, mert én itt akkor kifogom :shock:

Fék: úgy néz ki, hogy ATE tárcsák lesznek Ferodo betétekkel. Bár nekem a gyárival sem volt különösebb gondom.

Link to comment
Megosztás:

Ha dobod, akkor előtte kössél rá üres pille palackokat és a dunába dobd, mert én itt akkor kifogom :shock:  

Fék: úgy néz ki, hogy ATE tárcsák lesznek Ferodo betétekkel. Bár nekem a gyárival sem volt különösebb gondom.

:lol: :D :lol: :lol:

ATE tárcsák honnan, merről megkérdezhetem ?

Link to comment
Megosztás:

Freodobetétek beszerelve előre, a szilentek kicserélve, holnap el kellene mennem fékpadra, megméretni a hátulját.

:lol: az eleje mehetne műszakira :D

Fékeztem most egy pár nyagyobbat, a job hátsó csúszott a bal nem !! :shock:

Fékerőszabályzó? Vagy mi lehet még?

Link to comment
Megosztás:

Freodobetétek beszerelve előre, a szilentek kicserélve, holnap el kellene mennem fékpadra, megméretni a hátulját.

:lol: az eleje mehetne műszakira :D

Fékeztem most egy pár nyagyobbat, a job hátsó csúszott a bal nem !! :shock:

Fékerőszabályzó? Vagy mi lehet még?

Vagy egy gyengélkedő munkahenger, vagy csak beállítás kiérdése.Bár ugye elvileg nagyon nem kellen csúsznia, csak ha le van terhelve, vagy ha kiakasztottad a fékerőszabályzót.Rendellenes mindenesetre.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Francbaaaaaaaaaaaaa, ezt elcsesztem :lol:

Vagy a Momo kormány maradhat ?

Hát ha ragaszkodsz hozzá :D

Na jó vannak kivételek (de nem a MOMO). pl.:lasagne - imádom. Ferrari, bár az "nem olasz", AC Milán kb. ennyi. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.