Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Board Computer


PetiGSI

Recommended Posts

Dieselbe is lehetne esetleg boardcompot tenni? Van vkinek?

Lehet, de a lényegi funkciókat nem fogja tudni, mert dízelben nincs ECU (erre reagálni fognak szerintem <_<), így nincs, ami a BC-nek a fogyasztásjelet küldje, de ha elég a dizájn neked, akkor természetesen berakható, nameg igazából a fogyasztás kijelzésen kívül minden más tud működni, ha a megfelelő érzékelőket és tartályokat beszerzed hozzá. Pl fékkopás, ablakmosó-, hűtővíztartály, izzó kiégésfigyelő. Az olajszintjelzőt viszont kétlem, mert nem hiszem, hogy van hozzá megfelelő olajdekni dízelhez, amibe lehetne rakni az érzékelőjét.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de a lényegi funkciókat nem fogja tudni, mert dízelben nincs ECU (erre reagálni fognak szerintem :(), így nincs, ami a BC-nek a fogyasztásjelet küldje, de ha elég a dizájn neked, akkor természetesen berakható, nameg igazából a fogyasztás kijelzésen kívül minden más tud működni, ha a megfelelő érzékelőket és tartályokat beszerzed hozzá. Pl fékkopás, ablakmosó-, hűtővíztartály, izzó kiégésfigyelő. Az olajszintjelzőt viszont kétlem, mert nem hiszem, hogy van hozzá megfelelő olajdekni dízelhez, amibe lehetne rakni az érzékelőjét.

Úgy ismersz minket? :wacko:

;) ;)

Én is gondoltam rá hogy csak a külsőért, meg egy pár érzékelőért teszek bele, de van elég drága, meg időigényes ahhoz, hogy ne érje meg. Ha a fogyi-adatokat tudná, akkor már bent lenne nekem is <_<

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!

Végülis a fogyasztás kijelzés nem lényeg, mert úgysem eszik sokat! <_<

És ha csak a kijelzőt cserélném, menne egyből van kéne vmit állítani, kötögetni?

A bc-belsejében kell áthidalásokat csinállni. Ugyanis a gyárilag bc-s autóknál a nagy kék csatiból vesz sok mindent, amit a gyái kis csatiról nem kap meg. Ezért kell a tápokat, testeket, hőmérséklet vezetékeket áthidalni belül a nyák lapon. GYI-kban levan írva.

Így ha nyersen csak bedugod a bc-be a kis gyári csatit akkor csak világítani fok semmit nem fogsz tudni vele csinálni. Még kikapcsolni sem fog :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok hogy a BC-m mutatja a pillanatnyi fogyasztást meg hogy mennyi kilcsi van még hátra a bengából írja a hőmérsékletet meg a stopper is tökéletesen műkszik de a többit nem akarja mutatni átlagfogyasztás meg ijjesmi ez mitől lehet szerintetek a válaszokat előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok hogy a BC-m mutatja a pillanatnyi fogyasztást meg hogy mennyi kilcsi van még hátra a bengából írja a hőmérsékletet meg a stopper is tökéletesen műkszik de a többit nem akarja mutatni átlagfogyasztás meg ijjesmi ez mitől lehet szerintetek a válaszokat előre is köszi

Nem kap sebességjelet (útjelet) a kilométeróra hátulján levő jeladótól, az átlaghoz az kell neki. Nem szokott világítani a sárga motorkontroll-lámpa, vagy a motor lefulladni fékezésnél?

Link to comment
Megosztás:

Nem kap sebességjelet (útjelet) a kilométeróra hátulján levő jeladótól, az átlaghoz az kell neki. Nem szokott világítani a sárga motorkontroll-lámpa, vagy a motor lefulladni fékezésnél?

Nem szokott lefulladni meg semmi a chek lámpa is csak azért világít mert le van húzva a lambdaszondám csatija de azt vissza dugom és megnézem hogy elalszik-e. Ha nem világít a chek akkor nézzem meg a kilóméter jeladót?

Link to comment
Megosztás:

Nem szokott lefulladni meg semmi a chek lámpa is csak azért világít mert le van húzva a lambdaszondám csatija de azt vissza dugom és megnézem hogy elalszik-e. Ha nem világít a chek akkor nézzem meg a kilóméter jeladót?

Vagy a csatlakozásokat. A BC-ben a csatlakozótüskék forrasztásai lehetnek kitörve pl.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Ki tud BC-t felprogramozni? Nem rég vettem caravanba, be lett kötve leírás szerint minden működik is jól... csak nem helyesek az értékek (pl. pill. fogyasztás, átl. fogyasztás).

Nem tudom milyen autóból származik, nekem C20XE van.

Köszönöm a segítséget!

