Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Hi

Sok sikert a javításhoz, OLCSON ;)

Szóval a vas kezd mostmár nem indulni kb.: 3X kell tekertetni fél percig mire elkapja, +4° fokban :(

Ja s megint kigyuladt a sárga lámpa s lasult nem ment, szurtam neki egy frisset s megindult s elalut a s. lámpa.

Tip, a nehezen indulás jobban érdekelne.Pl.:gyertya?

Link to comment
Megosztás:

Tekerni teker facául, s az aksi is tekeri, tsak nem indul egyből.

Szikra, kaja? Nem tom

Ja s nincs hiba kod!

14NZ-d van? Jó lenne ha kitennéd aláírásba. :(

Gyertyákat könnyen meg lehet nézni milyen állapotban vannak, de a cseréjük sem túl drága művelet. NZ-nál meg az injektorra is viszonylag könnyen rá lehet nézni, ha leszeded a légtorkot, látni fogod hogy nyomja-e.

Persze lehet gyertyakábel, elosztó, rotor, gyújtótrafó is, vagy valami gyengélkedő szonda is. (esteleg üzemanyagszűrő)

Jó lenne minél több mindet biztosra kizárnál.

Link to comment
Megosztás:

Hi

A motorkodom Igen, C 14NZ.

Egyépként kezdem a gyertyákkal s az elosztóval hátha bepárásodott.

Ötlettem ennyí. A az inyektorról szegyem le azt a müanyag fedelet s úgynézemmeg menet közben?

Egyépként mért nem müködhet a diagnosztikám?

Fizukor viszem opel szervibe, hátha mondanak valami biztatót.

Mennyi lehet egy csekolás?

Link to comment
Megosztás:

Hi

A motorkodom Igen, C 14NZ.

Egyépként kezdem a gyertyákkal s az elosztóval hátha bepárásodott.

Ötlettem ennyí. A az inyektorról szegyem le azt a müanyag fedelet s úgynézemmeg menet közben?

Egyépként mért nem müködhet a diagnosztikám?

Fizukor viszem opel szervibe, hátha mondanak valami biztatót.

Mennyi lehet egy csekolás?

Kezdet jó. Ne menet közben nézd, hanem amikor tudod, hogy nehezen fog indulni.

Hogy miért nem jelez hibakódot? Valószínű mert nem tárolta el.

Én opel szervízbe nem vinném, de te tudod.

Link to comment
Megosztás:

Hi megvan !!!!!

Nincs szikra.Az elosztóból kiszedtem a főkábelt s az se szikrázot.

Átmozgattam a vezetékeket lett szikra s indult :(

Szóval az érdekelne hogy hova megy be a motortól (trafó, tilisztor stb.) a vezetékekk.Tehát hol van a másik végük hogy letudjam mérni öket, hogy van e kábel törés. Mert ha nincs akkor maradt a rosz csatlakozás/érintezés.

Tehát ha jól tudom ezek a központi vezérlőbe mennek belle, ez hol van???

Másik kérdés alura hogy tudok olyan megjegyzést tenni hogy mindig irja?

Pl.: Corsa 94-es C14NZ

Link to comment
Megosztás:

Hi megvan !!!!!

Nincs szikra.Az elosztóból kiszedtem a főkábelt s az se szikrázot.

Átmozgattam a vezetékeket lett szikra s indult :(

Szóval az érdekelne hogy hova megy be a motortól (trafó, tilisztor stb.) a vezetékekk.Tehát hol van a másik végük hogy letudjam mérni öket, hogy van e kábel törés. Mert ha nincs akkor maradt a rosz csatlakozás/érintezés.

Tehát ha jól tudom ezek a központi vezérlőbe mennek belle, ez hol van???

Másik kérdés alura hogy tudok olyan megjegyzést tenni hogy mindig irja?

Pl.: Corsa 94-es C14NZ

Aláírás: fent Vezérlőpult, ott a Személyes beállítások menüben Aláírás szerkesztése.

Nem hiszem, hogy a motorvezérlő computer lenne a hibás. Kontakthibás lehet a gyújtótrafó alatt található gyújtásmodul csatlakozója, az elosztó alján levő csatlakozó, ami a Hall-jeladóé, az elosztó mögött (a hűtő felől nézve) a hengerfejre lemezfüllel rögzített csatlakozó, amibe 2-2 vezeték megy alulról ill. felülről. Úgy tudod kiszűrni, hogy beindítod az autót, miközben alapjáraton megy a motor, megmozgatod ezeket a csatlakozásokat (gyertyakábelekhez ne nyúlj!). Amelyiknél leáll, az a kontakthibás.

Link to comment
Megosztás:

Aláírás: fent Vezérlőpult, ott a Személyes beállítások menüben Aláírás szerkesztése.

Nem hiszem, hogy a motorvezérlő computer lenne a hibás. Kontakthibás lehet a gyújtótrafó alatt található gyújtásmodul csatlakozója, az elosztó alján levő csatlakozó, ami a Hall-jeladóé, az elosztó mögött (a hűtő felől nézve) a hengerfejre lemezfüllel rögzített csatlakozó, amibe 2-2 vezeték megy alulról ill. felülről. Úgy tudod kiszűrni, hogy beindítod az autót, miközben alapjáraton megy a motor, megmozgatod ezeket a csatlakozásokat (gyertyakábelekhez ne nyúlj!). Amelyiknél leáll, az a kontakthibás.

Hi

Ggyujtótrafó melletti kis kütyüre gondolsz ? Ugy néz ki mint egy végfok?

Egyépként a gyujtótrafóra megy 2 db vezeték ami elégé megven szigetelözeve, talán ő ?

