Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Lámpasötétítés


manta

Recommended Posts

Még neked istenes, olyan 30E körül már volt darabja az UNIX webáruházban. A Calihoz 80E körül van darabja...

Hát 60 ropim sincs. Tudom hogy nem drága mivel a sima lámpa még az Angel Eys-tól is több. De egy olcsó sötétítést akarok addig amíg össze nem jön az Angyal szemekre.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 158
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Tehát ezekszerint senki nem tudja hogy kell. (A spray biztos nem).

Köszi.

A spray csak vicc akart lenni, ilyen baromságot nem ajánlok komolyan! :wink:

Amúgy én továbbra is azt javasolnám, hogy inkább összpontosítsad az anyagiakat egy jó tuninglámpára, pl. az angyalszemre. Én inkább várnék, és a házi tuningra költendő pénzt is beletolnám a bóti lámpába.... 8)

De ez csak az én meglátásom... :wink:

Link to comment
Megosztás:

A spray csak vicc akart lenni, ilyen baromságot nem ajánlok komolyan! :wink:

Amúgy én továbbra is azt javasolnám, hogy inkább összpontosítsad az anyagiakat egy jó tuninglámpára, pl. az angyalszemre. Én inkább várnék, és a házi tuningra költendő pénzt is beletolnám a bóti lámpába.... 8)

De ez csak az én meglátásom... :wink:

Főleg, ha meg is akarsz látni valamit az úton! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Igen, de úgy tudom ezt csak olyan autónál tudod alkalmazni, ahol valamilyen módon le tudod venni a lámpabúrát!! Legyen az első lámpa, vagy akár hátsó.

Pl: Tesco-ban kapható Motip.

Miért kell ehhez levenni a lámpabúrát?

Egészben kiveszed a lámpát, és lefújod. Ennyi.

Én megcsináltam az irányjelzőt és a hátsó lámpát, igaz nem pont olyan lett, mint szerettem volna, de szerintem jobb lett, mint amilyen volt. Műszakira úgyis lemosom, utána meg újra festem, amíg nem veszek eredeti feketét (szürkét, ilyet: http://kep.tar.hu/ivannorbi/50176646/17740655#2 ).

Link to comment
Megosztás:

Pl: Tesco-ban kapható Motip.

Miért kell ehhez levenni a lámpabúrát?

Egészben kiveszed a lámpát, és lefújod. Ennyi.

Én megcsináltam az irányjelzőt és a hátsó lámpát, igaz nem pont olyan lett, mint szerettem volna, de szerintem jobb lett, mint amilyen volt. Műszakira úgyis lemosom, utána meg újra festem, amíg nem veszek eredeti feketét (szürkét, ilyet: http://kep.tar.hu/ivannorbi/50176646/17740655#2 ).

Ez a Te géped Norbi? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Mé' te hogy fújtad le Norbi?? Kívűlről? :roll: :shock:

Nem értem a teknológiját asszem... :D

...vagy befújtál a lyukon??? :P :D :D

Igen kívülről spricceltem le! :P

Belülről veszélyes, mert ha megköt, akkor annak következményei lehetnek: azt már nem tüntetheted el! Kívülről viszont lemosható.

A technológiája nagyon egyszerű: Szépen letisztítod a lámpát, és megpróbálod egyenletesen, több rétegben (2-3) lefesteni. Ennyi. Ha rosszul sikerült, akkor körömlakklemosóval letörlöd.

Nekem ilyen lett: http://kep.tar.hu/ivannorbi/50176686#2

Link to comment
Megosztás:

bár némileg drágább, de hosszútávon célszerűbb megoldás venni egy rendes lámpát

pl én ilyet vettem a corsára

http://i13.ebayimg.com/01/i/05/22/5b/a6_1_b.JPG

http://i10.ebayimg.com/01/i/05/28/04/7e_1_b.JPG

10 ropi, tehát annyira nem vészes

Jól néz ki!

Ebay?

Műszakin elfogadják?

Jól átlátszik rajta a fény?

Fastra Caravan-ra nem biztos, hogy ennyiből megúsznám :? .

Én látátlanba azért nem akarok az ebay-ről ilyet rendelni, mert félek, hogy kevés a fényáteresztő képessége.

Link to comment
Megosztás:

olyat kell venni, ami nem festett

astra caravanra van a fekete (amit te is linkeltél), meg a piros

abban van E-betű, senki nem szólhat érte, műbizonylat sem kell hozzá és a fényáteresztése megegyezik a gyáriéval

ugyanis csak a búra külső fele sötétített, az is csak "csíkokban", a belseje piros-sárga-fehér, ami épp kell ;-)

Link to comment
Megosztás:

olyat kell venni, ami nem festett

astra caravanra van a fekete (amit te is linkeltél), meg a piros

abban van E-betű, senki nem szólhat érte, műbizonylat sem kell hozzá és a fényáteresztése megegyezik a gyáriéval

ugyanis csak a búra külső fele sötétített, az is csak "csíkokban", a belseje piros-sárga-fehér, ami épp kell ;-)

Hát, amit én linkeltem, az olyan 150Euro környékén szokott elkelni! Sajnos ez messze van a 10ezer forintocskától :P !

Én 25ezernél többet nem szánok rá mostanában, de ha ennyiért tudsz szerezni, akkor szólj! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Haveromat most jelentették fel, mert festett hátsó lámpája volt (teljesen fekete, 3 réteg), fehér LED-ek a helyzetjelzőben és a rendszámtábla világításban. A rendőr azt mondta, hogy ezek kékek és nem fehérek, megy bevizsgálásra az autó.

Azért látta a helyzetjelzőt, hogy fehér ami neki kék mert angyal szemes lápa, de azért nem szólt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Arra gondoltam, hogy kicsit bekékíteném a visszapillantó tükröket (mint egyes Audikon láttam), mert az marha jól néz ki. :lol:

Szerintetek mivel érdemes nekiállni? Fólia? Lámpafesték? Üvegfesték?

Lényege az, hogy ne tök kék legyen, csak picit fénybe kéken látszódjon. Ezért szólhatnak nekem a rend őrei, esetleg a műszaki vizsgás szakik?

Valahogy így:

A4.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.