Nézd meg a programkódot a BC ben. Nyomd meg egyszerre az ablaktörlő kapcsolón lévő 2 nyomógombot és kiírja a BC a bal alsó sarokban a programszámot, amire be van állítva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki tud BC-t felprogramozni? Nem rég vettem caravanba, be lett kötve leírás szerint minden működik is jól... csak nem helyesek az értékek (pl. pill. fogyasztás, átl. fogyasztás).

Nem tudom milyen autóból származik, nekem C20XE van.

Köszönöm a segítséget!

Na most én is amikor kötöttem be akkor a vezérlőre menő szálat nem jó helyre kötöttem. Nem volt nekem benn az a sál ami kellett volna. ÉS rosz helyre tettem. Akkor nekem is mutogatott fantasztikus dolgokat a pillanatnyira. De utána megnéztem rajzon hogy hogy van és át tettem a jó helyre onnantól kezdve jól mutat és nem programoztattam. Tehát nézd meg a kötéseknél. Ismétlem nekem nem volt benn az a szál amire rá kellett volna kötni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újabb kérdés. Olajmennyiség szenzort (ami a BC hez kell) hogy lehet belefaragni egy X14NZ motorkódú kocsiba? Gondolom a gsi teknő nemjó az 1.4 hez.

Csak maga a szenzort akartak nekem adni anno mikor bc-ztem. Teknőt azt nem tudtak adni. De amúgy c14si-be már volt asszem. Vagy 1.6si az meg még ugyan olyan ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

"Na most én is amikor kötöttem be akkor a vezérlőre menő szálat nem jó helyre kötöttem. Nem volt nekem benn az a sál ami kellett volna. ÉS rosz helyre tettem. Akkor nekem is mutogatott fantasztikus dolgokat a pillanatnyira. De utána megnéztem rajzon hogy hogy van és át tettem a jó helyre onnantól kezdve jól mutat és nem programoztattam. Tehát nézd meg a kötéseknél. Ismétlem nekem nem volt benn az a szál amire rá kellett volna kötni."

Attól is lehet, igen.

De lehet más neki az útszakaszjeladója is. Nem ahhoz van beállítva a BC.

Link to comment
Megosztás:

"Na most én is amikor kötöttem be akkor a vezérlőre menő szálat nem jó helyre kötöttem. Nem volt nekem benn az a sál ami kellett volna. ÉS rosz helyre tettem. Akkor nekem is mutogatott fantasztikus dolgokat a pillanatnyira. De utána megnéztem rajzon hogy hogy van és át tettem a jó helyre onnantól kezdve jól mutat és nem programoztattam. Tehát nézd meg a kötéseknél. Ismétlem nekem nem volt benn az a szál amire rá kellett volna kötni."

Attól is lehet, igen.

De lehet más neki az útszakaszjeladója is. Nem ahhoz van beállítva a BC.

PL

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben ha jól tudom nincs. <_<

X14nz-d van nem? Ebben nem volt szenzoros karter. C14si ben volt van. A szenzor talán a 1.8asbol való volt amiből a bc. De nem hoztam el nem kell az. Bekötöttem a vizet meg az ablak mosót az is csak akkor szól ha már baj van. Tehát fölösleg az olaj. Bár csak 2vezeték de akkor is.....

Nem ér annyit.

Link to comment
Megosztás:

X14nz-d van nem? Ebben nem volt szenzoros karter. C14si ben volt van. A szenzor talán a 1.8asbol való volt amiből a bc. De nem hoztam el nem kell az. Bekötöttem a vizet meg az ablak mosót az is csak akkor szól ha már baj van. Tehát fölösleg az olaj. Bár csak 2vezeték de akkor is.....

Nem ér annyit.

Én az ablakmosóra mondom, hogy felesleges. Az olaj meg már ott figyel, csak be kéne kötni, ahogy a többit is úúúújra. <_<

Link to comment
Megosztás:

Pl nekem is régi útszakaszjeladóhoz (8982 es) van beállítva a BC és a kocsimban (16665 ös) cucc van. Nekem is valótlan értékeket mutat.

Nekem jól mutat. C18NZ-ből való. És c14nz-ig ugyanaz a kódja a bc-nek az út szakasz jeladó az más. De akkor szerencsém volt mert nekem teljesen jól mutat.

Link to comment
Megosztás:

X14nz-d van nem? Ebben nem volt szenzoros karter. C14si ben volt van. A szenzor talán a 1.8asbol való volt amiből a bc. De nem hoztam el nem kell az. Bekötöttem a vizet meg az ablak mosót az is csak akkor szól ha már baj van. Tehát fölösleg az olaj. Bár csak 2vezeték de akkor is.....

Nem ér annyit.

Akk szerintem hagyom én is a francba az olajszenzort. Ablakmosó + hűtőfoly. szenzor ügyben meg még tárgyalok. <_< (6000 lenne a két szenzor)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.