Az a baj hogy most melózok és nem igazán tudok autot bütykölni, de azért kösz a tipet.

Nem a k.egységre gyanakszok csak abba megy bele az összes vezeték tehát ez a másik végük s igy tudnám megnézni a kábel törést multi méterrel.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Hi Mesterek

Úgylátom tsak nekem nem megy a kitsike.

Megint úgyanaz a bajom, azaz leáll alapjáraton, s menet közben is :lol:

Néztem kompresziót mindegyik hengerben 13,5 bar +-0,1 eltérésel, elosztó mondhatni új, gyújtó kábelcserék megvoltak, érintkezök felcsiszolva, kábeltörés nincs megnéztem mindet ami a eco s motor közöt van mozgatam stb., gyertya csere is volt MS3 német gyertyák vannak benne.

Amikór megyen nem datódok nem fulad, pörög huzz ahogy kell.

Próbáltam már kézifékkel gáz nélkül elindulni, kitcsit eröltettni hogy hátha de nem, majdem elindul!

Tehát nincs több ötlettem.

Fogja s menet közben leáll kivílágit a sárga lámpa és kész megáll. Hiába indítozók a nem kapja el(tekeri a motort).

Kb. 2-3 perc várok s indul ahogy elfordítom a kulcsot :huh:

Hiba kód nincs, próbáltam azt is hogy amikor leáll s nemindul gyorsan gyertya ki s nézem a szikrát, de szikrázik s beindul ez kb.: már 2x próbáltam mindig indult. Nem értem.

Mi csinálhatja ezt, akkár milyen tip jól jönne, vagy tapasztalat.

Holnap szétlököm a központi injektort hátha van benne valami kosz vagy mitudom én.

Szerelöhöz nem akkarom vinni mert csak "idöszakos" van error, vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

Hi Mesterek

Úgylátom tsak nekem nem megy a kitsike.

Megint úgyanaz a bajom, azaz leáll alapjáraton, s menet közben is :lol:

Néztem kompresziót mindegyik hengerben 13,5 bar +-0,1 eltérésel, elosztó mondhatni új, gyújtó kábelcserék megvoltak, érintkezök felcsiszolva, kábeltörés nincs megnéztem mindet ami a eco s motor közöt van mozgatam stb., gyertya csere is volt MS3 német gyertyák vannak benne.

Amikór megyen nem datódok nem fulad, pörög huzz ahogy kell.

Próbáltam már kézifékkel gáz nélkül elindulni, kitcsit eröltettni hogy hátha de nem, majdem elindul!

Tehát nincs több ötlettem.

Fogja s menet közben leáll kivílágit a sárga lámpa és kész megáll. Hiába indítozók a nem kapja el(tekeri a motort).

Kb. 2-3 perc várok s indul ahogy elfordítom a kulcsot :huh:

Hiba kód nincs, próbáltam azt is hogy amikor leáll s nemindul gyorsan gyertya ki s nézem a szikrát, de szikrázik s beindul ez kb.: már 2x próbáltam mindig indult. Nem értem.

Mi csinálhatja ezt, akkár milyen tip jól jönne, vagy tapasztalat.

Holnap szétlököm a központi injektort hátha van benne valami kosz vagy mitudom én.

Szerelöhöz nem akkarom vinni mert csak "idöszakos" van error, vagy igen?

Van egy csati a motortérben az elosztó mögött, Vastag piros és vékony fekete vez. megy bele, lehet, hogy az kontakt hibás. Ugyanis az adja a feszt az ECU-nak.

Link to comment
Megosztás:

Van egy csati a motortérben az elosztó mögött, Vastag piros és vékony fekete vez. megy bele, lehet, hogy az kontakt hibás. Ugyanis az adja a feszt az ECU-nak.

Nekem ez ismerős. Nézd meg azt a csatit, ami a gyújtáselosztó alján van, a Hall-jeladó jelvezetéke. Mikor éppen hajlandó elindulni, mozgasd meg, ha leáll, az a hibás. Lehet hibás maga a Hall-jeladó is.

Ilyet okozhat még a gyújtásmodul is, ami a trafó alá van felszerelve (kis fekete, lapos műanyag). Mikor az haldoklik, tud ilyet okozni.

Legjobb ezeket kölcsön tuti-jó cuccokkal kizárni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez ismerős. Nézd meg azt a csatit, ami a gyújtáselosztó alján van, a Hall-jeladó jelvezetéke. Mikor éppen hajlandó elindulni, mozgasd meg, ha leáll, az a hibás. Lehet hibás maga a Hall-jeladó is.

Ilyet okozhat még a gyújtásmodul is, ami a trafó alá van felszerelve (kis fekete, lapos műanyag). Mikor az haldoklik, tud ilyet okozni.

Legjobb ezeket kölcsön tuti-jó cuccokkal kizárni. :lol:

Ok, megpróbálom ezeket, "szerencse" NEM AZ ! Szóval a haver opelját most gyürték fel hátulról(totalkár) kölcsön kérem ezeket egyesével hátha meglesz.

Majd jelenkezem ha meglesz aludas, de legalább tudom mit kell keresni :huh: Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ok, megpróbálom ezeket, "szerencse" NEM AZ ! Szóval a haver opelját most gyürték fel hátulról(totalkár) kölcsön kérem ezeket egyesével hátha meglesz.

Majd jelenkezem ha meglesz aludas, de legalább tudom mit kell keresni :huh: Köszi.

Mielőtt a Hall-egységet cseréled, jelöld össze pl. egy karcolással a fém házát a hengerfejjel, mert különben állíttathatod be az előgyújtást, ha nem pontosan ugyanúgy teszed vissza!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.